Payment Gateway for PayPal on WooCommerce 9.0.39 - en to nb translation catalogue (582 entries)

en: %1$s Transaction ID: %2$s
nb: %1$s Transaksjons-ID: %2$s

en: 160px wide
nb: 160px bredde

en: 3D Secure authentication error. Please try again.
nb: 3D Secure autentisering feil. Vennligst prøv igjen.

en: 3D Secure benefits cardholders and merchants by providing an additional layer of verification using Verified by Visa, MasterCard SecureCode and American Express SafeKey.
nb: 3D Secure gir fordeler til kortinnehavere og handelsmenn ved å tilby et ekstra lag med verifisering ved hjelp av Verified by Visa, MasterCard SecureCode og American Express SafeKey.

en: 3D Secure response
nb: 3D Secure svar

en: 3D Secure when required
nb: 3D Secure når det er nødvendig

en: 3DS authentication error. Please try again.
nb: 3DS autentiseringsfeil. Vennligst prøv igjen.

en: <strong>PayPal Setup Required:</strong> Connect your PayPal account or enter your Client ID and Secret in the <a href="%1$s">PayPal Connection</a> to begin accepting payments.
nb: <strong>PayPal-oppsett kreves:</strong> Koble til PayPal-kontoen din eller skriv inn Klient-ID-en og Hemmeligheten din i <a href="%1$s">PayPal-tilkoblingen</a> for å begynne å motta betalinger.

en: A security check failed. Please try again.
nb: En sikkerhetskontroll feilet. Vennligst prøv igjen.

en: AI Product Description Generator for WooCommerce
nb: AI Produktbeskrivelse Generator for WooCommerce

en: Above Proceed to Checkout button
nb: Over Knappe for å gå til kassen

en: Accept PayPal, Pay Later, and major cards in WooCommerce using the PayPal Commerce Platform.
nb: Godta PayPal, Betal senere, og store kort i WooCommerce ved å bruke PayPal Commerce Platform.

en: Accept PhonePe UPI, Wallet, and Cards with a fast, secure payment experience in WooCommerce.
nb: Aksepter PhonePe UPI, lommebok og kort med en rask, sikker betalingsopplevelse i WooCommerce.

en: Accept UPI, Cards, and Net Banking via Razorpay with a reliable, optimized WooCommerce integration.
nb: Aksepter UPI, kort og nettbank via Razorpay med en pålitelig, optimalisert WooCommerce-integrasjon.

en: Accept credit and debit cards via Authorize.Net with a secure, seamless WooCommerce checkout.
nb: Aksepter kreditt- og debetkort via Authorize.Net med en sikker, sømløs WooCommerce-kasse.

en: Account blocked by issuer. Please contact your card issuer.
nb: Konto blokkert av utsteder. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: Account closed. Please use another card.
nb: Kontoen er stengt. Vennligst bruk et annet kort.

en: Account not on file. Please check your card details.
nb: Kontoen finnes ikke. Vennligst sjekk kortdetaljene dine.

en: Action required in your PayPal account (international withdrawal).
nb: Handling kreves i din PayPal-konto (internasjonal uttak).

en: Add tracking information
nb: Legg til sporingsinformasjon

en: Additional Settings
nb: Ytterligere innstillinger

en: Address Verification Result
nb: Adresseverifiseringsresultat

en: Address verification failed.
nb: Adresseverifisering mislyktes.

en: Address verification failed. Please check your billing address.
nb: Adresseverifisering mislyktes. Vennligst sjekk fakturaadressen din.

en: Address verification soft failure.
nb: Adresseverifisering myk feil.

en: Address verification soft failure. Please check your billing address.
nb: Adresseverifisering myk feil. Vennligst sjekk fakturaadressen din.

en: Admin Only Mode
nb: Kun for administratorer-modus

en: Adult gaming not supported. Please use another payment method.
nb: Voksen spill støttes ikke. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Advanced Card Payments
nb: Avanserte kortbetalinger

en: Advanced Credit/Debit Card payments are not enabled in your PayPal account. <br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Canada, China, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United States, United Kingdom<br><br>
nb: Avanserte kreditt-/debetkortbetalinger er ikke aktivert i PayPal-kontoen din. <br><br><strong>Støttede land:</strong><br>Australia, Østerrike, Belgia, Bulgaria, Canada, Kina, Kypros, Tsjekkisk republikk, Danmark, Estland, Finland, Frankrike, Tyskland, Hellas, Hong Kong, Ungarn, Irland, Italia, Japan, Latvia, Liechtenstein, Litauen, Luxembourg, Malta, Nederland, Norge, Polen, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spania, Sverige, USA, Storbritannia<br><br>

en: Alternative
nb: Alternativ

en: Always trigger 3D Secure
nb: Alltid utløse 3D Secure

en: American Express card disabled. Please use another card.
nb: American Express-kortet er deaktivert. Vennligst bruk et annet kort.

en: American Express declined. Please use another card.
nb: American Express ble avslått. Vennligst bruk et annet kort.

en: Amount exceeded. Please try a smaller amount.
nb: Beløpet overskredet. Vennligst prøv et mindre beløp.

en: Amount incompatible. Please try a different amount.
nb: Beløp inkompatibelt. Vennligst prøv et annet beløp.

en: Amount mismatch. Please try again with the correct amount.
nb: Beløpene stemmer ikke overens. Vennligst prøv igjen med riktig beløp.

en: An error occurred while updating the order status.
nb: Det oppstod en feil under oppdatering av ordrestatus.

en: An error occurred while updating the order.
nb: Det oppstod en feil under oppdatering av bestillingen.

en: An unknown error occurred.
nb: En ukjent feil oppstod.

en: Any (sub)domain displaying an Apple Pay button must be registered on the PayPal website. If the domain is not registered, the payment method will not work.
nb: Enhver (under)domene som viser en Apple Pay-knapp må være registrert på PayPal-nettstedet. Hvis domenet ikke er registrert, vil betalingsmetoden ikke fungere.

en: Apple Pay confirmation returned non-APPROVED status.
nb: Apple Pay-bekreftelse returnerte statusen IKKE GODKJENT.

en: Apple Pay could not be initialized.
nb: Apple Pay kunne ikke initialiseres.

en: Apple Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
nb: Apple Pay er ikke aktivert i PayPal-kontoen din. Klikk nedenfor for å aktivere det.<br><br><strong>Støttede land:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Støttede valutaer:</strong><br>%2$s

en: Apple Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s) and make sure your country and currency are supported (%2$s).
nb: Apple Pay må være aktivert i PayPal-kontoen din (%1$s) og sørg for at landet og valutaen din er støttet (%2$s).

en: Apple requires that the website domain be registered on PayPal. Payments will not be processed if the Apple Pay button is used on an unregistered domain.
nb: Apple krever at nettstedets domene er registrert på PayPal. Betalinger vil ikke bli behandlet hvis Apple Pay-knappen brukes på et uregistrert domene.

en: Approved but not captured. No action needed.
nb: Godkjent, men ikke registrert. Ingen tiltak nødvendig.

en: Approved.
nb: Godkjent.

en: Approved—waiting for payer to send funds.
nb: Godkjent—venter på at betaler skal sende midler.

en: As a result, each buyer may see a different set of buttons. Pay Later options vary by country and may display different buttons.
nb: Som et resultat kan hver kjøper se et annet sett med knapper. Betal senere-alternativer varierer fra land til land og kan vise forskjellige knapper.

en: At top of checkout Page
nb: På toppen av kassesiden

en: Authentication failed. Please try again.
nb: Autentisering mislyktes. Vennligst prøv igjen.

en: Authentication message error. Please try again.
nb: Feilmelding ved autentisering. Vennligst prøv igjen.

en: Authorization result error. Please try again.
nb: Autorisasjonsresultatfeil. Vennligst prøv igjen.

en: Authorize
nb: Autoriser

en: BIN error. Please try another card.
nb: BIN-feil. Vennligst prøv et annet kort.

en: Bank authorization already settled. Please try again.
nb: Bankautoriseringen er allerede behandlet. Vennligst prøv igjen.

en: Bank authorization expired. Please try again.
nb: Bankautorisasjonen har utløpt. Vennligst prøv igjen.

en: Bank authorization mismatch. Please try again.
nb: Bankautorisering samsvarer ikke. Vennligst prøv igjen.

en: Bank authorization voided. Please try again.
nb: Bankautorisering annullert. Vennligst prøv igjen.

en: Below Proceed to Checkout button
nb: Under Kjøp-knappen

en: Billing
nb: Fakturering

en: Billing &amp; Shipping
nb: Fakturering &amp; Frakt

en: Billing Address
nb: Faktureringsadresse

en: Billing address didn’t match the card (AVS).
nb: Faktureringsadressen stemte ikke overens med kortet (AVS).

en: Billing address error. Please check your billing details.
nb: Feil i faktureringsadresse. Vennligst sjekk faktureringsdetaljene dine.

en: Billing details
nb: Faktureringsdetaljer

en: Black
nb: Svart

en: Blue
nb: Blå

en: Book
nb: Bok

en: Brand Name
nb: Merkenavn

en: Button Color
nb: Knappefarge

en: Button Height
nb: Knappehøyde

en: Button Label
nb: Knappeetikett

en: Button Layout
nb: Knappoppsett

en: Button Shape
nb: Knappeform

en: Button Width
nb: Knappebredde

en: Buy
nb: Kjøp

en: Buy Now
nb: Kjøp nå

en: By Easy Payment
nb: Ved enkel betaling

en: By Repocean
nb: Av Repocean

en: By default all possible credit cards will be accepted. You can disable some cards, if you wish.
nb: Som standard vil alle mulige kredittkort bli akseptert. Du kan deaktivere noen kort hvis du ønsker det.

en: By default, all PayPal buttons are enabled. To hide specific buttons, use the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> option.
nb: Som standard er alle PayPal-knapper aktivert. For å skjule spesifikke knapper, bruk alternativet <strong>Deaktiver spesifikke betalingsknapper</strong>.

en: By nexaplugins
nb: Av nexaplugins

en: CVV verification failed. Please check your CVV.
nb: CVV-verifisering mislyktes. Vennligst sjekk CVV-en din.

en: Can you please tell us why you’re deactivating the plugin? Your feedback helps us make it better.
nb: Kan du vennligst fortelle oss hvorfor du deaktiverer pluginen? Din tilbakemelding hjelper oss med å gjøre den bedre.

en: Capture
nb: Fang

en: Capture Charge
nb: Fangstavgift

en: Card Details
nb: Kortdetaljer

en: Card Save Enabled
nb: Kortlagring aktivert

en: Card Security Code Result
nb: Resultat for kortsikkerhetskode

en: Card capture requested by the bank.
nb: Kortinnhenting forespurt av banken.

en: Card issuer/acquirer not allowed for this transaction.
nb: Kortutsteder/innløser ikke tillatt for denne transaksjonen.

en: Card not activated. Please activate your card and try again.
nb: Kortet er ikke aktivert. Vennligst aktiver kortet ditt og prøv igjen.

en: Card refused. Please use another payment method.
nb: Kortet ble avvist. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Card reported lost or stolen. Please use another card.
nb: Kortet er rapportert tapt eller stjålet. Vennligst bruk et annet kort.

en: Card type not supported. Please use another card.
nb: Korttype støttes ikke. Vennligst bruk et annet kort.

en: Carrier
nb: Bærer

en: Carrier Name*
nb: Fraktførerens navn*

en: Cart
nb: Handlekurv

en: Cart Page
nb: Handlekurvside

en: Category
nb: Kategori

en: Category Page
nb: Kategori Side

en: Check this box to display the Apple Pay button on selected pages.
nb: Merk av i denne boksen for å vise Apple Pay-knappen på valgte sider.

en: Check this box to display the Google Pay button on selected pages.
nb: Merk av i denne boksen for å vise Google Pay-knappen på utvalgte sider.

en: Checkout
nb: Kasse

en: Checkout Page
nb: Kasse Side

en: Choose the PayPal environment. Select "Sandbox" for testing transactions (no real transactions will occur) or "Production" for live transactions.
nb: Velg PayPal-miljøet. Velg "Sandbox" for å teste transaksjoner (ingen ekte transaksjoner vil finne sted) eller "Production" for ekte transaksjoner.

en: Choose where the PayPal buttons should appear on the cart page, either above or below the "Proceed to Checkout" button. This applies only to classic cart templates, not the new Cart Blocks layout.
nb: Velg hvor PayPal-knappene skal vises på handlekurvsiden, enten over eller under "Gå til kassen"-knappen. Dette gjelder kun for klassiske handlekurvmaler, ikke den nye Cart Blocks-layouten.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
nb: Velg om du ønsker å fange midler umiddelbart eller bare autorisere betalingen.

en: Click <strong>Save Changes</strong>.
nb: Klikk på <strong>Lagre endringer</strong>.

en: Click a payment option below to process your order.
nb: Klikk på et betalingsalternativ nedenfor for å behandle bestillingen din.

en: Click here to insert credentials manually
nb: Klikk her for å sette inn legitimasjon manuelt

en: Click the "%s" button below to process your order.
nb: Klikk på "%s"-knappen nedenfor for å behandle bestillingen din.

en: Click the PayPal button to add your payment method.
nb: Klikk på PayPal-knappen for å legge til betalingsmetoden din.

en: Click to Connect PayPal
nb: Klikk for å koble til PayPal

en: Click to Enable Apple Pay
nb: Klikk for å aktivere Apple Pay

en: Click to Enable Google Pay
nb: Klikk for å aktivere Google Pay

en: Close
nb: Lukk

en: Color
nb: Farge

en: Combination Mark (PP PayPal)
nb: Kombinasjonsmerke (PP PayPal)

en: Communication error. Please try again later.
nb: Kommunikasjonsfeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: Communication error. Please try again shortly.
nb: Kommunikasjonsfeil. Vennligst prøv igjen om kort tid.

en: Community support
nb: Fellesskapsstøtte

en: Compatibility issue
nb: Kompatibilitetsproblem

en: Configuration error. Please contact support.
nb: Konfigurasjonsfeil. Vennligst kontakt support.

en: Congratulations! PayPal is Connected 🎉
nb: Gratulerer! PayPal er tilkoblet 🎉

en: Connect to PayPal
nb: Koble til PayPal

en: Connect to PayPal Sandbox
nb: Koble til PayPal Sandbox

en: Connected Account:
nb: Koblet konto:

en: Connection Status
nb: Tilkoblingsstatus

en: Contingencies not resolved. Please try again.
nb: Uforutsette hendelser ikke løst. Vennligst prøv igjen.

en: Contingency for 3D Secure
nb: Beredskap for 3D Secure

en: Continue to payment
nb: Fortsett til betaling

en: Country error. Please try another payment method.
nb: Landsfeil. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
nb: Opprett en konto ved å fylle ut informasjonen nedenfor. Hvis du er en tilbakevendende kunde, vennligst logg inn øverst på siden.

en: Create an account?
nb: Opprett en konto?

en: Credit Card Statement Name
nb: Kredittkortutskrift Navn

en: Credit card mismatch. Please check your card details.
nb: Kredittkortet stemmer ikke overens. Vennligst sjekk kortdetaljene dine.

en: Credit error. Please try another payment method.
nb: Kredittfeil. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Credit or Debit Card
nb: Kreditt- eller debetkort

en: Currency mismatch. Please try again with the correct currency.
nb: Valuta mismatch. Vennligst prøv igjen med riktig valuta.

en: Currency not supported. Please select a supported currency.
nb: Valutaen støttes ikke. Vennligst velg en støttet valuta.

en: Currency validation error. Please select a supported currency.
nb: Valideringsfeil for valuta. Vennligst velg en støttet valuta.

en: Debug log
nb: Feilrettingslogg

en: Decline threshold exceeded. Please try again later.
nb: Nedgangsterskelen er overskredet. Vennligst prøv igjen senere.

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Difficult to set up
nb: Vanskelig å sette opp

en: Diners Club card rejected. Please use another card.
nb: Diners Club-kortet ble avvist. Vennligst bruk et annet kort.

en: Disable Specific Payment Buttons
nb: Deaktiver spesifikke betalingsknapper

en: Disable specific credit cards
nb: Deaktiver spesifikke kredittkort

en: Disable the <strong>Enable PayPal</strong> option.
nb: Deaktiver <strong>Aktiver PayPal</strong> alternativet.

en: Disable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
nb: Deaktiver alternativet <strong>Aktiver avansert kreditt-/debetkort</strong>.

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Disconnect PayPal Account
nb: Koble fra PayPal-konto

en: Display Apple Pay Button On
nb: Vis Apple Pay-knappen På

en: Display Google Pay Button On
nb: Vis Google Pay-knapp på

en: Display Pay Later messaging On
nb: Vis Pay Later-meldinger På

en: Display PayPal Buttons On
nb: Vis PayPal-knapper på

en: Displays Pay Later messaging for available offers.
nb: Viser Pay Later-meldinger for tilgjengelige tilbud.

en: Domain Registration
nb: Domeneregistrering

en: Donate
nb: Doner

en: Done!
nb: Ferdig!

en: Duplicate transaction.
nb: Duplisert transaksjon.

en: Duplicate transaction. Please try again.
nb: Duplisert transaksjon. Vennligst prøv igjen.

en: Dynamic currency conversion not supported. Please try again.
nb: Dynamisk valutakonvertering støttes ikke. Vennligst prøv igjen.

en: Edit
nb: Rediger

en: Enable Advanced Credit/Debit Card
nb: Aktiver avansert kreditt-/debetkort

en: Enable Apple Pay
nb: Aktiver Apple Pay

en: Enable Google Pay
nb: Aktiver Google Pay

en: Enable Pay Later Messaging
nb: Aktiver Pay Later-meldinger

en: Enable PayPal
nb: Aktiver PayPal

en: Enable card saving at checkout
nb: Aktiver kortlagring ved utsjekking

en: Enable logging
nb: Aktiver logging

en: Enable the Advanced Credit/Debit Card payment option as a separate gateway on the checkout page. This gateway typically offers a lower PayPal fee compared to the PayPal Smart Button. The fee is 2.59% + $0.49* per transaction for Advanced Credit/Debit Card payments and 3.49% + $0.49* for PayPal Smart Buttons. It supports major cards like Visa, Mastercard, and American Express, providing a secure and streamlined payment experience.
nb: Aktiver alternativet for avansert kreditt-/debetkortbetaling som en egen betalingsløsning på kassesiden. Denne betalingsløsningen tilbyr vanligvis et lavere PayPal-gebyr sammenlignet med PayPal Smart Button. Gebyret er 2,59 % + $0,49* per transaksjon for avanserte kreditt-/debetkortbetalinger og 3,49 % + $0,49* for PayPal Smart Buttons. Den støtter store kort som Visa, Mastercard og American Express, og gir en sikker og strømlinjeformet betalingsopplevelse.

en: Enable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
nb: Aktiver alternativet <strong>Aktiver avansert kreditt-/debetkort</strong>.

en: Enable this option to activate the PayPal gateway. Uncheck to disable it.
nb: Aktiver dette alternativet for å aktivere PayPal-gatewayen. Fjern merket for å deaktivere den.

en: Enable this to use the default Place Order button on the checkout page instead of showing PayPal buttons. This setting does not affect Express Checkout.
nb: Aktiver dette for å bruke standard "Plasser ordre"-knappen på kassesiden i stedet for å vise PayPal-knapper. Denne innstillingen påvirker ikke Express Checkout.

en: Enable/Disable
nb: Aktiver/Deaktiver

en: Enter Live PayPal Email.
nb: Skriv inn Live PayPal-e-post.

en: Enter PayPal Client ID.
nb: Skriv inn PayPal-klient-ID.

en: Enter PayPal Secret key.
nb: Skriv inn PayPal hemmelig nøkkel.

en: Enter Sandbox PayPal Email.
nb: Skriv inn Sandbox PayPal-e-post.

en: Entity not supported. Please try another payment method.
nb: Enheten støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Environment
nb: Miljø

en: Example: To hide the Pay Later button on the Checkout Page:
nb: Eksempel: For å skjule Pay Later-knappen på utsjekkingssiden:

en: Expired card. Please use another card.
nb: Utgått kort. Vennligst bruk et annet kort.

en: Expiry date error. Please check your card details.
nb: Utløpsdato feil. Vennligst sjekk kortdetaljene dine.

en: Express Checkout
nb: Express Kasse

en: FAQ
nb: Ofte stilte spørsmål

en: Fee
nb: Avgift

en: Field validation failed. Please check your payment details.
nb: Validering av feltet feilet. Vennligst sjekk betalingsdetaljene dine.

en: Find the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> setting.
nb: Finn <strong>Deaktiver spesifikke betalingsknapper</strong> innstillingen.

en: Flexes between 120px and 300px wide
nb: Flekses mellom 120px og 300px bredde

en: Flexes between 250px and 1169px wide
nb: Flekses mellom 250px og 1169px bredde

en: Flexes between 250px and 768px wide
nb: Flekses mellom 250px og 768px bredde

en: Frequency limit exceeded. Please try again later.
nb: Frekvensgrensen er overskredet. Vennligst prøv igjen senere.

en: Funding instrument expired. Please use another payment method.
nb: Finansieringsinstrumentet har utløpt. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Funding source already exists. Please use another payment method.
nb: Finansieringskilden eksisterer allerede. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Funds were refunded.
nb: Midler ble refundert.

en: Gaming refund error. Please contact support.
nb: Feil ved refusjon av spill. Vennligst kontakt support.

en: Gaming transaction error. Please use another payment method.
nb: Feil ved spilltransaksjon. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Generate SEO-friendly titles, descriptions, and attributes with AI. Includes bulk tools and templates.
nb: Generer SEO-vennlige titler, beskrivelser og attributter med AI. Inkluderer verktøy for massebehandling og maler.

en: Get Support
nb: Få støtte

en: Go to <strong>Advanced Card Payments</strong> settings.
nb: Gå til <strong>Innstillinger for avanserte kortbetalinger</strong>.

en: Go to <strong>PayPal Settings > Checkout Page</strong>.
nb: Gå til <strong>PayPal-innstillinger > Kasseside</strong>.

en: Go to <strong>PayPal Settings</strong> > Checkout Page
nb: Gå til <strong>PayPal-innstillinger</strong> > Kasseside

en: Gold (Recommended)
nb: Gull (Anbefalt)

en: Google Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
nb: Google Pay er ikke aktivert i PayPal-kontoen din. Klikk nedenfor for å aktivere det.<br><br><strong>Støttede land:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Støttede valutaer:</strong><br>%2$s

en: Google Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s). Please ensure your country and currency are supported (%2$s).
nb: Google Pay må være aktivert i PayPal-kontoen din (%1$s). Vennligst sørg for at landet og valutaen din er støttet (%2$s).

en: Got it
nb: Fikk det

en: Gray
nb: Grå

en: Grayscale
nb: Gråtoner

en: Hide
nb: Skjul

en: Hold - call center. Please contact your card issuer.
nb: Hold - callsenter. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: Home
nb: Hjem

en: Home Page
nb: Hjemmeside

en: Horizontal
nb: Horisontal

en: Horizontal (Recommended)
nb: Horisontal (Anbefalt)

en: Host key error. Please try again.
nb: Vertnøkkel feil. Vennligst prøv igjen.

en: How can I contact support or request a new functionality?
nb: Hvordan kan jeg kontakte support eller be om en ny funksjonalitet?

en: How can I hide specific PayPal buttons?
nb: Hvordan kan jeg skjule spesifikke PayPal-knapper?

en: How can I show only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page?
nb: Hvordan kan jeg vise kun betalingsmetoden "Kreditt- eller debetkort" på kassesiden?

en: How can I show only the "PayPal" button on the Checkout page?
nb: Hvordan kan jeg vise kun "PayPal"-knappen på kassen-siden?

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on Home page.
nb: Jeg trenger en kortkode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på hjemmesiden.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on cart page.
nb: Jeg trenger en kortkode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på handlekurv-siden.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on category page.
nb: Jeg trenger en kortkode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på kategorisiden.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on payment page.
nb: Jeg trenger en kortkode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på betalingssiden.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on product page.
nb: Jeg trenger en kortkode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på produktsiden.

en: I rather wouldn't say
nb: Jeg vil helst ikke si

en: ID mismatch. Please try again.
nb: ID-mismatch. Vennligst prøv igjen.

en: Icon
nb: Ikon

en: Idempotency failure. Please try again.
nb: Idempotensfeil. Vennligst prøv igjen.

en: If the billing address is empty and PayPal provides a shipping address, the order will use the shipping address as the billing address.
nb: Hvis fakturaadressen er tom og PayPal gir en leveringsadresse, vil bestillingen bruke leveringsadressen som fakturaadresse.

en: If you enable this setting, PayPal will be instructed not to allow the buyer to use funding sources that take additional time to complete (for example, eChecks). Instead, the buyer will be required to use an instant funding source, such as an instant transfer, a credit/debit card, or PayPal Credit.
nb: Hvis du aktiverer denne innstillingen, vil PayPal bli instruert om ikke å tillate kjøperen å bruke finansieringskilder som tar ekstra tid å fullføre (for eksempel eChecks). I stedet vil kjøperen bli pålagt å bruke en øyeblikkelig finansieringskilde, som en øyeblikkelig overføring, et kreditt-/debetkort eller PayPal Credit.

en: If you have a moment, we'd love it if you could leave us a <b><a target="_blank" href="%1$s">quick review</a>.</b> it motivates us and helps us keep improving. 💫 <br>Have feature ideas? Include them in your review — your feedback shapes our roadmap, and we love turning your ideas into reality.
nb: Hvis du har et øyeblikk, ville vi sette pris på om du kunne gi oss en <b><a target="_blank" href="%1$s">rask vurdering</a>.</b> Det motiverer oss og hjelper oss med å fortsette å forbedre oss. 💫 <br>Har du idéer til funksjoner? Inkluder dem i vurderingen din — tilbakemeldingene dine former vår veikart, og vi elsker å gjøre ideene dine til virkelighet.

en: If you have any questions, encounter an issue, or have a new functionality request, please create a support ticket on our official support page at:
nb: Hvis du har spørsmål, opplever et problem, eller har en forespørsel om ny funksjonalitet, vennligst opprett en supportticket på vår offisielle supportsiden på:

[ctx: Important]
en: <strong>You're almost done!</strong><br>Review your information before you place your order.
nb: <strong>Du er nesten ferdig!</strong><br>Gå gjennom informasjonen din før du legger inn bestillingen.

[ctx: Important]
en: Advanced Card Processing.
nb: Avansert kortbehandling.

[ctx: Important]
en: Cancel order
nb: Avbryt bestilling

[ctx: Important]
en: Card number
nb: Kortnummer

[ctx: Important]
en: Click the "%s" button below to process your order.
nb: Klikk på "%s"-knappen nedenfor for å behandle bestillingen din.

[ctx: Important]
en: Confirm Your PayPal Order
nb: Bekreft din PayPal-bestilling

[ctx: Important]
en: Confirm your PayPal order
nb: Bekreft din PayPal-bestilling

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card
nb: Kreditt- eller debetkort

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card (PayPal) By Easy Payment
nb: Kreditt- eller debetkort (PayPal) med enkel betaling

[ctx: Important]
en: Expiration date
nb: Utløpsdato

[ctx: Important]
en: Express Checkout
nb: Express Kasse

[ctx: Important]
en: Or
nb: Eller

[ctx: Important]
en: Or continue below
nb: Eller fortsett nedenfor

[ctx: Important]
en: PayPal Gateway By Easy Payment
nb: PayPal Gateway av Easy Payment

[ctx: Important]
en: PayPal, Pay Later, Venmo, Credit & Debit Cards, Google Pay, Apple Pay — and many more.
nb: PayPal, Bet senere, Venmo, Kreditt- og debetkort, Google Pay, Apple Pay — og mange flere.

[ctx: Important]
en: Proceed to PayPal
nb: Gå til PayPal

[ctx: Important]
en: Sandbox Mode Enabled.
nb: Sandkassemodus aktivert.

[ctx: Important]
en: Security code
nb: Sikkerhetskode

[ctx: Important]
en: Use test card 4111 1111 1111 1111 with any future expiration date and any CVV.
nb: Bruk testkort 4111 1111 1111 1111 med hvilken som helst fremtidig utløpsdato og hvilken som helst CVV.

en: Important Note
nb: Viktig merknad

en: Important:
nb: Viktig:

en: Include all line item details in the payment request to PayPal so that they can be seen from the PayPal transaction details page.
nb: Inkluder alle linjepostdetaljer i betalingsforespørselen til PayPal slik at de kan sees fra PayPal-transaksjonsdetaljsiden.

en: Incorrect PIN.
nb: Feil PIN-kode.

en: Incorrect PIN. Please re-enter your PIN.
nb: Feil PIN. Vennligst skriv inn PIN-koden din på nytt.

en: Install Now
nb: Installer nå

en: Installment not supported. Please try another payment method.
nb: Avdrag støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Instant Payments
nb: Umiddelbare betalinger

en: Insufficient funds.
nb: Utilstrekkelige midler.

en: Invalid account number.
nb: Ugyldig kontonummer.

en: Invalid amount.
nb: Ugyldig beløp.

en: Invalid capture date.
nb: Ugyldig fangstdato.

en: Invalid card expiry date.
nb: Ugyldig utløpsdato for kortet.

en: Invalid card security code (CVV).
nb: Ugyldig kort sikkerhetskode (CVV).

en: Invalid currency. Please select a supported currency.
nb: Ugyldig valuta. Vennligst velg en støttet valuta.

en: Invalid data format.
nb: Ugyldig dataformat.

en: Invalid funding instrument. Please try another payment method.
nb: Ugyldig finansieringsinstrument. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Invalid input. Please check your payment details.
nb: Ugyldig inndata. Vennligst sjekk betalingsdetaljene dine.

en: Invalid issue. Please try again.
nb: Ugyldig problem. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid merchant category.
nb: Ugyldig handelskategori.

en: Invalid merchant configuration.
nb: Ugyldig handelskonfigurasjon.

en: Invalid or missing payment token fields.
nb: Ugyldige eller manglende betalings-token-felt.

en: Invalid or restricted card.
nb: Ugyldig eller begrenset kort.

en: Invalid or restricted card. Please use another card.
nb: Ugyldig eller begrenset kort. Vennligst bruk et annet kort.

en: Invalid order.
nb: Ugyldig bestilling.

en: Invalid parent transaction status. Please try again.
nb: Ugyldig status for foreldetransaksjon. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid payment method. Please try another payment method.
nb: Ugyldig betalingsmetode. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Invalid processing code.
nb: Ugyldig behandlingskode.

en: Invalid product. Please try another product.
nb: Ugyldig produkt. Vennligst prøv et annet produkt.

en: Invalid terminal configuration.
nb: Ugyldig terminalkonfigurasjon.

en: Invalid trace ID. Please try again.
nb: Ugyldig spor-ID. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid trace reference. Please try again.
nb: Ugyldig sporreferanse. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid transaction ID. Please try again.
nb: Ugyldig transaksjons-ID. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid transaction state.
nb: Ugyldig transaksjonsstatus.

en: Invalid transaction.
nb: Ugyldig transaksjon.

en: Invalid transaction. Please try again.
nb: Ugyldig transaksjon. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid value posted for %s
nb: Ugyldig verdi sendt for %s

en: Invalid verification token. Please try again.
nb: Ugyldig verifiseringstoken. Vennligst prøv igjen.

en: Invoice prefix
nb: Faktura prefiks

en: Issuer not available. Please try again later.
nb: Utsteder ikke tilgjengelig. Vennligst prøv igjen senere.

en: Issuer temporarily not available. Please try again shortly.
nb: Utsteder er midlertidig utilgjengelig. Vennligst prøv igjen om kort tid.

en: Item
nb: Vare

en: Items
nb: Elementer

en: Landing Page
nb: Landingside

en: Large
nb: Stor

en: Late reversal. Please contact support.
nb: Sen reversering. Vennligst kontakt support.

en: Layout Type
nb: Oppsettstype

en: Learn more about Pay Later on PayPal’s website.
nb: Lær mer om Betal senere på PayPals nettsted.

en: Left
nb: Venstre

en: Live Client ID
nb: Live klient-ID

en: Live PayPal Email
nb: Live PayPal-e-post

en: Live Preview
nb: Live forhåndsvisning

en: Live Secret key
nb: Live hemmelig nøkkel

en: Log PayPal events, such as Webhook, Payment, Refund inside %s
nb: Logg PayPal-hendelser, som Webhook, Betaling, Refusjon inne i %s

en: Login
nb: Logg inn

en: Logo Position
nb: Logo posisjon

en: Logo Type
nb: Logotype

en: MCC code error. Please contact support.
nb: MCC-kodefeil. Vennligst kontakt support.

en: Marked as refunded via PayPal. Total refunded: %1$s %2$s.
nb: Merket som refundert via PayPal. Totalt refundert: %1$s %2$s.

en: Mastercard blocked. Please use another card.
nb: Mastercard blokkert. Vennligst bruk et annet kort.

en: Medium
nb: Moderat

en: Merchant ID not found. Please contact support.
nb: Kjøpmanns-ID ble ikke funnet. Vennligst kontakt support.

en: Merchant not registered. Please contact support.
nb: Kjøpmann ikke registrert. Vennligst kontakt support.

en: Mini Cart
nb: Mini handlekurv

en: Mini Cart (Side Cart)
nb: Mini Handlekurv (Sidehandlekurv)

en: Missing business rule or data. Please try again.
nb: Mangler forretningsregel eller data. Vennligst prøv igjen.

en: Missing features
nb: Manglende funksjoner

en: Monochrome
nb: Monokrom

en: MyBank
nb: MinBank

en: Network error. Please try again later.
nb: Nettverksfeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: Network frequency limit exceeded. Please try again later.
nb: Nettverksfrekvensgrensen er overskredet. Vennligst prøv igjen senere.

en: No Preference
nb: Ingen preferanse

en: No further action is required unless additional customization is needed.
nb: Ingen ytterligere tiltak er nødvendig med mindre ekstra tilpasning er nødvendig.

en: No matching plugins found for your store settings.
nb: Ingen matchende plugins funnet for butikkinnstillingene dine.

en: None
nb: Ingen

en: Not supported. Please try another payment method.
nb: Ikke støttet. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: OR
nb: ELLER

en: Once you save the changes in both sections, only the "Credit or Debit Card" payment method will appear on the Checkout page.
nb: Når du har lagret endringene i begge seksjoner, vil kun betalingsmetoden "Kreditt- eller debetkort" vises på utsjekkingssiden.

en: Once you save the changes in both sections, only the "PayPal" button will appear on the Checkout page.
nb: Når du har lagret endringene i begge seksjoner, vil kun "PayPal"-knappen vises på utsjekkingssiden.

en: Only part of the amount was approved.
nb: Bare en del av beløpet ble godkjent.

en: Order
nb: Bestilling

en: Order Review Page
nb: Ordre Gjennomgangsside

en: Other
nb: Annen

en: PIN error. Please try again with the correct PIN.
nb: PIN-feil. Vennligst prøv igjen med riktig PIN-kode.

en: POS flag not supported. Please try another payment method.
nb: POS-flagg støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Pay
nb: Betal

en: Pay Later Messaging
nb: Betal senere-meldinger

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
nb: Betal via PayPal; du kan betale med kredittkortet ditt hvis du ikke har en PayPal-konto

en: PayPal (Recommended)
nb: PayPal (Anbefalt)

en: PayPal Account Connected
nb: PayPal-konto tilkoblet

en: PayPal Button Position (Classic Cart Only)
nb: Plassering av PayPal-knapp (Kun klassisk handlekurv)

en: PayPal Checkout
nb: PayPal Kasse

en: PayPal Connection
nb: PayPal-tilkobling

en: PayPal Credit
nb: PayPal Kreditt

en: PayPal Fee:
nb: PayPal-gebyr:

en: PayPal Pay Later
nb: Betal senere med PayPal

en: PayPal Pay Later lets your customers split their purchases into interest-free payments over time, such as "Pay in 4" or monthly installments. You get paid in full upfront, while customers enjoy flexible payment options.
nb: PayPal Pay Later lar kundene dine dele opp kjøpene sine i rente-frie betalinger over tid, som "Betal i 4" eller månedlige avdrag. Du får betalt i sin helhet på forhånd, mens kundene nyter fleksible betalingsalternativer.

en: PayPal Settings
nb: PayPal-innstillinger

en: PayPal Shipment Tracking
nb: PayPal forsendelsessporing

en: PayPal Smart Button Preview
nb: PayPal Smart Button Forhåndsvisning

en: PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) are shown automatically based on factors such as the buyer’s country and their device type. <br><br>By default, <b>all buttons are enabled.</b> To disable individual payment buttons, use the <b>"Disable Specific Payment Buttons"</b> setting available in each page section below.<br><br>For Express Checkout, it will follow the configuration from the Checkout Page.<br>For Mini Cart, this setting will follow the configuration from the Product Page.
nb: PayPal-knapper (f.eks. Betal senere, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, osv.) vises automatisk basert på faktorer som kjøperens land og enhetstype. <br><br>Som standard er <b>alle knapper aktivert.</b> For å deaktivere individuelle betalingsknapper, bruk innstillingen <b>"Deaktiver spesifikke betalingsknapper"</b> som er tilgjengelig i hver seksjon på siden nedenfor.<br><br>For Express Checkout vil det følge konfigurasjonen fra utsjekkingssiden.<br>For Mini Cart vil denne innstillingen følge konfigurasjonen fra produktsiden.

en: PayPal onboarding process successfully completed.
nb: PayPal onboarding-prosessen er fullført.

en: PayPal, Credit/Debit Cards, Google Pay, Apple Pay, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact & more - by an official PayPal Partner
nb: PayPal, kreditt-/debetkort, Google Pay, Apple Pay, Betal senere, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact og mer - av en offisiell PayPal-partner

en: Payee does not have a PayPal account.
nb: Mottakeren har ikke en PayPal-konto.

en: Payee receiving preference requires action (often currency related).
nb: Mottakerens betalingspreferanse krever handling (ofte relatert til valuta).

en: Payee’s PayPal account requires verification.
nb: Betalers PayPal-konto krever verifisering.

en: Payment
nb: Betaling

en: Payment Gateway for Authorize.Net for WooCommerce
nb: Betalingsgateway for Authorize.Net for WooCommerce

en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce
nb: Betalingsgateway for PayPal på WooCommerce

en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce: %1$s
nb: Betalingsgateway for PayPal på WooCommerce: %1$s

en: Payment Gateway for PhonePe and for WooCommerce
nb: Betalingsgateway for PhonePe og for WooCommerce

en: Payment Gateway for Razorpay and for WooCommerce
nb: Betalingsgateway for Razorpay og for WooCommerce

en: Payment Page
nb: Betalingsside

en: Payment action
nb: Betalingshandling

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
nb: Betaling autorisert. Endre betalingsstatus til behandling eller fullført for å fange midler.

en: Payment by eCheck—awaiting clearance.
nb: Betaling med eCheck—venter på godkjenning.

en: Payment declined. %s
nb: Betaling avvist. %s

en: Payment failed. %s
nb: Betaling mislyktes. %s

en: Payment pending (%1$s).
nb: Betaling venter (%1$s).

en: Payment pending manual review.
nb: Betaling venter på manuell gjennomgang.

en: Payment via %1$s : %2$s.
nb: Betaling via %1$s : %2$s.

en: Payment via %1$s Pending. PayPal reason: %2$s.
nb: Betaling via %1$s venter. PayPal årsak: %2$s.

en: Payment via %1$s declined. %2$s
nb: Betaling via %1$s ble avvist. %2$s

en: Payment via %1$s failed. %2$s
nb: Betaling via %1$s mislyktes. %2$s

en: Payment via %1$s partially refunded. PayPal reason: %2$s.
nb: Betaling via %1$s delvis refundert. PayPal grunn: %2$s.

en: Payment via %1$s pending. %2$s
nb: Betaling via %1$s er under behandling. %2$s

en: Payment via %1$s refunded. PayPal reason: %2$s.
nb: Betaling via %1$s er refundert. PayPal grunn: %2$s.

en: Payment via %1$s. Transaction ID: %2$s
nb: Betaling via %1$s. Transaksjons-ID: %2$s

en: Payment via %1$s: %2$s.
nb: Betaling via %1$s: %2$s.

en: Payment was canceled.
nb: Betalingen ble kansellert.

en: Payments from the Product or Cart page skip the review step and go straight to the Thank You page.
nb: Betalinger fra produkt- eller handlekurv-siden hopper over gjennomgangstrinnet og går rett til Takk for din bestilling-siden.

en: Phone required for this transaction. Please update your details.
nb: Telefon er nødvendig for denne transaksjonen. Vennligst oppdater detaljene dine.

en: Pill
nb: Pille

en: Place order
nb: Legg inn bestilling

en: Plain
nb: Enkel

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
nb: Vennligst velg et produkt for å legge til i handlekurven&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
nb: Vennligst velg produktalternativer&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
nb: Vennligst velg antall varer du ønsker å legge til i handlekurven&hellip;

en: Please describe what part of the layout or functionality was affected.
nb: Vennligst beskriv hvilken del av layouten eller funksjonaliteten som ble påvirket.

en: Please ensure that Apple Pay is enabled in your PayPal account.
nb: Vennligst sørg for at Apple Pay er aktivert i PayPal-kontoen din.

en: Please ensure that Google Pay is enabled in your PayPal account.
nb: Vennligst sørg for at Google Pay er aktivert i PayPal-kontoen din.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
nb: Vennligst skriv inn et prefiks for fakturanumrene dine. Hvis du bruker PayPal-kontoen din for flere butikker, må du sørge for at dette prefikset er unikt, da PayPal ikke vil tillate bestillinger med samme fakturanummer.

en: Please enter a valid CVV.
nb: Vennligst oppgi en gyldig CVV.

en: Please enter a valid card number.
nb: Vennligst skriv inn et gyldig kortnummer.

en: Please enter a valid expiration date.
nb: Vennligst oppgi en gyldig utløpsdato.

en: Please share why you’re deactivating the PayPal plugin so we can make improvements.
nb: Vennligst del hvorfor du deaktiverer PayPal-pluginet slik at vi kan gjøre forbedringer.

en: Please verify the PayPal account to receive the payments.
nb: Vennligst bekreft PayPal-kontoen for å motta betalingene.

en: Plugin logo
nb: Plugin-logo

en: Preview only. No payment will be processed.
nb: Bare forhåndsvisning. Ingen betaling vil bli behandlet.

en: Primary
nb: Primær

en: Processing error. Please try again.
nb: Behandlingsfeil. Vennligst prøv igjen.

en: Processor response: code=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s
nb: Prosessorrespons: kode=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s

en: Processor system error. Please try again later.
nb: Prosessor systemfeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: Product
nb: Produkt

en: Product Page
nb: Produkt side

en: Production (Live)
nb: Produksjon (Live)

en: Quasi-cash not supported. Please use another payment method.
nb: Quasi-kontanter støttes ikke. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Rate our plugin
nb: Vurder vår plugin

en: Ratio
nb: Forhold

en: Reattempt not permitted. Please use another payment method.
nb: Ny forsøk er ikke tillatt. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Recommended
nb: Anbefalt

en: Recommended Plugins
nb: Anbefalte plugins

en: Rect (Recommended)
nb: Rekt (Anbefalt)

en: Refund failed.
nb: Refusjon mislyktes.

en: Refund not supported on pending transactions. Please try again later.
nb: Refusjon støttes ikke på ventende transaksjoner. Vennligst prøv igjen senere.

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
nb: Refunderte %1$s - Refusjons-ID: %2$s

en: Register Your Domain with Apple Pay
nb: Registrer ditt domene med Apple Pay

en: Registration incomplete. Please complete registration.
nb: Registreringen er ufullstendig. Vennligst fullfør registreringen.

en: Remind me later
nb: Minn meg senere

en: Require Instant Payment
nb: Krev umiddelbar betaling

en: Responsive
nb: Responsiv

en: Responsive (Recommended)
nb: Responsiv (Anbefalt)

en: Restricted funding instrument. Please try another payment method.
nb: Begrenset finansieringsinstrument. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Return
nb: Tilbake

en: Return to payments
nb: Gå tilbake til betalinger

en: Return to your shop.
nb: Gå tilbake til butikken din.

en: Reversal not supported. Please contact support.
nb: Tilbakeføring støttes ikke. Vennligst kontakt support.

en: Reversal rejected. Please contact support.
nb: Tilbakeføring avvist. Vennligst kontakt support.

en: Right
nb: Rett

en: Sandbox (Test Mode)
nb: Sandbox (Testmodus)

en: Sandbox Client ID
nb: Sandbox klient-ID

en: Sandbox PayPal Email
nb: Sandbox PayPal-e-post

en: Sandbox Secret key
nb: Sandbox hemmelig nøkkel

en: Save to account
nb: Lagre til konto

en: Score error. Please try again.
nb: Poengfeil. Vennligst prøv igjen.

en: Security code (CVV) didn’t match.
nb: Sikkerhetskoden (CVV) stemte ikke overens.

en: Security violation. Please contact your card issuer.
nb: Sikkerhetsbrudd. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: Select <strong>Pay Later</strong> from the dropdown list.
nb: Velg <strong>Betal senere</strong> fra nedtrekkslisten.

en: Select Carrier
nb: Velg transportør

en: Select Height
nb: Velg høyde

en: Select PayPal Environment
nb: Velg PayPal-miljø

en: Select Vertical for stacked buttons, and Horizontal for side-by-side buttons.
nb: Velg Vertikal for stable knapper, og Horisontal for side-ved-side knapper.

en: Select payment buttons to disable
nb: Velg betalingsknapper som skal deaktiveres

en: Select the PayPal logo style displayed next to the payment method title on the checkout page.
nb: Velg PayPal-logoen som vises ved siden av betalingsmetodetittelen på kassesiden.

en: Send & Deactivate
nb: Send & Deaktiver

en: Send Item Details
nb: Send vare detaljer

en: Send line item details to PayPal
nb: Send linjeelementdetaljer til PayPal

en: Set the page(s) to display the Apple Pay button.
nb: Sett siden(e) til å vise Apple Pay-knappen.

en: Set the page(s) to display the Google Pay button.
nb: Sett siden(e) til å vise Google Pay-knappen.

en: Set the page(s) to display the PayPal Buttons.
nb: Sett siden(e) til å vise PayPal-knappene.

en: Set the page(s) you want to display messaging on, and then adjust that page's display option below.
nb: Sett siden(e) du vil vise meldinger på, og juster deretter sidens visningsalternativ nedenfor.

en: Set the title for the Advanced Credit/Debit Card payment method as it will appear on the checkout page (e.g., 'Pay with Credit/Debit Card')..
nb: Sett tittelen for betalingsmetoden for avansert kreditt-/debetkort som den vil vises på utsjekkingssiden (f.eks. 'Betal med kreditt-/debetkort').

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Setup or link an existing PayPal account.
nb: Sett opp eller koble til en eksisterende PayPal-konto.

en: Shipping address is incomplete.
nb: Fraktadresse er ufullstendig.

en: Shipping details
nb: Fraktinformasjon

en: Shortcode
nb: Kortkode

en: Show Redirect Icon and Text
nb: Vis omdirigeringsikon og tekst

en: Showcase your Google Business Profile reviews and star rating with customizable widgets.
nb: Vis frem vurderingene og stjernene på Google Bedriftsprofilen din med tilpassbare widgets.

en: Silver
nb: Sølv

en: Skip Order Review Page
nb: Hopp over bestillingsgjennomgangssiden

en: Small
nb: Liten

en: Something went wrong. Please try again.
nb: Noe gikk galt. Vennligst prøv igjen.

en: Sorry, your session has expired.
nb: Beklager, økten din har utløpt.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
nb: Beklager, økten din har utløpt. <a href="%s" class="wc-backward">Gå tilbake til butikken</a>

en: Start by adding helpful extensions to your store—payments, product content, reviews and more.
nb: Begynn med å legge til nyttige utvidelser til butikken din—betalinger, produktinnhold, anmeldelser og mer.

en: Status code error. Please try again.
nb: Statuskodefeil. Vennligst prøv igjen.

en: Status description error. Please try again.
nb: Statusbeskrivelsefeil. Vennligst prøv igjen.

en: Step 1: Update PayPal Settings
nb: Trinn 1: Oppdater PayPal-innstillinger

en: Step 2: Enable Advanced Credit/Debit Card Payments
nb: Trinn 2: Aktiver avanserte kreditt-/debetkortbetalinger

en: Step 2: Update Advanced Card Payments Settings
nb: Trinn 2: Oppdater innstillinger for avanserte kortbetalinger

en: Strong customer authentication required.
nb: Sterk kundegodkjenning kreves.

en: Strong customer authentication required. Please try again.
nb: Sterk kundegodkjenning kreves. Vennligst prøv igjen.

en: Subscribe
nb: Abonner

en: Suspected fraud. Please use another payment method.
nb: Mistenkt svindel. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: System error. Please try again later.
nb: Systemfeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: System unavailable. Please try again later.
nb: Systemet er utilgjengelig. Vennligst prøv igjen senere.

en: Tax
nb: Skatt

en: Temporary deactivation (troubleshooting)
nb: Midler deaktivasjon (feilsøking)

en: Temporary system issue. Please try again later.
nb: Midlertidig systemproblem. Vennligst prøv igjen senere.

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: Text Layout
nb: Tekstoppsett

en: Text Size
nb: Tekststørrelse

en: Thank you for using %s 💕
nb: Takk for at du bruker %s 💕

en: The Connect to PayPal service is temporarily unavailable.
nb: Tjenesten for å koble til PayPal er midlertidig utilgjengelig.

en: The PIN was not accepted.
nb: PIN-koden ble ikke akseptert.

en: The PayPal Client ID and Secret key you entered are invalid. Ensure you are using the correct credentials for the selected environment (Sandbox or Live).
nb: PayPal-klient-ID-en og hemmelig nøkkelen du oppga er ugyldige. Sørg for at du bruker de riktige legitimasjonene for det valgte miljøet (Sandbox eller Live).

en: The PayPal buttons are shown automatically based on several factors, including:
nb: PayPal-knappene vises automatisk basert på flere faktorer, inkludert:

en: The account is restricted or inactive.
nb: Kontoen er begrenset eller inaktiv.

en: The bank declined this transaction.
nb: Banken avslo denne transaksjonen.

en: The bank declined this transaction. Please try another payment method.
nb: Banken avslo denne transaksjonen. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: The buyer’s country
nb: Kjøperens land

en: The card is expired.
nb: Kortet er utløpt.

en: The card security code (CVV) did not match.
nb: Kortets sikkerhetskode (CVV) stemte ikke overens.

en: The card security code (CVV) was incorrect.
nb: Kortets sikkerhetskode (CVV) var feil.

en: The description displayed to customers during checkout.
nb: Beskrivelsen som vises til kundene under utsjekking.

en: The funding sources they’ve enabled
nb: Finansieringskildene de har aktivert

en: The issuer reversed the charge (chargeback).
nb: Utstederen reverserte gebyret (chargeback).

en: The page must be served over a secure (HTTPS) connection.
nb: Siden må leveres over en sikker (HTTPS) tilkobling.

en: The payer opened a dispute with PayPal.
nb: Betaleren åpnet en tvist med PayPal.

en: The primary setup is already complete.
nb: Den primære oppsettet er allerede fullført.

en: The title displayed to customers during checkout.
nb: Tittelen som vises til kundene under utsjekking.

en: The transaction could not be completed.
nb: Transaksjonen kunne ikke fullføres.

en: The type of landing page to show on the PayPal site for customer checkout. PayPal Account Optional must be checked for this option to be used.
nb: Type landing page som skal vises på PayPal-nettstedet for kundens utsjekking. PayPal-konto valgfri må være merket av for at dette alternativet skal kunne brukes.

en: The value entered here will be displayed on the buyer's credit card statement.
nb: Verdien som er angitt her vil bli vist på kjøperens kredittkortutskrift.

en: Their device type
nb: Deres enhetstype

en: There was a processing issue. The payment was reversed.
nb: Det oppstod et behandlingsproblem. Betalingen ble reversert.

en: This can help increase your sales, with many merchants seeing higher conversion rates and larger order sizes.
nb: Dette kan bidra til å øke salget ditt, med mange forhandlere som ser høyere konverteringsrater og større ordre størrelser.

en: This card is closed.
nb: Dette kortet er stengt.

en: This card is not allowed for recurring payments.
nb: Dette kortet er ikke tillatt for gjentakende betalinger.

en: This controls what users see as the brand / company name on PayPal review pages.
nb: Dette kontrollerer hva brukerne ser som merkevare / firmanavn på PayPal-gjennomgangssider.

en: This payment was unable to be processed successfully. Please try again with another payment method.
nb: Denne betalingen kunne ikke behandles vellykket. Vennligst prøv igjen med en annen betalingsmetode.

en: This represents the fee PayPal collects for the transaction.
nb: Dette representerer gebyret PayPal tar for transaksjonen.

en: This transaction is not authorized. Please contact your card issuer.
nb: Denne transaksjonen er ikke autorisert. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: This type of transaction is not permitted.
nb: Denne typen transaksjon er ikke tillatt.

en: Title
nb: Tittel

en: To display only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page, follow these steps:
nb: For å vise kun betalingsmetoden "Kreditt- eller debetkort" på kassen-siden, følg disse trinnene:

en: To display only the "PayPal" button on the Checkout page, follow these steps:
nb: For å vise kun "PayPal"-knappen på kassen-siden, følg disse trinnene:

en: To show the Apple Pay button,
nb: For å vise Apple Pay-knappen,

en: To show the Google Pay button,
nb: For å vise Google Pay-knappen,

en: To use Advanced Card Payments, ensure your PayPal account is eligible and enabled:<br><br>
                    <strong>Steps:</strong><br>
                    1. Visit developer.paypal.com → Apps & Credentials → API Credentials.<br>
                    2. Click your App Name.<br>
                    3. Under "Features" → Accept Payments, check if "Advanced Credit and Debit Card Payments" is enabled.<br>
                    4. If missing, your account or region may not support it.
nb: For å bruke avanserte kortbetalinger, må du sørge for at PayPal-kontoen din er kvalifisert og aktivert:<br><br>
                    <strong>Trinn:</strong><br>
                    1. Besøk developer.paypal.com → Apper og legitimasjon → API-legitimasjon.<br>
                    2. Klikk på appnavnet ditt.<br>
                    3. Under "Funksjoner" → Godta betalinger, sjekk om "Avanserte kreditt- og debetkortbetalinger" er aktivert.<br>
                    4. Hvis det mangler, kan det hende at kontoen din eller regionen din ikke støtter det.

en: Toggle to manual credential input
nb: Bytt til manuell innlogging av legitimasjon

en: Too many attempts. Please try again later.
nb: For mange forsøk. Vennligst prøv igjen senere.

en: Too many incorrect PIN attempts.
nb: For mange feil PIN-forsøk.

en: Top
nb: Topp

en: Total
nb: Totalt

en: Tracking Number*
nb: Sporingsnummer*

en: Transaction Id
nb: Transaksjons-ID

en: Transaction attempts exceed limit. Please try again later.
nb: Transaksjonsforsøk overskrider grensen. Vennligst prøv igjen senere.

en: Transaction declined. Please retry.
nb: Transaksjonen ble avvist. Vennligst prøv igjen.

en: Transaction not permitted. Please use another payment method.
nb: Transaksjon ikke tillatt. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Transaction type not supported. Please try another payment method.
nb: Transaksjonstype støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Unable to create order.
nb: Kan ikke opprette bestilling.

en: Under <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong>, select <strong>Credit or Debit Card</strong> and any other methods you want to hide.
nb: Under <strong>Deaktiver spesifikke betalingsknapper</strong>, velg <strong>Kreditt- eller debetkort</strong> og eventuelle andre metoder du ønsker å skjule.

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unrecognized response code. Please try again later.
nb: Ukjent svarkode. Vennligst prøv igjen senere.

en: Unsupported currency for this card.
nb: Ustøttet valuta for dette kortet.

en: Unsupported operation. Please try another payment method.
nb: Ustøttet operasjon. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Updated card issued. Please use your new card.
nb: Oppdatert kort utstedt. Vennligst bruk ditt nye kort.

en: Use PayPal Shipping Address as Billing
nb: Bruk PayPal-fraktadresse som fakturaadresse

en: Use Place Order Button
nb: Bruk Bestillingsknappen

en: User not authorized for this transaction.
nb: Bruker ikke autorisert for denne transaksjonen.

en: User not authorized. Please contact support.
nb: Bruker ikke autorisert. Vennligst kontakt support.

en: Validation error. Please check your payment details.
nb: Valideringsfeil. Vennligst sjekk betalingsdetaljene dine.

en: Verification token expired. Please try again.
nb: Bekreftelsestokenet har utløpt. Vennligst prøv igjen.

en: Verification token revoked. Please try again.
nb: Bekreftelsestokenet er tilbakekalt. Vennligst prøv igjen.

en: Vertical
nb: Vertikal

en: Vertical (Recommended)
nb: Vertikal (Anbefalt)

en: Virtual terminal not supported. Please try another payment method.
nb: Virtuell terminal støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Visit our support page for assistance
nb: Besøk vår støtteside for hjelp

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use an alternate payment method.
nb: Vi kan ikke behandle bestillingen din med betalingsinformasjonen du oppga. Vennligst bruk en alternativ betalingsmetode.

en: We could not find this account. Please check your card details.
nb: Vi kunne ikke finne denne kontoen. Vennligst sjekk kortdetaljene dine.

en: We could not properly connect to PayPal. Please reload the page to continue.
nb: Vi kunne ikke koble til PayPal på riktig måte. Vennligst last inn siden på nytt for å fortsette.

en: We do not ship to this address.
nb: Vi sender ikke til denne adressen.

en: We’re sorry to see you go! 💔
nb: Vi er lei oss for å se deg dra! 💔

en: What is PayPal Pay Later?
nb: Hva er PayPal Betal senere?

en: What part of the setup was confusing or unclear?
nb: Hvilken del av oppsettet var forvirrende eller uklar?

en: When enabled, Payment methods will only be visible to site administrators and store managers. This allows you to test PayPal on your live site without customers seeing them.
nb: Når aktivert, vil betalingsmetoder kun være synlige for nettstedadministratorer og butikkledere. Dette lar deg teste PayPal på ditt live nettsted uten at kundene ser dem.

en: When enabled, a redirect icon and message will appear to let customers know they will be taken to PayPal to complete their payment.
nb: Når aktivert, vil et omdirigeringsikon og en melding vises for å informere kundene om at de vil bli tatt til PayPal for å fullføre betalingen.

en: When enabled, customers can securely save their card details using PayPal for faster future checkouts.
nb: Når aktivert, kan kunder trygt lagre kortdetaljene sine ved hjelp av PayPal for raskere fremtidige utsjekkinger.

en: Which PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) will appear?
nb: Hvilke PayPal-knapper (f.eks. Betal senere, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, osv.) vil vises?

en: Which features were you looking for?
nb: Hvilke funksjoner så du etter?

en: White
nb: Hvit

en: White (No Border)
nb: Hvit (Ingen kant)

en: White with outline
nb: Hvit med omriss

en: Widgets for Google Business Reviews and Ratings
nb: Widgets for Google Bedriftsanmeldelser og Vurderinger

en: WooCommerce Version: %1$s
nb: WooCommerce versjon: %1$s

en: Wordmark (PayPal)
nb: Ordmerke (PayPal)

en: Write Review
nb: Skriv anmeldelse

en: Your bank needs to approve this. Please contact your card issuer.
nb: Din bank må godkjenne dette. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: Your customers can already buy now and pay later with PayPal — add messaging to your site to let them know. PayPal’s Pay Later helps boost merchants' conversion rates and increases cart sizes by 39%.¹ You get paid in full up front. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">More about Pay Later</a>
nb: Dine kunder kan allerede kjøpe nå og betale senere med PayPal — legg til meldinger på nettstedet ditt for å informere dem. PayPals Betal senere hjelper til med å øke handelsmenns konverteringsrater og øker handlekurvens størrelse med 39%.¹ Du får betalt i sin helhet på forhånd. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">Mer om Betal senere</a>

en: Your privacy is important to us. No personal data is collected with this form—just your valuable feedback and basic system information (such as WordPress and plugin versions) to help us improve our plugin.
nb: Din personvern er viktig for oss. Ingen personopplysninger samles inn med dette skjemaet—bare din verdifulle tilbakemelding og grunnleggende systeminformasjon (som WordPress- og pluginversjoner) for å hjelpe oss med å forbedre vår plugin.

en: easypayment
nb: enkeltbetaling

en: is currently enabled. PayPal payment methods are visible only to site administrators and store managers. Disable this mode after testing to make them available to customers.
nb: er for øyeblikket aktivert. PayPal betalingsmetoder er kun synlige for nettstedadministratorer og butikkledere. Deaktiver denne modusen etter testing for å gjøre dem tilgjengelige for kundene.

en: setup guide
nb: oppsettguide

en: supported countries and currencies
nb: støttede land og valutaer
