Payment Gateway for PayPal on WooCommerce 9.0.54 - en to ca translation catalogue (582 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce
ca: Passarel·la de pagament per PayPal a WooCommerce

note: Description of the plugin
en: PayPal, Credit/Debit Cards, Google Pay, Apple Pay, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact & more - by an official PayPal Partner
ca: PayPal, targetes de crèdit/dèbit, Google Pay, Apple Pay, Paga més tard, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact i més - per un soci oficial de PayPal

note: Author of the plugin
en: easypayment
ca: pagamentfàcil

en: Return
ca: Torna

en: We’re sorry to see you go! 💔
ca: Lamentem veure't marxar! 💔

en: Close
ca: Tanca

en: Can you please tell us why you’re deactivating the plugin? Your feedback helps us make it better.
ca: Podeu dir-nos per què esteu desactivant el complement? El vostre comentari ens ajuda a millorar-lo.

en: Temporary deactivation (troubleshooting)
ca: Desactivació temporal (resolució de problemes)

en: Compatibility issue
ca: Problema de compatibilitat

en: Please describe what part of the layout or functionality was affected.
ca: Si us plau, descriu quina part del disseny o funcionalitat es va veure afectada.

en: Difficult to set up
ca: Difícil de configurar

en: What part of the setup was confusing or unclear?
ca: Quina part de la configuració era confusa o poc clara?

en: Missing features
ca: Funcions que falten

en: Which features were you looking for?
ca: Quines característiques estaves buscant?

en: Other
ca: Altres

en: Please share why you’re deactivating the PayPal plugin so we can make improvements.
ca: Si us plau, comparteix per què estàs desactivant el complement de PayPal perquè puguem fer millores.

en: Your privacy is important to us. No personal data is collected with this form—just your valuable feedback and basic system information (such as WordPress and plugin versions) to help us improve our plugin.
ca: La teva privadesa és important per a nosaltres. No es recull cap dada personal amb aquest formulari, només els teus comentaris valuosos i informació bàsica del sistema (com ara les versions de WordPress i dels plugins) per ajudar-nos a millorar el nostre plugin.

en: Visit our support page for assistance
ca: Visiteu la nostra pàgina de suport per obtenir assistència

en: Get Support
ca: Obtenir suport

en: Send & Deactivate
ca: Enviar i desactivar

en: I rather wouldn't say
ca: Jo no diria

en: Item
ca: Article

en: Fee
ca: Tarifa

en: Settings
ca: Configuració

en: Community support
ca: Suport comunitari

en: Rate our plugin
ca: Valora el nostre complement

note: translators: %s: plugin name
en: Thank you for using %s 💕
ca: Gràcies per utilitzar %s 496💕

note: translators: %1$s: review URL
en: If you have a moment, we'd love it if you could leave us a <b><a target="_blank" href="%1$s">quick review</a>.</b> it motivates us and helps us keep improving. 💫 <br>Have feature ideas? Include them in your review — your feedback shapes our roadmap, and we love turning your ideas into reality.
ca: Si tens un moment, ens encantaria que poguessis deixar-nos una <b><a target="_blank" href="%1$s">valoració ràpida</a>.</b> ens motiva i ens ajuda a seguir millorant. 9c9 <br>Tens idees de funcions? Inclou-les a la teva valoració — els teus comentaris donen forma a la nostra fulla de ruta, i ens encanta convertir les teves idees en realitat.

en: Write Review
ca: Escriure valoració

en: Done!
ca: Fet!

en: Remind me later
ca: Recorda'm més tard

en: Hide
ca: Amaga

[ctx: Important]
en: Card number
ca: Número de targeta

[ctx: Important]
en: Expiration date
ca: Data de caducitat

[ctx: Important]
en: Security code
ca: Codi de seguretat

[ctx: Important]
en: Confirm Your PayPal Order
ca: Confirma la teva comanda de PayPal

[ctx: Important]
en: Proceed to PayPal
ca: Procedir a PayPal

[ctx: Important]
note: translators: %s: Order button text (e.g. Place order)
en: Click the "%s" button below to process your order.
ca: Feu clic al botó "%s" a continuació per processar la teva comanda.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
ca: Ho sento, la teva sessió ha caducat. <a href="%s" class="wc-backward">Torna a la botiga</a>

en: Unable to create order.
ca: No es pot crear la comanda.

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card (PayPal) By Easy Payment
ca: Targeta de crèdit o dèbit (PayPal) per pagament fàcil

[ctx: Important]
en: Advanced Card Processing.
ca: Processament de targetes avançat.

en: Place order
ca: Fes la comanda

[ctx: Important]
en: Sandbox Mode Enabled.
ca: Mode de sandbox activat.

[ctx: Important]
en: Use test card 4111 1111 1111 1111 with any future expiration date and any CVV.
ca: Utilitzeu la targeta de prova 4111 1111 1111 1111 amb qualsevol data d'expiració futura i qualsevol CVV.

en: Save to account
ca: Desa a l'compte

en: Refund failed.
ca: La devolució ha fallat.

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card
ca: Targeta de crèdit o de dèbit

[ctx: Important]
en: Confirm your PayPal order
ca: Confirma la teva comanda de PayPal

[ctx: Important]
en: PayPal Gateway By Easy Payment
ca: Passarel·la PayPal per Easy Payment

[ctx: Important]
en: PayPal, Pay Later, Venmo, Credit & Debit Cards, Google Pay, Apple Pay — and many more.
ca: PayPal, Paga més tard, Venmo, targetes de crèdit i dèbit, Google Pay, Apple Pay — i molts més.

en: Admin Only Mode
ca: Mode només per a administradors

en: is currently enabled. PayPal payment methods are visible only to site administrators and store managers. Disable this mode after testing to make them available to customers.
ca: està actualment habilitat. Els mètodes de pagament de PayPal són visibles només per als administradors del lloc i els gestors de la botiga. Desactiveu aquest mode després de les proves per fer-los disponibles als clients.

en: Please verify the PayPal account to receive the payments.
ca: Si us plau, verifica el compte de PayPal per rebre els pagaments.

en: PayPal onboarding process successfully completed.
ca: El procés d'integració de PayPal s'ha completat amb èxit.

en: We could not properly connect to PayPal. Please reload the page to continue.
ca: No vam poder connectar correctament amb PayPal. Si us plau, torna a carregar la pàgina per continuar.

note: translators: %1$s: URL to the PayPal Connection page.
en: <strong>PayPal Setup Required:</strong> Connect your PayPal account or enter your Client ID and Secret in the <a href="%1$s">PayPal Connection</a> to begin accepting payments.
ca: <strong>Configuració de PayPal requerida:</strong> Connecta el teu compte de PayPal o introdueix el teu ID de client i secret a la <a href="%1$s">Connexió de PayPal</a> per començar a acceptar pagaments.

en: Click the PayPal button to add your payment method.
ca: Feu clic al botó de PayPal per afegir el teu mètode de pagament.

note: translators: %s: button label text
en: Click the "%s" button below to process your order.
ca: Feu clic al botó "%s" a continuació per processar la teva comanda.

en: Click a payment option below to process your order.
ca: Feu clic en una opció de pagament a continuació per processar la teva comanda.

en: Return to payments
ca: Torna als pagaments

en: PayPal Connection
ca: Connexió de PayPal

en: PayPal Settings
ca: Configuració de PayPal

en: Advanced Card Payments
ca: Pagaments de targeta avançats

en: Pay Later Messaging
ca: Missatge de pagament posterior

en: Additional Settings
ca: Configuració addicional

en: This represents the fee PayPal collects for the transaction.
ca: Això representa la tarifa que PayPal cobra per la transacció.

en: PayPal Fee:
ca: Comissió de PayPal:

en: Disconnect
ca: Desconnectar

en: PayPal Account Connected
ca: Compte de PayPal connectat

en: Connected Account:
ca: Compte connectat:

en: Disconnect PayPal Account
ca: Desconnectar compte de PayPal

en: The PayPal Client ID and Secret key you entered are invalid. Ensure you are using the correct credentials for the selected environment (Sandbox or Live).
ca: El Client ID i la clau secreta de PayPal que heu introduït no són vàlids. Assegureu-vos que esteu utilitzant les credencials correctes per a l'entorn seleccionat (Sandbox o Live).

en: Click to Connect PayPal
ca: Feu clic per connectar PayPal

en: The Connect to PayPal service is temporarily unavailable.
ca: El servei Connect to PayPal està temporalment unavailable.

en: Toggle to manual credential input
ca: Canvia a l'entrada manual de credencials

en: Recommended
ca: Recomanat

en: OR
ca: O

en: Click here to insert credentials manually
ca: Feu clic aquí per inserir les credencials manualment

en: Which PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) will appear?
ca: Quins botons de PayPal (per exemple, Paga més tard, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) apareixeran?

en: The PayPal buttons are shown automatically based on several factors, including:
ca: Els botons de PayPal es mostren automàticament en funció de diversos factors, incloent:

en: The buyer’s country
ca: El país del comprador

en: Their device type
ca: El seu tipus de dispositiu

en: The funding sources they’ve enabled
ca: Les fonts de finançament que han habilitat

en: As a result, each buyer may see a different set of buttons. Pay Later options vary by country and may display different buttons.
ca: Com a conseqüència, cada comprador pot veure un conjunt diferent de botons. Les opcions de Pagament Posterior varien segons el país i poden mostrar botons diferents.

en: How can I hide specific PayPal buttons?
ca: Com puc amagar botons de PayPal específics?

en: By default, all PayPal buttons are enabled. To hide specific buttons, use the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> option.
ca: Per defecte, tots els botons de PayPal estan activats. Per amagar botons específics, utilitzeu l'opció <strong>Desactivar botons de pagament específics</strong>.

en: Example: To hide the Pay Later button on the Checkout Page:
ca: Exemple: Per amagar el botó de Paga més tard a la pàgina de pagament:

en: Go to <strong>PayPal Settings</strong> > Checkout Page
ca: Vés a <strong>Configuració de PayPal</strong> > Pàgina de pagament

en: Find the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> setting.
ca: Troba la configuració de <strong>Desactivar botons de pagament específics</strong>.

en: Select <strong>Pay Later</strong> from the dropdown list.
ca: Selecciona <strong>Pagament més tard</strong> de la llista desplegable.

en: Click <strong>Save Changes</strong>.
ca: Feu clic a <strong>Desa els canvis</strong>.

en: How can I show only the "PayPal" button on the Checkout page?
ca: Com puc mostrar només el botó "PayPal" a la pàgina de pagament?

en: To display only the "PayPal" button on the Checkout page, follow these steps:
ca: Per mostrar només el botó "PayPal" a la pàgina de pagament, segueix aquests passos:

en: Step 1: Update PayPal Settings
ca: Pas 1: Actualitza la configuració de PayPal

en: Under <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong>, select <strong>Credit or Debit Card</strong> and any other methods you want to hide.
ca: Sota <strong>Desactivar botons de pagament específics</strong>, selecciona <strong>Targeta de crèdit o dèbit</strong> i qualsevol altre mètode que vulguis amagar.

en: Step 2: Update Advanced Card Payments Settings
ca: Pas 2: Actualitza la configuració de pagaments amb targetes avançades

en: Go to <strong>Advanced Card Payments</strong> settings.
ca: Vés a la configuració de <strong>Pagaments de Targeta Avançats</strong>.

en: Disable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
ca: Desactiva l'opció <strong>Habilitar targeta de crèdit/dèbit avançada</strong>.

en: Once you save the changes in both sections, only the "PayPal" button will appear on the Checkout page.
ca: Un cop desis els canvis en ambdues seccions, només apareixerà el botó "PayPal" a la pàgina de pagament.

en: How can I show only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page?
ca: Com puc mostrar només el mètode de pagament "Targeta de crèdit o dèbit" a la pàgina de pagament?

en: To display only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page, follow these steps:
ca: Per mostrar només el mètode de pagament "Targeta de crèdit o dèbit" a la pàgina de pagament, segueix aquests passos:

en: Go to <strong>PayPal Settings > Checkout Page</strong>.
ca: Vés a <strong>Configuració de PayPal > Pàgina de pagament</strong>.

en: Disable the <strong>Enable PayPal</strong> option.
ca: Desactiva l'opció <strong>Habilitar PayPal</strong>.

en: Step 2: Enable Advanced Credit/Debit Card Payments
ca: Pas 2: Habilita els pagaments avançats amb targeta de crèdit/dèbit

en: Enable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
ca: Activa l'opció <strong>Activar targeta de crèdit/dèbit avançada</strong>.

en: Once you save the changes in both sections, only the "Credit or Debit Card" payment method will appear on the Checkout page.
ca: Un cop desis els canvis en ambdues seccions, només apareixerà el mètode de pagament "Targeta de crèdit o dèbit" a la pàgina de pagament.

en: What is PayPal Pay Later?
ca: Què és PayPal Pay Later?

en: PayPal Pay Later lets your customers split their purchases into interest-free payments over time, such as "Pay in 4" or monthly installments. You get paid in full upfront, while customers enjoy flexible payment options.
ca: PayPal Pay Later permet als teus clients dividir les seves compres en pagaments sense interessos al llarg del temps, com ara "Paga en 4" o pagaments mensuals. Tu reps el pagament complet per avançat, mentre que els clients gaudeixen d'opcions de pagament flexibles.

en: This can help increase your sales, with many merchants seeing higher conversion rates and larger order sizes.
ca: Això pot ajudar a augmentar les teves vendes, amb molts comerciants veient taxes de conversió més altes i mides de comanda més grans.

en: Learn more about Pay Later on PayPal’s website.
ca: Aprèn més sobre Pay Later al lloc web de PayPal.

en: How can I contact support or request a new functionality?
ca: Com puc contactar amb el suport o sol·licitar una nova funcionalitat?

en: If you have any questions, encounter an issue, or have a new functionality request, please create a support ticket on our official support page at:
ca: Si teniu alguna pregunta, trobeu un problema o teniu una nova sol·licitud de funcionalitat, si us plau, creeu un tiquet de suport a la nostra pàgina oficial de suport a:

en: Click to Enable Google Pay
ca: Feu clic per activar Google Pay

en: Click to Enable Apple Pay
ca: Feu clic per activar Apple Pay

en: Register Your Domain with Apple Pay
ca: Registra el teu domini amb Apple Pay

en: Any (sub)domain displaying an Apple Pay button must be registered on the PayPal website. If the domain is not registered, the payment method will not work.
ca: Qualsevol (sub)domini que mostri un botó d'Apple Pay ha d'estar registrat al lloc web de PayPal. Si el domini no està registrat, el mètode de pagament no funcionarà.

en: Accept PayPal, Pay Later, and major cards in WooCommerce using the PayPal Commerce Platform.
ca: Accepta PayPal, paga més tard i les principals targetes a WooCommerce utilitzant la PayPal Commerce Platform.

en: By Easy Payment
ca: Per Pagament Fàcil

en: AI Product Description Generator for WooCommerce
ca: Generador de descripcions de productes d'IA per a WooCommerce

en: Generate SEO-friendly titles, descriptions, and attributes with AI. Includes bulk tools and templates.
ca: Genera títols, descripcions i atributs amigables amb el SEO amb IA. Inclou eines i plantilles a granel.

en: By nexaplugins
ca: Per nexaplugins

en: Payment Gateway for Authorize.Net for WooCommerce
ca: Passarel·la de pagament per Authorize.Net per WooCommerce

en: Accept credit and debit cards via Authorize.Net with a secure, seamless WooCommerce checkout.
ca: Accepta targetes de crèdit i dèbit a través d'Authorize.Net amb un procés de pagament WooCommerce segur i sense interrupcions.

en: Widgets for Google Business Reviews and Ratings
ca: Widgets per a les ressenyes i valoracions de Google Business

en: Showcase your Google Business Profile reviews and star rating with customizable widgets.
ca: Mostra les teves ressenyes i la valoració per estrelles del teu perfil de Google Business amb widgets personalitzables.

en: By Repocean
ca: Per Repocean

en: Payment Gateway for PhonePe and for WooCommerce
ca: Passarel·la de pagament per a PhonePe i per a WooCommerce

en: Accept PhonePe UPI, Wallet, and Cards with a fast, secure payment experience in WooCommerce.
ca: Accepta PhonePe UPI, Wallet i Targetes amb una experiència de pagament ràpida i segura a WooCommerce.

en: Payment Gateway for Razorpay and for WooCommerce
ca: Passarel·la de pagament per a Razorpay i per a WooCommerce

en: Accept UPI, Cards, and Net Banking via Razorpay with a reliable, optimized WooCommerce integration.
ca: Accepta UPI, targetes i banca en línia a través de Razorpay amb una integració de WooCommerce fiable i optimitzada.

en: Recommended Plugins
ca: Plugins recomanats

en: Start by adding helpful extensions to your store—payments, product content, reviews and more.
ca: Comenceu afegint extensions útils a la vostra botiga: pagaments, contingut de productes, ressenyes i més.

en: Plugin logo
ca: Logotip del complement

en: Install Now
ca: Instal·la ara

en: No matching plugins found for your store settings.
ca: No s'han trobat complements que coincideixin amb la configuració de la teva botiga.

en: Live Preview
ca: Vista prèvia en viu

en: PayPal Smart Button Preview
ca: Previsualització del botó intel·ligent de PayPal

en: Preview only. No payment will be processed.
ca: Només vista prèvia. No es processarà cap pagament.

en: Congratulations! PayPal is Connected 🎉
ca: Felicitats! PayPal està connectat 🎉

en: The primary setup is already complete.
ca: La configuració principal ja està completa.

en: No further action is required unless additional customization is needed.
ca: No s'exigeix cap acció addicional a menys que es necessiti personalització addicional.

en: Got it
ca: Entès

en: Invalid or missing payment token fields.
ca: Camp de token de pagament invàlid o que falta.

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
ca: Si us plau, trieu la quantitat d'articles que desitgeu afegir al vostre carret&hellip;

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
ca: Si us plau, trieu un producte per afegir al vostre carret&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
ca: Si us plau, trieu les opcions del producte&hellip;

note: translators: %s: Product attribute name.
en: Invalid value posted for %s
ca: Valor invàlid publicat per a %s

en: Continue to payment
ca: Continua amb el pagament

en: Card Details
ca: Detalls de la targeta

en: Address Verification Result
ca: Resultat de la verificació de l'adreça

en: Card Security Code Result
ca: Resultat del codi de seguretat de la targeta

note: translators: 1: Payment method title, 2: Payment status (e.g., Completed, Pending). translators: 1: Payment method title, 2: Payment status.
en: Payment via %1$s : %2$s.
ca: Pagament a través de %1$s : %2$s.

note: translators: 1: Payment method title, 2: Transaction ID. translators: 1: payment method title, 2: transaction ID translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the PayPal transaction ID.
en: %1$s Transaction ID: %2$s
ca: %1$s ID de transacció: %2$s

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
ca: Pagament autoritzat. Canvia l'estat del pagament a processant o complet per capturar els fons.

note: translators: 1: Refunded amount, 2: Refund transaction ID.
en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
ca: Reemborsat %1$s - ID de reemborsament: %2$s

en: An error occurred while updating the order.
ca: S'ha produït un error mentre s'actualitzava la comanda.

note: translators: %s: Plugin version number.
en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce: %1$s
ca: Passarel·la de pagament per PayPal a WooCommerce: %1$s

note: translators: %s: WooCommerce version number.
en: WooCommerce Version: %1$s
ca: Versió de WooCommerce: %1$s

note: translators: 1: PayPal pending reason.
en: Payment pending (%1$s).
ca: Pagament pendent (%1$s).

note: translators: 1: refunded amount, 2: refunded currency
en: Marked as refunded via PayPal. Total refunded: %1$s %2$s.
ca: Marcat com a reemborsat a través de PayPal. Total reemborsat: %1$s %2$s.

en: Sorry, your session has expired.
ca: Ho sento, la teva sessió ha caducat.

en: This payment was unable to be processed successfully. Please try again with another payment method.
ca: Aquest pagament no s'ha pogut processar amb èxit. Si us plau, torneu-ho a intentar amb un altre mètode de pagament.

en: Return to your shop.
ca: Torna a la teva botiga.

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
ca: Paga a través de PayPal; pots pagar amb la teva targeta de crèdit si no tens un compte de PayPal

en: Environment
ca: Entorn

en: Select PayPal Environment
ca: Seleccioneu l'entorn de PayPal

en: Choose the PayPal environment. Select "Sandbox" for testing transactions (no real transactions will occur) or "Production" for live transactions.
ca: Trieu l'entorn de PayPal. Selecciona "Sandbox" per a provar transaccions (no es realitzaran transaccions reals) o "Production" per a transaccions en viu.

en: Sandbox (Test Mode)
ca: Sandbox (Mode de test)

en: Production (Live)
ca: Producció (En directe)

en: Connect to PayPal
ca: Connecta't a PayPal

en: Setup or link an existing PayPal account.
ca: Configura o vincula un compte de PayPal existent.

en: Live Client ID
ca: ID de client en directe

en: Enter PayPal Client ID.
ca: Introdueix l'ID de client de PayPal.

en: Live Secret key
ca: Clau secreta en directe

en: Enter PayPal Secret key.
ca: Introduïu la clau secreta de PayPal.

en: Live PayPal Email
ca: Correu electrònic de PayPal en viu

en: Enter Live PayPal Email.
ca: Introduïu l'email de PayPal en viu.

en: Connection Status
ca: Estat de connexió

en: Connect to PayPal Sandbox
ca: Connecta't al Sandbox de PayPal

en: Sandbox Client ID
ca: ID del client de Sandbox

en: Sandbox Secret key
ca: Clau secreta de Sandbox

en: Sandbox PayPal Email
ca: Correu electrònic de PayPal de Sandbox

en: Enter Sandbox PayPal Email.
ca: Introduïu l'email de PayPal del Sandbox.

en: When enabled, Payment methods will only be visible to site administrators and store managers. This allows you to test PayPal on your live site without customers seeing them.
ca: Quan està habilitat, els mètodes de pagament només seran visibles per als administradors del lloc i els gestors de la botiga. Això et permet provar PayPal al teu lloc en viu sense que els clients els vegin.

en: Select Height
ca: Selecciona l'alçada

en: Enable/Disable
ca: Activar/Desactivar

en: Enable PayPal
ca: Habilita PayPal

en: Enable this option to activate the PayPal gateway. Uncheck to disable it.
ca: Activa aquesta opció per activar la passarel·la de PayPal. Desmarca per desactivar-la.

en: Title
ca: Títol

en: The title displayed to customers during checkout.
ca: El títol que es mostra als clients durant el procés de pagament.

en: Description
ca: Descripció

en: The description displayed to customers during checkout.
ca: La descripció que es mostra als clients durant el procés de pagament.

en: Display PayPal Buttons On
ca: Mostra els botons de PayPal a

en: Product Page
ca: Pàgina del producte

en: Cart Page
ca: Pàgina del carro

en: Express Checkout
ca: Checkout ràpid

en: Checkout Page
ca: Pàgina de pagament

en: Mini Cart (Side Cart)
ca: Mini Carret (Carret lateral)

en: Set the page(s) to display the PayPal Buttons.
ca: Estableix la(s) pàgina(es) per mostrar els botons de PayPal.

en: Disable Specific Payment Buttons
ca: Desactivar botons de pagament específics

en: PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) are shown automatically based on factors such as the buyer’s country and their device type. <br><br>By default, <b>all buttons are enabled.</b> To disable individual payment buttons, use the <b>"Disable Specific Payment Buttons"</b> setting available in each page section below.<br><br>For Express Checkout, it will follow the configuration from the Checkout Page.<br>For Mini Cart, this setting will follow the configuration from the Product Page.
ca: Els botons de PayPal (per exemple, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) es mostren automàticament en funció de factors com el país del comprador i el tipus de dispositiu. <br><br>Per defecte, <b>tots els botons estan activats.</b> Per desactivar botons de pagament individuals, utilitzeu la configuració <b>"Desactivar Botons de Pagament Específics"</b> disponible a cada secció de la pàgina a continuació.<br><br>Per a la compra expressa, seguirà la configuració de la pàgina de pagament.<br>Per al Mini Carret, aquesta configuració seguirà la configuració de la pàgina del producte.

en: Select payment buttons to disable
ca: Seleccioneu els botons de pagament que voleu desactivar

en: Button Layout
ca: Disseny del botó

en: Select Vertical for stacked buttons, and Horizontal for side-by-side buttons.
ca: Seleccione Vertical per a botons apilats, i Horitzontal per a botons un al costat de l'altre.

en: Horizontal (Recommended)
ca: Horitzontal (Recomanat)

en: Button Color
ca: Color del botó

en: Gold (Recommended)
ca: Or (Recomanat)

en: Blue
ca: Blau

en: Silver
ca: Argent

en: White
ca: Blanc

en: Black
ca: Negre

en: Button Shape
ca: Forma del botó

en: Rect (Recommended)
ca: Rect (Recomanat)

en: Pill
ca: Pastilla

en: Button Width
ca: Amplada del botó

en: Small
ca: Petit

en: Medium
ca: Mitjà

en: Large
ca: Gran

en: Responsive
ca: Responsiu

en: Button Height
ca: Alçada del botó

en: Button Label
ca: Etiqueta del botó

en: PayPal (Recommended)
ca: PayPal (Recomanat)

en: Checkout
ca: Finalització de la compra

en: Buy Now
ca: Compra ara

en: Pay
ca: Paga

en: Vertical (Recommended)
ca: Vertical (Recomanat)

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Responsive (Recommended)
ca: Responsiu (Recomanat)

en: PayPal Button Position (Classic Cart Only)
ca: Posició del botó de PayPal (Només Carret Clàssic)

en: Choose where the PayPal buttons should appear on the cart page, either above or below the "Proceed to Checkout" button. This applies only to classic cart templates, not the new Cart Blocks layout.
ca: Tria on haurien d'aparèixer els botons de PayPal a la pàgina del carro, ja sigui a sobre o a sota del botó "Procedir a la compra". Això s'aplica només a plantilles de carro clàssiques, no al nou disseny de Cart Blocks.

en: Below Proceed to Checkout button
ca: A sota del botó Procedir al pagament

en: Above Proceed to Checkout button
ca: Per sobre del botó Procedir a la compra

en: Icon
ca: Icona

en: Monogram (PP)
ca: Monograma (PP)

en: Wordmark (PayPal)
ca: Logotip (PayPal)

en: Combination Mark (PP PayPal)
ca: Marca de combinació (PP PayPal)

en: Select the PayPal logo style displayed next to the payment method title on the checkout page.
ca: Seleccione l'estil del logo de PayPal que es mostra al costat del títol del mètode de pagament a la pàgina de pagament.

en: Show Redirect Icon and Text
ca: Mostra l'icona i el text de redirecció

en: When enabled, a redirect icon and message will appear to let customers know they will be taken to PayPal to complete their payment.
ca: Quan està habilitat, apareixerà una icona de redirecció i un missatge per informar als clients que seran portats a PayPal per completar el seu pagament.

en: Use Place Order Button
ca: Utilitza el botó Fer comanda

en: Enable this to use the default Place Order button on the checkout page instead of showing PayPal buttons. This setting does not affect Express Checkout.
ca: Activa això per utilitzar el botó de Fer la comanda per defecte a la pàgina de pagament en comptes de mostrar els botons de PayPal. Aquesta configuració no afecta el Pagament Express.

note: translators: Admin notice explaining how to enable PayPal Advanced Card Payments. HTML <br> tags are intentional for formatting.
en: To use Advanced Card Payments, ensure your PayPal account is eligible and enabled:<br><br>
                    <strong>Steps:</strong><br>
                    1. Visit developer.paypal.com → Apps & Credentials → API Credentials.<br>
                    2. Click your App Name.<br>
                    3. Under "Features" → Accept Payments, check if "Advanced Credit and Debit Card Payments" is enabled.<br>
                    4. If missing, your account or region may not support it.
ca: Per utilitzar els Pagaments Avançats amb Targeta, assegureu-vos que el vostre compte de PayPal sigui elegible i estigui habilitat:<br><br>
                    <strong>Passos:</strong><br>
                    1. Visiteu developer.paypal.com → Apps i Credencials → Credencials API.<br>
                    2. Feu clic al nom de la vostra aplicació.<br>
                    3. A "Funcions" → Acceptar Pagaments, comproveu si "Pagaments Avançats amb Targeta de Crèdit i de Débit" està habilitat.<br>
                    4. Si falta, el vostre compte o regió potser no ho suporti.

en: Important Note
ca: Nota important

en: Enable Advanced Credit/Debit Card
ca: Habilita la targeta de crèdit/dèbit avançada

en: Enable the Advanced Credit/Debit Card payment option as a separate gateway on the checkout page. This gateway typically offers a lower PayPal fee compared to the PayPal Smart Button. The fee is 2.59% + $0.49* per transaction for Advanced Credit/Debit Card payments and 3.49% + $0.49* for PayPal Smart Buttons. It supports major cards like Visa, Mastercard, and American Express, providing a secure and streamlined payment experience.
ca: Activa l'opció de pagament amb targeta de crèdit/dèbit avançada com a un portal separat a la pàgina de pagament. Aquest portal ofereix normalment una tarifa de PayPal més baixa en comparació amb el Botó Intel·ligent de PayPal. La tarifa és del 2,59% + $0,49* per transacció per a pagaments amb targeta de crèdit/dèbit avançada i del 3,49% + $0,49* per als Botons Intel·ligents de PayPal. Admet targetes principals com Visa, Mastercard i American Express, proporcionant una experiència de pagament segura i optimitzada.

en: Set the title for the Advanced Credit/Debit Card payment method as it will appear on the checkout page (e.g., 'Pay with Credit/Debit Card')..
ca: Estableix el títol per al mètode de pagament amb targeta de crèdit/dèbit tal com apareixerà a la pàgina de pagament (per exemple, 'Paga amb targeta de crèdit/dèbit').

en: Credit or Debit Card
ca: Targeta de crèdit o de dèbit

en: Disable specific credit cards
ca: Desactivar targetes de crèdit específiques

en: By default all possible credit cards will be accepted. You can disable some cards, if you wish.
ca: Per defecte, s'acceptaran totes les targetes de crèdit possibles. Podeu desactivar algunes targetes, si ho desitgeu.

en: Contingency for 3D Secure
ca: Contingència per a 3D Secure

en: 3D Secure when required
ca: 3D Secure quan és necessari

en: Always trigger 3D Secure
ca: Sempre activa 3D Secure

en: 3D Secure benefits cardholders and merchants by providing an additional layer of verification using Verified by Visa, MasterCard SecureCode and American Express SafeKey.
ca: 3D Secure beneficia als titulars de targetes i als comerciants proporcionant una capa addicional de verificació mitjançant Verified by Visa, MasterCard SecureCode i American Express SafeKey.

en: Card Save Enabled
ca: Desa de targeta activada

en: Enable card saving at checkout
ca: Activa la guardada de targetes a la finalització de la compra

en: When enabled, customers can securely save their card details using PayPal for faster future checkouts.
ca: Quan està habilitat, els clients poden desar de manera segura els detalls de la seva targeta mitjançant PayPal per a un pagament més ràpid en el futur.

en: Advanced Credit/Debit Card payments are not enabled in your PayPal account. <br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Canada, China, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United States, United Kingdom<br><br>
ca: Els pagaments avançats amb targeta de crèdit/dèbit no estan activats al vostre compte de PayPal. <br><br><strong>Països suportats:</strong><br>Austràlia, Àustria, Bèlgica, Bulgària, Canadà, Xina, Xipre, República Txeca, Dinamarca, Estònia, Finlàndia, França, Alemanya, Grècia, Hong Kong, Hongria, Irlanda, Itàlia, Japó, Letònia, Liechtenstein, Lituània, Luxemburg, Malta, Països Baixos, Noruega, Polònia, Portugal, Romania, Singapur, Eslovàquia, Eslovènia, Espanya, Suècia, Estats Units, Regne Unit<br><br>

en: Please ensure that Google Pay is enabled in your PayPal account.
ca: Si us plau, assegura't que Google Pay estigui activat al teu compte de PayPal.

en: Check this box to display the Google Pay button on selected pages.
ca: Marqueu aquesta casella per mostrar el botó de Google Pay a les pàgines seleccionades.

note: translators: 1: Google Pay setup guide link, 2: supported countries and currencies link
en: Google Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s). Please ensure your country and currency are supported (%2$s).
ca: Google Pay s'ha d'habilitar al teu compte de PayPal (%1$s). Si us plau, assegura't que el teu país i moneda són compatibles (%2$s).

en: setup guide
ca: guia d'instal·lació

en: supported countries and currencies
ca: països i monedes suportats

en: The page must be served over a secure (HTTPS) connection.
ca: La pàgina s'ha de servir a través d'una connexió segura (HTTPS).

en: To show the Google Pay button,
ca: Per mostrar el botó de Google Pay,

en: Enable Google Pay
ca: Activa Google Pay

en: Display Google Pay Button On
ca: Mostra el botó de Google Pay activat

en: Product
ca: Producte

en: Cart
ca: Carret

en: Mini Cart
ca: Mini Carret

en: Set the page(s) to display the Google Pay button.
ca: Estableix la(s) pàgina(s) per mostrar el botó de Google Pay.

en: Plain
ca: Pla

en: Buy
ca: Comprar

en: Donate
ca: Dona

en: Book
ca: Llibre

en: Order
ca: Comanda

en: Subscribe
ca: Subscriure

note: translators: %1$s is the supported countries list. %2$s is the supported currencies list.
en: Google Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
ca: Google Pay no està habilitat al teu compte de PayPal. Fes clic a continuació per habilitar-ho.<br><br><strong>Països suportats:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Monedes suportades:</strong><br>%2$s

note: translators: %1$s is the list of supported countries. %2$s is the list of supported currencies.
en: Apple Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
ca: Apple Pay no està habilitat al teu compte de PayPal. Fes clic a continuació per habilitar-ho.<br><br><strong>Països suportats:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Monedes suportades:</strong><br>%2$s

en: Enable Apple Pay
ca: Activar Apple Pay

en: Please ensure that Apple Pay is enabled in your PayPal account.
ca: Si us plau, assegureu-vos que Apple Pay està activat al vostre compte de PayPal.

en: Check this box to display the Apple Pay button on selected pages.
ca: Marqueu aquesta casella per mostrar el botó d'Apple Pay a les pàgines seleccionades.

note: translators: 1: Apple Pay setup guide link, 2: supported countries and currencies link
en: Apple Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s) and make sure your country and currency are supported (%2$s).
ca: Apple Pay s'ha d'habilitar al teu compte de PayPal (%1$s) i assegura't que el teu país i moneda són compatibles (%2$s).

en: To show the Apple Pay button,
ca: Per mostrar el botó d'Apple Pay,

en: Domain Registration
ca: Registre de domini

en: Apple requires that the website domain be registered on PayPal. Payments will not be processed if the Apple Pay button is used on an unregistered domain.
ca: Apple requereix que el domini del lloc web estigui registrat a PayPal. Els pagaments no es processaran si s'utilitza el botó Apple Pay en un domini no registrat.

en: Display Apple Pay Button On
ca: Mostra el botó de Apple Pay activat

en: Set the page(s) to display the Apple Pay button.
ca: Estableix la(s) pàgina(es) per mostrar el botó d'Apple Pay.

en: White with outline
ca: Blanc amb contorn

en: Your customers can already buy now and pay later with PayPal — add messaging to your site to let them know. PayPal’s Pay Later helps boost merchants' conversion rates and increases cart sizes by 39%.¹ You get paid in full up front. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">More about Pay Later</a>
ca: Els teus clients ja poden comprar ara i pagar més tard amb PayPal — afegeix missatges al teu lloc per fer-los-ho saber. El Pay Later de PayPal ajuda a augmentar les taxes de conversió dels comerciants i incrementa les mides dels carretets en un 39%.¹ Tu reps el pagament complet per avançat. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">Més informació sobre Pay Later</a>

en: Enable Pay Later Messaging
ca: Habilita la missatgeria de pagar més tard

en: Displays Pay Later messaging for available offers.
ca: Mostra missatges de Paga més tard per a les ofertes disponibles.

en: Display Pay Later messaging On
ca: Mostra el missatge de Paga més tard activat

en: Home
ca: Inici

en: Category
ca: Categoria

en: Payment
ca: Pagament

en: Set the page(s) you want to display messaging on, and then adjust that page's display option below.
ca: Estableix la(s) pàgina(s) en què vols mostrar missatges i després ajusta l'opció de visualització d'aquesta pàgina a continuació.

en: Home Page
ca: Pàgina d'inici

en: Layout Type
ca: Tipus de disseny

en: Text Layout
ca: Disseny de text

en: Flex Layout
ca: Disseny Flex

en: Logo Type
ca: Tipus de logotip

en: Primary
ca: Primari

en: Alternative
ca: Alternativa

en: Inline
ca: En línia

en: None
ca: Cap

en: Logo Position
ca: Posició del logotip

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dret

en: Top
ca: Superior

en: Text Size
ca: Mida del text

en: Text Color
ca: Color del text

en: Monochrome
ca: Monocrom

en: Grayscale
ca: Escala de gris

en: White (No Border)
ca: Blanc (Sense Bord)

en: Gray
ca: Gris

en: Ratio
ca: Rati

en: Flexes between 120px and 300px wide
ca: Flexiona entre 120px i 300px d'ample

en: 160px wide
ca: 160px d'ample

en: Flexes between 250px and 768px wide
ca: Flexiona entre 250px i 768px d'ample

en: Flexes between 250px and 1169px wide
ca: Flexiona entre 250px i 1169px d'ample

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on Home page.
ca: Necessito un shortcode perquè pugui col·locar el missatge en un millor lloc a la pàgina d'inici.

en: Shortcode
ca: Codi curt

en: Category Page
ca: Pàgina de categoria

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on category page.
ca: Necessito un shortcode perquè pugui col·locar el missatge en un lloc millor a la pàgina de categoria.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on product page.
ca: Necessito un shortcode perquè pugui col·locar el missatge en un lloc millor a la pàgina del producte.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on cart page.
ca: Necessito un shortcode perquè pugui col·locar el missatge en un lloc millor a la pàgina del carro.

en: Payment Page
ca: Pàgina de pagament

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on payment page.
ca: Necessito un shortcode perquè pugui col·locar el missatge en un millor lloc a la pàgina de pagament.

en: Payment action
ca: Acció de pagament

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
ca: Trieu si desitges capturar fons immediatament o només autoritzar el pagament.

en: Capture
ca: Captura

en: Authorize
ca: Autoritzar

en: Brand Name
ca: Nom de la marca

en: This controls what users see as the brand / company name on PayPal review pages.
ca: Això controla el que veuen els usuaris com a nom de marca / empresa a les pàgines de revisió de PayPal.

en: Landing Page
ca: Pàgina de destinació

en: The type of landing page to show on the PayPal site for customer checkout. PayPal Account Optional must be checked for this option to be used.
ca: El tipus de pàgina de destinació que s'ha de mostrar al lloc de PayPal per al pagament dels clients. S'ha de marcar l'opció 'Compte de PayPal opcional' perquè aquesta opció pugui ser utilitzada.

en: Login
ca: Iniciar sessió

en: Billing
ca: Facturació

en: No Preference
ca: Sense preferència

en: Instant Payments
ca: Pagaments Instantanis

en: If you enable this setting, PayPal will be instructed not to allow the buyer to use funding sources that take additional time to complete (for example, eChecks). Instead, the buyer will be required to use an instant funding source, such as an instant transfer, a credit/debit card, or PayPal Credit.
ca: Si activeu aquesta configuració, s'instruirà a PayPal que no permeti al comprador utilitzar fonts de finançament que necessitin temps addicional per completar (per exemple, els xecs electrònics). En canvi, el comprador haurà d'utilitzar una font de finançament instantània, com ara una transferència instantània, una targeta de crèdit/dèbit o PayPal Credit.

en: Require Instant Payment
ca: Requereix Pagament Instantani

en: Billing Address
ca: Adreça de facturació

en: Use PayPal Shipping Address as Billing
ca: Utilitza l'adreça d'enviament de PayPal com a facturació

en: If the billing address is empty and PayPal provides a shipping address, the order will use the shipping address as the billing address.
ca: Si l'adreça de facturació està buida i PayPal proporciona una adreça d'enviament, la comanda utilitzarà l'adreça d'enviament com a adreça de facturació.

en: Send Item Details
ca: Envia detalls de l'element

en: Send line item details to PayPal
ca: Envia els detalls de l'article a PayPal

en: Include all line item details in the payment request to PayPal so that they can be seen from the PayPal transaction details page.
ca: Inclou tots els detalls dels articles en la sol·licitud de pagament a PayPal perquè es puguin veure des de la pàgina de detalls de la transacció de PayPal.

en: Order Review Page
ca: Pàgina de revisió de comandes

en: Skip Order Review Page
ca: Saltar la pàgina de revisió de la comanda

en: Payments from the Product or Cart page skip the review step and go straight to the Thank You page.
ca: Els pagaments des de la pàgina del Producte o del Carretó salten el pas de revisió i van directament a la pàgina de Gràcies.

en: Invoice prefix
ca: Prefix de la factura

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
ca: Si us plau, introdueix un prefix per als teus números de factura. Si utilitzes el teu compte de PayPal per a múltiples botigues, assegura't que aquest prefix sigui únic, ja que PayPal no permetrà comandes amb el mateix número de factura.

en: Credit Card Statement Name
ca: Nom de l'estat de compte de la targeta de crèdit

en: The value entered here will be displayed on the buyer's credit card statement.
ca: El valor introduït aquí es mostrarà en l'estat de compte de la targeta de crèdit del comprador.

en: Debug log
ca: Registre de depuració

en: Enable logging
ca: Habilita el registre

note: translators: %s is the path to the WooCommerce PayPal debug log file.
en: Log PayPal events, such as Webhook, Payment, Refund inside %s
ca: Registra esdeveniments de PayPal, com ara Webhook, Pagament, Reemborsament dins de %s

en: PayPal Shipment Tracking
ca: Seguiment de l'enviament de PayPal

en: Transaction Id
ca: Id de transacció

en: Tracking Number*
ca: Número de seguiment*

en: Status
ca: Estat

en: Carrier
ca: Transportista

en: Select Carrier
ca: Selecciona el transportista

en: Carrier Name*
ca: Nom del transportista*

en: Add tracking information
ca: Afegir informació de seguiment

en: Something went wrong. Please try again.
ca: Alguna cosa ha anat malament. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Billing address didn’t match the card (AVS).
ca: L'adreça de facturació no coincidia amb la targeta (AVS).

en: Security code (CVV) didn’t match.
ca: El codi de seguretat (CVV) no coincideix.

en: The payer opened a dispute with PayPal.
ca: El pagador va obrir una disputa amb PayPal.

en: The issuer reversed the charge (chargeback).
ca: L'emissor va revertir el càrrec (càrrec retroactiu).

en: Payment by eCheck—awaiting clearance.
ca: Pagament per eCheck—esperant la liquidació.

en: Action required in your PayPal account (international withdrawal).
ca: Acció requerida al teu compte de PayPal (retirada internacional).

en: Payment pending manual review.
ca: Pagament pendent de revisió manual.

en: Payee receiving preference requires action (often currency related).
ca: La preferència de recepció del beneficiari requereix acció (sovint relacionada amb la moneda).

en: Funds were refunded.
ca: Els fons han estat retornats.

en: Approved—waiting for payer to send funds.
ca: Aprovat—esperant que el pagador enviï els fons.

en: Payee does not have a PayPal account.
ca: El beneficiari no té un compte de PayPal.

en: Payee’s PayPal account requires verification.
ca: El compte de PayPal del beneficiari requereix verificació.

en: The transaction could not be completed.
ca: La transacció no es va poder completar.

note: translators: 1: payment method title, 2: pending reason text
en: Payment via %1$s pending. %2$s
ca: El pagament a través de %1$s està pendent. %2$s

note: translators: 1: payment method title, 2: decline reason text
en: Payment via %1$s declined. %2$s
ca: El pagament a través de %1$s ha estat rebutjat. %2$s

note: translators: %s: payment failure reason
en: Payment declined. %s
ca: Pagament rebutjat. %s

note: translators: 1: processor response code, 2: AVS result, 3: CVV result
en: Processor response: code=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s
ca: Resposta del processador: codi=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s

note: translators: 1: payment method title, 2: failure reason
en: Payment via %1$s failed. %2$s
ca: El pagament a través de %1$s ha fallat. %2$s

note: translators: %s: payment failure reason
en: Payment failed. %s
ca: El pagament ha fallat. %s

note: translators: 1: payment method title, 2: PayPal refund reason
en: Payment via %1$s partially refunded. PayPal reason: %2$s.
ca: El pagament a través de %1$s ha estat parcialment reemborsat. Motiu de PayPal: %2$s.

note: translators: 1: payment method title, 2: PayPal refund reason
en: Payment via %1$s refunded. PayPal reason: %2$s.
ca: El pagament a través de %1$s ha estat reemborsat. Motiu de PayPal: %2$s.

en: An error occurred while updating the order status.
ca: S'ha produït un error mentre s'actualitzava l'estat de la comanda.

en: PayPal Credit
ca: Crèdit PayPal

en: MyBank
ca: El meu banc

en: SEPA-Lastschrift
ca: SEPA-Debit

en: PayPal Pay Later
ca: PayPal Paga més tard

en: PayPal Checkout
ca: Pagament amb PayPal

en: Approved.
ca: Aprovat.

en: The card security code (CVV) was incorrect.
ca: El codi de seguretat de la targeta (CVV) era incorrecte.

en: Your bank needs to approve this. Please contact your card issuer.
ca: El teu banc necessita aprovar això. Si us plau, contacta amb l'emissor de la teva targeta.

en: We could not find this account. Please check your card details.
ca: No hem pogut trobar aquest compte. Si us plau, comproveu els detalls de la vostra targeta.

en: The bank declined this transaction. Please try another payment method.
ca: El banc va rebutjar aquesta transacció. Si us plau, proveu un altre mètode de pagament.

en: This transaction is not authorized. Please contact your card issuer.
ca: Aquesta transacció no està autoritzada. Si us plau, contacteu amb l'emissor de la vostra targeta.

en: There was a processing issue. The payment was reversed.
ca: Hi havia un problema de processament. El pagament va ser revertit.

en: A security check failed. Please try again.
ca: Ha fallat una verificació de seguretat. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: The PIN was not accepted.
ca: El PIN no va ser acceptat.

en: Temporary system issue. Please try again later.
ca: Problema temporal del sistema. Si us plau, torna-ho a provar més tard.

en: Payment was canceled.
ca: El pagament va ser cancel·lat.

en: Only part of the amount was approved.
ca: Només una part de l'import va ser aprovada.

en: The bank declined this transaction.
ca: El banc va rebutjar aquesta transacció.

en: Invalid data format.
ca: Format de dades no vàlid.

en: Invalid amount.
ca: Quantitat no vàlida.

en: Card issuer/acquirer not allowed for this transaction.
ca: Emissor/adquirent de targetes no permès per a aquesta transacció.

en: Invalid capture date.
ca: Data de captura no vàlida.

en: Unsupported currency for this card.
ca: Moneda no compatible per a aquesta targeta.

en: Invalid account number.
ca: Número de compte no vàlid.

en: This card is not allowed for recurring payments.
ca: Aquesta targeta no està permesa per a pagaments recurrents.

en: Invalid terminal configuration.
ca: Configuració de terminal no vàlida.

en: Invalid merchant configuration.
ca: Configuració de comerciant no vàlida.

en: The account is restricted or inactive.
ca: L'accés al compte està restringit o inactiu.

en: Invalid processing code.
ca: Codi de processament invàlid.

en: Invalid merchant category.
ca: Categoria de comerciant no vàlida.

en: Invalid card expiry date.
ca: Data de caducitat de la targeta no vàlida.

en: Invalid card security code (CVV).
ca: Codi de seguretat de la targeta (CVV) no vàlid.

en: Invalid transaction state.
ca: Estat de transacció no vàlid.

en: Invalid order.
ca: Comanda no vàlida.

en: The card security code (CVV) did not match.
ca: El codi de seguretat de la targeta (CVV) no coincideix.

en: Insufficient funds.
ca: Fons insuficients.

en: Incorrect PIN.
ca: PIN incorrect.

en: Too many incorrect PIN attempts.
ca: Massa de intents de PIN incorrectes.

en: This card is closed.
ca: Aquesta targeta està tancada.

en: Card capture requested by the bank.
ca: Captura de targeta sol·licitada pel banc.

en: User not authorized for this transaction.
ca: Usuari no autoritzat per a aquesta transacció.

en: Address verification failed.
ca: La verificació de l'adreça ha fallat.

en: Invalid or restricted card.
ca: Targeta no vàlida o restringida.

en: Address verification soft failure.
ca: Falla suau en la verificació de l'adreça.

en: Duplicate transaction.
ca: Transacció duplicada.

en: Invalid transaction.
ca: Transacció no vàlida.

en: The card is expired.
ca: La targeta ha caducat.

en: Strong customer authentication required.
ca: S'autentificació forta del client requerida.

en: This type of transaction is not permitted.
ca: Aquest tipus de transacció no està permès.

en: Too many attempts. Please try again later.
ca: Massa intents. Si us plau, torna-ho a intentar més tard.

en: Invalid or restricted card. Please use another card.
ca: Targeta no vàlida o restringida. Si us plau, utilitzeu una altra targeta.

en: Address verification soft failure. Please check your billing address.
ca: Error de verificació de l'adreça. Si us plau, comproveu la vostra adreça de facturació.

en: Duplicate transaction. Please try again.
ca: Transacció duplicada. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Invalid transaction. Please try again.
ca: Transacció no vàlida. Si us plau, torneu a provar.

en: Expired card. Please use another card.
ca: Targeta caducada. Si us plau, utilitzeu una altra targeta.

en: Incorrect PIN. Please re-enter your PIN.
ca: PIN incorrect. Si us plau, torna a introduir el teu PIN.

en: Strong customer authentication required. Please try again.
ca: S'autenticació forta del client és necessària. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Transaction not permitted. Please use another payment method.
ca: Transacció no permesa. Si us plau, utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Transaction attempts exceed limit. Please try again later.
ca: Els intents de transacció superen el límit. Si us plau, torneu-ho a intentar més tard.

en: Reversal rejected. Please contact support.
ca: Reversió rebutjada. Si us plau, contacteu amb el suport.

en: Invalid issue. Please try again.
ca: Problema invàlid. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Issuer not available. Please try again later.
ca: Emissor no disponible. Si us plau, torna-ho a intentar més tard.

en: Issuer temporarily not available. Please try again shortly.
ca: Emissor temporalment no disponible. Si us plau, torneu-ho a provar d'aquí a poc.

en: Card not activated. Please activate your card and try again.
ca: Targeta no activada. Si us plau, activa la teva targeta i torna a provar-ho.

en: Updated card issued. Please use your new card.
ca: S'ha emès una nova targeta actualitzada. Si us plau, utilitzeu la vostra nova targeta.

en: Account not on file. Please check your card details.
ca: Compte no registrat. Si us plau, comproveu els detalls de la vostra targeta.

en: Approved but not captured. No action needed.
ca: Aprovat però no capturat. No cal cap acció.

en: 3DS authentication error. Please try again.
ca: Error d'autenticació 3DS. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Authentication failed. Please try again.
ca: L'autenticació ha fallat. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: BIN error. Please try another card.
ca: Error de BIN. Si us plau, prova una altra targeta.

en: PIN error. Please try again with the correct PIN.
ca: Error de PIN. Si us plau, torna a provar amb el PIN correcte.

en: Processor system error. Please try again later.
ca: Error del sistema del processador. Si us plau, torneu-ho a provar més tard.

en: Host key error. Please try again.
ca: Error de clau d'amfitrió. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Configuration error. Please contact support.
ca: Error de configuració. Si us plau, contacteu amb el suport.

en: Unsupported operation. Please try another payment method.
ca: Operació no compatible. Si us plau, proveu un altre mètode de pagament.

en: Communication error. Please try again later.
ca: Error de comunicació. Si us plau, torneu-ho a intentar més tard.

en: Communication error. Please try again shortly.
ca: Error de comunicació. Si us plau, torneu-ho a intentar aviat.

en: System unavailable. Please try again later.
ca: Sistema no disponible. Si us plau, torna-ho a provar més tard.

en: Transaction declined. Please retry.
ca: Transacció rebutjada. Si us plau, torna a provar-ho.

en: Suspected fraud. Please use another payment method.
ca: Fraude sospitós. Si us plau, utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Security violation. Please contact your card issuer.
ca: Infracció de seguretat. Si us plau, contacteu amb l'emissor de la vostra targeta.

en: Card reported lost or stolen. Please use another card.
ca: Targeta reportada com a pèrdua o robada. Si us plau, utilitzeu una altra targeta.

en: Hold - call center. Please contact your card issuer.
ca: Mantingueu - centre de trucades. Si us plau, poseu-vos en contacte amb l'emissor de la vostra targeta.

en: Card refused. Please use another payment method.
ca: Targeta rebutjada. Si us plau, utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Unrecognized response code. Please try again later.
ca: Codi de resposta no reconegut. Si us plau, torneu-ho a provar més tard.

en: Contingencies not resolved. Please try again.
ca: Contingències no resoltes. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: CVV verification failed. Please check your CVV.
ca: La verificació del CVV ha fallat. Si us plau, comproveu el vostre CVV.

en: Account closed. Please use another card.
ca: Compte tancat. Si us plau, utilitzeu una altra targeta.

en: Reattempt not permitted. Please use another payment method.
ca: No es permet tornar a intentar. Si us plau, utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Billing address error. Please check your billing details.
ca: Error d'adreça de facturació. Si us plau, comproveu els vostres detalls de facturació.

en: Account blocked by issuer. Please contact your card issuer.
ca: Compte bloquejat pel emisor. Si us plau, contacteu amb el vostre emisor de targetes.

en: American Express card disabled. Please use another card.
ca: Targeta American Express desactivada. Si us plau, utilitza una altra targeta.

en: Adult gaming not supported. Please use another payment method.
ca: El joc per adults no és compatible. Si us plau, utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Amount incompatible. Please try a different amount.
ca: Importe incompatible. Si us plau, prova un import diferent.

en: Authorization result error. Please try again.
ca: Error en el resultat d'autorització. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: MCC code error. Please contact support.
ca: Error de codi MCC. Si us plau, contacta amb el suport.

en: Address verification failed. Please check your billing address.
ca: La verificació de l'adreça ha fallat. Si us plau, comproveu la vostra adreça de facturació.

en: Amount exceeded. Please try a smaller amount.
ca: L'import ha superat el límit. Si us plau, proveu amb un import més petit.

en: Gaming transaction error. Please use another payment method.
ca: Error de transacció de jocs. Si us plau, utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Registration incomplete. Please complete registration.
ca: Registreu incomplet. Si us plau, completeu la registre.

en: Country error. Please try another payment method.
ca: Error de país. Si us plau, prova un altre mètode de pagament.

en: Credit error. Please try another payment method.
ca: Error de crèdit. Si us plau, prova un altre mètode de pagament.

en: Card type not supported. Please use another card.
ca: Tipus de targeta no suportat. Si us plau, utilitzeu una altra targeta.

en: Invalid currency. Please select a supported currency.
ca: Moneda no vàlida. Si us plau, selecciona una moneda compatible.

en: 3D Secure authentication error. Please try again.
ca: Error d'autenticació 3D Secure. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Dynamic currency conversion not supported. Please try again.
ca: La conversió dinàmica de moneda no és compatible. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Diners Club card rejected. Please use another card.
ca: Targeta Diners Club rebutjada. Si us plau, utilitzeu una altra targeta.

en: Authentication message error. Please try again.
ca: Error de missatge d'autenticació. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Decline threshold exceeded. Please try again later.
ca: S'ha superat el llindar de rebuig. Si us plau, torneu-ho a intentar més tard.

en: Funding instrument expired. Please use another payment method.
ca: L'instrument de finançament ha caducat. Si us plau, utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Frequency limit exceeded. Please try again later.
ca: S'ha superat el límit de freqüència. Si us plau, torneu-ho a intentar més tard.

en: System error. Please try again later.
ca: Error del sistema. Si us plau, torneu-ho a provar més tard.

en: Expiry date error. Please check your card details.
ca: Error de data de caducitat. Si us plau, comproveu els detalls de la vostra targeta.

en: Funding source already exists. Please use another payment method.
ca: La font de finançament ja existeix. Si us plau, utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Invalid funding instrument. Please try another payment method.
ca: Instrument de finançament invàlid. Si us plau, proveu un altre mètode de pagament.

en: Restricted funding instrument. Please try another payment method.
ca: Instrument de finançament restringit. Si us plau, proveu un altre mètode de pagament.

en: Field validation failed. Please check your payment details.
ca: La validació del camp ha fallat. Si us plau, comproveu els detalls del vostre pagament.

en: Gaming refund error. Please contact support.
ca: Error de reembossament de jocs. Si us plau, contacteu amb el suport.

en: Processing error. Please try again.
ca: Error de processament. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Idempotency failure. Please try again.
ca: Error d'idempotència. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Invalid input. Please check your payment details.
ca: Entrada no vàlida. Si us plau, comproveu els detalls del vostre pagament.

en: ID mismatch. Please try again.
ca: ID no coincideix. Si us plau, torna a provar.

en: Invalid trace ID. Please try again.
ca: ID de traçabilitat no vàlid. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Late reversal. Please contact support.
ca: Reversió tardana. Si us plau, contacteu amb el suport.

en: Status code error. Please try again.
ca: Codi d'error de l'estat. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Missing business rule or data. Please try again.
ca: Regla o dada empresarial que falta. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Mastercard blocked. Please use another card.
ca: Mastercard bloquejat. Si us plau, utilitzeu una altra targeta.

en: Not supported. Please try another payment method.
ca: No suportat. Si us plau, proveu un altre mètode de pagament.

en: Network frequency limit exceeded. Please try again later.
ca: S'ha superat el límit de freqüència de la xarxa. Si us plau, torneu-ho a intentar més tard.

en: Merchant ID not found. Please contact support.
ca: ID de comerciant no trobat. Si us plau, contacteu amb el suport.

en: Network error. Please try again later.
ca: Error de xarxa. Si us plau, torneu-ho a provar més tard.

en: Phone required for this transaction. Please update your details.
ca: Es requereix un telèfon per a aquesta transacció. Si us plau, actualitzeu les vostres dades.

en: Invalid product. Please try another product.
ca: Producte invàlid. Si us plau, proveu un altre producte.

en: Invalid payment method. Please try another payment method.
ca: Mètode de pagament invàlid. Si us plau, proveu un altre mètode de pagament.

en: Quasi-cash not supported. Please use another payment method.
ca: Quasi-efectiu no és compatible. Si us plau, utilitzeu un altre mètode de pagament.

en: Refund not supported on pending transactions. Please try again later.
ca: El reemborsament no és compatible amb les transaccions pendents. Si us plau, torneu-ho a intentar més tard.

en: Invalid parent transaction status. Please try again.
ca: Estat de transacció pare no vàlid. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Merchant not registered. Please contact support.
ca: Comerç no registrat. Si us plau, contacteu amb el suport.

en: Bank authorization mismatch. Please try again.
ca: Desajustament d'autorització bancària. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Bank authorization already settled. Please try again.
ca: L'autorització bancària ja s'ha resolt. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Bank authorization voided. Please try again.
ca: Autorització bancària anul·lada. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Bank authorization expired. Please try again.
ca: L'autorització del banc ha caducat. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Currency mismatch. Please try again with the correct currency.
ca: Desajustament de moneda. Si us plau, torneu a provar amb la moneda correcta.

en: Credit card mismatch. Please check your card details.
ca: Incompatibilitat de la targeta de crèdit. Si us plau, comproveu les dades de la vostra targeta.

en: Amount mismatch. Please try again with the correct amount.
ca: Desajustament d'import. Si us plau, torneu a provar amb l'import correcte.

en: Score error. Please try again.
ca: Error de puntuació. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Status description error. Please try again.
ca: Error de descripció de l'estat. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: American Express declined. Please use another card.
ca: American Express ha estat rebutjat. Si us plau, utilitzeu una altra targeta.

en: Verification token expired. Please try again.
ca: El token de verificació ha caducat. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Invalid trace reference. Please try again.
ca: Referència de traç no vàlida. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Invalid transaction ID. Please try again.
ca: ID de transacció no vàlid. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Verification token revoked. Please try again.
ca: El token de verificació ha estat revocat. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: Transaction type not supported. Please try another payment method.
ca: Tipus de transacció no suportat. Si us plau, proveu un altre mètode de pagament.

en: Invalid verification token. Please try again.
ca: Token de verificació no vàlid. Si us plau, torneu-ho a intentar.

en: User not authorized. Please contact support.
ca: Usuari no autoritzat. Si us plau, contacteu amb el suport.

en: Currency not supported. Please select a supported currency.
ca: Moneda no suportada. Si us plau, selecciona una moneda suportada.

en: Entity not supported. Please try another payment method.
ca: Entitat no suportada. Si us plau, proveu un altre mètode de pagament.

en: Installment not supported. Please try another payment method.
ca: La modalitat de pagament a terminis no és compatible. Si us plau, proveu un altre mètode de pagament.

en: POS flag not supported. Please try another payment method.
ca: La bandera POS no és compatible. Si us plau, prova un altre mètode de pagament.

en: Reversal not supported. Please contact support.
ca: Reversió no suportada. Si us plau, contacta amb el suport.

en: Currency validation error. Please select a supported currency.
ca: Error de validació de moneda. Si us plau, seleccioneu una moneda compatible.

en: Validation error. Please check your payment details.
ca: Error de validació. Si us plau, comproveu els detalls del vostre pagament.

en: Virtual terminal not supported. Please try another payment method.
ca: Terminal virtual no suportat. Si us plau, prova un altre mètode de pagament.

en: Please enter a valid card number.
ca: Si us plau, introdueix un número de targeta vàlid.

en: Please enter a valid CVV.
ca: Si us plau, introduïu un CVV vàlid.

en: Please enter a valid expiration date.
ca: Si us plau, introduïu una data de caducitat vàlida.

en: An unknown error occurred.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Apple Pay could not be initialized.
ca: No s'ha pogut inicialitzar Apple Pay.

en: Apple Pay confirmation returned non-APPROVED status.
ca: La confirmació d'Apple Pay ha retornat un estat no APROVAT.

en: Shipping address is incomplete.
ca: L'adreça d'enviament és incompleta.

en: We do not ship to this address.
ca: No enviem a aquesta adreça.

en: Tax
ca: Impost

[ctx: Important]
en: Or
ca: O

[ctx: Important]
en: Express Checkout
ca: Checkout ràpid

[ctx: Important]
en: Or continue below
ca: O continua a continuació

en: Items
ca: Articles

en: Billing &amp; Shipping
ca: Facturació i enviament

en: Edit
ca: Editar

en: Billing details
ca: Detalls de facturació

en: Shipping details
ca: Detalls d'enviament

en: Create an account?
ca: Crear un compte?

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
ca: Crea un compte introduint la informació a continuació. Si ets un client que torna, si us plau, inicia sessió a la part superior de la pàgina.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the formatted payment status.
en: Payment via %1$s: %2$s.
ca: Pagament a través de %1$s: %2$s.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the pending reason from PayPal.
en: Payment via %1$s Pending. PayPal reason: %2$s.
ca: El pagament a través de %1$s està pendent. Motiu de PayPal: %2$s.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the PayPal transaction ID.
en: Payment via %1$s. Transaction ID: %2$s
ca: Pagament a través de %1$s. ID de transacció: %2$s

[ctx: Important]
en: <strong>You're almost done!</strong><br>Review your information before you place your order.
ca: <strong>Estàs gairebé a punt!</strong><br>Revisa la teva informació abans de fer la teva comanda.

en: Capture Charge
ca: Captura de càrrec

[ctx: Important]
en: Cancel order
ca: Cancel·la la comanda

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use an alternate payment method.
ca: No podem processar la seva comanda amb la informació de pagament que ha proporcionat. Si us plau, utilitzeu un mètode de pagament alternatiu.

en: 3D Secure response
ca: Resposta 3D Secure

en: At top of checkout Page
ca: A la part superior de la pàgina de pagament
