Payment Gateway for PayPal on WooCommerce 9.0.39 - en to ms translation catalogue (581 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce
ms: Gerbang Pembayaran untuk PayPal di WooCommerce

note: Description of the plugin
en: PayPal, Credit/Debit Cards, Google Pay, Apple Pay, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact & more - by an official PayPal Partner
ms: PayPal, Kad Kredit/Debit, Google Pay, Apple Pay, Bayar Kemudian, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact & lebih - oleh Rakan Kongsi PayPal rasmi

en: Return
ms: Kembali

en: We’re sorry to see you go! 💔
ms: Kami minta maaf melihat anda pergi! 💔

en: Close
ms: Tutup

en: Can you please tell us why you’re deactivating the plugin? Your feedback helps us make it better.
ms: Bolehkah anda beritahu kami mengapa anda menyahaktifkan plugin tersebut? Maklum balas anda membantu kami menjadikannya lebih baik.

en: Temporary deactivation (troubleshooting)
ms: Penyahaktifan sementara (penyelesaian masalah)

en: Compatibility issue
ms: Masalah keserasian

en: Please describe what part of the layout or functionality was affected.
ms: Sila terangkan bahagian mana dalam susun atur atau fungsi yang terjejas.

en: Difficult to set up
ms: Sukar untuk disediakan

en: What part of the setup was confusing or unclear?
ms: Bahagian mana dalam persediaan yang membingungkan atau tidak jelas?

en: Missing features
ms: Ciri yang hilang

en: Which features were you looking for?
ms: Ciri-ciri apa yang anda cari?

en: Other
ms: Lain-lain

en: Please share why you’re deactivating the PayPal plugin so we can make improvements.
ms: Sila kongsikan mengapa anda menyahaktifkan plugin PayPal supaya kami dapat membuat penambahbaikan.

en: Your privacy is important to us. No personal data is collected with this form—just your valuable feedback and basic system information (such as WordPress and plugin versions) to help us improve our plugin.
ms: Privasi anda adalah penting bagi kami. Tiada data peribadi yang dikumpul dengan borang ini—hanya maklum balas berharga anda dan maklumat sistem asas (seperti versi WordPress dan plugin) untuk membantu kami meningkatkan plugin kami.

en: Visit our support page for assistance
ms: Lawati halaman sokongan kami untuk bantuan

en: Get Support
ms: Dapatkan Sokongan

en: Send & Deactivate
ms: Hantar & Nyahaktifkan

en: I rather wouldn't say
ms: Saya lebih suka tidak mengatakan

en: Fee
ms: Yuran

en: Settings
ms: Tetapan

en: Community support
ms: Sokongan komuniti

en: Rate our plugin
ms: Tingkatkan plugin kami

note: translators: %s: plugin name
en: Thank you for using %s 💕
ms: Terima kasih kerana menggunakan %s 💕

note: translators: %1$s: review URL
en: If you have a moment, we'd love it if you could leave us a <b><a target="_blank" href="%1$s">quick review</a>.</b> it motivates us and helps us keep improving. 💫 <br>Have feature ideas? Include them in your review — your feedback shapes our roadmap, and we love turning your ideas into reality.
ms: Jika anda mempunyai sedikit masa, kami sangat menghargai jika anda dapat meninggalkan kami sebuah <b><a target="_blank" href="%1$s">ulasan cepat</a>.</b> Ia memotivasi kami dan membantu kami terus memperbaiki. 💫 <br>Ada idea ciri? Sertakan dalam ulasan anda — maklum balas anda membentuk peta jalan kami, dan kami suka mengubah idea anda menjadi kenyataan.

en: Write Review
ms: Tulis Ulasan

en: Done!
ms: Selesai!

en: Remind me later
ms: Ingatkan saya kemudian

en: Hide
ms: Sembunyi

[ctx: Important]
en: Card number
ms: Nombor kad

[ctx: Important]
en: Expiration date
ms: Tarikh luput

[ctx: Important]
en: Security code
ms: Kod keselamatan

[ctx: Important]
en: Confirm Your PayPal Order
ms: Sahkan Pesanan PayPal Anda

[ctx: Important]
en: Proceed to PayPal
ms: Teruskan ke PayPal

[ctx: Important]
note: translators: %s: Order button text (e.g. Place order)
en: Click the "%s" button below to process your order.
ms: Klik butang "%s" di bawah untuk memproses pesanan anda.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
ms: Maaf, sesi anda telah tamat. <a href="%s" class="wc-backward">Kembali ke kedai</a>

en: Unable to create order.
ms: Tidak dapat membuat pesanan.

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card (PayPal) By Easy Payment
ms: Kad Kredit atau Debit (PayPal) Dengan Pembayaran Mudah

[ctx: Important]
en: Advanced Card Processing.
ms: Pemprosesan Kad Lanjutan.

en: Place order
ms: Buat pesanan

[ctx: Important]
en: Sandbox Mode Enabled.
ms: Mod Sandbox Diaktifkan.

[ctx: Important]
en: Use test card 4111 1111 1111 1111 with any future expiration date and any CVV.
ms: Gunakan kad ujian 4111 1111 1111 1111 dengan sebarang tarikh luput masa depan dan sebarang CVV.

en: Save to account
ms: Simpan ke akaun

en: Refund failed.
ms: Pemulangan gagal.

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card
ms: Kad Kredit atau Debit

[ctx: Important]
en: Confirm your PayPal order
ms: Sahkan pesanan PayPal anda

[ctx: Important]
en: PayPal Gateway By Easy Payment
ms: Gerbang PayPal Oleh Pembayaran Mudah

[ctx: Important]
en: PayPal, Pay Later, Venmo, Credit & Debit Cards, Google Pay, Apple Pay — and many more.
ms: PayPal, Bayar Kemudian, Venmo, Kad Kredit & Debit, Google Pay, Apple Pay — dan banyak lagi.

en: Admin Only Mode
ms: Modus Hanya untuk Admin

en: is currently enabled. PayPal payment methods are visible only to site administrators and store managers. Disable this mode after testing to make them available to customers.
ms: sekarang diaktifkan. Kaedah pembayaran PayPal hanya boleh dilihat oleh pentadbir laman dan pengurus kedai. Matikan mod ini selepas ujian untuk menjadikannya tersedia kepada pelanggan.

en: Please verify the PayPal account to receive the payments.
ms: Sila sahkan akaun PayPal untuk menerima pembayaran.

en: PayPal onboarding process successfully completed.
ms: Proses pengenalan PayPal telah berjaya diselesaikan.

en: We could not properly connect to PayPal. Please reload the page to continue.
ms: Kami tidak dapat menyambung dengan betul ke PayPal. Sila muat semula halaman untuk meneruskan.

note: translators: %1$s: URL to the PayPal Connection page.
en: <strong>PayPal Setup Required:</strong> Connect your PayPal account or enter your Client ID and Secret in the <a href="%1$s">PayPal Connection</a> to begin accepting payments.
ms: <strong>Penyediaan PayPal Diperlukan:</strong> Sambungkan akaun PayPal anda atau masukkan ID Klien dan Rahsia anda di <a href="%1$s">Sambungan PayPal</a> untuk mula menerima pembayaran.

en: Click the PayPal button to add your payment method.
ms: Klik butang PayPal untuk menambah kaedah pembayaran anda.

note: translators: %s: button label text
en: Click the "%s" button below to process your order.
ms: Klik butang "%s" di bawah untuk memproses pesanan anda.

en: Click a payment option below to process your order.
ms: Klik pilihan pembayaran di bawah untuk memproses pesanan anda.

en: Return to payments
ms: Kembali ke pembayaran

en: PayPal Connection
ms: Sambungan PayPal

en: PayPal Settings
ms: Tetapan PayPal

en: Advanced Card Payments
ms: Pembayaran Kad Lanjutan

en: Pay Later Messaging
ms: Pesanan Bayar Kemudian

en: Additional Settings
ms: Tetapan Tambahan

en: FAQ
ms: Soalan Lazim

en: This represents the fee PayPal collects for the transaction.
ms: Ini mewakili yuran yang dikenakan oleh PayPal untuk transaksi tersebut.

en: PayPal Fee:
ms: Yuran PayPal:

en: Disconnect
ms: Putuskan sambungan

en: PayPal Account Connected
ms: Akaun PayPal Disambungkan

en: Connected Account:
ms: Akaun yang Disambungkan:

en: Disconnect PayPal Account
ms: Putuskan Sambungan Akaun PayPal

en: The PayPal Client ID and Secret key you entered are invalid. Ensure you are using the correct credentials for the selected environment (Sandbox or Live).
ms: ID Klien PayPal dan kunci Rahsia yang anda masukkan adalah tidak sah. Pastikan anda menggunakan kelayakan yang betul untuk persekitaran yang dipilih (Sandbox atau Live).

en: Click to Connect PayPal
ms: Klik untuk Sambung PayPal

en: The Connect to PayPal service is temporarily unavailable.
ms: Perkhidmatan Sambung ke PayPal tidak tersedia buat sementara waktu.

en: Toggle to manual credential input
ms: Togol kepada input kelayakan manual

en: Recommended
ms: Disyorkan

en: OR
ms: ATAU

en: Click here to insert credentials manually
ms: Klik di sini untuk memasukkan kelayakan secara manual

en: Which PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) will appear?
ms: Butang PayPal manakah (contohnya Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, dll.) yang akan muncul?

en: The PayPal buttons are shown automatically based on several factors, including:
ms: Butang PayPal ditunjukkan secara automatik berdasarkan beberapa faktor, termasuk:

en: The buyer’s country
ms: Negara pembeli

en: Their device type
ms: Jenis peranti mereka

en: The funding sources they’ve enabled
ms: Sumber pembiayaan yang telah mereka benarkan

en: As a result, each buyer may see a different set of buttons. Pay Later options vary by country and may display different buttons.
ms: Akibatnya, setiap pembeli mungkin melihat set butang yang berbeza. Pilihan Bayar Kemudian berbeza mengikut negara dan mungkin memaparkan butang yang berbeza.

en: How can I hide specific PayPal buttons?
ms: Bagaimana saya boleh menyembunyikan butang PayPal tertentu?

en: By default, all PayPal buttons are enabled. To hide specific buttons, use the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> option.
ms: Secara lalai, semua butang PayPal diaktifkan. Untuk menyembunyikan butang tertentu, gunakan pilihan <strong>Matikan Butang Pembayaran Tertentu</strong>.

en: Example: To hide the Pay Later button on the Checkout Page:
ms: Contoh: Untuk menyembunyikan butang Bayar Kemudian di Halaman Pembayaran:

en: Go to <strong>PayPal Settings</strong> > Checkout Page
ms: Pergi ke <strong>Tetapan PayPal</strong> > Halaman Pembayaran

en: Find the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> setting.
ms: Cari tetapan <strong>Matikan Butang Pembayaran Tertentu</strong>.

en: Select <strong>Pay Later</strong> from the dropdown list.
ms: Pilih <strong>Bayar Kemudian</strong> dari senarai dropdown.

en: Click <strong>Save Changes</strong>.
ms: Klik <strong>Simpan Perubahan</strong>.

en: How can I show only the "PayPal" button on the Checkout page?
ms: Bagaimana saya boleh menunjukkan hanya butang "PayPal" di halaman Checkout?

en: To display only the "PayPal" button on the Checkout page, follow these steps:
ms: Untuk memaparkan hanya butang "PayPal" di halaman Checkout, ikuti langkah-langkah berikut:

en: Step 1: Update PayPal Settings
ms: Langkah 1: Kemas kini Tetapan PayPal

en: Under <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong>, select <strong>Credit or Debit Card</strong> and any other methods you want to hide.
ms: Di bawah <strong>Matikan Butang Pembayaran Tertentu</strong>, pilih <strong>Kad Kredit atau Debit</strong> dan mana-mana kaedah lain yang anda ingin sembunyikan.

en: Step 2: Update Advanced Card Payments Settings
ms: Langkah 2: Kemas kini Tetapan Pembayaran Kad Lanjutan

en: Go to <strong>Advanced Card Payments</strong> settings.
ms: Pergi ke tetapan <strong>Pembayaran Kad Lanjutan</strong>.

en: Disable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
ms: Matikan pilihan <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.

en: Once you save the changes in both sections, only the "PayPal" button will appear on the Checkout page.
ms: Setelah anda menyimpan perubahan di kedua bahagian, hanya butang "PayPal" akan muncul di halaman Checkout.

en: How can I show only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page?
ms: Bagaimana saya boleh menunjukkan hanya kaedah pembayaran "Kad Kredit atau Debit" di halaman Checkout?

en: To display only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page, follow these steps:
ms: Untuk memaparkan hanya kaedah pembayaran "Kad Kredit atau Debit" di halaman Checkout, ikuti langkah-langkah berikut:

en: Go to <strong>PayPal Settings > Checkout Page</strong>.
ms: Pergi ke <strong>Tetapan PayPal > Halaman Pembayaran</strong>.

en: Disable the <strong>Enable PayPal</strong> option.
ms: Matikan pilihan <strong>Enable PayPal</strong>.

en: Step 2: Enable Advanced Credit/Debit Card Payments
ms: Langkah 2: Aktifkan Pembayaran Kad Kredit/Debit Lanjutan

en: Enable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
ms: Aktifkan pilihan <strong>Aktifkan Kad Kredit/Debit Lanjutan</strong>.

en: Once you save the changes in both sections, only the "Credit or Debit Card" payment method will appear on the Checkout page.
ms: Setelah anda menyimpan perubahan di kedua bahagian, hanya kaedah pembayaran "Kad Kredit atau Debit" akan muncul di halaman Checkout.

en: What is PayPal Pay Later?
ms: Apa itu PayPal Pay Later?

en: PayPal Pay Later lets your customers split their purchases into interest-free payments over time, such as "Pay in 4" or monthly installments. You get paid in full upfront, while customers enjoy flexible payment options.
ms: PayPal Pay Later membolehkan pelanggan anda membahagikan pembelian mereka kepada pembayaran tanpa faedah dari semasa ke semasa, seperti "Bayar dalam 4" atau ansuran bulanan. Anda dibayar sepenuhnya di awal, sementara pelanggan menikmati pilihan pembayaran yang fleksibel.

en: This can help increase your sales, with many merchants seeing higher conversion rates and larger order sizes.
ms: Ini boleh membantu meningkatkan jualan anda, dengan banyak peniaga melihat kadar penukaran yang lebih tinggi dan saiz pesanan yang lebih besar.

en: Learn more about Pay Later on PayPal’s website.
ms: Ketahui lebih lanjut mengenai Pay Later di laman web PayPal.

en: How can I contact support or request a new functionality?
ms: Bagaimana saya boleh menghubungi sokongan atau meminta fungsi baru?

en: If you have any questions, encounter an issue, or have a new functionality request, please create a support ticket on our official support page at:
ms: Jika anda mempunyai sebarang soalan, menghadapi masalah, atau mempunyai permintaan fungsi baru, sila buat tiket sokongan di halaman sokongan rasmi kami di:

en: Click to Enable Google Pay
ms: Klik untuk Mengaktifkan Google Pay

en: Important:
ms: Penting:

en: Click to Enable Apple Pay
ms: Klik untuk Mengaktifkan Apple Pay

en: Register Your Domain with Apple Pay
ms: Daftar Domain Anda dengan Apple Pay

en: Any (sub)domain displaying an Apple Pay button must be registered on the PayPal website. If the domain is not registered, the payment method will not work.
ms: Sebarang (sub)domain yang memaparkan butang Apple Pay mesti didaftarkan di laman web PayPal. Jika domain tidak didaftarkan, kaedah pembayaran tidak akan berfungsi.

en: Accept PayPal, Pay Later, and major cards in WooCommerce using the PayPal Commerce Platform.
ms: Terima PayPal, Bayar Kemudian, dan kad utama dalam WooCommerce menggunakan PayPal Commerce Platform.

en: By Easy Payment
ms: Dengan Pembayaran Mudah

en: AI Product Description Generator for WooCommerce
ms: Penjana Penerangan Produk AI untuk WooCommerce

en: Generate SEO-friendly titles, descriptions, and attributes with AI. Includes bulk tools and templates.
ms: Hasilkan tajuk, deskripsi, dan atribut mesra SEO dengan AI. Termasuk alat dan templat pukal.

en: By nexaplugins
ms: Oleh nexaplugins

en: Payment Gateway for Authorize.Net for WooCommerce
ms: Gerbang Pembayaran untuk Authorize.Net untuk WooCommerce

en: Accept credit and debit cards via Authorize.Net with a secure, seamless WooCommerce checkout.
ms: Terima kad kredit dan debit melalui Authorize.Net dengan proses pembayaran WooCommerce yang selamat dan lancar.

en: Widgets for Google Business Reviews and Ratings
ms: Widget untuk Ulasan dan Penilaian Perniagaan Google

en: Showcase your Google Business Profile reviews and star rating with customizable widgets.
ms: Tampilkan ulasan dan penarafan bintang Profil Perniagaan Google anda dengan widget yang boleh disesuaikan.

en: By Repocean
ms: Oleh Repocean

en: Payment Gateway for PhonePe and for WooCommerce
ms: Gerbang Pembayaran untuk PhonePe dan untuk WooCommerce

en: Accept PhonePe UPI, Wallet, and Cards with a fast, secure payment experience in WooCommerce.
ms: Terima PhonePe UPI, Dompet, dan Kad dengan pengalaman pembayaran yang cepat dan selamat di WooCommerce.

en: Payment Gateway for Razorpay and for WooCommerce
ms: Gerbang Pembayaran untuk Razorpay dan untuk WooCommerce

en: Accept UPI, Cards, and Net Banking via Razorpay with a reliable, optimized WooCommerce integration.
ms: Terima UPI, Kad, dan Perbankan Dalam Talian melalui Razorpay dengan integrasi WooCommerce yang boleh dipercayai dan dioptimumkan.

en: Recommended Plugins
ms: Plugin yang Disyorkan

en: Start by adding helpful extensions to your store—payments, product content, reviews and more.
ms: Mulakan dengan menambah sambungan yang berguna ke kedai anda—pembayaran, kandungan produk, ulasan dan banyak lagi.

en: Plugin logo
ms: Logo pemalam

en: Install Now
ms: Pasang Sekarang

en: No matching plugins found for your store settings.
ms: Tiada plugin yang sepadan ditemui untuk tetapan kedai anda.

en: Live Preview
ms: Pratonton Langsung

en: PayPal Smart Button Preview
ms: Pratonton Butang Pintar PayPal

en: Preview only. No payment will be processed.
ms: Pratonton sahaja. Tiada pembayaran akan diproses.

en: Congratulations! PayPal is Connected 🎉
ms: Tahniah! PayPal telah Disambungkan 🎉

en: The primary setup is already complete.
ms: Persediaan utama sudah lengkap.

en: No further action is required unless additional customization is needed.
ms: Tiada tindakan lanjut yang diperlukan kecuali jika penyesuaian tambahan diperlukan.

en: Got it
ms: Faham

en: Invalid or missing payment token fields.
ms: Medan token pembayaran tidak sah atau hilang.

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
ms: Sila pilih kuantiti item yang anda ingin tambah ke dalam troli anda&hellip;

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
ms: Sila pilih produk untuk ditambah ke dalam troli anda&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
ms: Sila pilih pilihan produk&hellip;

note: translators: %s: Product attribute name.
en: Invalid value posted for %s
ms: Nilai tidak sah dihantar untuk %s

note: translators: %s: Comma-separated list of missing required product attributes.
en: %s is a required field | %s are required fields
ms[0]: %s ialah medan yang diperlukan

en: Continue to payment
ms: Teruskan ke pembayaran

en: Card Details
ms: Butiran Kad

en: Address Verification Result
ms: Keputusan Pengesahan Alamat

en: Card Security Code Result
ms: Keputusan Kod Keselamatan Kad

note: translators: 1: Payment method title, 2: Payment status (e.g., Completed, Pending). translators: 1: Payment method title, 2: Payment status.
en: Payment via %1$s : %2$s.
ms: Pembayaran melalui %1$s : %2$s.

note: translators: 1: Payment method title, 2: Transaction ID. translators: 1: payment method title, 2: transaction ID translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the PayPal transaction ID.
en: %1$s Transaction ID: %2$s
ms: %1$s ID Transaksi: %2$s

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
ms: Pembayaran telah diluluskan. Tukar status pembayaran kepada pemprosesan atau lengkap untuk menangkap dana.

note: translators: 1: Refunded amount, 2: Refund transaction ID.
en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
ms: Dikembalikan %1$s - ID Pengembalian: %2$s

en: An error occurred while updating the order.
ms: Ralat berlaku semasa mengemas kini pesanan.

note: translators: %s: Plugin version number.
en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce: %1$s
ms: Gerbang Pembayaran untuk PayPal di WooCommerce: %1$s

note: translators: %s: WooCommerce version number.
en: WooCommerce Version: %1$s
ms: Versi WooCommerce: %1$s

note: translators: 1: PayPal pending reason.
en: Payment pending (%1$s).
ms: Pembayaran tertunda (%1$s).

note: translators: 1: refunded amount, 2: refunded currency
en: Marked as refunded via PayPal. Total refunded: %1$s %2$s.
ms: Ditandakan sebagai dikembalikan melalui PayPal. Jumlah yang dikembalikan: %1$s %2$s.

en: Sorry, your session has expired.
ms: Maaf, sesi anda telah tamat.

en: This payment was unable to be processed successfully. Please try again with another payment method.
ms: Pembayaran ini tidak dapat diproses dengan jayanya. Sila cuba lagi dengan kaedah pembayaran yang lain.

en: Return to your shop.
ms: Kembali ke kedai anda.

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
ms: Bayar melalui PayPal; anda boleh membayar dengan kad kredit anda jika anda tidak mempunyai akaun PayPal

en: Environment
ms: Persekitaran

en: Select PayPal Environment
ms: Pilih Persekitaran PayPal

en: Choose the PayPal environment. Select "Sandbox" for testing transactions (no real transactions will occur) or "Production" for live transactions.
ms: Pilih persekitaran PayPal. Pilih "Sandbox" untuk menguji transaksi (tiada transaksi sebenar akan berlaku) atau "Production" untuk transaksi secara langsung.

en: Sandbox (Test Mode)
ms: Sandbox (Mod Uji)

en: Production (Live)
ms: Pengeluaran (Langsung)

en: Connect to PayPal
ms: Sambungkan ke PayPal

en: Setup or link an existing PayPal account.
ms: Sediakan atau pautkan akaun PayPal yang sedia ada.

en: Live Client ID
ms: ID Klien Langsung

en: Enter PayPal Client ID.
ms: Masukkan ID Klien PayPal.

en: Live Secret key
ms: Kunci rahsia langsung

en: Enter PayPal Secret key.
ms: Masukkan kunci rahsia PayPal.

en: Live PayPal Email
ms: Email PayPal Langsung

en: Enter Live PayPal Email.
ms: Masukkan Email PayPal Langsung.

en: Connection Status
ms: Status Sambungan

en: Connect to PayPal Sandbox
ms: Sambungkan ke PayPal Sandbox

en: Sandbox Client ID
ms: ID Klien Sandbox

en: Sandbox Secret key
ms: Kunci rahsia Sandbox

en: Sandbox PayPal Email
ms: Email PayPal Sandbox

en: Enter Sandbox PayPal Email.
ms: Masukkan Email PayPal Sandbox.

en: When enabled, Payment methods will only be visible to site administrators and store managers. This allows you to test PayPal on your live site without customers seeing them.
ms: Apabila diaktifkan, kaedah pembayaran hanya akan dapat dilihat oleh pentadbir laman dan pengurus kedai. Ini membolehkan anda menguji PayPal di laman langsung anda tanpa pelanggan melihatnya.

en: Select Height
ms: Pilih Ketinggian

en: Enable/Disable
ms: Hidupkan/Matikan

en: Enable PayPal
ms: Aktifkan PayPal

en: Enable this option to activate the PayPal gateway. Uncheck to disable it.
ms: Aktifkan pilihan ini untuk mengaktifkan gerbang PayPal. Nyahcentang untuk menonaktifkannya.

en: Title
ms: Tajuk

en: The title displayed to customers during checkout.
ms: Tajuk yang dipaparkan kepada pelanggan semasa proses pembayaran.

en: Description
ms: Penerangan

en: The description displayed to customers during checkout.
ms: Penerangan yang dipaparkan kepada pelanggan semasa proses pembayaran.

en: Display PayPal Buttons On
ms: Paparkan Butang PayPal Di

en: Product Page
ms: Halaman Produk

en: Cart Page
ms: Halaman Troli

en: Express Checkout
ms: Checkout Pantas

en: Checkout Page
ms: Halaman Pembayaran

en: Mini Cart (Side Cart)
ms: Mini Cart (Troli Sisi)

en: Set the page(s) to display the PayPal Buttons.
ms: Tetapkan halaman untuk memaparkan Butang PayPal.

en: Disable Specific Payment Buttons
ms: Nyahankan Butang Pembayaran Tertentu

en: PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) are shown automatically based on factors such as the buyer’s country and their device type. <br><br>By default, <b>all buttons are enabled.</b> To disable individual payment buttons, use the <b>"Disable Specific Payment Buttons"</b> setting available in each page section below.<br><br>For Express Checkout, it will follow the configuration from the Checkout Page.<br>For Mini Cart, this setting will follow the configuration from the Product Page.
ms: Butang PayPal (contohnya Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, dan lain-lain) ditunjukkan secara automatik berdasarkan faktor seperti negara pembeli dan jenis peranti mereka. <br><br>Secara lalai, <b>semua butang diaktifkan.</b> Untuk menyahaktifkan butang pembayaran individu, gunakan tetapan <b>"Nyahaktifkan Butang Pembayaran Tertentu"</b> yang tersedia di setiap bahagian halaman di bawah.<br><br>Untuk Pembayaran Ekspres, ia akan mengikuti konfigurasi dari Halaman Pembayaran. Untuk Mini Cart, tetapan ini akan mengikuti konfigurasi dari Halaman Produk.

en: Select payment buttons to disable
ms: Pilih butang pembayaran untuk dinyahaktifkan

en: Button Layout
ms: Susun Atur Butang

en: Select Vertical for stacked buttons, and Horizontal for side-by-side buttons.
ms: Pilih Vertikal untuk butang bertindih, dan Horizontal untuk butang sebelah menyebelah.

en: Horizontal (Recommended)
ms: Horisontal (Disyorkan)

en: Vertical
ms: Menegak

en: Button Color
ms: Warna Butang

en: Gold (Recommended)
ms: Emas (Disyorkan)

en: Blue
ms: Biru

en: Silver
ms: Perak

en: White
ms: Putih

en: Black
ms: Hitam

en: Button Shape
ms: Bentuk Butang

en: Rect (Recommended)
ms: Rect (Disyorkan)

en: Pill
ms: Pil

en: Button Width
ms: Lebar Butang

en: Small
ms: Kecil

en: Medium
ms: Sederhana

en: Large
ms: Besar

en: Responsive
ms: Responsif

en: Button Height
ms: Tinggi Butang

en: Button Label
ms: Label Butang

en: PayPal (Recommended)
ms: PayPal (Disyorkan)

en: Checkout
ms: Semak keluar

en: Buy Now
ms: Beli Sekarang

en: Pay
ms: Bayaran

en: Vertical (Recommended)
ms: Menegak (Disyorkan)

en: Horizontal
ms: Horisontal

en: Responsive (Recommended)
ms: Responsif (Disyorkan)

en: PayPal Button Position (Classic Cart Only)
ms: Posisi Butang PayPal (Hanya Keranjang Klasik)

en: Choose where the PayPal buttons should appear on the cart page, either above or below the "Proceed to Checkout" button. This applies only to classic cart templates, not the new Cart Blocks layout.
ms: Pilih di mana butang PayPal harus muncul di halaman troli, sama ada di atas atau di bawah butang "Proceed to Checkout". Ini hanya terpakai untuk templat troli klasik, bukan susun atur Cart Blocks yang baru.

en: Below Proceed to Checkout button
ms: Di bawah butang Proceed to Checkout

en: Above Proceed to Checkout button
ms: Di atas butang Proceed to Checkout

en: Icon
ms: Ikon

en: Combination Mark (PP PayPal)
ms: Gabungan Mark (PP PayPal)

en: Select the PayPal logo style displayed next to the payment method title on the checkout page.
ms: Pilih gaya logo PayPal yang dipaparkan di sebelah tajuk kaedah pembayaran di halaman pembayaran.

en: Show Redirect Icon and Text
ms: Tunjukkan Ikon dan Teks Pengalihan

en: When enabled, a redirect icon and message will appear to let customers know they will be taken to PayPal to complete their payment.
ms: Apabila diaktifkan, ikon pengalihan dan mesej akan muncul untuk memberitahu pelanggan bahawa mereka akan dibawa ke PayPal untuk menyelesaikan pembayaran mereka.

en: Use Place Order Button
ms: Gunakan Butang Tempah Pesanan

en: Enable this to use the default Place Order button on the checkout page instead of showing PayPal buttons. This setting does not affect Express Checkout.
ms: Aktifkan ini untuk menggunakan butang Tempah Pesanan lalai di halaman pembayaran dan bukannya menunjukkan butang PayPal. Tetapan ini tidak mempengaruhi Pembayaran Ekspres.

note: translators: Admin notice explaining how to enable PayPal Advanced Card Payments. HTML <br> tags are intentional for formatting.
en: To use Advanced Card Payments, ensure your PayPal account is eligible and enabled:<br><br>
                    <strong>Steps:</strong><br>
                    1. Visit developer.paypal.com → Apps & Credentials → API Credentials.<br>
                    2. Click your App Name.<br>
                    3. Under "Features" → Accept Payments, check if "Advanced Credit and Debit Card Payments" is enabled.<br>
                    4. If missing, your account or region may not support it.
ms: Untuk menggunakan Pembayaran Kad Lanjutan, pastikan akaun PayPal anda layak dan diaktifkan:<br><br>
                    <strong>Langkah-langkah:</strong><br>
                    1. Lawati developer.paypal.com → Aplikasi & Kelayakan → Kelayakan API.<br>
                    2. Klik Nama Aplikasi anda.<br>
                    3. Di bawah "Ciri" → Terima Pembayaran, semak jika "Pembayaran Kad Kredit dan Debit Lanjutan" diaktifkan.<br>
                    4. Jika tiada, akaun atau kawasan anda mungkin tidak menyokongnya.

en: Important Note
ms: Nota Penting

en: Enable Advanced Credit/Debit Card
ms: Aktifkan Kad Kredit/Debit Lanjutan

en: Enable the Advanced Credit/Debit Card payment option as a separate gateway on the checkout page. This gateway typically offers a lower PayPal fee compared to the PayPal Smart Button. The fee is 2.59% + $0.49* per transaction for Advanced Credit/Debit Card payments and 3.49% + $0.49* for PayPal Smart Buttons. It supports major cards like Visa, Mastercard, and American Express, providing a secure and streamlined payment experience.
ms: Aktifkan pilihan pembayaran Kad Kredit/Debit Lanjutan sebagai gerbang berasingan di halaman pembayaran. Gerbang ini biasanya menawarkan yuran PayPal yang lebih rendah berbanding dengan Butang Pintar PayPal. Yuran adalah 2.59% + $0.49* bagi setiap transaksi untuk pembayaran Kad Kredit/Debit Lanjutan dan 3.49% + $0.49* untuk Butang Pintar PayPal. Ia menyokong kad utama seperti Visa, Mastercard, dan American Express, memberikan pengalaman pembayaran yang selamat dan lancar.

en: Set the title for the Advanced Credit/Debit Card payment method as it will appear on the checkout page (e.g., 'Pay with Credit/Debit Card')..
ms: Tetapkan tajuk untuk kaedah pembayaran Kad Kredit/Debit Lanjutan seperti yang akan muncul di halaman pembayaran (contohnya, 'Bayar dengan Kad Kredit/Debit').

en: Credit or Debit Card
ms: Kad Kredit atau Debit

en: Disable specific credit cards
ms: Nyahankan kad kredit tertentu

en: By default all possible credit cards will be accepted. You can disable some cards, if you wish.
ms: Secara lalai, semua kad kredit yang mungkin akan diterima. Anda boleh menyahaktifkan beberapa kad, jika anda mahu.

en: Contingency for 3D Secure
ms: Kontingensi untuk 3D Secure

en: 3D Secure when required
ms: 3D Secure apabila diperlukan

en: Always trigger 3D Secure
ms: Sentiasa aktifkan 3D Secure

en: 3D Secure benefits cardholders and merchants by providing an additional layer of verification using Verified by Visa, MasterCard SecureCode and American Express SafeKey.
ms: 3D Secure memberikan manfaat kepada pemegang kad dan peniaga dengan menyediakan lapisan pengesahan tambahan menggunakan Verified by Visa, MasterCard SecureCode dan American Express SafeKey.

en: Card Save Enabled
ms: Kad Simpan Dihidupkan

en: Enable card saving at checkout
ms: Aktifkan penyimpanan kad semasa pembayaran

en: When enabled, customers can securely save their card details using PayPal for faster future checkouts.
ms: Apabila diaktifkan, pelanggan boleh menyimpan butiran kad mereka dengan selamat menggunakan PayPal untuk proses pembayaran yang lebih cepat di masa hadapan.

en: Advanced Credit/Debit Card payments are not enabled in your PayPal account. <br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Canada, China, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United States, United Kingdom<br><br>
ms: Pembayaran Kad Kredit/Debit Lanjutan tidak diaktifkan dalam akaun PayPal anda. <br><br><strong>Negara yang Disokong:</strong><br>Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Kanada, China, Cyprus, Republik Czech, Denmark, Estonia, Finland, Perancis, Jerman, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Itali, Jepun, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Belanda, Norway, Poland, Portugal, Romania, Singapura, Slovakia, Slovenia, Sepanyol, Sweden, Amerika Syarikat, United Kingdom<br><br>

en: Please ensure that Google Pay is enabled in your PayPal account.
ms: Sila pastikan bahawa Google Pay diaktifkan dalam akaun PayPal anda.

en: Check this box to display the Google Pay button on selected pages.
ms: Tandakan kotak ini untuk memaparkan butang Google Pay pada halaman yang dipilih.

note: translators: 1: Google Pay setup guide link, 2: supported countries and currencies link
en: Google Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s). Please ensure your country and currency are supported (%2$s).
ms: Google Pay mesti diaktifkan dalam akaun PayPal anda (%1$s). Sila pastikan negara dan mata wang anda disokong (%2$s).

en: setup guide
ms: panduan penyediaan

en: supported countries and currencies
ms: negara dan mata wang yang disokong

en: The page must be served over a secure (HTTPS) connection.
ms: Halaman mesti disajikan melalui sambungan yang selamat (HTTPS).

en: To show the Google Pay button,
ms: Untuk menunjukkan butang Google Pay,

en: Enable Google Pay
ms: Aktifkan Google Pay

en: Display Google Pay Button On
ms: Paparkan Butang Google Pay Pada

en: Product
ms: Produk

en: Cart
ms: Troli

en: Mini Cart
ms: Mini Troli

en: Set the page(s) to display the Google Pay button.
ms: Tetapkan halaman untuk memaparkan butang Google Pay.

en: Plain
ms: Sederhana

en: Buy
ms: Beli

en: Donate
ms: Derma

en: Book
ms: Buku

en: Order
ms: Pesanan

en: Subscribe
ms: Langganan

note: translators: %1$s is the supported countries list. %2$s is the supported currencies list.
en: Google Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
ms: Google Pay tidak diaktifkan dalam akaun PayPal anda. Klik di bawah untuk mengaktifkannya.<br><br><strong>Negara yang Disokong:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Mata Wang yang Disokong:</strong><br>%2$s

note: translators: %1$s is the list of supported countries. %2$s is the list of supported currencies.
en: Apple Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
ms: Apple Pay tidak diaktifkan dalam akaun PayPal anda. Klik di bawah untuk mengaktifkannya.<br><br><strong>Negara yang Disokong:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Mata Wang yang Disokong:</strong><br>%2$s

en: Enable Apple Pay
ms: Aktifkan Apple Pay

en: Please ensure that Apple Pay is enabled in your PayPal account.
ms: Sila pastikan bahawa Apple Pay diaktifkan dalam akaun PayPal anda.

en: Check this box to display the Apple Pay button on selected pages.
ms: Tandakan kotak ini untuk memaparkan butang Apple Pay pada halaman yang dipilih.

note: translators: 1: Apple Pay setup guide link, 2: supported countries and currencies link
en: Apple Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s) and make sure your country and currency are supported (%2$s).
ms: Apple Pay mesti diaktifkan dalam akaun PayPal anda (%1$s) dan pastikan negara dan mata wang anda disokong (%2$s).

en: To show the Apple Pay button,
ms: Untuk menunjukkan butang Apple Pay,

en: Domain Registration
ms: Pendaftaran Domain

en: Apple requires that the website domain be registered on PayPal. Payments will not be processed if the Apple Pay button is used on an unregistered domain.
ms: Apple memerlukan agar domain laman web didaftarkan di PayPal. Pembayaran tidak akan diproses jika butang Apple Pay digunakan pada domain yang tidak didaftarkan.

en: Display Apple Pay Button On
ms: Tunjukkan Butang Apple Pay Hidup

en: Set the page(s) to display the Apple Pay button.
ms: Tetapkan halaman untuk memaparkan butang Apple Pay.

en: White with outline
ms: Putih dengan garis luar

en: Your customers can already buy now and pay later with PayPal — add messaging to your site to let them know. PayPal’s Pay Later helps boost merchants' conversion rates and increases cart sizes by 39%.¹ You get paid in full up front. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">More about Pay Later</a>
ms: Pelanggan anda kini boleh membeli sekarang dan membayar kemudian dengan PayPal — tambahkan mesej di laman anda untuk memberitahu mereka. Pay Later dari PayPal membantu meningkatkan kadar penukaran peniaga dan meningkatkan saiz troli sebanyak 39%.¹ Anda akan dibayar sepenuhnya di awal. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">Lebih lanjut mengenai Pay Later</a>

en: Enable Pay Later Messaging
ms: Aktifkan Mesej Bayar Kemudian

en: Displays Pay Later messaging for available offers.
ms: Memaparkan mesej Bayar Kemudian untuk tawaran yang tersedia.

en: Display Pay Later messaging On
ms: Paparkan mesej Bayar Kemudian Aktif

en: Home
ms: Halaman Utama

en: Category
ms: Kategori

en: Payment
ms: Pembayaran

en: Set the page(s) you want to display messaging on, and then adjust that page's display option below.
ms: Tetapkan halaman yang anda ingin paparkan mesej, dan kemudian sesuaikan pilihan paparan halaman tersebut di bawah.

en: Home Page
ms: Halaman Utama

en: Layout Type
ms: Jenis Susun Atur

en: Text Layout
ms: Tata Letak

en: Flex Layout
ms: Tata Letak Fleksibel

en: Logo Type
ms: Jenis Logo

en: Primary
ms: Utama

en: Alternative
ms: Alternatif

en: Inline
ms: Dalam talian

en: None
ms: Tiada

en: Logo Position
ms: Kedudukan Logo

en: Left
ms: Kiri

en: Right
ms: Betul

en: Top
ms: Atas

en: Text Size
ms: Saiz Teks

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: Monochrome
ms: Monokrom

en: Grayscale
ms: Skala kelabu

en: Color
ms: Warna

en: White (No Border)
ms: Putih (Tiada Sempadan)

en: Gray
ms: Kelabu

en: Ratio
ms: Nisbah

en: Flexes between 120px and 300px wide
ms: Flex antara 120px dan 300px lebar

en: 160px wide
ms: lebar 160px

en: Flexes between 250px and 768px wide
ms: Fleks antara 250px dan 768px lebar

en: Flexes between 250px and 1169px wide
ms: Fleks antara 250px dan 1169px lebar

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on Home page.
ms: Saya memerlukan shortcode supaya saya dapat meletakkan mesej di tempat yang lebih baik di halaman Utama.

en: Shortcode
ms: Kod pendek

en: Category Page
ms: Halaman Kategori

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on category page.
ms: Saya memerlukan shortcode supaya saya boleh meletakkan mesej di tempat yang lebih baik pada halaman kategori.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on product page.
ms: Saya memerlukan shortcode supaya saya boleh meletakkan mesej di tempat yang lebih baik pada halaman produk.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on cart page.
ms: Saya memerlukan shortcode supaya saya boleh meletakkan mesej di tempat yang lebih baik pada halaman troli.

en: Payment Page
ms: Halaman Pembayaran

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on payment page.
ms: Saya memerlukan shortcode supaya saya boleh meletakkan mesej di tempat yang lebih baik di halaman pembayaran.

en: Payment action
ms: Tindakan pembayaran

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
ms: Pilih sama ada anda ingin menangkap dana dengan segera atau hanya mengesahkan pembayaran.

en: Capture
ms: Tangkap

en: Authorize
ms: Menyahkan

en: Brand Name
ms: Nama Jenama

en: This controls what users see as the brand / company name on PayPal review pages.
ms: Ini mengawal apa yang dilihat pengguna sebagai nama jenama / syarikat pada halaman semakan PayPal.

en: Landing Page
ms: Halaman Pendaratan

en: The type of landing page to show on the PayPal site for customer checkout. PayPal Account Optional must be checked for this option to be used.
ms: Jenis halaman pendaratan yang akan ditunjukkan di laman PayPal untuk pembayaran pelanggan. Pilihan Akaun PayPal Pilihan mesti ditandakan untuk pilihan ini digunakan.

en: Login
ms: Log Masuk

en: Billing
ms: Penagihan

en: No Preference
ms: Tiada Keutamaan

en: Instant Payments
ms: Pembayaran Segera

en: If you enable this setting, PayPal will be instructed not to allow the buyer to use funding sources that take additional time to complete (for example, eChecks). Instead, the buyer will be required to use an instant funding source, such as an instant transfer, a credit/debit card, or PayPal Credit.
ms: Jika anda mengaktifkan tetapan ini, PayPal akan diarahkan untuk tidak membenarkan pembeli menggunakan sumber pembiayaan yang memerlukan masa tambahan untuk diselesaikan (contohnya, eChecks). Sebaliknya, pembeli akan dikehendaki menggunakan sumber pembiayaan segera, seperti pemindahan segera, kad kredit/debit, atau PayPal Credit.

en: Require Instant Payment
ms: Memerlukan Pembayaran Segera

en: Billing Address
ms: Alamat Penagihan

en: Use PayPal Shipping Address as Billing
ms: Gunakan Alamat Penghantaran PayPal sebagai Alamat Penagihan

en: If the billing address is empty and PayPal provides a shipping address, the order will use the shipping address as the billing address.
ms: Jika alamat pengebilan kosong dan PayPal menyediakan alamat penghantaran, pesanan akan menggunakan alamat penghantaran sebagai alamat pengebilan.

en: Send Item Details
ms: Hantar Butiran Item

en: Send line item details to PayPal
ms: Hantar butiran item baris ke PayPal

en: Include all line item details in the payment request to PayPal so that they can be seen from the PayPal transaction details page.
ms: Sertakan semua butiran item dalam permintaan pembayaran kepada PayPal supaya ia dapat dilihat dari halaman butiran transaksi PayPal.

en: Order Review Page
ms: Halaman Semakan Pesanan

en: Skip Order Review Page
ms: Lepaskan Halaman Semakan Pesanan

en: Payments from the Product or Cart page skip the review step and go straight to the Thank You page.
ms: Pembayaran dari halaman Produk atau Troli akan melangkau langkah semakan dan terus ke halaman Terima Kasih.

en: Invoice prefix
ms: Awalan invois

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
ms: Sila masukkan awalan untuk nombor invois anda. Jika anda menggunakan akaun PayPal anda untuk beberapa kedai, pastikan awalan ini adalah unik kerana PayPal tidak akan membenarkan pesanan dengan nombor invois yang sama.

en: Credit Card Statement Name
ms: Nama Penyata Kad Kredit

en: The value entered here will be displayed on the buyer's credit card statement.
ms: Nilai yang dimasukkan di sini akan dipaparkan pada penyata kad kredit pembeli.

en: Debug log
ms: Log debug

en: Enable logging
ms: Aktifkan logging

note: translators: %s is the path to the WooCommerce PayPal debug log file.
en: Log PayPal events, such as Webhook, Payment, Refund inside %s
ms: Log acara PayPal, seperti Webhook, Pembayaran, Pemulangan di dalam %s

en: PayPal Shipment Tracking
ms: Penjejakan Penghantaran PayPal

en: Transaction Id
ms: Id Transaksi

en: Tracking Number*
ms: Nombor Penjejakan*

en: Carrier
ms: Penghantar

en: Select Carrier
ms: Pilih Penghantar

en: Carrier Name*
ms: Nama Penghantar*

en: Add tracking information
ms: Tambah maklumat penjejakan

en: Something went wrong. Please try again.
ms: Sesuatu telah berlaku dengan salah. Sila cuba lagi.

en: Billing address didn’t match the card (AVS).
ms: Alamat pengebilan tidak sepadan dengan kad (AVS).

en: Security code (CVV) didn’t match.
ms: Kod keselamatan (CVV) tidak sepadan.

en: The payer opened a dispute with PayPal.
ms: Pembayar telah membuka pertikaian dengan PayPal.

en: The issuer reversed the charge (chargeback).
ms: Penerbit membatalkan caj tersebut (pembatalan caj).

en: Payment by eCheck—awaiting clearance.
ms: Pembayaran melalui eCheck—menunggu kelulusan.

en: Action required in your PayPal account (international withdrawal).
ms: Tindakan diperlukan dalam akaun PayPal anda (pengeluaran antarabangsa).

en: Payment pending manual review.
ms: Pembayaran menunggu semakan manual.

en: Payee receiving preference requires action (often currency related).
ms: Keutamaan penerima memerlukan tindakan (sering kali berkaitan dengan mata wang).

en: Funds were refunded.
ms: Dana telah dipulangkan.

en: Approved—waiting for payer to send funds.
ms: Diluluskan—menunggu pembayar untuk menghantar dana.

en: Payee does not have a PayPal account.
ms: Penerima tidak mempunyai akaun PayPal.

en: Payee’s PayPal account requires verification.
ms: Akaun PayPal penerima memerlukan pengesahan.

en: The transaction could not be completed.
ms: Transaksi tidak dapat diselesaikan.

note: translators: 1: payment method title, 2: pending reason text
en: Payment via %1$s pending. %2$s
ms: Pembayaran melalui %1$s sedang menunggu. %2$s

note: translators: 1: payment method title, 2: decline reason text
en: Payment via %1$s declined. %2$s
ms: Pembayaran melalui %1$s ditolak. %2$s

note: translators: %s: payment failure reason
en: Payment declined. %s
ms: Pembayaran ditolak. %s

note: translators: 1: processor response code, 2: AVS result, 3: CVV result
en: Processor response: code=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s
ms: Respons pemproses: kod=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s

note: translators: 1: payment method title, 2: failure reason
en: Payment via %1$s failed. %2$s
ms: Pembayaran melalui %1$s gagal. %2$s

note: translators: %s: payment failure reason
en: Payment failed. %s
ms: Pembayaran gagal. %s

note: translators: 1: payment method title, 2: PayPal refund reason
en: Payment via %1$s partially refunded. PayPal reason: %2$s.
ms: Pembayaran melalui %1$s telah dipulangkan sebahagian. Sebab PayPal: %2$s.

note: translators: 1: payment method title, 2: PayPal refund reason
en: Payment via %1$s refunded. PayPal reason: %2$s.
ms: Pembayaran melalui %1$s telah dipulangkan. Sebab PayPal: %2$s.

en: An error occurred while updating the order status.
ms: Ralat berlaku semasa mengemas kini status pesanan.

en: PayPal Credit
ms: Kredit PayPal

en: SEPA-Lastschrift
ms: SEPA-Debit

en: PayPal Pay Later
ms: Bayar Kemudian dengan PayPal

en: PayPal Checkout
ms: Pembayaran PayPal

en: Approved.
ms: Diluluskan.

en: The card security code (CVV) was incorrect.
ms: Kod keselamatan kad (CVV) adalah tidak betul.

en: Your bank needs to approve this. Please contact your card issuer.
ms: Bank anda perlu meluluskan ini. Sila hubungi penerbit kad anda.

en: We could not find this account. Please check your card details.
ms: Kami tidak dapat menemukan akaun ini. Sila semak butiran kad anda.

en: The bank declined this transaction. Please try another payment method.
ms: Bank menolak transaksi ini. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: This transaction is not authorized. Please contact your card issuer.
ms: Transaksi ini tidak dibenarkan. Sila hubungi penerbit kad anda.

en: There was a processing issue. The payment was reversed.
ms: Terdapat isu pemprosesan. Pembayaran telah dibatalkan.

en: A security check failed. Please try again.
ms: Pemeriksaan keselamatan gagal. Sila cuba lagi.

en: The PIN was not accepted.
ms: PIN tidak diterima.

en: Temporary system issue. Please try again later.
ms: Masalah sistem sementara. Sila cuba lagi nanti.

en: Payment was canceled.
ms: Pembayaran telah dibatalkan.

en: Only part of the amount was approved.
ms: Hanya sebahagian daripada jumlah itu yang diluluskan.

en: The bank declined this transaction.
ms: Bank menolak transaksi ini.

en: Invalid data format.
ms: Format data tidak sah.

en: Invalid amount.
ms: Jumlah tidak sah.

en: Card issuer/acquirer not allowed for this transaction.
ms: Pengeluar/penerima kad tidak dibenarkan untuk transaksi ini.

en: Invalid capture date.
ms: Tarikh tangkapan tidak sah.

en: Unsupported currency for this card.
ms: Mata wang yang tidak disokong untuk kad ini.

en: Invalid account number.
ms: Nombor akaun tidak sah.

en: This card is not allowed for recurring payments.
ms: Kad ini tidak dibenarkan untuk pembayaran berulang.

en: Invalid terminal configuration.
ms: Konfigurasi terminal tidak sah.

en: Invalid merchant configuration.
ms: Konfigurasi peniaga tidak sah.

en: The account is restricted or inactive.
ms: Akaun ini terhad atau tidak aktif.

en: Invalid processing code.
ms: Kod pemprosesan tidak sah.

en: Invalid merchant category.
ms: Kategori peniaga tidak sah.

en: Invalid card expiry date.
ms: Tarikh luput kad tidak sah.

en: Invalid card security code (CVV).
ms: Kod keselamatan kad tidak sah (CVV).

en: Invalid transaction state.
ms: Keadaan transaksi tidak sah.

en: Invalid order.
ms: Pesanan tidak sah.

en: The card security code (CVV) did not match.
ms: Kod keselamatan kad (CVV) tidak sepadan.

en: Insufficient funds.
ms: Dana tidak mencukupi.

en: Incorrect PIN.
ms: PIN tidak betul.

en: Too many incorrect PIN attempts.
ms: Terlalu banyak percubaan PIN yang salah.

en: This card is closed.
ms: Kad ini ditutup.

en: Card capture requested by the bank.
ms: Tangkapan kad diminta oleh bank.

en: User not authorized for this transaction.
ms: Pengguna tidak dibenarkan untuk transaksi ini.

en: Address verification failed.
ms: Pengesahan alamat gagal.

en: Invalid or restricted card.
ms: Kad tidak sah atau terhad.

en: Address verification soft failure.
ms: Kegagalan lembut pengesahan alamat.

en: Duplicate transaction.
ms: Transaksi duplikat.

en: Invalid transaction.
ms: Transaksi tidak sah.

en: The card is expired.
ms: Kad kredit telah tamat tempoh.

en: Strong customer authentication required.
ms: Pengesahan pelanggan yang kuat diperlukan.

en: This type of transaction is not permitted.
ms: Jenis transaksi ini tidak dibenarkan.

en: Too many attempts. Please try again later.
ms: Terlalu banyak percubaan. Sila cuba lagi nanti.

en: Invalid or restricted card. Please use another card.
ms: Kad tidak sah atau terhad. Sila gunakan kad lain.

en: Address verification soft failure. Please check your billing address.
ms: Kegagalan lembut pengesahan alamat. Sila semak alamat pengebilan anda.

en: Duplicate transaction. Please try again.
ms: Transaksi duplikat. Sila cuba lagi.

en: Invalid transaction. Please try again.
ms: Transaksi tidak sah. Sila cuba lagi.

en: Expired card. Please use another card.
ms: Kad telah tamat tempoh. Sila gunakan kad lain.

en: Incorrect PIN. Please re-enter your PIN.
ms: PIN tidak betul. Sila masukkan PIN anda semula.

en: Strong customer authentication required. Please try again.
ms: Pengesahan pelanggan yang kuat diperlukan. Sila cuba lagi.

en: Transaction not permitted. Please use another payment method.
ms: Transaksi tidak dibenarkan. Sila gunakan kaedah pembayaran lain.

en: Transaction attempts exceed limit. Please try again later.
ms: Cubaan transaksi melebihi had. Sila cuba lagi kemudian.

en: Reversal rejected. Please contact support.
ms: Pembalikan ditolak. Sila hubungi sokongan.

en: Invalid issue. Please try again.
ms: Isu tidak sah. Sila cuba lagi.

en: Issuer not available. Please try again later.
ms: Penerbit tidak tersedia. Sila cuba lagi nanti.

en: Issuer temporarily not available. Please try again shortly.
ms: Penerbit tidak tersedia buat sementara waktu. Sila cuba lagi sebentar lagi.

en: Card not activated. Please activate your card and try again.
ms: Kad tidak diaktifkan. Sila aktifkan kad anda dan cuba lagi.

en: Updated card issued. Please use your new card.
ms: Kad baru telah dikeluarkan. Sila gunakan kad baru anda.

en: Account not on file. Please check your card details.
ms: Akaun tidak terdapat dalam fail. Sila semak butiran kad anda.

en: Approved but not captured. No action needed.
ms: Diluluskan tetapi tidak ditangkap. Tiada tindakan diperlukan.

en: 3DS authentication error. Please try again.
ms: Ralat pengesahan 3DS. Sila cuba lagi.

en: Authentication failed. Please try again.
ms: Pengesahan gagal. Sila cuba lagi.

en: BIN error. Please try another card.
ms: Ralat BIN. Sila cuba kad lain.

en: PIN error. Please try again with the correct PIN.
ms: Ralat PIN. Sila cuba lagi dengan PIN yang betul.

en: Processor system error. Please try again later.
ms: Ralat sistem pemproses. Sila cuba lagi nanti.

en: Host key error. Please try again.
ms: Ralat kunci hos. Sila cuba lagi.

en: Configuration error. Please contact support.
ms: Ralat konfigurasi. Sila hubungi sokongan.

en: Unsupported operation. Please try another payment method.
ms: Operasi tidak disokong. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Communication error. Please try again later.
ms: Ralat komunikasi. Sila cuba lagi nanti.

en: Communication error. Please try again shortly.
ms: Ralat komunikasi. Sila cuba lagi sebentar lagi.

en: System unavailable. Please try again later.
ms: Sistem tidak tersedia. Sila cuba lagi nanti.

en: Transaction declined. Please retry.
ms: Transaksi ditolak. Sila cuba lagi.

en: Suspected fraud. Please use another payment method.
ms: Kecurangan yang disyaki. Sila gunakan kaedah pembayaran lain.

en: Security violation. Please contact your card issuer.
ms: Pelanggaran keselamatan. Sila hubungi penerbit kad anda.

en: Card reported lost or stolen. Please use another card.
ms: Kad dilaporkan hilang atau dicuri. Sila gunakan kad lain.

en: Hold - call center. Please contact your card issuer.
ms: Tahan - pusat panggilan. Sila hubungi penerbit kad anda.

en: Card refused. Please use another payment method.
ms: Kad ditolak. Sila gunakan kaedah pembayaran lain.

en: Unrecognized response code. Please try again later.
ms: Kod respons yang tidak dikenali. Sila cuba lagi nanti.

en: Contingencies not resolved. Please try again.
ms: Kecemasan tidak diselesaikan. Sila cuba lagi.

en: CVV verification failed. Please check your CVV.
ms: Pengesahan CVV gagal. Sila semak CVV anda.

en: Account closed. Please use another card.
ms: Akaun ditutup. Sila gunakan kad lain.

en: Reattempt not permitted. Please use another payment method.
ms: Cubaan semula tidak dibenarkan. Sila gunakan kaedah pembayaran lain.

en: Billing address error. Please check your billing details.
ms: Ralat alamat pengebilan. Sila semak butiran pengebilan anda.

en: Account blocked by issuer. Please contact your card issuer.
ms: Akaun diblokir oleh penerbit. Sila hubungi penerbit kad anda.

en: American Express card disabled. Please use another card.
ms: Kad American Express telah dinyahaktifkan. Sila gunakan kad lain.

en: Adult gaming not supported. Please use another payment method.
ms: Permainan dewasa tidak disokong. Sila gunakan kaedah pembayaran lain.

en: Amount incompatible. Please try a different amount.
ms: Jumlah tidak serasi. Sila cuba jumlah yang berbeza.

en: Authorization result error. Please try again.
ms: Ralat hasil pengesahan. Sila cuba lagi.

en: MCC code error. Please contact support.
ms: Ralat kod MCC. Sila hubungi sokongan.

en: Address verification failed. Please check your billing address.
ms: Pengesahan alamat gagal. Sila semak alamat pengebilan anda.

en: Amount exceeded. Please try a smaller amount.
ms: Jumlah melebihi. Sila cuba jumlah yang lebih kecil.

en: Gaming transaction error. Please use another payment method.
ms: Ralat transaksi permainan. Sila gunakan kaedah pembayaran lain.

en: Registration incomplete. Please complete registration.
ms: Pendaftaran tidak lengkap. Sila lengkapkan pendaftaran.

en: Country error. Please try another payment method.
ms: Ralat negara. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Credit error. Please try another payment method.
ms: Ralat kredit. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Card type not supported. Please use another card.
ms: Jenis kad tidak disokong. Sila gunakan kad lain.

en: Invalid currency. Please select a supported currency.
ms: Mata wang tidak sah. Sila pilih mata wang yang disokong.

en: 3D Secure authentication error. Please try again.
ms: Ralat pengesahan 3D Secure. Sila cuba lagi.

en: Dynamic currency conversion not supported. Please try again.
ms: Penukaran mata wang dinamik tidak disokong. Sila cuba lagi.

en: Diners Club card rejected. Please use another card.
ms: Kad Diners Club ditolak. Sila gunakan kad lain.

en: Authentication message error. Please try again.
ms: Ralat mesej pengesahan. Sila cuba lagi.

en: Decline threshold exceeded. Please try again later.
ms: Ambang penolakan telah melebihi. Sila cuba lagi nanti.

en: Funding instrument expired. Please use another payment method.
ms: Instrumen pembiayaan telah tamat. Sila gunakan kaedah pembayaran lain.

en: Frequency limit exceeded. Please try again later.
ms: Had mencapai had frekuensi. Sila cuba lagi nanti.

en: System error. Please try again later.
ms: Ralat sistem. Sila cuba lagi nanti.

en: Expiry date error. Please check your card details.
ms: Ralat tarikh luput. Sila semak butiran kad anda.

en: Funding source already exists. Please use another payment method.
ms: Sumber pembiayaan sudah wujud. Sila gunakan kaedah pembayaran lain.

en: Invalid funding instrument. Please try another payment method.
ms: Instrumen pembiayaan tidak sah. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Restricted funding instrument. Please try another payment method.
ms: Instrumen pembiayaan terhad. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Field validation failed. Please check your payment details.
ms: Pengesahan medan gagal. Sila semak butiran pembayaran anda.

en: Gaming refund error. Please contact support.
ms: Ralat pemulangan permainan. Sila hubungi sokongan.

en: Processing error. Please try again.
ms: Ralat pemprosesan. Sila cuba lagi.

en: Idempotency failure. Please try again.
ms: Kegagalan idempotensi. Sila cuba lagi.

en: Invalid input. Please check your payment details.
ms: Input tidak sah. Sila semak butiran pembayaran anda.

en: ID mismatch. Please try again.
ms: ID tidak sepadan. Sila cuba lagi.

en: Invalid trace ID. Please try again.
ms: ID jejak tidak sah. Sila cuba lagi.

en: Late reversal. Please contact support.
ms: Pembalikan lewat. Sila hubungi sokongan.

en: Status code error. Please try again.
ms: Ralat kod status. Sila cuba lagi.

en: Missing business rule or data. Please try again.
ms: Peraturan perniagaan atau data hilang. Sila cuba lagi.

en: Mastercard blocked. Please use another card.
ms: Mastercard telah disekat. Sila gunakan kad lain.

en: Not supported. Please try another payment method.
ms: Tidak disokong. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Network frequency limit exceeded. Please try again later.
ms: Had limit frekuensi rangkaian telah melebihi. Sila cuba lagi nanti.

en: Merchant ID not found. Please contact support.
ms: ID Pedagang tidak ditemui. Sila hubungi sokongan.

en: Network error. Please try again later.
ms: Ralat rangkaian. Sila cuba lagi nanti.

en: Phone required for this transaction. Please update your details.
ms: Telefon diperlukan untuk transaksi ini. Sila kemas kini butiran anda.

en: Invalid product. Please try another product.
ms: Produk tidak sah. Sila cuba produk lain.

en: Invalid payment method. Please try another payment method.
ms: Kaedah pembayaran tidak sah. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Quasi-cash not supported. Please use another payment method.
ms: Quasi-tunai tidak disokong. Sila gunakan kaedah pembayaran lain.

en: Refund not supported on pending transactions. Please try again later.
ms: Pengembalian tidak disokong untuk transaksi yang sedang diproses. Sila cuba lagi nanti.

en: Invalid parent transaction status. Please try again.
ms: Status transaksi induk tidak sah. Sila cuba lagi.

en: Merchant not registered. Please contact support.
ms: Peniaga tidak berdaftar. Sila hubungi sokongan.

en: Bank authorization mismatch. Please try again.
ms: Pengesahan bank tidak sepadan. Sila cuba lagi.

en: Bank authorization already settled. Please try again.
ms: Kebenaran bank sudah diselesaikan. Sila cuba lagi.

en: Bank authorization voided. Please try again.
ms: Kebenaran bank dibatalkan. Sila cuba lagi.

en: Bank authorization expired. Please try again.
ms: Kebenaran bank telah tamat. Sila cuba lagi.

en: Currency mismatch. Please try again with the correct currency.
ms: Ketidakcocokan mata wang. Sila cuba lagi dengan mata wang yang betul.

en: Credit card mismatch. Please check your card details.
ms: Pengesahan kad kredit tidak sepadan. Sila semak butiran kad anda.

en: Amount mismatch. Please try again with the correct amount.
ms: Jumlah tidak sepadan. Sila cuba lagi dengan jumlah yang betul.

en: Score error. Please try again.
ms: Ralat skor. Sila cuba lagi.

en: Status description error. Please try again.
ms: Ralat penerangan status. Sila cuba lagi.

en: American Express declined. Please use another card.
ms: American Express ditolak. Sila gunakan kad lain.

en: Verification token expired. Please try again.
ms: Token pengesahan telah tamat. Sila cuba lagi.

en: Invalid trace reference. Please try again.
ms: Rujukan jejak tidak sah. Sila cuba lagi.

en: Invalid transaction ID. Please try again.
ms: ID transaksi tidak sah. Sila cuba lagi.

en: Verification token revoked. Please try again.
ms: Token pengesahan telah dibatalkan. Sila cuba lagi.

en: Transaction type not supported. Please try another payment method.
ms: Jenis transaksi tidak disokong. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Invalid verification token. Please try again.
ms: Token pengesahan tidak sah. Sila cuba lagi.

en: User not authorized. Please contact support.
ms: Pengguna tidak dibenarkan. Sila hubungi sokongan.

en: Currency not supported. Please select a supported currency.
ms: Mata wang tidak disokong. Sila pilih mata wang yang disokong.

en: Entity not supported. Please try another payment method.
ms: Entiti tidak disokong. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Installment not supported. Please try another payment method.
ms: Ansuran tidak disokong. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: POS flag not supported. Please try another payment method.
ms: Bendera POS tidak disokong. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Reversal not supported. Please contact support.
ms: Pembalikan tidak disokong. Sila hubungi sokongan.

en: Currency validation error. Please select a supported currency.
ms: Ralat pengesahan mata wang. Sila pilih mata wang yang disokong.

en: Validation error. Please check your payment details.
ms: Ralat pengesahan. Sila semak butiran pembayaran anda.

en: Virtual terminal not supported. Please try another payment method.
ms: Terminal maya tidak disokong. Sila cuba kaedah pembayaran lain.

en: Please enter a valid card number.
ms: Sila masukkan nombor kad yang sah.

en: Please enter a valid CVV.
ms: Sila masukkan CVV yang sah.

en: Please enter a valid expiration date.
ms: Sila masukkan tarikh luput yang sah.

en: An unknown error occurred.
ms: Ralat yang tidak diketahui telah berlaku.

en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Apple Pay could not be initialized.
ms: Apple Pay tidak dapat dimulakan.

en: Apple Pay confirmation returned non-APPROVED status.
ms: Pengesahan Apple Pay mengembalikan status tidak DILULUSKAN.

en: Shipping address is incomplete.
ms: Alamat penghantaran tidak lengkap.

en: We do not ship to this address.
ms: Kami tidak menghantar ke alamat ini.

en: Tax
ms: Cukai

en: Total
ms: Jumlah

[ctx: Important]
en: Or
ms: Atau

[ctx: Important]
en: Express Checkout
ms: Checkout Pantas

[ctx: Important]
en: Or continue below
ms: Atau teruskan di bawah

en: Items
ms: Barangan

en: Billing &amp; Shipping
ms: Penagihan &amp; Penghantaran

en: Billing details
ms: Butiran pengebilan

en: Shipping details
ms: Butiran penghantaran

en: Create an account?
ms: Buat akaun?

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
ms: Buat akaun dengan memasukkan maklumat di bawah. Jika anda adalah pelanggan yang kembali, sila log masuk di bahagian atas halaman.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the formatted payment status.
en: Payment via %1$s: %2$s.
ms: Pembayaran melalui %1$s: %2$s.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the pending reason from PayPal.
en: Payment via %1$s Pending. PayPal reason: %2$s.
ms: Pembayaran melalui %1$s Dalam Proses. Sebab PayPal: %2$s.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the PayPal transaction ID.
en: Payment via %1$s. Transaction ID: %2$s
ms: Pembayaran melalui %1$s. ID Transaksi: %2$s

[ctx: Important]
en: <strong>You're almost done!</strong><br>Review your information before you place your order.
ms: <strong>Anda hampir selesai!</strong><br>Semak maklumat anda sebelum anda membuat pesanan.

en: Capture Charge
ms: Cajakan Caj

[ctx: Important]
en: Cancel order
ms: Batalkan pesanan

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use an alternate payment method.
ms: Kami tidak dapat memproses pesanan anda dengan maklumat pembayaran yang anda berikan. Sila gunakan kaedah pembayaran alternatif.

en: 3D Secure response
ms: Tanggapan 3D Secure

en: At top of checkout Page
ms: Di bahagian atas halaman pembayaran
