Payment Gateway for PayPal on WooCommerce 9.0.39 - en to hu translation catalogue (583 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce
hu: Fizetési kapu a PayPal számára a WooCommerce-on

note: Description of the plugin
en: PayPal, Credit/Debit Cards, Google Pay, Apple Pay, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact & more - by an official PayPal Partner
hu: PayPal, Hitel-/Betéti Kártyák, Google Pay, Apple Pay, Fizess később, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact és még sok más - egy hivatalos PayPal Partner által

note: Author of the plugin
en: easypayment
hu: könnyűfizetés

en: Return
hu: Vissza

en: We’re sorry to see you go! 💔
hu: Sajnáljuk, hogy elhagysz minket! 💔

en: Close
hu: Zárás

en: Can you please tell us why you’re deactivating the plugin? Your feedback helps us make it better.
hu: Kérlek, mondd el, miért deaktiválod a plugint? A visszajelzésed segít nekünk javítani rajta.

en: Temporary deactivation (troubleshooting)
hu: Ideiglenes letiltás (hibaelhárítás)

en: Compatibility issue
hu: Kompatibilitási probléma

en: Please describe what part of the layout or functionality was affected.
hu: Kérlek, írd le, hogy a layout vagy a funkcionalitás mely része volt érintett.

en: Difficult to set up
hu: Nehéz beállítani

en: What part of the setup was confusing or unclear?
hu: Melyik része a beállításnak volt zavaros vagy nem világos?

en: Missing features
hu: Hiányzó funkciók

en: Which features were you looking for?
hu: Milyen funkciókat kerestél?

en: Other
hu: Más

en: Please share why you’re deactivating the PayPal plugin so we can make improvements.
hu: Kérjük, ossza meg, miért deaktiválja a PayPal bővítményt, hogy javíthassunk rajta.

en: Your privacy is important to us. No personal data is collected with this form—just your valuable feedback and basic system information (such as WordPress and plugin versions) to help us improve our plugin.
hu: Az Ön magánszférája fontos számunkra. Ezzel a űrlappal nem gyűjtünk személyes adatokat—csak az értékes visszajelzését és alapvető rendszerinformációkat (például a WordPress és a bővítmények verzióját), hogy segítsenek nekünk fejleszteni a bővítményünket.

en: Visit our support page for assistance
hu: Látogasson el támogatási oldalunkra segítségért

en: Get Support
hu: Kapcsolatfelvétel a Támogatással

en: Send & Deactivate
hu: Küldés és Deaktiválás

en: I rather wouldn't say
hu: Inkább nem mondanám, hogy

en: Item
hu: Tétel

en: Fee
hu: Díj

en: Settings
hu: Beállítások

en: Community support
hu: Közösségi támogatás

en: Rate our plugin
hu: Értékelje a bővítményünket

note: translators: %s: plugin name
en: Thank you for using %s 💕
hu: Köszönjük, hogy használod a %s 💕

note: translators: %1$s: review URL
en: If you have a moment, we'd love it if you could leave us a <b><a target="_blank" href="%1$s">quick review</a>.</b> it motivates us and helps us keep improving. 💫 <br>Have feature ideas? Include them in your review — your feedback shapes our roadmap, and we love turning your ideas into reality.
hu: Ha van egy kis időd, örülnénk, ha hagynál nekünk egy <b><a target="_blank" href="%1$s">gyors értékelést</a>.</b> Ez motivál minket és segít folyamatosan fejlődni. 💫 <br>Vannak ötleteid a funkciókra? Írd bele az értékelésedbe — a visszajelzésed formálja az ütemtervünket, és imádjuk, ha az ötleteidet valóra váltjuk.

en: Write Review
hu: Írj véleményt

en: Done!
hu: Kész!

en: Remind me later
hu: Emlékeztess később

en: Hide
hu: Elrejt

[ctx: Important]
en: Card number
hu: Kártyaszám

[ctx: Important]
en: Expiration date
hu: Lejárati dátum

[ctx: Important]
en: Security code
hu: Biztonsági kód

[ctx: Important]
en: Confirm Your PayPal Order
hu: Erősítse meg a PayPal rendelését

[ctx: Important]
en: Proceed to PayPal
hu: Fizetés a PayPal-lal

[ctx: Important]
note: translators: %s: Order button text (e.g. Place order)
en: Click the "%s" button below to process your order.
hu: Kattintson az alábbi "%s" gombra a rendelésének feldolgozásához.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
hu: Sajnáljuk, a munkamenete lejárt. <a href="%s" class="wc-backward">Térjen vissza a boltba</a>

en: Unable to create order.
hu: Nem sikerült rendelést létrehozni.

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card (PayPal) By Easy Payment
hu: Hitel- vagy Betéti Kártya (PayPal) Könnyű Fizetéssel

[ctx: Important]
en: Advanced Card Processing.
hu: Fejlett Kártyafeldolgozás.

en: Place order
hu: Rendelés leadása

[ctx: Important]
en: Sandbox Mode Enabled.
hu: Sandbox mód engedélyezve.

[ctx: Important]
en: Use test card 4111 1111 1111 1111 with any future expiration date and any CVV.
hu: Használja a 4111 1111 1111 1111 tesztkártyát, bármilyen jövőbeli lejárati dátummal és bármilyen CVV-vel.

en: Save to account
hu: Mentés a fiókba

en: Refund failed.
hu: A visszatérítés sikertelen.

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card
hu: Hitel- vagy Betéti Kártya

[ctx: Important]
en: Confirm your PayPal order
hu: Erősítse meg a PayPal rendelését

[ctx: Important]
en: PayPal Gateway By Easy Payment
hu: PayPal átjáró az Easy Payment által

[ctx: Important]
en: PayPal, Pay Later, Venmo, Credit & Debit Cards, Google Pay, Apple Pay — and many more.
hu: PayPal, Fizess később, Venmo, Hitel- és bankkártyák, Google Pay, Apple Pay — és még sok más.

en: Admin Only Mode
hu: Admin Csak Mód

en: is currently enabled. PayPal payment methods are visible only to site administrators and store managers. Disable this mode after testing to make them available to customers.
hu: jelenleg engedélyezve van. A PayPal fizetési módok csak a webhely adminisztrátorai és az üzletvezetők számára láthatók. A tesztelés után tiltsa le ezt a módot, hogy a vásárlók számára elérhetővé váljanak.

en: Please verify the PayPal account to receive the payments.
hu: Kérjük, ellenőrizze a PayPal-fiókját a kifizetések fogadásához.

en: PayPal onboarding process successfully completed.
hu: A PayPal onboarding folyamat sikeresen befejeződött.

en: We could not properly connect to PayPal. Please reload the page to continue.
hu: Nem tudtunk megfelelően csatlakozni a PayPalhoz. Kérjük, töltsd újra az oldalt a folytatáshoz.

note: translators: %1$s: URL to the PayPal Connection page.
en: <strong>PayPal Setup Required:</strong> Connect your PayPal account or enter your Client ID and Secret in the <a href="%1$s">PayPal Connection</a> to begin accepting payments.
hu: <strong>PayPal beállítás szükséges:</strong> Csatlakoztassa a PayPal fiókját, vagy adja meg a Klienst ID-ját és a Titkos kulcsát a <a href="%1$s">PayPal kapcsolat</a> mezőben a kifizetések elfogadásának megkezdéséhez.

en: Click the PayPal button to add your payment method.
hu: Kattints a PayPal gombra a fizetési módod hozzáadásához.

note: translators: %s: button label text
en: Click the "%s" button below to process your order.
hu: Kattintson az alábbi "%s" gombra a rendelésének feldolgozásához.

en: Click a payment option below to process your order.
hu: Kattints az alábbi fizetési lehetőségek egyikére a rendelésed feldolgozásához.

en: Return to payments
hu: Térjen vissza a kifizetésekhez

en: PayPal Connection
hu: PayPal kapcsolat

en: PayPal Settings
hu: PayPal beállítások

en: Advanced Card Payments
hu: Fejlett Kártyás Fizetések

en: Pay Later Messaging
hu: Fizess később üzenetek

en: Additional Settings
hu: További beállítások

en: FAQ
hu: GYIK

en: This represents the fee PayPal collects for the transaction.
hu: Ez a díj a PayPal által a tranzakcióért beszedett díjat jelenti.

en: PayPal Fee:
hu: PayPal díj:

en: Disconnect
hu: Kapcsolja ki

en: PayPal Account Connected
hu: PayPal fiók csatlakoztatva

en: Connected Account:
hu: Kapcsolt fiók:

en: Disconnect PayPal Account
hu: PayPal fiók leválasztása

en: The PayPal Client ID and Secret key you entered are invalid. Ensure you are using the correct credentials for the selected environment (Sandbox or Live).
hu: A megadott PayPal Ügyfélazonosító és Titkos kulcs érvénytelen. Győződjön meg arról, hogy a kiválasztott környezethez (Sandbox vagy Live) a megfelelő hitelesítő adatokat használja.

en: Click to Connect PayPal
hu: Kattints a PayPal csatlakoztatásához

en: The Connect to PayPal service is temporarily unavailable.
hu: A PayPal-hoz való csatlakozás szolgáltatás ideiglenesen nem elérhető.

en: Toggle to manual credential input
hu: Kapcsoljon át a kézi hitelesítő adatok bevitelére

en: Recommended
hu: Ajánlott

en: OR
hu: VAGY

en: Click here to insert credentials manually
hu: Kattintson ide a hitelesítő adatok kézi beírásához

en: Which PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) will appear?
hu: Melyik PayPal gombok (pl. Fizess később, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact stb.) fognak megjelenni?

en: The PayPal buttons are shown automatically based on several factors, including:
hu: A PayPal gombok automatikusan megjelennek több tényező alapján, beleértve:

en: The buyer’s country
hu: A vevő országa

en: Their device type
hu: Az eszköz típusa

en: The funding sources they’ve enabled
hu: A finanszírozási források, amelyeket engedélyeztek

en: As a result, each buyer may see a different set of buttons. Pay Later options vary by country and may display different buttons.
hu: Ennek eredményeként minden vásárló eltérő gombkészletet láthat. A Későbbi Fizetés lehetőségek országonként változnak, és eltérő gombokat jeleníthetnek meg.

en: How can I hide specific PayPal buttons?
hu: Hogyan rejthetek el konkrét PayPal gombokat?

en: By default, all PayPal buttons are enabled. To hide specific buttons, use the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> option.
hu: Alapértelmezés szerint az összes PayPal gomb engedélyezve van. A konkrét gombok elrejtéséhez használja a <strong>Specifikus Fizetési Gombok Letiltása</strong> lehetőséget.

en: Example: To hide the Pay Later button on the Checkout Page:
hu: Példa: A "Fizess később" gomb elrejtéséhez a Pénztár oldalon:

en: Go to <strong>PayPal Settings</strong> > Checkout Page
hu: Menj a <strong>PayPal Beállítások</strong> > Pénztár oldalra

en: Find the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> setting.
hu: Keresd meg a <strong>Specifikus Fizetési Gombok Letiltása</strong> beállítást.

en: Select <strong>Pay Later</strong> from the dropdown list.
hu: Válaszd a <strong>Fizess később</strong> lehetőséget a legördülő listából.

en: Click <strong>Save Changes</strong>.
hu: Kattints a <strong>Változtatások mentése</strong> gombra.

en: How can I show only the "PayPal" button on the Checkout page?
hu: Hogyan tudom csak a "PayPal" gombot megjeleníteni a Pénztár oldalon?

en: To display only the "PayPal" button on the Checkout page, follow these steps:
hu: A "PayPal" gomb csak a Pénztár oldalon való megjelenítéséhez kövesse az alábbi lépéseket:

en: Step 1: Update PayPal Settings
hu: 1. lépés: Frissítse a PayPal beállításokat

en: Under <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong>, select <strong>Credit or Debit Card</strong> and any other methods you want to hide.
hu: A <strong>Specifikus Fizetési Gombok Letiltása</strong> alatt válaszd a <strong>Hitel- vagy Betéti Kártya</strong> lehetőséget, valamint bármely más módszert, amelyet el szeretnél rejteni.

en: Step 2: Update Advanced Card Payments Settings
hu: 2. lépés: Frissítse az Advanced Card Payments beállításait

en: Go to <strong>Advanced Card Payments</strong> settings.
hu: Menj a <strong>Haladó Kártyás Fizetések</strong> beállításaihoz.

en: Disable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
hu: Kapcsolja ki a <strong>Fejlett Hitel-/Betéti Kártya Engedélyezése</strong> lehetőséget.

en: Once you save the changes in both sections, only the "PayPal" button will appear on the Checkout page.
hu: Miután elmentette a változtatásokat mindkét szakaszban, csak a "PayPal" gomb fog megjelenni a Pénztár oldalon.

en: How can I show only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page?
hu: Hogyan tudom csak a "Hitel- vagy Betéti Kártya" fizetési módot megjeleníteni a Pénztár oldalon?

en: To display only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page, follow these steps:
hu: A "Hitel- vagy Betéti Kártya" fizetési mód csak a Pénztár oldalon történő megjelenítéséhez kövesse az alábbi lépéseket:

en: Go to <strong>PayPal Settings > Checkout Page</strong>.
hu: Menj a <strong>PayPal Beállítások > Pénztároldal</strong> menüpontra.

en: Disable the <strong>Enable PayPal</strong> option.
hu: Kapcsolja ki az <strong>Enable PayPal</strong> opciót.

en: Step 2: Enable Advanced Credit/Debit Card Payments
hu: 2. lépés: Engedélyezze a Haladó Hitel-/Betéti Kártyás Fizetéseket

en: Enable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
hu: Engedélyezze a <strong>Fejlett Hitel-/Betéti Kártya</strong> opciót.

en: Once you save the changes in both sections, only the "Credit or Debit Card" payment method will appear on the Checkout page.
hu: Miután elmentette a változtatásokat mindkét szakaszban, csak a "Hitel- vagy Betéti Kártya" fizetési mód fog megjelenni a Pénztár oldalon.

en: What is PayPal Pay Later?
hu: Mi az a PayPal Pay Later?

en: PayPal Pay Later lets your customers split their purchases into interest-free payments over time, such as "Pay in 4" or monthly installments. You get paid in full upfront, while customers enjoy flexible payment options.
hu: A PayPal Pay Later lehetővé teszi az ügyfelei számára, hogy a vásárlásaikat kamatmentes részletekre osszák, például "Fizess 4 részletben" vagy havi törlesztések formájában. Ön teljes összegben előre megkapja a pénzt, míg az ügyfelek rugalmas fizetési lehetőségeket élveznek.

en: This can help increase your sales, with many merchants seeing higher conversion rates and larger order sizes.
hu: Ez segíthet növelni az eladásaidat, sok kereskedő magasabb konverziós arányokat és nagyobb rendelési méreteket tapasztal.

en: Learn more about Pay Later on PayPal’s website.
hu: Tudj meg többet a Pay Later lehetőségről a PayPal weboldalán.

en: How can I contact support or request a new functionality?
hu: Hogyan léphetek kapcsolatba a támogatással vagy kérhetek új funkciót?

en: If you have any questions, encounter an issue, or have a new functionality request, please create a support ticket on our official support page at:
hu: Ha bármilyen kérdése van, problémába ütközik, vagy új funkció iránti kérése van, kérjük, hozzon létre egy támogatási jegyet hivatalos támogatási oldalunkon a következő címen:

en: Click to Enable Google Pay
hu: Kattints a Google Pay engedélyezéséhez

en: Important:
hu: Fontos:

en: Click to Enable Apple Pay
hu: Kattints a Apple Pay engedélyezéséhez

en: Register Your Domain with Apple Pay
hu: Regisztráld a domain nevedet Apple Pay segítségével

en: Any (sub)domain displaying an Apple Pay button must be registered on the PayPal website. If the domain is not registered, the payment method will not work.
hu: Bármely (al)domain, amely Apple Pay gombot jelenít meg, regisztrálva kell legyen a PayPal weboldalán. Ha a domain nincs regisztrálva, a fizetési mód nem fog működni.

en: Accept PayPal, Pay Later, and major cards in WooCommerce using the PayPal Commerce Platform.
hu: Fogadja el a PayPal-t, a későbbi fizetést és a főbb kártyákat a WooCommerce-ben a PayPal Commerce Platform használatával.

en: By Easy Payment
hu: Könnyű Fizetéssel

en: AI Product Description Generator for WooCommerce
hu: AI Termékleírás Generátor WooCommerce-hoz

en: Generate SEO-friendly titles, descriptions, and attributes with AI. Includes bulk tools and templates.
hu: Generálj SEO-barát címeket, leírásokat és attribútumokat AI segítségével. Tartalmaz tömeges eszközöket és sablonokat.

en: By nexaplugins
hu: A nexaplugins által

en: Payment Gateway for Authorize.Net for WooCommerce
hu: WooCommerce-hoz készült Authorize.Net fizetési kapu

en: Accept credit and debit cards via Authorize.Net with a secure, seamless WooCommerce checkout.
hu: Fogadjon el hitel- és bankkártyákat az Authorize.Net segítségével egy biztonságos, zökkenőmentes WooCommerce pénztárral.

en: Widgets for Google Business Reviews and Ratings
hu: Widgetek a Google Üzleti Véleményekhez és Értékelésekhez

en: Showcase your Google Business Profile reviews and star rating with customizable widgets.
hu: Mutasd be a Google Cégprofilod értékeléseit és csillagértékelését testreszabható widgetekkel.

en: By Repocean
hu: A Repocean által

en: Payment Gateway for PhonePe and for WooCommerce
hu: Fizetési kapu a PhonePe-hez és a WooCommerce-hez

en: Accept PhonePe UPI, Wallet, and Cards with a fast, secure payment experience in WooCommerce.
hu: Fogadja el a PhonePe UPI-t, a pénztárcákat és a kártyákat egy gyors, biztonságos fizetési élménnyel a WooCommerce-ben.

en: Payment Gateway for Razorpay and for WooCommerce
hu: Razorpay és WooCommerce számára készült Fizetési Kapu

en: Accept UPI, Cards, and Net Banking via Razorpay with a reliable, optimized WooCommerce integration.
hu: Fogadja el az UPI-t, kártyákat és az internetes banki szolgáltatásokat a Razorpay segítségével, megbízható, optimalizált WooCommerce integráción keresztül.

en: Recommended Plugins
hu: Ajánlott bővítmények

en: Start by adding helpful extensions to your store—payments, product content, reviews and more.
hu: Kezdje azzal, hogy hasznos kiegészítőket ad hozzá az üzletéhez—fizetések, termékinformációk, vélemények és még sok más.

en: Plugin logo
hu: Plugin logó

en: Install Now
hu: Telepítés most

en: No matching plugins found for your store settings.
hu: Nincsenek megfelelő bővítmények a boltbeállításaidhoz.

en: Live Preview
hu: Élő előnézet

en: PayPal Smart Button Preview
hu: PayPal Okos Gomb Előnézete

en: Preview only. No payment will be processed.
hu: Csak előnézet. Nincs kifizetés feldolgozva.

en: Congratulations! PayPal is Connected 🎉
hu: Gratulálunk! A PayPal csatlakoztatva van 🎉

en: The primary setup is already complete.
hu: A fő beállítás már kész van.

en: No further action is required unless additional customization is needed.
hu: További intézkedésre nincs szükség, hacsak nem szükséges további testreszabás.

en: Got it
hu: Értem

en: Invalid or missing payment token fields.
hu: Érvénytelen vagy hiányzó fizetési token mezők.

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
hu: Kérjük, válassza ki a kosárba helyezni kívánt tételek mennyiségét&hellip;

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
hu: Kérjük, válasszon egy terméket, amelyet hozzá szeretne adni a kosarához&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
hu: Kérjük, válassza ki a termék opciókat&hellip;

note: translators: %s: Product attribute name.
en: Invalid value posted for %s
hu: Érvénytelen érték került közzétételre a(z) %s számára

en: Continue to payment
hu: Folytatás a fizetéshez

en: Card Details
hu: Kártya részletei

en: Address Verification Result
hu: Címellenőrzési Eredmény

en: Card Security Code Result
hu: Kártya Biztonsági Kód Eredmény

note: translators: 1: Payment method title, 2: Payment status (e.g., Completed, Pending). translators: 1: Payment method title, 2: Payment status.
en: Payment via %1$s : %2$s.
hu: Fizetés a %1$s segítségével: %2$s.

note: translators: 1: Payment method title, 2: Transaction ID. translators: 1: payment method title, 2: transaction ID translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the PayPal transaction ID.
en: %1$s Transaction ID: %2$s
hu: %1$s Tranzakciós azonosító: %2$s

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
hu: A kifizetés engedélyezve. A kifizetési státuszt állítsa "feldolgozás alatt" vagy "teljesítve" állapotra a pénzeszközök lefoglalásához.

note: translators: 1: Refunded amount, 2: Refund transaction ID.
en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
hu: Visszatérítve %1$s - Visszatérítési azonosító: %2$s

en: An error occurred while updating the order.
hu: Hiba történt a rendelés frissítésekor.

note: translators: %s: Plugin version number.
en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce: %1$s
hu: PayPal fizetési kapu a WooCommerce-hez: %1$s

note: translators: %s: WooCommerce version number.
en: WooCommerce Version: %1$s
hu: WooCommerce verzió: %1$s

note: translators: 1: PayPal pending reason.
en: Payment pending (%1$s).
hu: Fizetés folyamatban (%1$s).

note: translators: 1: refunded amount, 2: refunded currency
en: Marked as refunded via PayPal. Total refunded: %1$s %2$s.
hu: Visszatérítve a PayPal-on. Összesen visszatérítve: %1$s %2$s.

en: Sorry, your session has expired.
hu: Sajnáljuk, a munkamenete lejárt.

en: This payment was unable to be processed successfully. Please try again with another payment method.
hu: Ez a kifizetés nem tudott sikeresen végbemenni. Kérjük, próbálja meg egy másik fizetési móddal.

en: Return to your shop.
hu: Térj vissza a boltodhoz.

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
hu: Fizess PayPal-lal; ha nincs PayPal-fiókja, akkor a hitelkártyájával is fizethet

en: Environment
hu: Környezet

en: Select PayPal Environment
hu: Válassza ki a PayPal környezetet

en: Choose the PayPal environment. Select "Sandbox" for testing transactions (no real transactions will occur) or "Production" for live transactions.
hu: Válaszd ki a PayPal környezetet. Válaszd a "Sandbox"-ot a tranzakciók teszteléséhez (valódi tranzakciók nem fognak végbemenni) vagy a "Production"-t élő tranzakciókhoz.

en: Sandbox (Test Mode)
hu: Sandbox (Teszt Mód)

en: Production (Live)
hu: Gyártás (Élő)

en: Connect to PayPal
hu: Csatlakozás a PayPal-hoz

en: Setup or link an existing PayPal account.
hu: Állítsd be vagy linkelj egy meglévő PayPal fiókot.

en: Live Client ID
hu: Élő Ügyfélazonosító

en: Enter PayPal Client ID.
hu: Írd be a PayPal kliensazonosítót.

en: Live Secret key
hu: Élő titkos kulcs

en: Enter PayPal Secret key.
hu: Írd be a PayPal titkos kulcsot.

en: Live PayPal Email
hu: Élő PayPal e-mail

en: Enter Live PayPal Email.
hu: Írja be a Live PayPal e-mail címet.

en: Connection Status
hu: Kapcsolat állapota

en: Connect to PayPal Sandbox
hu: Csatlakozás a PayPal Sandboxhoz

en: Sandbox Client ID
hu: Sandbox kliens azonosító

en: Sandbox Secret key
hu: Sandbox titkos kulcs

en: Sandbox PayPal Email
hu: Sandbox PayPal E-mail

en: Enter Sandbox PayPal Email.
hu: Adja meg a Sandbox PayPal e-mail címet.

en: When enabled, Payment methods will only be visible to site administrators and store managers. This allows you to test PayPal on your live site without customers seeing them.
hu: Ha engedélyezve van, a fizetési módok csak a webhelyadminisztrátorok és az üzletvezetők számára lesznek láthatók. Ez lehetővé teszi, hogy a PayPal-t tesztelje élő webhelyén anélkül, hogy az ügyfelek látnák azokat.

en: Select Height
hu: Válassza ki a magasságot

en: Enable/Disable
hu: Engedélyezés/Kikapcsolás

en: Enable PayPal
hu: Engedélyezze a PayPal-t

en: Enable this option to activate the PayPal gateway. Uncheck to disable it.
hu: Engedélyezze ezt a lehetőséget a PayPal átjáró aktiválásához. Törölje a jelölést a letiltásához.

en: Title
hu: Cím

en: The title displayed to customers during checkout.
hu: A cím, amely a vásárlóknak a pénztárnál megjelenik.

en: Description
hu: Leírás

en: The description displayed to customers during checkout.
hu: A vásárlóknak a pénztárnál megjelenített leírás.

en: Display PayPal Buttons On
hu: PayPal gombok megjelenítése

en: Product Page
hu: Termékoldal

en: Cart Page
hu: Kosár oldal

en: Express Checkout
hu: Gyors pénztár

en: Checkout Page
hu: Pénztár oldal

en: Mini Cart (Side Cart)
hu: Mini Kosár (Oldalsó Kosár)

en: Set the page(s) to display the PayPal Buttons.
hu: Állítsa be az oldal(ak)at a PayPal gombok megjelenítésére.

en: Disable Specific Payment Buttons
hu: Speciális Fizetési Gombok Letiltása

en: PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) are shown automatically based on factors such as the buyer’s country and their device type. <br><br>By default, <b>all buttons are enabled.</b> To disable individual payment buttons, use the <b>"Disable Specific Payment Buttons"</b> setting available in each page section below.<br><br>For Express Checkout, it will follow the configuration from the Checkout Page.<br>For Mini Cart, this setting will follow the configuration from the Product Page.
hu: A PayPal gombok (pl. Fizess később, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact stb.) automatikusan megjelennek olyan tényezők alapján, mint a vásárló országa és az eszköz típusa. <br><br>Alapértelmezés szerint <b>minden gomb engedélyezve van.</b> Az egyes fizetési gombok letiltásához használja a <b>"Specifikus Fizetési Gombok Letiltása"</b> beállítást, amely az alábbi oldal szekciókban érhető el.<br><br>Az Expressz Pénztár esetében a beállítás a Pénztár Oldal konfigurációját követi.<br>A Mini Kosár esetében ez a beállítás a Termék Oldal konfigurációját követi.

en: Select payment buttons to disable
hu: Válassza ki a letiltani kívánt fizetési gombokat

en: Button Layout
hu: Gombelrendezés

en: Select Vertical for stacked buttons, and Horizontal for side-by-side buttons.
hu: Válaszd a Függőleges opciót a halmozott gombokhoz, és a Vízszintes opciót az egymás mellett lévő gombokhoz.

en: Horizontal (Recommended)
hu: Vízszintes (Ajánlott)

en: Vertical
hu: Vertikális

en: Button Color
hu: Gomb színe

en: Gold (Recommended)
hu: Arany (Ajánlott)

en: Blue
hu: Kék

en: Silver
hu: Ezüst

en: White
hu: Fehér

en: Black
hu: Fekete

en: Button Shape
hu: Gomb alakja

en: Rect (Recommended)
hu: Rect (Ajánlott)

en: Pill
hu: Tabletta

en: Button Width
hu: Gomb szélessége

en: Small
hu: Kicsi

en: Medium
hu: Közepes

en: Large
hu: Nagy

en: Responsive
hu: Reszponzív

en: Button Height
hu: Gomb Magasság

en: Button Label
hu: Gomb felirat

en: PayPal (Recommended)
hu: PayPal (Ajánlott)

en: Checkout
hu: Pénztár

en: Buy Now
hu: Vásárolj most

en: Pay
hu: Fizetés

en: Vertical (Recommended)
hu: Függőleges (Ajánlott)

en: Horizontal
hu: Horisontális

en: Responsive (Recommended)
hu: Reszponzív (Ajánlott)

en: PayPal Button Position (Classic Cart Only)
hu: PayPal gomb pozíció (Csak klasszikus kosár)

en: Choose where the PayPal buttons should appear on the cart page, either above or below the "Proceed to Checkout" button. This applies only to classic cart templates, not the new Cart Blocks layout.
hu: Válaszd ki, hogy a PayPal gombok hol jelenjenek meg a kosár oldalon, a "Tovább a pénztárhoz" gomb felett vagy alatt. Ez csak a klasszikus kosár sablonokra vonatkozik, nem az új Cart Blocks elrendezésre.

en: Below Proceed to Checkout button
hu: A Tovább a pénztárhoz gomb alatt

en: Above Proceed to Checkout button
hu: A Tovább a pénztárhoz gomb felett

en: Icon
hu: Ikon

en: Combination Mark (PP PayPal)
hu: Kombinált Jel (PP PayPal)

en: Select the PayPal logo style displayed next to the payment method title on the checkout page.
hu: Válaszd ki a PayPal logó stílusát, amely a fizetési mód címe mellett jelenik meg a pénztár oldalon.

en: Show Redirect Icon and Text
hu: Mutasd a Redirect Ikont és Szöveget

en: When enabled, a redirect icon and message will appear to let customers know they will be taken to PayPal to complete their payment.
hu: Ha engedélyezve van, egy átirányító ikon és üzenet jelenik meg, hogy tájékoztassa az ügyfeleket arról, hogy a PayPal-ra lesznek irányítva a fizetés befejezéséhez.

en: Use Place Order Button
hu: Használja a Megrendelés leadása gombot

en: Enable this to use the default Place Order button on the checkout page instead of showing PayPal buttons. This setting does not affect Express Checkout.
hu: Engedélyezze ezt, hogy a pénztári oldalon az alapértelmezett "Megrendelés leadása" gombot használja a PayPal gombok megjelenítése helyett. Ez a beállítás nem befolyásolja az Expressz Pénztárat.

note: translators: Admin notice explaining how to enable PayPal Advanced Card Payments. HTML <br> tags are intentional for formatting.
en: To use Advanced Card Payments, ensure your PayPal account is eligible and enabled:<br><br>
                    <strong>Steps:</strong><br>
                    1. Visit developer.paypal.com → Apps & Credentials → API Credentials.<br>
                    2. Click your App Name.<br>
                    3. Under "Features" → Accept Payments, check if "Advanced Credit and Debit Card Payments" is enabled.<br>
                    4. If missing, your account or region may not support it.
hu: Az Advanced Card Payments használatához győződjön meg arról, hogy a PayPal fiókja jogosult és engedélyezett:<br><br>
                    <strong>Lépések:</strong><br>
                    1. Látogasson el a developer.paypal.com oldalra → Alkalmazások és hitelesítő adatok → API hitelesítő adatok.<br>
                    2. Kattintson az Alkalmazás nevére.<br>
                    3. A "Funkciók" → Fizetések elfogadása alatt ellenőrizze, hogy az "Advanced Credit and Debit Card Payments" engedélyezve van-e.<br>
                    4. Ha hiányzik, lehet, hogy a fiókja vagy a régiója nem támogatja azt.

en: Important Note
hu: Fontos megjegyzés

en: Enable Advanced Credit/Debit Card
hu: Engedélyezze az Advanced Credit/Debit Card-ot

en: Enable the Advanced Credit/Debit Card payment option as a separate gateway on the checkout page. This gateway typically offers a lower PayPal fee compared to the PayPal Smart Button. The fee is 2.59% + $0.49* per transaction for Advanced Credit/Debit Card payments and 3.49% + $0.49* for PayPal Smart Buttons. It supports major cards like Visa, Mastercard, and American Express, providing a secure and streamlined payment experience.
hu: Engedélyezze az Advanced Credit/Debit Card fizetési lehetőséget külön átjáróként a pénztár oldalon. Ez az átjáró jellemzően alacsonyabb PayPal díjat kínál, mint a PayPal Smart Button. A díj 2,59% + $0,49* tranzakciónként az Advanced Credit/Debit Card fizetések esetén, míg 3,49% + $0,49* a PayPal Smart Buttonok esetén. Támogatja a főbb kártyákat, mint a Visa, Mastercard és American Express, biztosítva a biztonságos és zökkenőmentes fizetési élményt.

en: Set the title for the Advanced Credit/Debit Card payment method as it will appear on the checkout page (e.g., 'Pay with Credit/Debit Card')..
hu: Állítsa be az Advanced Credit/Debit Card fizetési mód címét, ahogyan az megjelenik a pénztár oldalon (pl. 'Fizessen Hitel-/Betéti Kártyával').

en: Credit or Debit Card
hu: Hitel- vagy Betéti Kártya

en: Disable specific credit cards
hu: Specifikus hitelkártyák letiltása

en: By default all possible credit cards will be accepted. You can disable some cards, if you wish.
hu: Alapértelmezés szerint az összes lehetséges hitelkártyát elfogadjuk. Ha szeretné, letilthat bizonyos kártyákat.

en: Contingency for 3D Secure
hu: Kontingencia a 3D Secure-hez

en: 3D Secure when required
hu: 3D Secure, amikor szükséges

en: Always trigger 3D Secure
hu: Mindig indítsa el a 3D Secure-t

en: 3D Secure benefits cardholders and merchants by providing an additional layer of verification using Verified by Visa, MasterCard SecureCode and American Express SafeKey.
hu: A 3D Secure előnyöket nyújt a kártyabirtokosoknak és a kereskedőknek azáltal, hogy egy további ellenőrzési réteget biztosít a Verified by Visa, a MasterCard SecureCode és az American Express SafeKey használatával.

en: Card Save Enabled
hu: Kártya mentés engedélyezve

en: Enable card saving at checkout
hu: Engedélyezze a kártya mentését a pénztárnál

en: When enabled, customers can securely save their card details using PayPal for faster future checkouts.
hu: Ha engedélyezve van, az ügyfelek biztonságosan elmenthetik kártyaadataikat a PayPal segítségével a gyorsabb jövőbeli vásárlásokhoz.

en: Advanced Credit/Debit Card payments are not enabled in your PayPal account. <br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Canada, China, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United States, United Kingdom<br><br>
hu: Az Advanced Credit/Debit Card (Fejlett Hitel-/Betéti Kártya) fizetések nincsenek engedélyezve a PayPal fiókjában. <br><br><strong>Támogatott országok:</strong><br>Ausztrália, Ausztria, Belgium, Bulgária, Kanada, Kína, Ciprus, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Németország, Görögország, Hongkong, Magyarország, Írország, Olaszország, Japán, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Málta, Hollandia, Norvégia, Lengyelország, Portugália, Románia, Szingapúr, Szlovákia, Szlovénia, Spanyolország, Svédország, Egyesült Államok, Egyesült Királyság<br><br>

en: Please ensure that Google Pay is enabled in your PayPal account.
hu: Kérjük, győződjön meg róla, hogy a Google Pay engedélyezve van a PayPal fiókjában.

en: Check this box to display the Google Pay button on selected pages.
hu: Jelöld be ezt a négyzetet, hogy megjelenjen a Google Pay gomb a kiválasztott oldalakon.

note: translators: 1: Google Pay setup guide link, 2: supported countries and currencies link
en: Google Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s). Please ensure your country and currency are supported (%2$s).
hu: A Google Pay-t engedélyezni kell a PayPal-fiókjában (%1$s). Kérjük, győződjön meg arról, hogy az országa és a valutája támogatott (%2$s).

en: setup guide
hu: beállítási útmutató

en: supported countries and currencies
hu: támogatott országok és valuták

en: The page must be served over a secure (HTTPS) connection.
hu: Az oldalt biztonságos (HTTPS) kapcsolaton kell kiszolgálni.

en: To show the Google Pay button,
hu: A Google Pay gomb megjelenítéséhez,

en: Enable Google Pay
hu: Engedélyezze a Google Pay-t

en: Display Google Pay Button On
hu: Google Pay gomb megjelenítése Be-hoz

en: Product
hu: Termék

en: Cart
hu: Kosár

en: Mini Cart
hu: Mini Kosár

en: Set the page(s) to display the Google Pay button.
hu: Állítsa be az oldal(ak)at a Google Pay gomb megjelenítésére.

en: Plain
hu: Sima

en: Buy
hu: Vásárlás

en: Donate
hu: Adományozz

en: Book
hu: Könyv

en: Order
hu: Rendelés

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

note: translators: %1$s is the supported countries list. %2$s is the supported currencies list.
en: Google Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
hu: A Google Pay nincs engedélyezve a PayPal fiókjában. Kattintson az alábbiakra az engedélyezéshez.<br><br><strong>Támogatott országok:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Támogatott valuták:</strong><br>%2$s

note: translators: %1$s is the list of supported countries. %2$s is the list of supported currencies.
en: Apple Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
hu: Az Apple Pay nincs engedélyezve a PayPal-fiókjában. Kattintson az alábbiakra az engedélyezéshez.<br><br><strong>Támogatott országok:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Támogatott valuták:</strong><br>%2$s

en: Enable Apple Pay
hu: Engedélyezze az Apple Pay-t

en: Please ensure that Apple Pay is enabled in your PayPal account.
hu: Kérjük, győződjön meg róla, hogy az Apple Pay engedélyezve van a PayPal-fiókjában.

en: Check this box to display the Apple Pay button on selected pages.
hu: Jelöld be ezt a négyzetet az Apple Pay gomb megjelenítéséhez a kiválasztott oldalakon.

note: translators: 1: Apple Pay setup guide link, 2: supported countries and currencies link
en: Apple Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s) and make sure your country and currency are supported (%2$s).
hu: Az Apple Pay-t engedélyezni kell a PayPal-fiókjában (%1$s), és győződjön meg arról, hogy az országa és a pénzneme támogatott (%2$s).

en: To show the Apple Pay button,
hu: Az Apple Pay gomb megjelenítéséhez,

en: Domain Registration
hu: Domain Regisztráció

en: Apple requires that the website domain be registered on PayPal. Payments will not be processed if the Apple Pay button is used on an unregistered domain.
hu: Az Apple megköveteli, hogy a weboldal domainje regisztrálva legyen a PayPal-on. A kifizetések nem lesznek feldolgozva, ha az Apple Pay gombot egy nem regisztrált domainen használják.

en: Display Apple Pay Button On
hu: Apple Pay gomb megjelenítése Be-

en: Set the page(s) to display the Apple Pay button.
hu: Állítsa be az oldal(ak)at az Apple Pay gomb megjelenítésére.

en: White with outline
hu: Fehér körvonalas

en: Your customers can already buy now and pay later with PayPal — add messaging to your site to let them know. PayPal’s Pay Later helps boost merchants' conversion rates and increases cart sizes by 39%.¹ You get paid in full up front. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">More about Pay Later</a>
hu: Az ügyfeleid már most vásárolhatnak és később fizethetnek a PayPal-lal — adj hozzá üzenetet az oldaladhoz, hogy tudd őket. A PayPal Pay Later segít növelni a kereskedők konverziós arányát és 39%-kal növeli a kosarak méretét.¹ Te teljes összegben előre megkapod a pénzt. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">További információ a Pay Later-ről</a>

en: Enable Pay Later Messaging
hu: Engedélyezze a Későbbi Fizetés Üzeneteket

en: Displays Pay Later messaging for available offers.
hu: Megjeleníti a Későbbi Fizetés üzenetet a rendelkezésre álló ajánlatokhoz.

en: Display Pay Later messaging On
hu: Fizess később üzenet megjelenítése Be kapcsolva

en: Home
hu: Otthon

en: Category
hu: Kategória

en: Payment
hu: Fizetés

en: Set the page(s) you want to display messaging on, and then adjust that page's display option below.
hu: Állítsa be azokat az oldalt, amelyeken üzeneteket szeretne megjeleníteni, majd az alábbiakban módosítsa az adott oldal megjelenítési beállításait.

en: Home Page
hu: Főoldal

en: Layout Type
hu: Elrendezési típus

en: Text Layout
hu: Szöveg elrendezés

en: Flex Layout
hu: Flex elrendezés

en: Logo Type
hu: Logó típusa

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Alternative
hu: Alternatíva

en: None
hu: Nincs

en: Logo Position
hu: Logó pozíció

en: Left
hu: Balra

en: Right
hu: Jó

en: Top
hu: Felső

en: Text Size
hu: Szövegméret

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Monochrome
hu: Monokróm

en: Grayscale
hu: Szürkeárnyalat

en: Color
hu: Szín

en: White (No Border)
hu: Fehér (Nincs keret)

en: Gray
hu: Szürke

en: Ratio
hu: Arány

en: Flexes between 120px and 300px wide
hu: 120px és 300px közötti szélességgel rugalmasan változik

en: 160px wide
hu: 160px széles

en: Flexes between 250px and 768px wide
hu: 250px és 768px közötti rugalmas méretezés

en: Flexes between 250px and 1169px wide
hu: 250px és 1169px közötti szélességek között rugalmasan változik

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on Home page.
hu: Szükségem van egy rövidkódra, hogy a üzenetet egy jobb helyre helyezhessem a kezdőoldalon.

en: Shortcode
hu: Rövidkód

en: Category Page
hu: Kategória oldal

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on category page.
hu: Szükségem van egy rövidkódra, hogy a üzenetet jobb helyre helyezhessem a kategóriaoldalon.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on product page.
hu: Szükségem van egy rövidkódra, hogy a termékoldalon jobb helyre tudjam tenni az üzenetet.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on cart page.
hu: Szükségem van egy rövidkódra, hogy a üzenetet egy jobb helyre helyezhessem a kosár oldalon.

en: Payment Page
hu: Fizetési oldal

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on payment page.
hu: Szükségem van egy rövidkódra, hogy a üzenetet egy jobb helyre helyezhessem el a fizetési oldalon.

en: Payment action
hu: Fizetési művelet

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
hu: Válaszd ki, hogy azonnal szeretnéd-e a pénzösszeg lefoglalását, vagy csak a kifizetés engedélyezését.

en: Capture
hu: Rögzítés

en: Authorize
hu: Engedélyezés

en: Brand Name
hu: Márk Név

en: This controls what users see as the brand / company name on PayPal review pages.
hu: Ez határozza meg, hogy a felhasználók mit látnak a márka / cég nevének a PayPal áttekintő oldalain.

en: Landing Page
hu: Céloldal

en: The type of landing page to show on the PayPal site for customer checkout. PayPal Account Optional must be checked for this option to be used.
hu: A PayPal oldalán megjelenítendő landing page típusa a vásárlói pénztárhoz. A "PayPal fiók opcionális" lehetőséget be kell jelölni ahhoz, hogy ez a lehetőség használható legyen.

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Billing
hu: Számlázás

en: No Preference
hu: Nincs preferencia

en: Instant Payments
hu: Azonnali Kifizetések

en: If you enable this setting, PayPal will be instructed not to allow the buyer to use funding sources that take additional time to complete (for example, eChecks). Instead, the buyer will be required to use an instant funding source, such as an instant transfer, a credit/debit card, or PayPal Credit.
hu: Ha ezt a beállítást engedélyezi, a PayPal utasítva lesz, hogy ne engedje meg a vásárlónak, hogy olyan finanszírozási forrásokat használjon, amelyek további időt igényelnek a feldolgozáshoz (például eCheck). Ehelyett a vásárlónak azonnali finanszírozási forrást kell használnia, például azonnali átutalást, hitel-/bankkártyát vagy PayPal Credit-et.

en: Require Instant Payment
hu: Azonnali Fizetést Kérünk

en: Billing Address
hu: Számlázási cím

en: Use PayPal Shipping Address as Billing
hu: Használja a PayPal szállítási címet számlázási címként

en: If the billing address is empty and PayPal provides a shipping address, the order will use the shipping address as the billing address.
hu: Ha a számlázási cím üres, és a PayPal szállítási címet biztosít, a rendelés a szállítási címet fogja használni mint számlázási címet.

en: Send Item Details
hu: Küldje el az elem részleteit

en: Send line item details to PayPal
hu: Küldje el a tétel részleteit a PayPalnak

en: Include all line item details in the payment request to PayPal so that they can be seen from the PayPal transaction details page.
hu: Tartalmazza az összes tétel részleteit a PayPal felé küldött kifizetési kérelemben, hogy azok láthatók legyenek a PayPal tranzakciós részletező oldalán.

en: Order Review Page
hu: Rendelés Áttekintő Oldal

en: Skip Order Review Page
hu: Rendelésellenőrző oldal kihagyása

en: Payments from the Product or Cart page skip the review step and go straight to the Thank You page.
hu: A termék- vagy kosároldalról érkező kifizetések kihagyják a felülvizsgálati lépést, és egyenesen a Köszönjük oldalra mennek.

en: Invoice prefix
hu: Számla előtag

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
hu: Kérjük, adjon meg egy előtagot a számlaszámaihoz. Ha a PayPal-fiókját több bolt számára használja, győződjön meg arról, hogy ez az előtag egyedi, mivel a PayPal nem engedélyezi az azonos számlaszámú megrendeléseket.

en: Credit Card Statement Name
hu: Hitelkártya Kivonat Neve

en: The value entered here will be displayed on the buyer's credit card statement.
hu: A itt megadott érték megjelenik a vásárló hitelkártya-kivonatán.

en: Debug log
hu: Hibakeresési napló

en: Enable logging
hu: Engedélyezze a naplózást

note: translators: %s is the path to the WooCommerce PayPal debug log file.
en: Log PayPal events, such as Webhook, Payment, Refund inside %s
hu: Rögzítse a PayPal eseményeket, például a Webhookot, a Kifizetést, a Visszatérítést a(z) %s belsejében

en: PayPal Shipment Tracking
hu: PayPal Szállítási Nyomkövetés

en: Transaction Id
hu: Tranzakciós azonosító

en: Tracking Number*
hu: Nyomkövetési szám*

en: Status
hu: Állapot

en: Carrier
hu: Fuvarozó

en: Select Carrier
hu: Válassza ki a szolgáltatót

en: Carrier Name*
hu: Szállító neve*

en: Add tracking information
hu: Adja hozzá a nyomkövetési információkat

en: Something went wrong. Please try again.
hu: Valami hiba történt. Kérjük, próbálja meg újra.

en: Billing address didn’t match the card (AVS).
hu: A számlázási cím nem egyezik a kártyával (AVS).

en: Security code (CVV) didn’t match.
hu: A biztonsági kód (CVV) nem egyezett.

en: The payer opened a dispute with PayPal.
hu: A fizető vitát nyitott a PayPal-lal.

en: The issuer reversed the charge (chargeback).
hu: A kibocsátó visszavonta a terhelést (visszaterhelés).

en: Payment by eCheck—awaiting clearance.
hu: Fizetés eCheck-kel—várom a jóváhagyást.

en: Action required in your PayPal account (international withdrawal).
hu: Cselekvés szükséges a PayPal fiókjában (nemzetközi kivonás).

en: Payment pending manual review.
hu: A kifizetés manuális ellenőrzésre vár.

en: Payee receiving preference requires action (often currency related).
hu: A kedvezményezett fogadási preferenciájához intézkedés szükséges (gyakran pénznemhez kapcsolódó).

en: Funds were refunded.
hu: A pénzeket visszatérítették.

en: Approved—waiting for payer to send funds.
hu: Jóváhagyva—várakozás a kifizetőre, hogy elküldje a pénzt.

en: Payee does not have a PayPal account.
hu: A kedvezményezettnek nincs PayPal fiókja.

en: Payee’s PayPal account requires verification.
hu: A kedvezményezett PayPal fiókjának ellenőrzésre van szüksége.

en: The transaction could not be completed.
hu: A tranzakciót nem lehetett befejezni.

note: translators: 1: payment method title, 2: pending reason text
en: Payment via %1$s pending. %2$s
hu: A %1$s általi kifizetés függőben van. %2$s

note: translators: 1: payment method title, 2: decline reason text
en: Payment via %1$s declined. %2$s
hu: A %1$s általi kifizetés elutasítva. %2$s

note: translators: %s: payment failure reason
en: Payment declined. %s
hu: A kifizetés elutasítva. %s

note: translators: 1: processor response code, 2: AVS result, 3: CVV result
en: Processor response: code=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s
hu: Processzor válasz: kód=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s

note: translators: 1: payment method title, 2: failure reason
en: Payment via %1$s failed. %2$s
hu: A %1$s általi kifizetés meghiúsult. %2$s

note: translators: %s: payment failure reason
en: Payment failed. %s
hu: A fizetés meghiúsult. %s

note: translators: 1: payment method title, 2: PayPal refund reason
en: Payment via %1$s partially refunded. PayPal reason: %2$s.
hu: A %1$s általi kifizetés részben visszatérítésre került. PayPal indok: %2$s.

note: translators: 1: payment method title, 2: PayPal refund reason
en: Payment via %1$s refunded. PayPal reason: %2$s.
hu: A %1$s általi kifizetés visszatérítve. PayPal indok: %2$s.

en: An error occurred while updating the order status.
hu: Hiba történt a rendelés állapotának frissítésekor.

en: PayPal Credit
hu: PayPal Hitel

en: SEPA-Lastschrift
hu: SEPA-levonás

en: PayPal Pay Later
hu: PayPal Későbbi Fizetés

en: PayPal Checkout
hu: PayPal Pénztár

en: Approved.
hu: Jóváhagyva.

en: The card security code (CVV) was incorrect.
hu: A kártya biztonsági kódja (CVV) helytelen volt.

en: Your bank needs to approve this. Please contact your card issuer.
hu: A bankjának jóvá kell hagynia ezt. Kérjük, lépjen kapcsolatba a kártyakibocsátójával.

en: We could not find this account. Please check your card details.
hu: Nem tudtuk megtalálni ezt a fiókot. Kérjük, ellenőrizze a kártyaadatait.

en: The bank declined this transaction. Please try another payment method.
hu: A bank elutasította ezt a tranzakciót. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: This transaction is not authorized. Please contact your card issuer.
hu: Ez a tranzakció nem engedélyezett. Kérjük, lépjen kapcsolatba a kártyakibocsátójával.

en: There was a processing issue. The payment was reversed.
hu: Feldolgozási probléma merült fel. A kifizetést visszavonták.

en: A security check failed. Please try again.
hu: A biztonsági ellenőrzés meghiúsult. Kérjük, próbálja újra.

en: The PIN was not accepted.
hu: A PIN-t nem fogadták el.

en: Temporary system issue. Please try again later.
hu: Ideiglenes rendszerprobléma. Kérjük, próbálja meg később.

en: Payment was canceled.
hu: A kifizetés törlésre került.

en: Only part of the amount was approved.
hu: Csak az összeg egy része lett jóváhagyva.

en: The bank declined this transaction.
hu: A bank elutasította ezt a tranzakciót.

en: Invalid data format.
hu: Érvénytelen adatformátum.

en: Invalid amount.
hu: Érvénytelen összeg.

en: Card issuer/acquirer not allowed for this transaction.
hu: A kártya kibocsátója/elfogadója nem engedélyezett ehhez a tranzakcióhoz.

en: Invalid capture date.
hu: Érvénytelen rögzítési dátum.

en: Unsupported currency for this card.
hu: Ez a kártya nem támogatott valutát használ.

en: Invalid account number.
hu: Érvénytelen számlaszám.

en: This card is not allowed for recurring payments.
hu: Ez a kártya nem engedélyezett ismétlődő kifizetésekhez.

en: Invalid terminal configuration.
hu: Érvénytelen terminál konfiguráció.

en: Invalid merchant configuration.
hu: Érvénytelen kereskedői konfiguráció.

en: The account is restricted or inactive.
hu: A fiók korlátozott vagy inaktív.

en: Invalid processing code.
hu: Érvénytelen feldolgozási kód.

en: Invalid merchant category.
hu: Érvénytelen kereskedői kategória.

en: Invalid card expiry date.
hu: Érvénytelen kártya lejárati dátum.

en: Invalid card security code (CVV).
hu: Érvénytelen kártya biztonsági kód (CVV).

en: Invalid transaction state.
hu: Érvénytelen tranzakciós állapot.

en: Invalid order.
hu: Érvénytelen rendelés.

en: The card security code (CVV) did not match.
hu: A kártya biztonsági kódja (CVV) nem egyezett.

en: Insufficient funds.
hu: Elégtelen fedezet.

en: Incorrect PIN.
hu: Hibás PIN kód.

en: Too many incorrect PIN attempts.
hu: Túl sok helytelen PIN-kód próbálkozás.

en: This card is closed.
hu: Ez a kártya le van zárva.

en: Card capture requested by the bank.
hu: A bank által kért kártyafoglalás.

en: User not authorized for this transaction.
hu: A felhasználó nincs jogosultsága ehhez a tranzakcióhoz.

en: Address verification failed.
hu: A címellenőrzés nem sikerült.

en: Invalid or restricted card.
hu: Érvénytelen vagy korlátozott kártya.

en: Address verification soft failure.
hu: Címellenőrzési szoftver hiba.

en: Duplicate transaction.
hu: Duplikált tranzakció.

en: Invalid transaction.
hu: Érvénytelen tranzakció.

en: The card is expired.
hu: A kártya lejárt.

en: Strong customer authentication required.
hu: Erős ügyfél-azonosítás szükséges.

en: This type of transaction is not permitted.
hu: Ez a típusú tranzakció nem megengedett.

en: Too many attempts. Please try again later.
hu: Túl sok kísérlet. Kérjük, próbálja meg később.

en: Invalid or restricted card. Please use another card.
hu: Érvénytelen vagy korlátozott kártya. Kérjük, használjon egy másik kártyát.

en: Address verification soft failure. Please check your billing address.
hu: A címellenőrzés részleges hibát észlelt. Kérjük, ellenőrizze a számlázási címét.

en: Duplicate transaction. Please try again.
hu: Duplikált tranzakció. Kérjük, próbálja újra.

en: Invalid transaction. Please try again.
hu: Érvénytelen tranzakció. Kérjük, próbálja újra.

en: Expired card. Please use another card.
hu: Lejárt kártya. Kérjük, használjon egy másik kártyát.

en: Incorrect PIN. Please re-enter your PIN.
hu: Hibás PIN. Kérjük, adja meg újra a PIN kódját.

en: Strong customer authentication required. Please try again.
hu: Erős ügyfél-azonosítás szükséges. Kérjük, próbálja újra.

en: Transaction not permitted. Please use another payment method.
hu: A tranzakció nem engedélyezett. Kérjük, használjon másik fizetési módot.

en: Transaction attempts exceed limit. Please try again later.
hu: A tranzakciós kísérletek meghaladják a korlátot. Kérjük, próbálja meg később.

en: Reversal rejected. Please contact support.
hu: A visszautasítást elutasították. Kérjük, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: Invalid issue. Please try again.
hu: Érvénytelen probléma. Kérjük, próbálja újra.

en: Issuer not available. Please try again later.
hu: A kibocsátó nem elérhető. Kérjük, próbálja meg később.

en: Issuer temporarily not available. Please try again shortly.
hu: A kibocsátó ideiglenesen nem elérhető. Kérjük, próbálja meg később.

en: Card not activated. Please activate your card and try again.
hu: A kártya nincs aktiválva. Kérjük, aktiválja a kártyáját, és próbálja újra.

en: Updated card issued. Please use your new card.
hu: Frissített kártya kiadva. Kérjük, használja az új kártyáját.

en: Account not on file. Please check your card details.
hu: A fiók nem található. Kérjük, ellenőrizze a kártyaadatait.

en: Approved but not captured. No action needed.
hu: Jóváhagyva, de nem rögzítve. Nincs szükség intézkedésre.

en: 3DS authentication error. Please try again.
hu: 3DS hitelesítési hiba. Kérjük, próbálja újra.

en: Authentication failed. Please try again.
hu: A hitelesítés nem sikerült. Kérjük, próbálja újra.

en: BIN error. Please try another card.
hu: BIN hiba. Kérjük, próbáljon meg egy másik kártyát.

en: PIN error. Please try again with the correct PIN.
hu: PIN hiba. Kérjük, próbálja meg újra a helyes PIN-nel.

en: Processor system error. Please try again later.
hu: Processzor rendszerhiba. Kérjük, próbálja meg később.

en: Host key error. Please try again.
hu: Host kulcs hiba. Kérjük, próbálja újra.

en: Configuration error. Please contact support.
hu: Konfigurációs hiba. Kérjük, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: Unsupported operation. Please try another payment method.
hu: Nem támogatott művelet. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Communication error. Please try again later.
hu: Kommunikációs hiba. Kérjük, próbálja meg később.

en: Communication error. Please try again shortly.
hu: Kommunikációs hiba. Kérjük, próbálja meg újra rövidesen.

en: System unavailable. Please try again later.
hu: A rendszer nem elérhető. Kérjük, próbálja meg később.

en: Transaction declined. Please retry.
hu: A tranzakciót elutasították. Kérjük, próbálja újra.

en: Suspected fraud. Please use another payment method.
hu: Gyanús csalás. Kérjük, használjon másik fizetési módot.

en: Security violation. Please contact your card issuer.
hu: Biztonsági megsértés. Kérjük, lépjen kapcsolatba a kártyakibocsátójával.

en: Card reported lost or stolen. Please use another card.
hu: A kártyát elveszettnek vagy ellopottnak jelentették. Kérjük, használjon egy másik kártyát.

en: Hold - call center. Please contact your card issuer.
hu: Tartsd - call center. Kérjük, lépj kapcsolatba a kártyádat kibocsátó intézménnyel.

en: Card refused. Please use another payment method.
hu: A kártyát elutasították. Kérjük, használjon egy másik fizetési módot.

en: Unrecognized response code. Please try again later.
hu: Ismeretlen válaszkód. Kérjük, próbálja meg később.

en: Contingencies not resolved. Please try again.
hu: A váratlan helyzetek nincsenek megoldva. Kérjük, próbálja újra.

en: CVV verification failed. Please check your CVV.
hu: A CVV ellenőrzés nem sikerült. Kérjük, ellenőrizze a CVV-t.

en: Account closed. Please use another card.
hu: A fiók le van zárva. Kérjük, használjon egy másik kártyát.

en: Reattempt not permitted. Please use another payment method.
hu: Újrapróbálkozás nem engedélyezett. Kérjük, használjon másik fizetési módot.

en: Billing address error. Please check your billing details.
hu: Számlázási cím hiba. Kérjük, ellenőrizze a számlázási adatait.

en: Account blocked by issuer. Please contact your card issuer.
hu: A fiók blokkolva van a kibocsátó által. Kérjük, lépjen kapcsolatba a kártya kibocsátójával.

en: American Express card disabled. Please use another card.
hu: Az American Express kártya letiltva. Kérjük, használjon egy másik kártyát.

en: Adult gaming not supported. Please use another payment method.
hu: Felnőtt játékok nem támogatottak. Kérjük, használjon másik fizetési módot.

en: Amount incompatible. Please try a different amount.
hu: Összeg inkompatibilis. Kérjük, próbáljon meg egy másik összeget.

en: Authorization result error. Please try again.
hu: Az engedélyezési eredmény hiba. Kérjük, próbálja újra.

en: MCC code error. Please contact support.
hu: MCC kód hiba. Kérjük, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: Address verification failed. Please check your billing address.
hu: A címellenőrzés nem sikerült. Kérjük, ellenőrizze a számlázási címét.

en: Amount exceeded. Please try a smaller amount.
hu: A megadott összeg túllépte a határt. Kérjük, próbáljon meg egy kisebb összeget.

en: Gaming transaction error. Please use another payment method.
hu: Játék tranzakciós hiba. Kérjük, használjon egy másik fizetési módot.

en: Registration incomplete. Please complete registration.
hu: A regisztráció hiányos. Kérjük, fejezze be a regisztrációt.

en: Country error. Please try another payment method.
hu: Ország hiba. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Credit error. Please try another payment method.
hu: Hitelhiba. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Card type not supported. Please use another card.
hu: A kártyatípus nem támogatott. Kérjük, használjon egy másik kártyát.

en: Invalid currency. Please select a supported currency.
hu: Érvénytelen valuta. Kérjük, válasszon egy támogatott valutát.

en: 3D Secure authentication error. Please try again.
hu: 3D Secure hitelesítési hiba. Kérjük, próbálja újra.

en: Dynamic currency conversion not supported. Please try again.
hu: A dinamikus pénznem átváltás nem támogatott. Kérjük, próbálja újra.

en: Diners Club card rejected. Please use another card.
hu: A Diners Club kártyát elutasították. Kérjük, használjon egy másik kártyát.

en: Authentication message error. Please try again.
hu: Hitelesítési üzenet hiba. Kérjük, próbálja újra.

en: Decline threshold exceeded. Please try again later.
hu: A visszautasítási küszöböt túllépték. Kérjük, próbálja meg később.

en: Funding instrument expired. Please use another payment method.
hu: A finanszírozási eszköz lejárt. Kérjük, használjon másik fizetési módot.

en: Frequency limit exceeded. Please try again later.
hu: A frekvenciahatár túllépve. Kérjük, próbálja meg később.

en: System error. Please try again later.
hu: Rendszerhiba. Kérjük, próbálja meg később.

en: Expiry date error. Please check your card details.
hu: Lejárati dátum hiba. Kérjük, ellenőrizze a kártyaadatait.

en: Funding source already exists. Please use another payment method.
hu: A finanszírozási forrás már létezik. Kérjük, használjon egy másik fizetési módot.

en: Invalid funding instrument. Please try another payment method.
hu: Érvénytelen finanszírozási eszköz. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Restricted funding instrument. Please try another payment method.
hu: Korlátozott finanszírozási eszköz. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Field validation failed. Please check your payment details.
hu: A mező érvényesítése nem sikerült. Kérjük, ellenőrizze a fizetési adatait.

en: Gaming refund error. Please contact support.
hu: Játék visszatérítési hiba. Kérjük, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: Processing error. Please try again.
hu: Feldolgozási hiba. Kérjük, próbálja újra.

en: Idempotency failure. Please try again.
hu: Idempotencia hiba. Kérjük, próbálja újra.

en: Invalid input. Please check your payment details.
hu: Érvénytelen bemenet. Kérjük, ellenőrizze a fizetési adatait.

en: ID mismatch. Please try again.
hu: ID eltérés. Kérjük, próbálja újra.

en: Invalid trace ID. Please try again.
hu: Érvénytelen nyomkövetési azonosító. Kérjük, próbálja újra.

en: Late reversal. Please contact support.
hu: Késői visszavonás. Kérjük, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: Status code error. Please try again.
hu: Állapotkód hiba. Kérjük, próbálja meg újra.

en: Missing business rule or data. Please try again.
hu: Hiányzik az üzleti szabály vagy adat. Kérjük, próbálja újra.

en: Mastercard blocked. Please use another card.
hu: A Mastercard blokkolva van. Kérjük, használjon egy másik kártyát.

en: Not supported. Please try another payment method.
hu: Nem támogatott. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Network frequency limit exceeded. Please try again later.
hu: A hálózati frekvenciahatár túllépve. Kérjük, próbálja meg később.

en: Merchant ID not found. Please contact support.
hu: A kereskedő azonosító nem található. Kérjük, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: Network error. Please try again later.
hu: Hálózati hiba. Kérjük, próbálja meg később.

en: Phone required for this transaction. Please update your details.
hu: A telefon kötelező ehhez a tranzakcióhoz. Kérjük, frissítse az adatait.

en: Invalid product. Please try another product.
hu: Érvénytelen termék. Kérjük, próbáljon meg egy másik terméket.

en: Invalid payment method. Please try another payment method.
hu: Érvénytelen fizetési mód. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Quasi-cash not supported. Please use another payment method.
hu: A kvázi készpénz nem támogatott. Kérjük, használjon másik fizetési módot.

en: Refund not supported on pending transactions. Please try again later.
hu: A visszatérítés nem támogatott a függőben lévő tranzakciók esetén. Kérjük, próbálja meg később.

en: Invalid parent transaction status. Please try again.
hu: Érvénytelen szülő tranzakció állapot. Kérjük, próbálja újra.

en: Merchant not registered. Please contact support.
hu: A kereskedő nincs regisztrálva. Kérjük, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: Bank authorization mismatch. Please try again.
hu: Banki engedélyezési eltérés. Kérjük, próbálja újra.

en: Bank authorization already settled. Please try again.
hu: A banki engedélyezés már rendezve van. Kérjük, próbálja meg újra.

en: Bank authorization voided. Please try again.
hu: A banki engedély érvénytelenítve lett. Kérjük, próbálja újra.

en: Bank authorization expired. Please try again.
hu: A banki engedély lejárt. Kérjük, próbálja meg újra.

en: Currency mismatch. Please try again with the correct currency.
hu: Valuta eltérés. Kérjük, próbálja meg újra a helyes valutával.

en: Credit card mismatch. Please check your card details.
hu: Hitelkártya eltérés. Kérjük, ellenőrizze a kártyaadatait.

en: Amount mismatch. Please try again with the correct amount.
hu: Összeg eltérés. Kérjük, próbálja meg újra a helyes összeggel.

en: Score error. Please try again.
hu: Pontszám hiba. Kérlek, próbáld újra.

en: Status description error. Please try again.
hu: Állapotleírás hiba. Kérjük, próbálja újra.

en: American Express declined. Please use another card.
hu: Az American Express elutasította. Kérjük, használjon egy másik kártyát.

en: Verification token expired. Please try again.
hu: A hitelesítési token lejárt. Kérjük, próbálja újra.

en: Invalid trace reference. Please try again.
hu: Érvénytelen nyomkövetési hivatkozás. Kérjük, próbálja újra.

en: Invalid transaction ID. Please try again.
hu: Érvénytelen tranzakciós azonosító. Kérjük, próbálja újra.

en: Verification token revoked. Please try again.
hu: A hitelesítési token visszavonásra került. Kérjük, próbálja újra.

en: Transaction type not supported. Please try another payment method.
hu: A tranzakció típusa nem támogatott. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Invalid verification token. Please try again.
hu: Érvénytelen ellenőrzési token. Kérjük, próbálja újra.

en: User not authorized. Please contact support.
hu: A felhasználó nincs jogosultsággal. Kérjük, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: Currency not supported. Please select a supported currency.
hu: A valuta nem támogatott. Kérjük, válasszon egy támogatott valutát.

en: Entity not supported. Please try another payment method.
hu: A kiválasztott entitás nem támogatott. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Installment not supported. Please try another payment method.
hu: A részletfizetés nem támogatott. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: POS flag not supported. Please try another payment method.
hu: A POS zászló nem támogatott. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Reversal not supported. Please contact support.
hu: A visszafordítás nem támogatott. Kérjük, lépjen kapcsolatba a támogatással.

en: Currency validation error. Please select a supported currency.
hu: Pénznem érvényesítési hiba. Kérjük, válasszon egy támogatott pénznemet.

en: Validation error. Please check your payment details.
hu: Érvényesítési hiba. Kérjük, ellenőrizze a fizetési adatait.

en: Virtual terminal not supported. Please try another payment method.
hu: A virtuális terminál nem támogatott. Kérjük, próbáljon meg egy másik fizetési módot.

en: Please enter a valid card number.
hu: Kérjük, adjon meg egy érvényes kártyaszámot.

en: Please enter a valid CVV.
hu: Kérjük, adjon meg érvényes CVV-t.

en: Please enter a valid expiration date.
hu: Kérjük, adjon meg egy érvényes lejárati dátumot.

en: An unknown error occurred.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Apple Pay could not be initialized.
hu: Az Apple Pay inicializálása nem sikerült.

en: Apple Pay confirmation returned non-APPROVED status.
hu: Az Apple Pay visszaigazolása nem JÓVÁHAGYOTT státuszt adott vissza.

en: Shipping address is incomplete.
hu: A szállítási cím hiányos.

en: We do not ship to this address.
hu: Ehhez a címhez nem szállítunk.

en: Tax
hu: Adó

en: Total
hu: Összesen

[ctx: Important]
en: Or
hu: Vagy

[ctx: Important]
en: Express Checkout
hu: Gyors pénztár

[ctx: Important]
en: Or continue below
hu: Vagy folytassa lentebb

en: Items
hu: Tételek

en: Billing &amp; Shipping
hu: Számlázás és szállítás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Billing details
hu: Számlázási adatok

en: Shipping details
hu: Szállítási részletek

en: Create an account?
hu: Fiók létrehozása?

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
hu: Hozzon létre egy fiókot az alábbi információk megadásával. Ha visszatérő vásárló, kérjük, jelentkezzen be az oldal tetején.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the formatted payment status.
en: Payment via %1$s: %2$s.
hu: Fizetés a %1$s segítségével: %2$s.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the pending reason from PayPal.
en: Payment via %1$s Pending. PayPal reason: %2$s.
hu: A %1$s általi kifizetés függőben van. PayPal ok: %2$s.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the PayPal transaction ID.
en: Payment via %1$s. Transaction ID: %2$s
hu: Fizetés a %1$s segítségével. Tranzakciós azonosító: %2$s

[ctx: Important]
en: <strong>You're almost done!</strong><br>Review your information before you place your order.
hu: <strong>Majdnem kész vagy!</strong><br>Tekintsd át az adataidat, mielőtt leadod a rendelésed.

en: Capture Charge
hu: Rögzítési díj

[ctx: Important]
en: Cancel order
hu: Rendelés törlése

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use an alternate payment method.
hu: Nem tudjuk feldolgozni a rendelését az Ön által megadott fizetési információkkal. Kérjük, használjon egy alternatív fizetési módot.

en: 3D Secure response
hu: 3D Secure válasz

en: At top of checkout Page
hu: A pénztár oldalának tetején
