Payment Gateway for PayPal on WooCommerce 9.0.54 - en to fi translation catalogue (586 entries)

en: %1$s Transaction ID: %2$s
fi: %1$s Tapahtuman ID: %2$s

en: 160px wide
fi: 160px leve

en: 3D Secure authentication error. Please try again.
fi: 3D Secure -todennusvirhe. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: 3D Secure benefits cardholders and merchants by providing an additional layer of verification using Verified by Visa, MasterCard SecureCode and American Express SafeKey.
fi: 3D Secure hyödyttää kortinhaltijoita ja kauppiaita tarjoamalla ylimääräisen vahvistuskerroksen käyttäen Verified by Visaa, MasterCard SecureCodea ja American Express SafeKeyta.

en: 3D Secure response
fi: 3D Secure -vastaus

en: 3D Secure when required
fi: 3D Secure tarvittaessa

en: 3DS authentication error. Please try again.
fi: 3DS-todennusvirhe. Yritä uudelleen.

en: <strong>PayPal Setup Required:</strong> Connect your PayPal account or enter your Client ID and Secret in the <a href="%1$s">PayPal Connection</a> to begin accepting payments.
fi: <strong>PayPal-asetuksen vaatiminen:</strong> Yhdistä PayPal-tilisi tai syötä Asiakastunnuksesi ja Salaisuutesi <a href="%1$s">PayPal-yhteyteen</a> aloittaaksesi maksujen vastaanottamisen.

en: A security check failed. Please try again.
fi: Turvatarkastus epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: AI Product Description Generator for WooCommerce
fi: AI-tuotteen kuvausgeneraattori WooCommercea varten

en: Above Proceed to Checkout button
fi: Yllä Siirry kassalle -painiketta

en: Accept PayPal, Pay Later, and major cards in WooCommerce using the PayPal Commerce Platform.
fi: Hyväksy PayPal, maksa myöhemmin ja suuret kortit WooCommercessa käyttäen PayPal Commerce Platformia.

en: Accept PhonePe UPI, Wallet, and Cards with a fast, secure payment experience in WooCommerce.
fi: Hyväksy PhonePe UPI, lompakot ja kortit nopealla, turvallisella maksukokemuksella WooCommercessa.

en: Accept UPI, Cards, and Net Banking via Razorpay with a reliable, optimized WooCommerce integration.
fi: Hyväksy UPI, kortit ja verkkopankki Razorpayn kautta luotettavalla, optimoidulla WooCommerce-integraatiolla.

en: Accept credit and debit cards via Authorize.Net with a secure, seamless WooCommerce checkout.
fi: Hyväksy luotto- ja pankkikortit Authorize.Netin kautta turvallisella, saumattomalla WooCommerce-kassalla.

en: Account blocked by issuer. Please contact your card issuer.
fi: Tili on estetty myöntäjän toimesta. Ole hyvä ja ota yhteyttä kortin myöntäjään.

en: Account closed. Please use another card.
fi: Tili on suljettu. Käytäthän toista korttia.

en: Account not on file. Please check your card details.
fi: Tiliä ei ole tiedostossa. Tarkista korttitietosi.

en: Action required in your PayPal account (international withdrawal).
fi: Toimenpiteitä vaaditaan PayPal-tililläsi (kansainvälinen nostaminen).

en: Add tracking information
fi: Lisää seurantatiedot

en: Additional Settings
fi: Lisäasetukset

en: Address Verification Result
fi: Osoitteen vahvistuksen tulos

en: Address verification failed.
fi: Osoitteen vahvistaminen epäonnistui.

en: Address verification failed. Please check your billing address.
fi: Osoitteen vahvistaminen epäonnistui. Tarkista laskutusosoitteesi.

en: Address verification soft failure.
fi: Osoitevahvistuksen pehmeä epäonnistuminen.

en: Address verification soft failure. Please check your billing address.
fi: Osoitevahvistuksen pehmeä epäonnistuminen. Tarkista laskutusosoitteesi.

en: Admin Only Mode
fi: Vain hallintotila

en: Adult gaming not supported. Please use another payment method.
fi: Aikuispelaamista ei tueta. Käytäthän toista maksutapaa.

en: Advanced Card Payments
fi: Edistyneet korttimaksut

en: Advanced Credit/Debit Card payments are not enabled in your PayPal account. <br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Canada, China, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United States, United Kingdom<br><br>
fi: Edistyneet luottokortti/veloituskorttimaksut eivät ole käytössä PayPal-tililläsi. <br><br><strong>Tuetut maat:</strong><br>Australia, Itävalta, Belgia, Bulgaria, Kanada, Kiina, Kypros, Tšekin tasavalta, Tanska, Viro, Suomi, Ranska, Saksa, Kreikka, Hongkong, Unkari, Irlanti, Italia, Japani, Latvia, Liechtenstein, Liettua, Luxemburg, Malta, Alankomaat, Norja, Puola, Portugali, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Espanja, Ruotsi, Yhdysvallat, Yhdistynyt kuningaskunta<br><br>

en: Alternative
fi: Vaihtoehto

en: Always trigger 3D Secure
fi: Aina aktivoi 3D Secure

en: American Express card disabled. Please use another card.
fi: American Express -kortti on poistettu käytöstä. Käytäthän toista korttia.

en: American Express declined. Please use another card.
fi: American Express hylättiin. Käytäthän toista korttia.

en: Amount exceeded. Please try a smaller amount.
fi: Määrä ylitetty. Ole hyvä ja yritä pienempää määrää.

en: Amount incompatible. Please try a different amount.
fi: Summa ei ole yhteensopiva. Ole hyvä ja yritä toista summaa.

en: Amount mismatch. Please try again with the correct amount.
fi: Määrä ei täsmää. Ole hyvä ja yritä uudelleen oikealla määrällä.

en: An error occurred while updating the order status.
fi: Virhe tapahtui tilauksen tilan päivittämisen aikana.

en: An error occurred while updating the order.
fi: Virhe tapahtui tilauksen päivittämisen aikana.

en: An unknown error occurred.
fi: Tapahtui tuntematon virhe.

en: Any (sub)domain displaying an Apple Pay button must be registered on the PayPal website. If the domain is not registered, the payment method will not work.
fi: Minkä tahansa (ala)domainin, joka näyttää Apple Pay -painiketta, on oltava rekisteröity PayPal-verkkosivustolla. Jos domainia ei ole rekisteröity, maksutapa ei toimi.

en: Apple Pay confirmation returned non-APPROVED status.
fi: Apple Pay -vahvistus palautti muun kuin HYVÄKSYTTY-tilan.

en: Apple Pay could not be initialized.
fi: Apple Payta ei voitu alustaa.

en: Apple Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
fi: Apple Pay ei ole käytössä PayPal-tililläsi. Napsauta alla olevaa linkkiä ottaaksesi sen käyttöön.<br><br><strong>Tuetut maat:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Tuetut valuutat:</strong><br>%2$s

en: Apple Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s) and make sure your country and currency are supported (%2$s).
fi: Apple Pay on täytettävä PayPal-tililläsi (%1$s) ja varmista, että maasi ja valuuttasi ovat tuettuja (%2$s).

en: Apple requires that the website domain be registered on PayPal. Payments will not be processed if the Apple Pay button is used on an unregistered domain.
fi: Apple vaatii, että verkkotunnus on rekisteröity PayPalissa. Maksuja ei käsitellä, jos Apple Pay -painiketta käytetään rekisteröimättömällä verkkotunnuksella.

en: Approved but not captured. No action needed.
fi: Hyväksytty mutta ei tallennettu. Ei toimenpiteitä tarvita.

en: Approved.
fi: Hyväksytty.

en: Approved—waiting for payer to send funds.
fi: Hyväksytty—odotetaan maksajalta varojen lähettämistä.

en: As a result, each buyer may see a different set of buttons. Pay Later options vary by country and may display different buttons.
fi: Tuloksena jokainen ostaja saattaa nähdä erilaisen painikeryhmän. Pay Later -vaihtoehdot vaihtelevat maittain ja saattavat näyttää erilaisia painikkeita.

en: At top of checkout Page
fi: Kassasivun yläosassa

en: Authentication failed. Please try again.
fi: Todennus epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Authentication message error. Please try again.
fi: Varmennusviestin virhe. Yritä uudelleen.

en: Authorization result error. Please try again.
fi: Valtuutustuloksen virhe. Yritä uudelleen.

en: Authorize
fi: Valtuuta

en: BIN error. Please try another card.
fi: BIN-virhe. Ole hyvä ja yritä toista korttia.

en: Bank authorization already settled. Please try again.
fi: Pankin valtuutus on jo ratkaistu. Yritä uudelleen.

en: Bank authorization expired. Please try again.
fi: Pankin valtuutus on vanhentunut. Yritä uudelleen.

en: Bank authorization mismatch. Please try again.
fi: Pankin valtuutus ei täsmää. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Bank authorization voided. Please try again.
fi: Pankin valtuutus peruutettu. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Below Proceed to Checkout button
fi: Alla Jatka kassalle -painiketta

en: Billing
fi: Laskutus

en: Billing &amp; Shipping
fi: Laskutus &amp; Toimitus

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Billing address didn’t match the card (AVS).
fi: Laskutusosoite ei vastannut korttia (AVS).

en: Billing address error. Please check your billing details.
fi: Laskutusosoitteessa on virhe. Tarkista laskutustietosi.

en: Billing details
fi: Laskutustiedot

en: Black
fi: Musta

en: Blue
fi: Sininen

en: Book
fi: Kirja

en: Brand Name
fi: Brändin nimi

en: Button Color
fi: Painikkeen väri

en: Button Height
fi: Painikkeen korkeus

en: Button Label
fi: Painikkeen etiketti

en: Button Layout
fi: Painikekartta

en: Button Shape
fi: Nappulan muoto

en: Button Width
fi: Painikkeen leveys

en: Buy
fi: Osta

en: Buy Now
fi: Osta nyt

en: By Easy Payment
fi: Helposti maksamalla

en: By Repocean
fi: Repoceanin toimesta

en: By default all possible credit cards will be accepted. You can disable some cards, if you wish.
fi: Oletusarvoisesti kaikki mahdolliset luottokortit hyväksytään. Voit halutessasi poistaa käytöstä joitakin kortteja.

en: By default, all PayPal buttons are enabled. To hide specific buttons, use the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> option.
fi: Oletusarvoisesti kaikki PayPal-painikkeet ovat käytössä. Piilottaaksesi tietyt painikkeet, käytä <strong>Poista käytöstä tietyt maksupainikkeet</strong> -vaihtoehtoa.

en: By nexaplugins
fi: Nexapluginsin kautta

en: CVV verification failed. Please check your CVV.
fi: CVV-tarkistus epäonnistui. Tarkista CVV:si.

en: Can you please tell us why you’re deactivating the plugin? Your feedback helps us make it better.
fi: Voitko kertoa meille, miksi poistat liitännäisen käytöstä? Palautteesi auttaa meitä parantamaan sitä.

en: Capture
fi: Tallenna

en: Capture Charge
fi: Tallenna veloitus

en: Card Details
fi: Kortin tiedot

en: Card Save Enabled
fi: Kortin tallennus käytössä

en: Card Security Code Result
fi: Kortin turvakoodin tulos

en: Card capture requested by the bank.
fi: Kortin kaappaamista pyydettiin pankilta.

en: Card issuer/acquirer not allowed for this transaction.
fi: Kortin myöntäjää/ostajaa ei sallita tälle tapahtumalle.

en: Card not activated. Please activate your card and try again.
fi: Korttia ei ole aktivoitu. Aktivoi korttisi ja yritä uudelleen.

en: Card refused. Please use another payment method.
fi: Kortti hylätty. Käytäthän toista maksutapaa.

en: Card reported lost or stolen. Please use another card.
fi: Kortti on ilmoitettu kadonneeksi tai varastetuksi. Käytäthän toista korttia.

en: Card type not supported. Please use another card.
fi: Korttityyppi ei ole tuettu. Käytäthän toista korttia.

en: Carrier
fi: Kuljetin

en: Carrier Name*
fi: Kuljetusyhtiön nimi*

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart Page
fi: Ostoskori-sivu

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Page
fi: Kategoria-sivu

en: Check this box to display the Apple Pay button on selected pages.
fi: Valitse tämä ruutu näyttääksesi Apple Pay -painikkeen valituilla sivuilla.

en: Check this box to display the Google Pay button on selected pages.
fi: Valitse tämä ruutu näyttääksesi Google Pay -painikkeen valituilla sivuilla.

en: Checkout
fi: Kassa

en: Checkout Page
fi: Kassasivu

en: Choose the PayPal environment. Select "Sandbox" for testing transactions (no real transactions will occur) or "Production" for live transactions.
fi: Valitse PayPal-ympäristö. Valitse "Sandbox" testitapahtumia varten (todellisia tapahtumia ei tapahdu) tai "Production" live-tapahtumia varten.

en: Choose where the PayPal buttons should appear on the cart page, either above or below the "Proceed to Checkout" button. This applies only to classic cart templates, not the new Cart Blocks layout.
fi: Valitse, mihin PayPal-painikkeet tulisi sijoittaa ostosivulle, joko "Siirry kassalle" -painikkeen ylle tai alle. Tämä koskee vain klassisia ostosivupohjia, ei uusia Ostosivublokkeja.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
fi: Valitse, haluatko kerätä varat heti vai vain valtuuttaa maksun.

en: Click <strong>Save Changes</strong>.
fi: Napsauta <strong>Tallenna muutokset</strong>.

en: Click a payment option below to process your order.
fi: Valitse alla oleva maksuvaihtoehto tilauksesi käsittelemiseksi.

en: Click here to insert credentials manually
fi: Napsauta täällä syöttääksesi tunnistetiedot manuaalisesti

en: Click the "%s" button below to process your order.
fi: Napsauta alla olevaa "%s" painiketta käsitelläksesi tilaustasi.

en: Click the PayPal button to add your payment method.
fi: Napsauta PayPal-painiketta lisätäksesi maksutapasi.

en: Click to Connect PayPal
fi: Napsauta yhdistääksesi PayPalin

en: Click to Enable Apple Pay
fi: Napsauta ottaaksesi Apple Payn käyttöön

en: Click to Enable Google Pay
fi: Napsauta ottaaksesi Google Payn käyttöön

en: Close
fi: Sulje

en: Color
fi: Väri

en: Combination Mark (PP PayPal)
fi: Yhdistelmämerkki (PP PayPal)

en: Communication error. Please try again later.
fi: Viestintävirhe. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Communication error. Please try again shortly.
fi: Viestintävirhe. Yritä uudelleen hetken kuluttua.

en: Community support
fi: Yhteisön tuki

en: Compatibility issue
fi: Yhteensopivuusongelma

en: Configuration error. Please contact support.
fi: Konfiguraatiovirhe. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Congratulations! PayPal is Connected 🎉
fi: Onnittelut! PayPal on yhdistetty 🎉

en: Connect to PayPal
fi: Yhdistä PayPaliin

en: Connect to PayPal Sandbox
fi: Yhdistä PayPal Sandboxiin

en: Connected Account:
fi: Yhdistetty tili:

en: Connection Status
fi: Yhteyden tila

en: Contingencies not resolved. Please try again.
fi: Epävarmuuksia ei ole ratkaistu. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Contingency for 3D Secure
fi: Varautuminen 3D Securelle

en: Continue to payment
fi: Jatka maksamiseen

en: Country error. Please try another payment method.
fi: Maaerror. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
fi: Luo tili syöttämällä alla olevat tiedot. Jos olet palaava asiakas, kirjaudu sisään sivun yläosasta.

en: Create an account?
fi: Luo tili?

en: Credit Card Statement Name
fi: Luottokorttilaskun nimi

en: Credit card mismatch. Please check your card details.
fi: Luottokortin tiedot eivät täsmää. Tarkista korttitietosi.

en: Credit error. Please try another payment method.
fi: Luottovirhe. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Credit or Debit Card
fi: Luottokortti tai pankkikortti

en: Currency mismatch. Please try again with the correct currency.
fi: Valuuttavirhe. Yritä uudelleen oikealla valuutalla.

en: Currency not supported. Please select a supported currency.
fi: Valuutta ei ole tuettu. Valitsethän tuetun valuutan.

en: Currency validation error. Please select a supported currency.
fi: Valuuttavahvistusvirhe. Valitsethän tuetun valuutan.

en: Debug log
fi: Virheenkorjauslokit

en: Decline threshold exceeded. Please try again later.
fi: Hylkäysraja ylitetty. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Difficult to set up
fi: Vaikeaa asentaa

en: Diners Club card rejected. Please use another card.
fi: Diners Club -kortti hylätty. Käytäthän toista korttia.

en: Disable Specific Payment Buttons
fi: Poista käytöstä tietyt maksupainikkeet

en: Disable specific credit cards
fi: Poista käytöstä tietyt luottokortit

en: Disable the <strong>Enable PayPal</strong> option.
fi: Poista käytöstä <strong>Ota PayPal käyttöön</strong> -vaihtoehto.

en: Disable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
fi: Poista käytöstä vaihtoehto <strong>Ota käyttöön edistyksellinen luotto-/pankkikortti</strong>.

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Disconnect PayPal Account
fi: Irrota PayPal-tili

en: Display Apple Pay Button On
fi: Näytä Apple Pay -painike päällä

en: Display Google Pay Button On
fi: Näytä Google Pay -painike päällä

en: Display Pay Later messaging On
fi: Näytä Maksa myöhemmin -viestintä päällä

en: Display PayPal Buttons On
fi: Näytä PayPal-painikkeet päällä

en: Displays Pay Later messaging for available offers.
fi: Näyttää Pay Later -viestinnän saatavilla olevista tarjouksista.

en: Domain Registration
fi: Verkkotunnuksen rekisteröinti

en: Donate
fi: Lahjoita

en: Done!
fi: Valmis!

en: Duplicate transaction.
fi: Kaksinkertainen tapahtuma.

en: Duplicate transaction. Please try again.
fi: Kaksinkertainen tapahtuma. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Dynamic currency conversion not supported. Please try again.
fi: Dynaaminen valuutan muuntaminen ei ole tuettu. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Enable Advanced Credit/Debit Card
fi: Ota käyttöön edistynyt luotto-/pankkikortti

en: Enable Apple Pay
fi: Ota Apple Pay käyttöön

en: Enable Google Pay
fi: Ota Google Pay käyttöön

en: Enable Pay Later Messaging
fi: Ota käyttöön Pay Later -viestintä

en: Enable PayPal
fi: Ota PayPal käyttöön

en: Enable card saving at checkout
fi: Ota kortin tallennus käyttöön kassalla

en: Enable logging
fi: Ota lokitus käyttöön

en: Enable the Advanced Credit/Debit Card payment option as a separate gateway on the checkout page. This gateway typically offers a lower PayPal fee compared to the PayPal Smart Button. The fee is 2.59% + $0.49* per transaction for Advanced Credit/Debit Card payments and 3.49% + $0.49* for PayPal Smart Buttons. It supports major cards like Visa, Mastercard, and American Express, providing a secure and streamlined payment experience.
fi: Ota käyttöön edistyksellinen luotto-/pankkikorttimaksuvaihtoehto erillisenä maksuväylänä kassasivulla. Tämä maksuväylä tarjoaa tyypillisesti alhaisemman PayPal-maksun verrattuna PayPal Smart Buttoniin. Maksu on 2,59 % + 0,49 $* per tapahtuma edistyksellisille luotto-/pankkikorttimaksuille ja 3,49 % + 0,49 $* PayPal Smart Buttonille. Se tukee suuria kortteja, kuten Visa, Mastercard ja American Express, tarjoten turvallisen ja sujuvan maksukokemuksen.

en: Enable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
fi: Ota käyttöön vaihtoehto <strong>Ota käyttöön edistyksellinen luotto-/pankkikortti</strong>.

en: Enable this option to activate the PayPal gateway. Uncheck to disable it.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön aktivoidaksesi PayPal-maksuportin. Poista valinta sen poistamiseksi käytöstä.

en: Enable this to use the default Place Order button on the checkout page instead of showing PayPal buttons. This setting does not affect Express Checkout.
fi: Ota tämä käyttöön, jotta voit käyttää oletus 'Tilaa' -painiketta kassasivulla sen sijaan, että näytetään PayPal-painikkeet. Tämä asetus ei vaikuta Pikakassaan.

en: Enable/Disable
fi: Ota päälle/pois

en: Enter Live PayPal Email.
fi: Syötä Live PayPal -sähköposti.

en: Enter PayPal Client ID.
fi: Syötä PayPal-asiakastunnus.

en: Enter PayPal Secret key.
fi: Syötä PayPal-salainen avain.

en: Enter Sandbox PayPal Email.
fi: Syötä Sandbox PayPal -sähköposti.

en: Entity not supported. Please try another payment method.
fi: Entiteettiä ei tueta. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Environment
fi: Ympäristö

en: Example: To hide the Pay Later button on the Checkout Page:
fi: Esimerkki: Piilota Pay Later -painike Kassasivulla:

en: Expired card. Please use another card.
fi: Kortti on vanhentunut. Käytäthän toista korttia.

en: Expiry date error. Please check your card details.
fi: Vanhentumispäivämäärävirhe. Tarkista korttitietosi.

en: Express Checkout
fi: Ilmaisen kassalle siirtymisen

en: FAQ
fi: UKK

en: Fee
fi: Maksu

en: Field validation failed. Please check your payment details.
fi: Kenttävalidointi epäonnistui. Tarkista maksutietosi.

en: Find the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> setting.
fi: Etsi <strong>Poista käytöstä tietyt maksupainikkeet</strong> -asetus.

en: Flex Layout
fi: Flex-asettelu

en: Flexes between 120px and 300px wide
fi: Joustaa 120px ja 300px leveyden välillä

en: Flexes between 250px and 1169px wide
fi: Joustaa 250px ja 1169px leveyden välillä

en: Flexes between 250px and 768px wide
fi: Joustaa 250px ja 768px leveyden välillä

en: Frequency limit exceeded. Please try again later.
fi: Taajuusraja ylitetty. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudelleen.

en: Funding instrument expired. Please use another payment method.
fi: Rahoitusväline on vanhentunut. Käytäthän toista maksutapaa.

en: Funding source already exists. Please use another payment method.
fi: Rahoituslähde on jo olemassa. Käytäthän toista maksutapaa.

en: Funds were refunded.
fi: Varat palautettiin.

en: Gaming refund error. Please contact support.
fi: Pelaamisen palautusvirhe. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Gaming transaction error. Please use another payment method.
fi: Pelaa-tilisiirto virhe. Käytäthän toista maksutapaa.

en: Generate SEO-friendly titles, descriptions, and attributes with AI. Includes bulk tools and templates.
fi: Luo SEO-ystävällisiä otsikoita, kuvauksia ja attribuutteja tekoälyn avulla. Mukana on suurten erien työkaluja ja malleja.

en: Get Support
fi: Hanki tukea

en: Go to <strong>Advanced Card Payments</strong> settings.
fi: Siirry <strong>Edistyneisiin korttimaksuihin</strong> asetuksiin.

en: Go to <strong>PayPal Settings > Checkout Page</strong>.
fi: Siirry <strong>PayPal-asetuksiin > Kassasivulle</strong>.

en: Go to <strong>PayPal Settings</strong> > Checkout Page
fi: Siirry <strong>PayPal-asetuksiin</strong> > Kassasivulle

en: Gold (Recommended)
fi: Kulta (Suositeltava)

en: Google Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
fi: Google Pay ei ole käytössä PayPal-tililläsi. Napsauta alla ollaksesi se käytössä.<br><br><strong>Tuetut maat:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Tuetut valuutat:</strong><br>%2$s

en: Google Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s). Please ensure your country and currency are supported (%2$s).
fi: Google Pay on oltava käytössä PayPal-tililläsi (%1$s). Varmista, että maasi ja valuuttasi ovat tuettuja (%2$s).

en: Got it
fi: Sain sen

en: Gray
fi: Harmaa

en: Grayscale
fi: Harmaasävy

en: Hide
fi: Piilota

en: Hold - call center. Please contact your card issuer.
fi: Pidä - puhelinkeskus. Ole hyvä ja ota yhteyttä kortin myöntäjään.

en: Home
fi: Koti

en: Home Page
fi: Etusivu

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Horizontal (Recommended)
fi: Vaakasuora (Suositeltava)

en: Host key error. Please try again.
fi: Isäntävihjevirhe. Yritä uudelleen.

en: How can I contact support or request a new functionality?
fi: Miten voin ottaa yhteyttä tukeen tai pyytää uutta toimintoa?

en: How can I hide specific PayPal buttons?
fi: Miten voin piilottaa tietyt PayPal-napit?

en: How can I show only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page?
fi: Miten voin näyttää vain "Luotto- tai Debit-kortti" maksutavan Kassasivulla?

en: How can I show only the "PayPal" button on the Checkout page?
fi: Miten voin näyttää vain "PayPal"-painikkeen Kassasivulla?

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on Home page.
fi: Tarvitsen lyhyen koodin, jotta voin sijoittaa viestin parempaan paikkaan etusivulle.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on cart page.
fi: Tarvitsen lyhyen koodin, jotta voin sijoittaa viestin paremmin ostosivulle.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on category page.
fi: Tarvitsen lyhyen koodin, jotta voin sijoittaa viestin parempaan paikkaan kategoria-sivulla.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on payment page.
fi: Tarvitsen lyhyen koodin, jotta voin sijoittaa viestin paremmin maksusivulle.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on product page.
fi: Tarvitsen lyhyen koodin, jotta voin sijoittaa viestin paremmin tuotteen sivulle.

en: I rather wouldn't say
fi: En mieluummin en sanoisi

en: ID mismatch. Please try again.
fi: ID-yhteensopimattomuus. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Icon
fi: Ikoni

en: Idempotency failure. Please try again.
fi: Idempotenssi epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: If the billing address is empty and PayPal provides a shipping address, the order will use the shipping address as the billing address.
fi: Jos laskutusosoite on tyhjää ja PayPal tarjoaa toimitusosoitteen, tilaus käyttää toimitusosoitetta laskutusosoitteena.

en: If you enable this setting, PayPal will be instructed not to allow the buyer to use funding sources that take additional time to complete (for example, eChecks). Instead, the buyer will be required to use an instant funding source, such as an instant transfer, a credit/debit card, or PayPal Credit.
fi: Jos otat tämän asetuksen käyttöön, PayPalille annetaan ohjeet olla sallimatta ostajan käyttää rahoituslähteitä, jotka vievät lisäaikaa valmistuakseen (esimerkiksi eChecks). Sen sijaan ostajan on käytettävä välitöntä rahoituslähdettä, kuten välitöntä siirtoa, luotto-/debitkorttia tai PayPal Creditia.

en: If you have a moment, we'd love it if you could leave us a <b><a target="_blank" href="%1$s">quick review</a>.</b> it motivates us and helps us keep improving. 💫 <br>Have feature ideas? Include them in your review — your feedback shapes our roadmap, and we love turning your ideas into reality.
fi: Jos sinulla on hetki aikaa, arvostaisimme, jos voisit jättää meille <b><a target="_blank" href="%1$s">nopean arvion</a>.</b> Se motivoi meitä ja auttaa meitä parantamaan. 💫 <br>Onko sinulla ideoita ominaisuuksista? Sisällytä ne arvioosi — palautteesi muokkaa tiekarttaamme, ja rakastamme ideoidesi toteuttamista.

en: If you have any questions, encounter an issue, or have a new functionality request, please create a support ticket on our official support page at:
fi: Jos sinulla on kysymyksiä, kohtaat ongelman tai sinulla on uusi toiminnallisuuspyyntö, luothan tukipyynnön viralliselle tukisivullemme osoitteessa:

[ctx: Important]
en: <strong>You're almost done!</strong><br>Review your information before you place your order.
fi: <strong>Olet melkein valmis!</strong><br>Tarkista tietosi ennen kuin teet tilauksen.

[ctx: Important]
en: Advanced Card Processing.
fi: Edistynyt kortin käsittely.

[ctx: Important]
en: Cancel order
fi: Peruuta tilaus

[ctx: Important]
en: Card number
fi: Kortin numero

[ctx: Important]
en: Click the "%s" button below to process your order.
fi: Napsauta alla olevaa "%s" painiketta käsitelläksesi tilaustasi.

[ctx: Important]
en: Confirm Your PayPal Order
fi: Vahvista PayPal-tilauksesi

[ctx: Important]
en: Confirm your PayPal order
fi: Vahvista PayPal-tilauksesi

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card
fi: Luottokortti tai pankkikortti

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card (PayPal) By Easy Payment
fi: Luottokortti tai pankkikortti (PayPal) Helpon maksamisen kautta

[ctx: Important]
en: Expiration date
fi: Vanhentumispäivämäärä

[ctx: Important]
en: Express Checkout
fi: Ilmaisen kassalle siirtymisen

[ctx: Important]
en: Or
fi: Tai

[ctx: Important]
en: Or continue below
fi: Tai jatka alla

[ctx: Important]
en: PayPal Gateway By Easy Payment
fi: PayPal-maksuportti Easy Paymentin kautta

[ctx: Important]
en: PayPal, Pay Later, Venmo, Credit & Debit Cards, Google Pay, Apple Pay — and many more.
fi: PayPal, Maksa myöhemmin, Venmo, Luotto- ja pankkikortit, Google Pay, Apple Pay — ja monia muita.

[ctx: Important]
en: Proceed to PayPal
fi: Siirry PayPaliin

[ctx: Important]
en: Sandbox Mode Enabled.
fi: Hiekkalaatikkotila on käytössä.

[ctx: Important]
en: Security code
fi: Turvakoodi

[ctx: Important]
en: Use test card 4111 1111 1111 1111 with any future expiration date and any CVV.
fi: Käytä testikorttia 4111 1111 1111 1111, jolla on mikä tahansa tuleva vanhentumispäivä ja mikä tahansa CVV.

en: Important Note
fi: Tärkeä huomio

en: Important:
fi: Tärkeää:

en: Include all line item details in the payment request to PayPal so that they can be seen from the PayPal transaction details page.
fi: Sisällytä kaikki erittelyt maksupyyntöön PayPaliin, jotta ne näkyvät PayPalin tapahtumatietosivulta.

en: Incorrect PIN.
fi: Virheellinen PIN-koodi.

en: Incorrect PIN. Please re-enter your PIN.
fi: Virheellinen PIN-koodi. Ole hyvä ja syötä PIN-koodisi uudelleen.

en: Inline
fi: Rivissä

en: Install Now
fi: Asenna nyt

en: Installment not supported. Please try another payment method.
fi: Osamaksia ei tueta. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Instant Payments
fi: Välittömät maksut

en: Insufficient funds.
fi: Riittämättömät varat.

en: Invalid account number.
fi: Virheellinen tilinumero.

en: Invalid amount.
fi: Virheellinen määrä.

en: Invalid capture date.
fi: Virheellinen tallennuspäivämäärä.

en: Invalid card expiry date.
fi: Virheellinen kortin vanhenemispäivämäärä.

en: Invalid card security code (CVV).
fi: Virheellinen kortin turvakoodi (CVV).

en: Invalid currency. Please select a supported currency.
fi: Virheellinen valuutta. Valitsethän tuetun valuutan.

en: Invalid data format.
fi: Virheellinen tietomuoto.

en: Invalid funding instrument. Please try another payment method.
fi: Virheellinen rahoitusinstrumentti. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Invalid input. Please check your payment details.
fi: Virheellinen syöte. Tarkista maksutietosi.

en: Invalid issue. Please try again.
fi: Virheellinen ongelma. Yritä uudelleen.

en: Invalid merchant category.
fi: Virheellinen kauppakategoria.

en: Invalid merchant configuration.
fi: Virheellinen kauppiasasetelma.

en: Invalid or missing payment token fields.
fi: Virheelliset tai puuttuvat maksutunnuskentät.

en: Invalid or restricted card.
fi: Virheellinen tai rajoitettu kortti.

en: Invalid or restricted card. Please use another card.
fi: Virheellinen tai rajoitettu kortti. Käytäthän toista korttia.

en: Invalid order.
fi: Virheellinen tilaus.

en: Invalid parent transaction status. Please try again.
fi: Virheellinen vanhemman tapahtuman tila. Yritä uudelleen.

en: Invalid payment method. Please try another payment method.
fi: Virheellinen maksutapa. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Invalid processing code.
fi: Virheellinen käsittelykoodi.

en: Invalid product. Please try another product.
fi: Virheellinen tuote. Ole hyvä ja yritä toista tuotetta.

en: Invalid terminal configuration.
fi: Virheellinen terminaalikokoonpano.

en: Invalid trace ID. Please try again.
fi: Virheellinen jäljitystunnus. Yritä uudelleen.

en: Invalid trace reference. Please try again.
fi: Virheellinen jäljereferenssi. Yritä uudelleen.

en: Invalid transaction ID. Please try again.
fi: Virheellinen tapahtuma-ID. Yritä uudelleen.

en: Invalid transaction state.
fi: Virheellinen tapahtumatila.

en: Invalid transaction.
fi: Virheellinen tapahtuma.

en: Invalid transaction. Please try again.
fi: Virheellinen tapahtuma. Yritä uudelleen.

en: Invalid value posted for %s
fi: Virheellinen arvo lähetetty %s

en: Invalid verification token. Please try again.
fi: Virheellinen vahvistustunnus. Yritä uudelleen.

en: Invoice prefix
fi: Laskun etuliite

en: Issuer not available. Please try again later.
fi: Liiketoimittaja ei ole saatavilla. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Issuer temporarily not available. Please try again shortly.
fi: Liiketoimittaja ei ole tällä hetkellä saatavilla. Yritä uudelleen hetken kuluttua.

en: Item
fi: Tuote

en: Items
fi: Esineet

en: Landing Page
fi: Laskeutumissivu

en: Large
fi: Suuri

en: Late reversal. Please contact support.
fi: Myöhäinen peruutus. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Layout Type
fi: Asettelutyyppi

en: Learn more about Pay Later on PayPal’s website.
fi: Opi lisää Pay Later -vaihtoehdosta PayPalin verkkosivustolla.

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Live Client ID
fi: Elävä asiakastunnus

en: Live PayPal Email
fi: Elävä PayPal-sähköposti

en: Live Preview
fi: Elävä esikatselu

en: Live Secret key
fi: Elävä salainen avain

en: Log PayPal events, such as Webhook, Payment, Refund inside %s
fi: Kirjaa PayPal-tapahtumat, kuten Webhook, Maksu, Hyvitys sisälle %s

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Logo Position
fi: Logon sijainti

en: Logo Type
fi: Logotyyppi

en: MCC code error. Please contact support.
fi: MCC-koodivirhe. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Marked as refunded via PayPal. Total refunded: %1$s %2$s.
fi: Merkitty palautetuksi PayPalin kautta. Yhteensä palautettu: %1$s %2$s.

en: Mastercard blocked. Please use another card.
fi: Mastercard on estetty. Käytäthän toista korttia.

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Merchant ID not found. Please contact support.
fi: Kauppiaan ID:tä ei löytynyt. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Merchant not registered. Please contact support.
fi: Kauppias ei ole rekisteröitynyt. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Mini Cart
fi: Mini ostoskori

en: Mini Cart (Side Cart)
fi: Mini ostoskori (Sivustokori)

en: Missing business rule or data. Please try again.
fi: Puuttuva liiketoimintasääntö tai data. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Missing features
fi: Puuttuvat ominaisuudet

en: Monochrome
fi: Musta-valkoinen

en: Monogram (PP)
fi: Monogrammi (PP)

en: Network error. Please try again later.
fi: Verkkovirhe. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Network frequency limit exceeded. Please try again later.
fi: Verkkotaajuuden raja ylitetty. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: No Preference
fi: Ei mieltymyksiä

en: No further action is required unless additional customization is needed.
fi: Lisää toimenpiteitä ei vaadita, ellei lisämuokkausta tarvita.

en: No matching plugins found for your store settings.
fi: Ei yhteensopivia liitännäisiä löytynyt kauppasi asetuksille.

en: None
fi: Ei mitään

en: Not supported. Please try another payment method.
fi: Ei tueta. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: OR
fi: TAI

en: Once you save the changes in both sections, only the "Credit or Debit Card" payment method will appear on the Checkout page.
fi: Kun olet tallentanut muutokset molemmissa osioissa, vain "Luotto- tai Debit-kortti" maksutapa näkyy Kassasivulla.

en: Once you save the changes in both sections, only the "PayPal" button will appear on the Checkout page.
fi: Kun olet tallentanut muutokset molemmissa osioissa, vain "PayPal"-painike näkyy Kassasivulla.

en: Only part of the amount was approved.
fi: Vain osa määrästä hyväksyttiin.

en: Order
fi: Tilaus

en: Order Review Page
fi: Tilauksen tarkistus sivu

en: Other
fi: Muu

en: PIN error. Please try again with the correct PIN.
fi: PIN-virhe. Ole hyvä ja yritä uudelleen oikealla PIN-koodilla.

en: POS flag not supported. Please try another payment method.
fi: POS-lippua ei tueta. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Pay
fi: Maksaa

en: Pay Later Messaging
fi: Maksa myöhemmin -viestintä

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
fi: Maksa PayPalin kautta; voit maksaa luottokortillasi, jos sinulla ei ole PayPal-tiliä

en: PayPal (Recommended)
fi: PayPal (Suositeltava)

en: PayPal Account Connected
fi: PayPal-tili yhdistetty

en: PayPal Button Position (Classic Cart Only)
fi: PayPal-painikkeen sijainti (vain klassisessa ostoskorissa)

en: PayPal Checkout
fi: PayPal-kassa

en: PayPal Connection
fi: PayPal-yhteys

en: PayPal Credit
fi: PayPal-laina

en: PayPal Fee:
fi: PayPal-maksu:

en: PayPal Pay Later
fi: PayPal Maksa myöhemmin

en: PayPal Pay Later lets your customers split their purchases into interest-free payments over time, such as "Pay in 4" or monthly installments. You get paid in full upfront, while customers enjoy flexible payment options.
fi: PayPal Pay Later antaa asiakkaille mahdollisuuden jakaa ostoksensa korkojen vapaiksi maksueriksi ajan myötä, kuten "Maksa 4 erässä" tai kuukausittaisina maksuina. Saat maksun kokonaisuudessaan etukäteen, kun taas asiakkaat nauttivat joustavista maksuvaihtoehdoista.

en: PayPal Settings
fi: PayPal-asetukset

en: PayPal Shipment Tracking
fi: PayPal-lähetyksen seuranta

en: PayPal Smart Button Preview
fi: PayPal Smart Button - Esikatselu

en: PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) are shown automatically based on factors such as the buyer’s country and their device type. <br><br>By default, <b>all buttons are enabled.</b> To disable individual payment buttons, use the <b>"Disable Specific Payment Buttons"</b> setting available in each page section below.<br><br>For Express Checkout, it will follow the configuration from the Checkout Page.<br>For Mini Cart, this setting will follow the configuration from the Product Page.
fi: PayPal-napit (esim. Maksa myöhemmin, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact jne.) näytetään automaattisesti tekijöiden, kuten ostajan maan ja heidän laitetyyppinsä, perusteella. <br><br>Oletusarvoisesti <b>kaikki napit ovat käytössä.</b> Poistaaksesi käytöstä yksittäiset maksunapit, käytä <b>"Poista käytöstä tietyt maksunapit"</b> -asetusta, joka on saatavilla jokaisessa alla olevassa sivuosiossa.<br><br>Express-kassalla se seuraa Kassasivun asetuksia.<br>Pienessä ostoskorissa tämä asetus seuraa Tuotesivun asetuksia.

en: PayPal onboarding process successfully completed.
fi: PayPalin käyttöönotto prosessi on onnistuneesti saatu päätökseen.

en: PayPal, Credit/Debit Cards, Google Pay, Apple Pay, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact & more - by an official PayPal Partner
fi: PayPal, luottokortit/veloituskortit, Google Pay, Apple Pay, Maksa myöhemmin, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact ja muita - virallisen PayPal-kumppanin kautta

en: Payee does not have a PayPal account.
fi: Saajanilla ei ole PayPal-tiliä.

en: Payee receiving preference requires action (often currency related).
fi: Saajan vastaanottamisen mieltymys vaatii toimenpiteitä (usein valuuttaan liittyviä).

en: Payee’s PayPal account requires verification.
fi: Saajan PayPal-tili vaatii vahvistusta.

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment Gateway for Authorize.Net for WooCommerce
fi: Maksuportti Authorize.Net:lle WooCommercessa

en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce
fi: Maksuportti PayPalille WooCommercessa

en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce: %1$s
fi: Maksuyhdys PayPalille WooCommercessa: %1$s

en: Payment Gateway for PhonePe and for WooCommerce
fi: Maksuportti PhonePe:lle ja WooCommerce:lle

en: Payment Gateway for Razorpay and for WooCommerce
fi: Maksupalvelu Razorpaylle ja WooCommercelle

en: Payment Page
fi: Maksusivu

en: Payment action
fi: Maksutoiminto

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
fi: Maksu on hyväksytty. Muuta maksun tila käsittelyyn tai valmiiksi, jotta varat voidaan kerätä.

en: Payment by eCheck—awaiting clearance.
fi: Maksu eCheckillä—odottaa selvitystä.

en: Payment declined. %s
fi: Maksu hylätty. %s

en: Payment failed. %s
fi: Maksu epäonnistui. %s

en: Payment pending (%1$s).
fi: Maksu odottaa (%1$s).

en: Payment pending manual review.
fi: Maksu odottaa manuaalista tarkistusta.

en: Payment via %1$s : %2$s.
fi: Maksu kautta %1$s : %2$s.

en: Payment via %1$s Pending. PayPal reason: %2$s.
fi: Maksu %1$s odottaa. PayPal syy: %2$s.

en: Payment via %1$s declined. %2$s
fi: Maksu %1$s hylättiin. %2$s

en: Payment via %1$s failed. %2$s
fi: Maksu %1$s epäonnistui. %2$s

en: Payment via %1$s partially refunded. PayPal reason: %2$s.
fi: Maksu %1$s osittain palautettu. PayPal syy: %2$s.

en: Payment via %1$s pending. %2$s
fi: Maksu %1$s on odottamassa. %2$s

en: Payment via %1$s refunded. PayPal reason: %2$s.
fi: Maksu %1$s palautettu. PayPal syy: %2$s.

en: Payment via %1$s. Transaction ID: %2$s
fi: Maksu kautta %1$s. Transaktio-ID: %2$s

en: Payment via %1$s: %2$s.
fi: Maksu kautta %1$s: %2$s.

en: Payment was canceled.
fi: Maksu peruttiin.

en: Payments from the Product or Cart page skip the review step and go straight to the Thank You page.
fi: Tuotteesta tai ostoskorisivulta tulevat maksut ohittavat tarkistusvaiheen ja siirtyvät suoraan Kiitos-sivulle.

en: Phone required for this transaction. Please update your details.
fi: Puhelin vaaditaan tätä tapahtumaa varten. Ole hyvä ja päivitä tietosi.

en: Pill
fi: Pilleri

en: Place order
fi: Tee tilaus

en: Plain
fi: Yksinkertainen

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
fi: Valitse tuote lisättäväksi ostoskoriisi&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
fi: Valitse tuotevaihtoehdot&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
fi: Valitse tavaroiden määrä, jonka haluat lisätä ostoskoriisi&hellip;

en: Please describe what part of the layout or functionality was affected.
fi: Kuvaile, mikä osa asettelusta tai toiminnallisuudesta vaikutti.

en: Please ensure that Apple Pay is enabled in your PayPal account.
fi: Varmista, että Apple Pay on käytössä PayPal-tililläsi.

en: Please ensure that Google Pay is enabled in your PayPal account.
fi: Varmistathan, että Google Pay on käytössä PayPal-tililläsi.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
fi: Ole hyvä ja syötä etuliite laskun numeroillesi. Jos käytät PayPal-tiliäsi useille kaupoille, varmista, että tämä etuliite on ainutlaatuinen, sillä PayPal ei salli tilauksia, joilla on sama laskun numero.

en: Please enter a valid CVV.
fi: Ole hyvä ja syötä kelvollinen CVV.

en: Please enter a valid card number.
fi: Ole hyvä ja syötä kelvollinen kortin numero.

en: Please enter a valid expiration date.
fi: Syötä voimassa oleva vanhenemispäivä.

en: Please share why you’re deactivating the PayPal plugin so we can make improvements.
fi: Ole hyvä ja kerro, miksi poistat PayPal-laajennuksen käytöstä, jotta voimme tehdä parannuksia.

en: Please verify the PayPal account to receive the payments.
fi: Ole hyvä ja vahvista PayPal-tili saadaksesi maksut.

en: Plugin logo
fi: Laajennuksen logo

en: Preview only. No payment will be processed.
fi: Esikatselu vain. Maksua ei käsitellä.

en: Primary
fi: Pääasiallinen

en: Processing error. Please try again.
fi: Käsittelyvirhe. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Processor response: code=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s
fi: Prosessorin vastaus: koodi=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s

en: Processor system error. Please try again later.
fi: Prosessorijärjestelmän virhe. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Product
fi: Tuote

en: Product Page
fi: Tuotteen sivu

en: Production (Live)
fi: Tuotanto (Live)

en: Quasi-cash not supported. Please use another payment method.
fi: Quasi-käteistä ei tueta. Käytäthän toista maksutapaa.

en: Rate our plugin
fi: Arvioi liitämme

en: Ratio
fi: Suhde

en: Reattempt not permitted. Please use another payment method.
fi: Uudelleenyritys ei ole sallittu. Käytäthän toista maksutapaa.

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: Recommended Plugins
fi: Suositellut liitännäiset

en: Rect (Recommended)
fi: Suositeltava Rect)

en: Refund failed.
fi: Palautus epäonnistui.

en: Refund not supported on pending transactions. Please try again later.
fi: Palautusta ei tueta odottavissa tapahtumissa. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
fi: Hyvitetty %1$s - Hyvityksen ID: %2$s

en: Register Your Domain with Apple Pay
fi: Rekisteröi verkkotunnuksesi Apple Payn kanssa

en: Registration incomplete. Please complete registration.
fi: Rekisteröinti on kesken. Ole hyvä ja viimeistele rekisteröinti.

en: Remind me later
fi: Muistuta minua myöhemmin

en: Require Instant Payment
fi: Vaadi heti maksua

en: Responsive
fi: Vaste

en: Responsive (Recommended)
fi: Vasteva (Suositeltava)

en: Restricted funding instrument. Please try another payment method.
fi: Rajoitettu rahoitusinstrumentti. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Return
fi: Palauta

en: Return to payments
fi: Palaa maksuihin

en: Return to your shop.
fi: Palaa kauppaasi.

en: Reversal not supported. Please contact support.
fi: Peruutusta ei tueta. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Reversal rejected. Please contact support.
fi: Käänteinen hylätty. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Right
fi: Oikein

en: SEPA-Lastschrift
fi: SEPA-suoraveloitus

en: Sandbox (Test Mode)
fi: Hiekkalaatikko (Testitila)

en: Sandbox Client ID
fi: Sandbox-asiakastunnus

en: Sandbox PayPal Email
fi: Sandbox PayPal-sähköposti

en: Sandbox Secret key
fi: Sandbox-salaisavain

en: Save to account
fi: Tallenna tilille

en: Score error. Please try again.
fi: Pistevirhe. Yritä uudelleen.

en: Security code (CVV) didn’t match.
fi: Turvakoodi (CVV) ei täsmännyt.

en: Security violation. Please contact your card issuer.
fi: Turvallisuusrikkomus. Ole hyvä ja ota yhteyttä kortin myöntäjään.

en: Select <strong>Pay Later</strong> from the dropdown list.
fi: Valitse <strong>Maksa myöhemmin</strong> pudotusvalikosta.

en: Select Carrier
fi: Valitse kuljetin

en: Select Height
fi: Valitse korkeus

en: Select PayPal Environment
fi: Valitse PayPal-ympäristö

en: Select Vertical for stacked buttons, and Horizontal for side-by-side buttons.
fi: Valitse pystysuora pinottuja painikkeita varten ja vaakasuora vierekkäisiä painikkeita varten.

en: Select payment buttons to disable
fi: Valitse maksupainikkeet, jotka haluat poistaa käytöstä

en: Select the PayPal logo style displayed next to the payment method title on the checkout page.
fi: Valitse PayPal-logon tyyli, joka näkyy maksutavan otsikon vieressä kassasivulla.

en: Send & Deactivate
fi: Lähetä ja poista käytöstä

en: Send Item Details
fi: Lähetä tuotetiedot

en: Send line item details to PayPal
fi: Lähetä rivitietojen tiedot PayPaliin

en: Set the page(s) to display the Apple Pay button.
fi: Aseta sivu(t) näyttämään Apple Pay -painike.

en: Set the page(s) to display the Google Pay button.
fi: Aseta sivu(t) näyttämään Google Pay -painike.

en: Set the page(s) to display the PayPal Buttons.
fi: Aseta sivu(t) näyttämään PayPal-painikkeet.

en: Set the page(s) you want to display messaging on, and then adjust that page's display option below.
fi: Aseta sivu(t), joilla haluat näyttää viestejä, ja säädä sitten kyseisen sivun näyttöasetuksia alla.

en: Set the title for the Advanced Credit/Debit Card payment method as it will appear on the checkout page (e.g., 'Pay with Credit/Debit Card')..
fi: Aseta otsikko Edistyneelle Luotto-/Pankkikorttimaksutavalle siten kuin se näkyy kassasivulla (esim. 'Maksa Luotto-/Pankkikortilla').

en: Settings
fi: Asetukset

en: Setup or link an existing PayPal account.
fi: Aseta tai linkitä olemassa oleva PayPal-tili.

en: Shipping address is incomplete.
fi: Toimitusosoite on puutteellinen.

en: Shipping details
fi: Toimitustiedot

en: Shortcode
fi: Lyhennettä

en: Show Redirect Icon and Text
fi: Näytä uudelleenohjauskuvake ja teksti

en: Showcase your Google Business Profile reviews and star rating with customizable widgets.
fi: Esittele Google Business Profile -arvostelusi ja tähtiluokituksesi muokattavilla widgeteillä.

en: Silver
fi: Hopea

en: Skip Order Review Page
fi: Ohita tilauksen tarkistus sivu

en: Small
fi: Pieni

en: Something went wrong. Please try again.
fi: Jotain meni pieleen. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Sorry, your session has expired.
fi: Anteeksi, istuntosi on vanhentunut.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
fi: Anteeksi, istuntosi on vanhentunut. <a href="%s" class="wc-backward">Palaa kauppaan</a>

en: Start by adding helpful extensions to your store—payments, product content, reviews and more.
fi: Aloita lisäämällä hyödyllisiä laajennuksia kauppaasi—maksut, tuotekuvaus, arvostelut ja paljon muuta.

en: Status
fi: Tila

en: Status code error. Please try again.
fi: Tilakoodivirhe. Yritä uudelleen.

en: Status description error. Please try again.
fi: Tilannekuvauksen virhe. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Step 1: Update PayPal Settings
fi: Vaihe 1: Päivitä PayPal-asetukset

en: Step 2: Enable Advanced Credit/Debit Card Payments
fi: Vaihe 2: Ota käyttöön kehittyneet luotto-/pankkikorttimaksut

en: Step 2: Update Advanced Card Payments Settings
fi: Vaihe 2: Päivitä kehittyneiden korttimaksujen asetukset

en: Strong customer authentication required.
fi: Vahva asiakastodentaminen vaaditaan.

en: Strong customer authentication required. Please try again.
fi: Vahva asiakastodentaminen vaaditaan. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Suspected fraud. Please use another payment method.
fi: Epäilty petos. Käytäthän toista maksutapaa.

en: System error. Please try again later.
fi: Järjestelmävirhe. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: System unavailable. Please try again later.
fi: Järjestelmä ei ole käytettävissä. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Tax
fi: Vero

en: Temporary deactivation (troubleshooting)
fi: Tilapäinen deaktivointi (vianetsintä)

en: Temporary system issue. Please try again later.
fi: Tilapäinen järjestelmäongelma. Ole hyvä ja yritä uudelleen myöhemmin.

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Layout
fi: Tekstin asettelu

en: Text Size
fi: Tekstin koko

en: Thank you for using %s 💕
fi: Kiitos, että käytät %s 💕

en: The Connect to PayPal service is temporarily unavailable.
fi: PayPal-yhteyspalvelu on tilapäisesti poissa käytöstä.

en: The PIN was not accepted.
fi: PIN-koodia ei hyväksytty.

en: The PayPal Client ID and Secret key you entered are invalid. Ensure you are using the correct credentials for the selected environment (Sandbox or Live).
fi: Syötetty PayPal-asiakastunnus ja salainen avain ovat virheellisiä. Varmista, että käytät oikeita tunnistetietoja valitulle ympäristölle (Sandbox tai Live).

en: The PayPal buttons are shown automatically based on several factors, including:
fi: PayPal-napit näytetään automaattisesti useiden tekijöiden perusteella, mukaan lukien:

en: The account is restricted or inactive.
fi: Tili on rajoitettu tai inaktiivinen.

en: The bank declined this transaction.
fi: Pankki hylkäsi tämän tapahtuman.

en: The bank declined this transaction. Please try another payment method.
fi: Pankki hylkäsi tämän maksutapahtuman. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: The buyer’s country
fi: Ostajan maa

en: The card is expired.
fi: Kortti on vanhentunut.

en: The card security code (CVV) did not match.
fi: Kortin turvakoodi (CVV) ei vastannut.

en: The card security code (CVV) was incorrect.
fi: Kortin turvakoodi (CVV) oli virheellinen.

en: The description displayed to customers during checkout.
fi: Kuvaus, joka näytetään asiakkaille kassalla.

en: The funding sources they’ve enabled
fi: Rahoituslähteet, joita he ovat mahdollistaneet

en: The issuer reversed the charge (chargeback).
fi: Liiketoiminnan harjoittaja peruutti maksun (maksupalautus).

en: The page must be served over a secure (HTTPS) connection.
fi: Sivun on oltava saatavilla suojatun (HTTPS) yhteyden kautta.

en: The payer opened a dispute with PayPal.
fi: Maksaja avasi riidan PayPalin kanssa.

en: The primary setup is already complete.
fi: Pääasiallinen asennus on jo valmis.

en: The title displayed to customers during checkout.
fi: Otsikko, joka näytetään asiakkaille kassalla.

en: The transaction could not be completed.
fi: Siirtoa ei voitu suorittaa.

en: The type of landing page to show on the PayPal site for customer checkout. PayPal Account Optional must be checked for this option to be used.
fi: Tyyppi laskeutumissivusta, joka näytetään PayPal-sivustolla asiakastarkastuksessa. PayPal-tili valinnainen -vaihtoehto on oltava valittuna, jotta tätä vaihtoehtoa voidaan käyttää.

en: The value entered here will be displayed on the buyer's credit card statement.
fi: Tässä syötetty arvo näkyy ostajan luottokorttilaskussa.

en: Their device type
fi: Heidän laitteensa tyyppi

en: There was a processing issue. The payment was reversed.
fi: Käsittelyssä oli ongelma. Maksu peruttiin.

en: This can help increase your sales, with many merchants seeing higher conversion rates and larger order sizes.
fi: Tämä voi auttaa lisäämään myyntiäsi, ja monet kauppiaat näkevät korkeampia konversioprosentteja ja suurempia tilauskokoja.

en: This card is closed.
fi: Tämä kortti on suljettu.

en: This card is not allowed for recurring payments.
fi: Tätä korttia ei sallita toistuvissa maksussa.

en: This controls what users see as the brand / company name on PayPal review pages.
fi: Tämä ohjaa, mitä käyttäjät näkevät brändin / yrityksen nimenä PayPalin arvostelusivuilla.

en: This payment was unable to be processed successfully. Please try again with another payment method.
fi: Tätä maksua ei voitu käsitellä onnistuneesti. Ole hyvä ja yritä uudelleen toisen maksutavan kanssa.

en: This represents the fee PayPal collects for the transaction.
fi: Tämä edustaa maksua, jonka PayPal kerää tapahtumasta.

en: This transaction is not authorized. Please contact your card issuer.
fi: Tätä tapahtumaa ei ole valtuutettu. Ole hyvä ja ota yhteyttä kortin myöntäjään.

en: This type of transaction is not permitted.
fi: Tämäntyyppinen tapahtuma ei ole sallittu.

en: Title
fi: Otsikko

en: To display only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page, follow these steps:
fi: Näyttääksesi vain "Luotto- tai Debit-kortti" maksutavan Kassasivulla, noudata näitä vaiheita:

en: To display only the "PayPal" button on the Checkout page, follow these steps:
fi: Näyttääksesi vain "PayPal"-painikkeen Kassasivulla, seuraa näitä vaiheita:

en: To show the Apple Pay button,
fi: Näyttääksesi Apple Pay -painikkeen,

en: To show the Google Pay button,
fi: Näyttääksesi Google Pay -painikkeen,

en: To use Advanced Card Payments, ensure your PayPal account is eligible and enabled:<br><br>
                    <strong>Steps:</strong><br>
                    1. Visit developer.paypal.com → Apps & Credentials → API Credentials.<br>
                    2. Click your App Name.<br>
                    3. Under "Features" → Accept Payments, check if "Advanced Credit and Debit Card Payments" is enabled.<br>
                    4. If missing, your account or region may not support it.
fi: Käytäksesi kehittyneitä korttimaksuja, varmista, että PayPal-tilisi on kelvollinen ja aktivoitu:<br><br>
                    <strong>Vaiheet:</strong><br>
                    1. Siirry osoitteeseen developer.paypal.com → Sovellukset ja tunnistetiedot → API-tunnistetiedot.<br>
                    2. Napsauta sovelluksesi nimeä.<br>
                    3. Otsikon "Ominaisuudet" alla → Hyväksy maksut, tarkista, onko "Kehittyneet luotto- ja pankkikorttimaksut" aktivoitu.<br>
                    4. Jos se puuttuu, tilisi tai alueesi ei ehkä tue sitä.

en: Toggle to manual credential input
fi: Vaihda manuaaliseen tunnistetietojen syöttöön

en: Too many attempts. Please try again later.
fi: Liian monta yritystä. Ole hyvä ja yritä uudelleen myöhemmin.

en: Too many incorrect PIN attempts.
fi: Liian monta virheellistä PIN-koodiyritystä.

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Total
fi: Yhteensä

en: Tracking Number*
fi: Seurantanumero*

en: Transaction Id
fi: Transaktio ID

en: Transaction attempts exceed limit. Please try again later.
fi: Siirtoyritykset ylittävät rajan. Ole hyvä ja yritä uudelleen myöhemmin.

en: Transaction declined. Please retry.
fi: Transaktio hylätty. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Transaction not permitted. Please use another payment method.
fi: Siirtoa ei sallita. Käytäthän toista maksutapaa.

en: Transaction type not supported. Please try another payment method.
fi: Transaktiotyyppi ei ole tuettu. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Unable to create order.
fi: Ei voida luoda tilausta.

en: Under <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong>, select <strong>Credit or Debit Card</strong> and any other methods you want to hide.
fi: Otsikossa <strong>Poista käytöstä tietyt maksupainikkeet</strong>, valitse <strong>Luotto- tai pankkikortti</strong> ja muut menetelmät, joita haluat piilottaa.

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Unrecognized response code. Please try again later.
fi: Tuntematon vastauskoodi. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudelleen.

en: Unsupported currency for this card.
fi: Tätä korttia ei tueta valuutta.

en: Unsupported operation. Please try another payment method.
fi: Tuettua toimintoa ei ole. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Updated card issued. Please use your new card.
fi: Päivitetty kortti on myönnetty. Ole hyvä ja käytä uutta korttiasi.

en: Use PayPal Shipping Address as Billing
fi: Käytä PayPalin toimitusosoitetta laskutukseen

en: Use Place Order Button
fi: Käytä Tilaa-painiketta

en: User not authorized for this transaction.
fi: Käyttäjällä ei ole oikeuksia tähän tapahtumaan.

en: User not authorized. Please contact support.
fi: Käyttäjällä ei ole oikeuksia. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Validation error. Please check your payment details.
fi: Vahvistusvirhe. Tarkista maksutietosi.

en: Verification token expired. Please try again.
fi: Varmennustunnus on vanhentunut. Yritä uudelleen.

en: Verification token revoked. Please try again.
fi: Vahvistustunnus on peruutettu. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Vertical (Recommended)
fi: Pystysuora (Suositeltava)

en: Virtual terminal not supported. Please try another payment method.
fi: Virtuaalista terminaalia ei tueta. Ole hyvä ja yritä toista maksutapaa.

en: Visit our support page for assistance
fi: Vieraile tukisivullamme saadaksesi apua

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use an alternate payment method.
fi: Emme voi käsitellä tilaustasi antamillasi maksutiedoilla. Käytäthän vaihtoehtoista maksutapaa.

en: We could not find this account. Please check your card details.
fi: Emme löytäneet tätä tiliä. Tarkista korttitietosi.

en: We could not properly connect to PayPal. Please reload the page to continue.
fi: Emme pystyneet kunnolla yhdistämään PayPaliin. Ole hyvä ja lataa sivu uudelleen jatkaaksesi.

en: We do not ship to this address.
fi: Emme toimita tähän osoitteeseen.

en: We’re sorry to see you go! 💔
fi: Olemme pahoillamme, että lähdet! 💔

en: What is PayPal Pay Later?
fi: Mikä on PayPal Pay Later?

en: What part of the setup was confusing or unclear?
fi: Mikä osa asetuksesta oli hämmentävä tai epäselvä?

en: When enabled, Payment methods will only be visible to site administrators and store managers. This allows you to test PayPal on your live site without customers seeing them.
fi: Kun se on käytössä, maksutavat näkyvät vain sivuston ylläpitäjille ja kauppojen johtajille. Tämä mahdollistaa PayPalin testaamisen live-sivustollasi ilman, että asiakkaat näkevät niitä.

en: When enabled, a redirect icon and message will appear to let customers know they will be taken to PayPal to complete their payment.
fi: Kun se on käytössä, ohjauskuvake ja viesti ilmestyvät ilmoittamaan asiakkaille, että heidät ohjataan PayPaliin maksunsa suorittamiseksi.

en: When enabled, customers can securely save their card details using PayPal for faster future checkouts.
fi: Kun se on käytössä, asiakkaat voivat turvallisesti tallentaa korttitietonsa PayPalin avulla nopeampia tulevia kassatoimia varten.

en: Which PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) will appear?
fi: Mitkä PayPal-painikkeet (esim. Maksa myöhemmin, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact jne.) tulevat näkyviin?

en: Which features were you looking for?
fi: Mitä ominaisuuksia etsit?

en: White
fi: Valkoinen

en: White (No Border)
fi: Valkoinen (Ilman reunaa)

en: White with outline
fi: Valkoinen reunuksella

en: Widgets for Google Business Reviews and Ratings
fi: Widgetit Google Business -arvosteluille ja -luokituksille

en: WooCommerce Version: %1$s
fi: WooCommerce versio: %1$s

en: Wordmark (PayPal)
fi: Sanomamerkki (PayPal)

en: Write Review
fi: Kirjoita arvostelu

en: Your bank needs to approve this. Please contact your card issuer.
fi: Pankkisi tarvitsee hyväksyä tämä. Ole hyvä ja ota yhteyttä kortin myöntäjään.

en: Your customers can already buy now and pay later with PayPal — add messaging to your site to let them know. PayPal’s Pay Later helps boost merchants' conversion rates and increases cart sizes by 39%.¹ You get paid in full up front. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">More about Pay Later</a>
fi: Asiakkaasi voivat jo ostaa nyt ja maksaa myöhemmin PayPalin avulla — lisää viestintää sivustollesi, jotta he tietävät siitä. PayPalin Pay Later auttaa lisäämään kauppiaiden konversioprosentteja ja kasvattaa ostoskorin kokoa 39 %:lla.¹ Saat maksun kokonaisuudessaan etukäteen. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">Lisätietoja Pay Laterista</a>

en: Your privacy is important to us. No personal data is collected with this form—just your valuable feedback and basic system information (such as WordPress and plugin versions) to help us improve our plugin.
fi: Yksityisyytesi on meille tärkeä. Tällä lomakkeella ei kerätä henkilökohtaisia tietoja—vain arvokasta palautettasi ja perusjärjestelmätietoja (kuten WordPressin ja liitännäisten versiot) auttaaksemme meitä parantamaan liitännäistämme.

en: easypayment
fi: helppayment

en: is currently enabled. PayPal payment methods are visible only to site administrators and store managers. Disable this mode after testing to make them available to customers.
fi: on tällä hetkellä käytössä. PayPal-maksutavat ovat näkyvissä vain sivuston ylläpitäjille ja kaupan johtajille. Poista tämä tila käytöstä testauksen jälkeen, jotta ne ovat asiakkaiden saatavilla.

en: setup guide
fi: asennusopas

en: supported countries and currencies
fi: tuetut maat ja valuutat
