Payment Gateway for PayPal on WooCommerce 9.0.39 - en to no translation catalogue (582 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce
no: Betalingsgateway for PayPal på WooCommerce

note: Description of the plugin
en: PayPal, Credit/Debit Cards, Google Pay, Apple Pay, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact & more - by an official PayPal Partner
no: PayPal, kreditt-/debetkort, Google Pay, Apple Pay, Betal senere, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact og mer - av en offisiell PayPal-partner

en: Return
no: Tilbake

en: We’re sorry to see you go! 💔
no: Vi er lei oss for å se deg dra! 💔

en: Close
no: Lukk

en: Can you please tell us why you’re deactivating the plugin? Your feedback helps us make it better.
no: Kan du vennligst fortelle oss hvorfor du deaktiverer pluginen? Din tilbakemelding hjelper oss med å gjøre den bedre.

en: Temporary deactivation (troubleshooting)
no: Midler deaktivering (feilsøking)

en: Compatibility issue
no: Kompatibilitetsproblem

en: Please describe what part of the layout or functionality was affected.
no: Vennligst beskriv hvilken del av layouten eller funksjonaliteten som ble påvirket.

en: Difficult to set up
no: Vanskelig å sette opp

en: What part of the setup was confusing or unclear?
no: Hvilken del av oppsettet var forvirrende eller uklar?

en: Missing features
no: Manglende funksjoner

en: Which features were you looking for?
no: Hvilke funksjoner lette du etter?

en: Other
no: Annen

en: Please share why you’re deactivating the PayPal plugin so we can make improvements.
no: Vennligst del hvorfor du deaktiverer PayPal-pluginet slik at vi kan gjøre forbedringer.

en: Your privacy is important to us. No personal data is collected with this form—just your valuable feedback and basic system information (such as WordPress and plugin versions) to help us improve our plugin.
no: Din personvern er viktig for oss. Ingen personopplysninger samles inn med dette skjemaet—bare din verdifulle tilbakemelding og grunnleggende systeminformasjon (som WordPress- og pluginversjoner) for å hjelpe oss med å forbedre vår plugin.

en: Visit our support page for assistance
no: Besøk vår støtteside for hjelp

en: Get Support
no: Få støtte

en: Send & Deactivate
no: Send & Deaktiver

en: I rather wouldn't say
no: Jeg ville helst ikke si

en: Item
no: Vare

en: Fee
no: Avgift

en: Settings
no: Innstillinger

en: Community support
no: Fellesskapsstøtte

en: Rate our plugin
no: Vurder vår plugin

note: translators: %s: plugin name
en: Thank you for using %s 💕
no: Takk for at du bruker %s 💕

note: translators: %1$s: review URL
en: If you have a moment, we'd love it if you could leave us a <b><a target="_blank" href="%1$s">quick review</a>.</b> it motivates us and helps us keep improving. 💫 <br>Have feature ideas? Include them in your review — your feedback shapes our roadmap, and we love turning your ideas into reality.
no: Hvis du har et øyeblikk, ville vi sette pris på om du kunne gi oss en <b><a target="_blank" href="%1$s">rask anmeldelse</a>.</b> Det motiverer oss og hjelper oss med å fortsette å forbedre oss. 💫 <br>Har du funksjonsideer? Inkluder dem i anmeldelsen din — tilbakemeldingene dine former vår veikart, og vi elsker å gjøre ideene dine til virkelighet.

en: Write Review
no: Skriv anmeldelse

en: Done!
no: Ferdig!

en: Remind me later
no: Minn meg senere

en: Hide
no: Skjul

[ctx: Important]
en: Card number
no: Kortnummer

[ctx: Important]
en: Expiration date
no: Utløpsdato

[ctx: Important]
en: Security code
no: Sikkerhetskode

[ctx: Important]
en: Confirm Your PayPal Order
no: Bekreft din PayPal-bestilling

[ctx: Important]
en: Proceed to PayPal
no: Gå til PayPal

[ctx: Important]
note: translators: %s: Order button text (e.g. Place order)
en: Click the "%s" button below to process your order.
no: Klik på "%s"-knappen nedenfor for å behandle bestillingen din.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
no: Beklager, økten din har utløpt. <a href="%s" class="wc-backward">Gå tilbake til butikken</a>

en: Unable to create order.
no: Kan ikke opprette bestilling.

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card (PayPal) By Easy Payment
no: Kreditt- eller debetkort (PayPal) med enkel betaling

[ctx: Important]
en: Advanced Card Processing.
no: Avansert kortbehandling.

en: Place order
no: Legg inn bestilling

[ctx: Important]
en: Sandbox Mode Enabled.
no: Sandkassemodus aktivert.

[ctx: Important]
en: Use test card 4111 1111 1111 1111 with any future expiration date and any CVV.
no: Bruk testkort 4111 1111 1111 1111 med hvilken som helst fremtidig utløpsdato og hvilken som helst CVV.

en: Save to account
no: Lagre til konto

en: Refund failed.
no: Refusjon mislyktes.

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card
no: Kreditt- eller debetkort

[ctx: Important]
en: Confirm your PayPal order
no: Bekreft din PayPal-bestilling

[ctx: Important]
en: PayPal Gateway By Easy Payment
no: PayPal Gateway av Easy Payment

[ctx: Important]
en: PayPal, Pay Later, Venmo, Credit & Debit Cards, Google Pay, Apple Pay — and many more.
no: PayPal, Bet senere, Venmo, Kreditt- og debetkort, Google Pay, Apple Pay — og mange flere.

en: Admin Only Mode
no: Admin Bare Modus

en: is currently enabled. PayPal payment methods are visible only to site administrators and store managers. Disable this mode after testing to make them available to customers.
no: er for øyeblikket aktivert. PayPal betalingsmetoder er kun synlige for nettstedadministratorer og butikkledere. Deaktiver denne modusen etter testing for å gjøre dem tilgjengelige for kundene.

en: Please verify the PayPal account to receive the payments.
no: Vennligst bekreft PayPal-kontoen for å motta betalingene.

en: PayPal onboarding process successfully completed.
no: PayPal onboarding-prosessen er fullført med suksess.

en: We could not properly connect to PayPal. Please reload the page to continue.
no: Vi kunne ikke koble til PayPal på riktig måte. Vennligst last inn siden på nytt for å fortsette.

note: translators: %1$s: URL to the PayPal Connection page.
en: <strong>PayPal Setup Required:</strong> Connect your PayPal account or enter your Client ID and Secret in the <a href="%1$s">PayPal Connection</a> to begin accepting payments.
no: <strong>PayPal-oppsett påkrevd:</strong> Koble til PayPal-kontoen din eller skriv inn Klient-ID-en og Hemmeligheten din i <a href="%1$s">PayPal-tilkoblingen</a> for å begynne å motta betalinger.

en: Click the PayPal button to add your payment method.
no: Klikk på PayPal-knappen for å legge til betalingsmetoden din.

note: translators: %s: button label text
en: Click the "%s" button below to process your order.
no: Klik på "%s"-knappen nedenfor for å behandle bestillingen din.

en: Click a payment option below to process your order.
no: Klikk på en betalingsalternativ nedenfor for å behandle bestillingen din.

en: Return to payments
no: Gå tilbake til betalinger

en: PayPal Connection
no: PayPal-tilkobling

en: PayPal Settings
no: PayPal-innstillinger

en: Advanced Card Payments
no: Avanserte kortbetalinger

en: Pay Later Messaging
no: Betal senere-meldinger

en: Additional Settings
no: Ytterligere innstillinger

en: FAQ
no: Ofte stilte spørsmål

en: This represents the fee PayPal collects for the transaction.
no: Dette representerer gebyret PayPal tar for transaksjonen.

en: PayPal Fee:
no: PayPal-gebyr:

en: Disconnect
no: Frakobling

en: PayPal Account Connected
no: PayPal-konto tilkoblet

en: Connected Account:
no: Koblet konto:

en: Disconnect PayPal Account
no: Koble fra PayPal-konto

en: The PayPal Client ID and Secret key you entered are invalid. Ensure you are using the correct credentials for the selected environment (Sandbox or Live).
no: PayPal-klient-ID-en og hemmelig nøkkelen du oppga er ugyldige. Sørg for at du bruker de riktige legitimasjonene for det valgte miljøet (Sandbox eller Live).

en: Click to Connect PayPal
no: Klikk for å koble til PayPal

en: The Connect to PayPal service is temporarily unavailable.
no: Tjenesten for å koble til PayPal er midlertidig utilgjengelig.

en: Toggle to manual credential input
no: Bytt til manuell innlogging av legitimasjon

en: Recommended
no: Anbefalt

en: OR
no: ELLER

en: Click here to insert credentials manually
no: Klikk her for å sette inn legitimasjon manuelt

en: Which PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) will appear?
no: Hvilke PayPal-knapper (f.eks. Betal senere, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, osv.) vil vises?

en: The PayPal buttons are shown automatically based on several factors, including:
no: PayPal-knappene vises automatisk basert på flere faktorer, inkludert:

en: The buyer’s country
no: Kjøperens land

en: Their device type
no: Deres enhetstype

en: The funding sources they’ve enabled
no: Finansieringskildene de har aktivert

en: As a result, each buyer may see a different set of buttons. Pay Later options vary by country and may display different buttons.
no: Som et resultat kan hver kjøper se et annet sett med knapper. Betal senere-alternativer varierer fra land til land og kan vise forskjellige knapper.

en: How can I hide specific PayPal buttons?
no: Hvordan kan jeg skjule spesifikke PayPal-knapper?

en: By default, all PayPal buttons are enabled. To hide specific buttons, use the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> option.
no: Som standard er alle PayPal-knapper aktivert. For å skjule spesifikke knapper, bruk alternativet <strong>Deaktiver spesifikke betalingsknapper</strong>.

en: Example: To hide the Pay Later button on the Checkout Page:
no: Eksempel: For å skjule Pay Later-knappen på utsjekkingssiden:

en: Go to <strong>PayPal Settings</strong> > Checkout Page
no: Gå til <strong>PayPal-innstillinger</strong> > Kasseside

en: Find the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> setting.
no: Finn <strong>Deaktiver spesifikke betalingsknapper</strong> innstillingen.

en: Select <strong>Pay Later</strong> from the dropdown list.
no: Velg <strong>Betal senere</strong> fra nedtrekkslisten.

en: Click <strong>Save Changes</strong>.
no: Klikk <strong>Lagre endringer</strong>.

en: How can I show only the "PayPal" button on the Checkout page?
no: Hvordan kan jeg vise kun "PayPal"-knappen på kassen-siden?

en: To display only the "PayPal" button on the Checkout page, follow these steps:
no: For å vise kun "PayPal"-knappen på kassesiden, følg disse trinnene:

en: Step 1: Update PayPal Settings
no: Trinn 1: Oppdater PayPal-innstillinger

en: Under <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong>, select <strong>Credit or Debit Card</strong> and any other methods you want to hide.
no: Under <strong>Deaktiver spesifikke betalingsknapper</strong>, velg <strong>Kreditt- eller debetkort</strong> og eventuelle andre metoder du ønsker å skjule.

en: Step 2: Update Advanced Card Payments Settings
no: Trinn 2: Oppdater innstillinger for avanserte kortbetalinger

en: Go to <strong>Advanced Card Payments</strong> settings.
no: Gå til <strong>Innstillinger for avanserte kortbetalinger</strong>.

en: Disable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
no: Deaktiver alternativet <strong>Aktiver avansert kreditt-/debetkort</strong>.

en: Once you save the changes in both sections, only the "PayPal" button will appear on the Checkout page.
no: Når du har lagret endringene i begge seksjoner, vil kun "PayPal"-knappen vises på utsjekkingssiden.

en: How can I show only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page?
no: Hvordan kan jeg vise kun betalingsmetoden "Kreditt- eller debetkort" på utsjekkingssiden?

en: To display only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page, follow these steps:
no: For å vise kun betalingsmetoden "Kreditt- eller debetkort" på kassesiden, følg disse trinnene:

en: Go to <strong>PayPal Settings > Checkout Page</strong>.
no: Gå til <strong>PayPal-innstillinger > Kasseside</strong>.

en: Disable the <strong>Enable PayPal</strong> option.
no: Deaktiver <strong>Aktiver PayPal</strong> alternativet.

en: Step 2: Enable Advanced Credit/Debit Card Payments
no: Trinn 2: Aktiver avanserte kreditt-/debetkortbetalinger

en: Enable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
no: Aktiver alternativet <strong>Aktiver avansert kreditt-/debetkort</strong>.

en: Once you save the changes in both sections, only the "Credit or Debit Card" payment method will appear on the Checkout page.
no: Når du har lagret endringene i begge seksjoner, vil kun betalingsmetoden "Kreditt- eller debetkort" vises på kassesiden.

en: What is PayPal Pay Later?
no: Hva er PayPal Pay Later?

en: PayPal Pay Later lets your customers split their purchases into interest-free payments over time, such as "Pay in 4" or monthly installments. You get paid in full upfront, while customers enjoy flexible payment options.
no: PayPal Pay Later lar kundene dine dele opp kjøpene sine i rentefrie betalinger over tid, som "Betal i 4" eller månedlige avdrag. Du får betalt i sin helhet på forhånd, mens kundene nyter fleksible betalingsalternativer.

en: This can help increase your sales, with many merchants seeing higher conversion rates and larger order sizes.
no: Dette kan bidra til å øke salget ditt, med mange forhandlere som ser høyere konverteringsrater og større ordre størrelser.

en: Learn more about Pay Later on PayPal’s website.
no: Lær mer om Betal senere på PayPals nettsted.

en: How can I contact support or request a new functionality?
no: Hvordan kan jeg kontakte support eller be om en ny funksjonalitet?

en: If you have any questions, encounter an issue, or have a new functionality request, please create a support ticket on our official support page at:
no: Hvis du har noen spørsmål, opplever et problem, eller har en forespørsel om ny funksjonalitet, vennligst opprett en supportticket på vår offisielle supportsiden på:

en: Click to Enable Google Pay
no: Klikk for å aktivere Google Pay

en: Important:
no: Viktig:

en: Click to Enable Apple Pay
no: Klikk for å aktivere Apple Pay

en: Register Your Domain with Apple Pay
no: Registrer domenet ditt med Apple Pay

en: Any (sub)domain displaying an Apple Pay button must be registered on the PayPal website. If the domain is not registered, the payment method will not work.
no: Enhver (sub)domene som viser en Apple Pay-knapp må være registrert på PayPal-nettstedet. Hvis domenet ikke er registrert, vil betalingsmetoden ikke fungere.

en: Accept PayPal, Pay Later, and major cards in WooCommerce using the PayPal Commerce Platform.
no: Aksepter PayPal, Betal senere, og store kort i WooCommerce ved å bruke PayPal Commerce Platform.

en: By Easy Payment
no: Ved enkel betaling

en: AI Product Description Generator for WooCommerce
no: AI Produktbeskrivelse Generator for WooCommerce

en: Generate SEO-friendly titles, descriptions, and attributes with AI. Includes bulk tools and templates.
no: Generer SEO-vennlige titler, beskrivelser og attributter med AI. Inkluderer verktøy for masseproduksjon og maler.

en: By nexaplugins
no: Av nexaplugins

en: Payment Gateway for Authorize.Net for WooCommerce
no: Betalingsgateway for Authorize.Net for WooCommerce

en: Accept credit and debit cards via Authorize.Net with a secure, seamless WooCommerce checkout.
no: Aksepter kreditt- og debetkort via Authorize.Net med en sikker, sømløs WooCommerce-kasse.

en: Widgets for Google Business Reviews and Ratings
no: Widgets for Google Bedriftsanmeldelser og Vurderinger

en: Showcase your Google Business Profile reviews and star rating with customizable widgets.
no: Vis frem anmeldelsene og stjernene på Google Bedriftsprofilen din med tilpassbare widgets.

en: By Repocean
no: Av Repocean

en: Payment Gateway for PhonePe and for WooCommerce
no: Betalingsgateway for PhonePe og for WooCommerce

en: Accept PhonePe UPI, Wallet, and Cards with a fast, secure payment experience in WooCommerce.
no: Aksepter PhonePe UPI, lommebok og kort med en rask, sikker betalingsopplevelse i WooCommerce.

en: Payment Gateway for Razorpay and for WooCommerce
no: Betalingsgateway for Razorpay og for WooCommerce

en: Accept UPI, Cards, and Net Banking via Razorpay with a reliable, optimized WooCommerce integration.
no: Aksepter UPI, kort og netbank via Razorpay med en pålitelig, optimalisert WooCommerce-integrasjon.

en: Recommended Plugins
no: Anbefalte plugins

en: Start by adding helpful extensions to your store—payments, product content, reviews and more.
no: Begynn med å legge til nyttige utvidelser til butikken din—betalinger, produktinnhold, anmeldelser og mer.

en: Plugin logo
no: Plugin-logo

en: Install Now
no: Installer nå

en: No matching plugins found for your store settings.
no: Ingen matchende plugins funnet for butikkinnstillingene dine.

en: Live Preview
no: Live forhåndsvisning

en: PayPal Smart Button Preview
no: PayPal Smart Button Forhåndsvisning

en: Preview only. No payment will be processed.
no: Bare forhåndsvisning. Ingen betaling vil bli behandlet.

en: Congratulations! PayPal is Connected 🎉
no: Gratulerer! PayPal er tilkoblet 🎉

en: The primary setup is already complete.
no: Den primære oppsettet er allerede fullført.

en: No further action is required unless additional customization is needed.
no: Ingen ytterligere tiltak er nødvendig med mindre ekstra tilpasning er nødvendig.

en: Got it
no: Fikk det

en: Invalid or missing payment token fields.
no: Ugyldige eller manglende betalings-token-felt.

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
no: Vennligst velg antall varer du ønsker å legge til i handlekurven&hellip;

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
no: Vennligst velg et produkt for å legge til i handlekurven&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
no: Vennligst velg produktalternativer&hellip;

note: translators: %s: Product attribute name.
en: Invalid value posted for %s
no: Ugyldig verdi sendt for %s

note: translators: %s: Comma-separated list of missing required product attributes.
en: %s is a required field | %s are required fields
no[0]: %s er eit påkrevd felt
no[1]: %s er eit påkrevd felt

en: Continue to payment
no: Fortsett til betaling

en: Card Details
no: Kortdetaljer

en: Address Verification Result
no: Adresseverifiseringsresultat

en: Card Security Code Result
no: Resultat for kortsikkerhetskode

note: translators: 1: Payment method title, 2: Payment status (e.g., Completed, Pending). translators: 1: Payment method title, 2: Payment status.
en: Payment via %1$s : %2$s.
no: Betaling via %1$s : %2$s.

note: translators: 1: Payment method title, 2: Transaction ID. translators: 1: payment method title, 2: transaction ID translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the PayPal transaction ID.
en: %1$s Transaction ID: %2$s
no: %1$s Transaksjons-ID: %2$s

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
no: Betaling autorisert. Endre betalingsstatus til behandling eller fullført for å fange midler.

note: translators: 1: Refunded amount, 2: Refund transaction ID.
en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
no: Refunderte %1$s - Refusjons-ID: %2$s

en: An error occurred while updating the order.
no: Det oppstod en feil under oppdatering av bestillingen.

note: translators: %s: Plugin version number.
en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce: %1$s
no: Betalingsgateway for PayPal på WooCommerce: %1$s

note: translators: %s: WooCommerce version number.
en: WooCommerce Version: %1$s
no: WooCommerce versjon: %1$s

note: translators: 1: PayPal pending reason.
en: Payment pending (%1$s).
no: Betaling venter (%1$s).

note: translators: 1: refunded amount, 2: refunded currency
en: Marked as refunded via PayPal. Total refunded: %1$s %2$s.
no: Merket som refundert via PayPal. Totalt refundert: %1$s %2$s.

en: Sorry, your session has expired.
no: Beklager, økten din har utløpt.

en: This payment was unable to be processed successfully. Please try again with another payment method.
no: Denne betalingen kunne ikke behandles vellykket. Vennligst prøv igjen med en annen betalingsmetode.

en: Return to your shop.
no: Gå tilbake til butikken din.

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
no: Betal via PayPal; du kan betale med kredittkortet ditt hvis du ikke har en PayPal-konto

en: Environment
no: Miljø

en: Select PayPal Environment
no: Velg PayPal-miljø

en: Choose the PayPal environment. Select "Sandbox" for testing transactions (no real transactions will occur) or "Production" for live transactions.
no: Velg PayPal-miljø. Velg "Sandbox" for testing av transaksjoner (ingen reelle transaksjoner vil finne sted) eller "Production" for ekte transaksjoner.

en: Sandbox (Test Mode)
no: Sandkasse (Testmodus)

en: Production (Live)
no: Produksjon (Live)

en: Connect to PayPal
no: Koble til PayPal

en: Setup or link an existing PayPal account.
no: Sett opp eller koble til en eksisterende PayPal-konto.

en: Live Client ID
no: Live klient-ID

en: Enter PayPal Client ID.
no: Skriv inn PayPal-klient-ID.

en: Live Secret key
no: Live hemmelig nøkkel

en: Enter PayPal Secret key.
no: Skriv inn PayPal hemmelig nøkkel.

en: Live PayPal Email
no: Live PayPal-e-postadresse

en: Enter Live PayPal Email.
no: Skriv inn Live PayPal-e-post.

en: Connection Status
no: Tilkoblingsstatus

en: Connect to PayPal Sandbox
no: Koble til PayPal Sandbox

en: Sandbox Client ID
no: Sandbox klient-ID

en: Sandbox Secret key
no: Sandbox hemmelig nøkkel

en: Sandbox PayPal Email
no: Sandbox PayPal-e-postadresse

en: Enter Sandbox PayPal Email.
no: Skriv inn Sandbox PayPal-e-post.

en: When enabled, Payment methods will only be visible to site administrators and store managers. This allows you to test PayPal on your live site without customers seeing them.
no: Når aktivert, vil betalingsmetoder kun være synlige for nettstedadministratorer og butikkledere. Dette lar deg teste PayPal på ditt live nettsted uten at kundene ser dem.

en: Select Height
no: Velg høyde

en: Enable/Disable
no: Aktiver/Deaktiver

en: Enable PayPal
no: Aktiver PayPal

en: Enable this option to activate the PayPal gateway. Uncheck to disable it.
no: Aktiver dette alternativet for å aktivere PayPal-gatewayen. Fjern merket for å deaktivere den.

en: Title
no: Tittel

en: The title displayed to customers during checkout.
no: Tittelen som vises til kundene under utsjekking.

en: Description
no: Beskrivelse

en: The description displayed to customers during checkout.
no: Beskrivelsen som vises til kundene under utsjekking.

en: Display PayPal Buttons On
no: Vis PayPal-knapper på

en: Product Page
no: Produkt side

en: Cart Page
no: Handlekurvside

en: Express Checkout
no: Express Kasse

en: Checkout Page
no: Utsjekkingsside

en: Mini Cart (Side Cart)
no: Mini Handlekurv (Sidehandlekurv)

en: Set the page(s) to display the PayPal Buttons.
no: Sett siden(e) for å vise PayPal-knappene.

en: Disable Specific Payment Buttons
no: Deaktiver spesifikke betalingsknapper

en: PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) are shown automatically based on factors such as the buyer’s country and their device type. <br><br>By default, <b>all buttons are enabled.</b> To disable individual payment buttons, use the <b>"Disable Specific Payment Buttons"</b> setting available in each page section below.<br><br>For Express Checkout, it will follow the configuration from the Checkout Page.<br>For Mini Cart, this setting will follow the configuration from the Product Page.
no: PayPal-knapper (f.eks. Betal senere, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, osv.) vises automatisk basert på faktorer som kjøperens land og enhetstype. <br><br>Som standard er <b>alle knapper aktivert.</b> For å deaktivere individuelle betalingsknapper, bruk innstillingen <b>"Deaktiver spesifikke betalingsknapper"</b> som er tilgjengelig i hver seksjon på siden nedenfor.<br><br>For Express Checkout vil det følge konfigurasjonen fra utsjekkingssiden.<br>For Mini Cart vil denne innstillingen følge konfigurasjonen fra produktsiden.

en: Select payment buttons to disable
no: Velg betalingsknapper som skal deaktiveres

en: Button Layout
no: Knappeoppsett

en: Select Vertical for stacked buttons, and Horizontal for side-by-side buttons.
no: Velg Vertikal for stablede knapper, og Horisontal for side-ved-side knapper.

en: Horizontal (Recommended)
no: Horisontal (Anbefalt)

en: Vertical
no: Vertikal

en: Button Color
no: Knappefarge

en: Gold (Recommended)
no: Gull (Anbefalt)

en: Blue
no: Blå

en: Silver
no: Sølv

en: White
no: Hvit

en: Black
no: Svart

en: Button Shape
no: Knappeform

en: Rect (Recommended)
no: Rekt (Anbefalt)

en: Pill
no: Pille

en: Button Width
no: Knappebredde

en: Small
no: Liten

en: Large
no: Stor

en: Responsive
no: Responsiv

en: Button Height
no: Knappehøyde

en: Button Label
no: Knappetikett

en: PayPal (Recommended)
no: PayPal (Anbefalt)

en: Checkout
no: Kasse

en: Buy Now
no: Kjøp nå

en: Pay
no: Betal

en: Vertical (Recommended)
no: Vertikal (Anbefalt)

en: Horizontal
no: Horisontal

en: Responsive (Recommended)
no: Responsiv (Anbefalt)

en: PayPal Button Position (Classic Cart Only)
no: PayPal-knappens posisjon (Kun klassisk handlekurv)

en: Choose where the PayPal buttons should appear on the cart page, either above or below the "Proceed to Checkout" button. This applies only to classic cart templates, not the new Cart Blocks layout.
no: Velg hvor PayPal-knappene skal vises på handlekurvsiden, enten over eller under "Gå til kassen"-knappen. Dette gjelder kun for klassiske handlekurvmaler, ikke den nye Cart Blocks-layouten.

en: Below Proceed to Checkout button
no: Under Kassen-knappen

en: Above Proceed to Checkout button
no: Over Gå til kassen-knappen

en: Icon
no: Ikon

en: Combination Mark (PP PayPal)
no: Kombinasjonsmerke (PP PayPal)

en: Select the PayPal logo style displayed next to the payment method title on the checkout page.
no: Velg PayPal-logoen som vises ved siden av betalingsmetoden på utsjekkingssiden.

en: Show Redirect Icon and Text
no: Vis visningsikon og tekst

en: When enabled, a redirect icon and message will appear to let customers know they will be taken to PayPal to complete their payment.
no: Når det er aktivert, vil et omdirigeringsikon og en melding vises for å informere kundene om at de vil bli tatt til PayPal for å fullføre betalingen.

en: Use Place Order Button
no: Bruk Bestillingsknappen

en: Enable this to use the default Place Order button on the checkout page instead of showing PayPal buttons. This setting does not affect Express Checkout.
no: Aktiver dette for å bruke standard "Plasser bestilling"-knappen på kassesiden i stedet for å vise PayPal-knapper. Denne innstillingen påvirker ikke Express Checkout.

note: translators: Admin notice explaining how to enable PayPal Advanced Card Payments. HTML <br> tags are intentional for formatting.
en: To use Advanced Card Payments, ensure your PayPal account is eligible and enabled:<br><br>
                    <strong>Steps:</strong><br>
                    1. Visit developer.paypal.com → Apps & Credentials → API Credentials.<br>
                    2. Click your App Name.<br>
                    3. Under "Features" → Accept Payments, check if "Advanced Credit and Debit Card Payments" is enabled.<br>
                    4. If missing, your account or region may not support it.
no: For å bruke avanserte kortbetalinger, må du sørge for at PayPal-kontoen din er kvalifisert og aktivert:<br><br>
                    <strong>Trinn:</strong><br>
                    1. Besøk developer.paypal.com → Apper og legitimasjon → API-legitimasjon.<br>
                    2. Klikk på appnavnet ditt.<br>
                    3. Under "Funksjoner" → Godta betalinger, sjekk om "Avanserte kreditt- og debetkortbetalinger" er aktivert.<br>
                    4. Hvis det mangler, kan det hende at kontoen eller regionen din ikke støtter det.

en: Important Note
no: Viktig merknad

en: Enable Advanced Credit/Debit Card
no: Aktiver avansert kreditt-/debetkort

en: Enable the Advanced Credit/Debit Card payment option as a separate gateway on the checkout page. This gateway typically offers a lower PayPal fee compared to the PayPal Smart Button. The fee is 2.59% + $0.49* per transaction for Advanced Credit/Debit Card payments and 3.49% + $0.49* for PayPal Smart Buttons. It supports major cards like Visa, Mastercard, and American Express, providing a secure and streamlined payment experience.
no: Aktiver betalingsalternativet for avansert kreditt-/debetkort som en egen gateway på utsjekkingssiden. Denne gatewayen tilbyr vanligvis et lavere PayPal-gebyr sammenlignet med PayPal Smart Button. Gebyret er 2,59 % + $0,49* per transaksjon for avanserte kreditt-/debetkortbetalinger og 3,49 % + $0,49* for PayPal Smart Buttons. Den støtter store kort som Visa, Mastercard og American Express, og gir en sikker og strømlinjeformet betalingsopplevelse.

en: Set the title for the Advanced Credit/Debit Card payment method as it will appear on the checkout page (e.g., 'Pay with Credit/Debit Card')..
no: Sett tittelen for betalingsmetoden for avansert kreditt-/debetkort som den vil vises på kassesiden (f.eks. 'Betal med kreditt-/debetkort').

en: Credit or Debit Card
no: Kreditt- eller debetkort

en: Disable specific credit cards
no: Deaktiver spesifikke kredittkort

en: By default all possible credit cards will be accepted. You can disable some cards, if you wish.
no: Som standard vil alle mulige kredittkort bli akseptert. Du kan deaktivere noen kort hvis du ønsker det.

en: Contingency for 3D Secure
no: Beredskap for 3D Secure

en: 3D Secure when required
no: 3D Secure når det er nødvendig

en: Always trigger 3D Secure
no: Alltid utløse 3D Secure

en: 3D Secure benefits cardholders and merchants by providing an additional layer of verification using Verified by Visa, MasterCard SecureCode and American Express SafeKey.
no: 3D Secure gir fordeler til kortinnehavere og handelsmenn ved å tilby et ekstra lag med verifisering ved hjelp av Verified by Visa, MasterCard SecureCode og American Express SafeKey.

en: Card Save Enabled
no: Kortlagring aktivert

en: Enable card saving at checkout
no: Aktiver kortlagring ved kassen

en: When enabled, customers can securely save their card details using PayPal for faster future checkouts.
no: Når aktivert, kan kundene trygt lagre kortinformasjonen sin ved hjelp av PayPal for raskere fremtidige utsjekkinger.

en: Advanced Credit/Debit Card payments are not enabled in your PayPal account. <br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Canada, China, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United States, United Kingdom<br><br>
no: Avanserte kreditt-/debetkortbetalinger er ikke aktivert i din PayPal-konto. <br><br><strong>Støttede land:</strong><br>Australia, Østerrike, Belgia, Bulgaria, Canada, Kina, Kypros, Tsjekkisk republikk, Danmark, Estland, Finland, Frankrike, Tyskland, Hellas, Hongkong, Ungarn, Irland, Italia, Japan, Latvia, Liechtenstein, Litauen, Luxembourg, Malta, Nederland, Norge, Polen, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spania, Sverige, USA, Storbritannia<br><br>

en: Please ensure that Google Pay is enabled in your PayPal account.
no: Vennligst sørg for at Google Pay er aktivert i PayPal-kontoen din.

en: Check this box to display the Google Pay button on selected pages.
no: Merk av i denne boksen for å vise Google Pay-knappen på utvalgte sider.

note: translators: 1: Google Pay setup guide link, 2: supported countries and currencies link
en: Google Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s). Please ensure your country and currency are supported (%2$s).
no: Google Pay må være aktivert i PayPal-kontoen din (%1$s). Vennligst sørg for at landet og valutaen din er støttet (%2$s).

en: setup guide
no: oppsettguide

en: supported countries and currencies
no: støttede land og valutaer

en: The page must be served over a secure (HTTPS) connection.
no: Siden må serveres over en sikker (HTTPS) tilkobling.

en: To show the Google Pay button,
no: For å vise Google Pay-knappen,

en: Enable Google Pay
no: Aktiver Google Pay

en: Display Google Pay Button On
no: Vis Google Pay-knappen På

en: Product
no: Produkt

en: Cart
no: Handlekurv

en: Mini Cart
no: Mini handlekurv

en: Set the page(s) to display the Google Pay button.
no: Sett siden(e) for å vise Google Pay-knappen.

en: Plain
no: Vanlig

en: Buy
no: Kjøp

en: Donate
no: Doner

en: Book
no: Bok

en: Order
no: Bestilling

en: Subscribe
no: Abonner

note: translators: %1$s is the supported countries list. %2$s is the supported currencies list.
en: Google Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
no: Google Pay er ikke aktivert i PayPal-kontoen din. Klikk nedenfor for å aktivere det.<br><br><strong>Støttede land:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Støttede valutaer:</strong><br>%2$s

note: translators: %1$s is the list of supported countries. %2$s is the list of supported currencies.
en: Apple Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
no: Apple Pay er ikke aktivert i PayPal-kontoen din. Klikk nedenfor for å aktivere det.<br><br><strong>Støttede land:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Støttede valutaer:</strong><br>%2$s

en: Enable Apple Pay
no: Aktiver Apple Pay

en: Please ensure that Apple Pay is enabled in your PayPal account.
no: Vennligst sørg for at Apple Pay er aktivert i PayPal-kontoen din.

en: Check this box to display the Apple Pay button on selected pages.
no: Merk av i denne boksen for å vise Apple Pay-knappen på utvalgte sider.

note: translators: 1: Apple Pay setup guide link, 2: supported countries and currencies link
en: Apple Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s) and make sure your country and currency are supported (%2$s).
no: Apple Pay må være aktivert i PayPal-kontoen din (%1$s) og sørg for at landet og valutaen din er støttet (%2$s).

en: To show the Apple Pay button,
no: For å vise Apple Pay-knappen,

en: Domain Registration
no: Domene Registrering

en: Apple requires that the website domain be registered on PayPal. Payments will not be processed if the Apple Pay button is used on an unregistered domain.
no: Apple krever at nettstedsdomenet er registrert på PayPal. Betalinger vil ikke bli behandlet hvis Apple Pay-knappen brukes på et uregistrert domene.

en: Display Apple Pay Button On
no: Vis Apple Pay-knappen På

en: Set the page(s) to display the Apple Pay button.
no: Sett siden(e) for å vise Apple Pay-knappen.

en: White with outline
no: Hvit med kontur

en: Your customers can already buy now and pay later with PayPal — add messaging to your site to let them know. PayPal’s Pay Later helps boost merchants' conversion rates and increases cart sizes by 39%.¹ You get paid in full up front. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">More about Pay Later</a>
no: Dine kunder kan allerede kjøpe nå og betale senere med PayPal — legg til meldinger på nettstedet ditt for å informere dem. PayPals Betal senere hjelper med å øke konverteringsratene for selgere og øker handlekurvens størrelse med 39%.¹ Du får betalt i sin helhet på forhånd. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">Mer om Betal senere</a>

en: Enable Pay Later Messaging
no: Aktiver Pay Later-meldinger

en: Displays Pay Later messaging for available offers.
no: Viser Pay Later-meldinger for tilgjengelige tilbud.

en: Display Pay Later messaging On
no: Vis betalingsalternativet "Betal senere" på

en: Home
no: Hjem

en: Category
no: Kategori

en: Payment
no: Betaling

en: Set the page(s) you want to display messaging on, and then adjust that page's display option below.
no: Sett siden(e) du vil vise meldinger på, og juster deretter visningsalternativene for den siden nedenfor.

en: Home Page
no: Hjemmeside

en: Layout Type
no: Oppsettstype

en: Text Layout
no: Tekstoppsett

en: Flex Layout
no: Fleksibelt oppsett

en: Logo Type
no: Logotype

en: Primary
no: Primær

en: Alternative
no: Alternativ

en: Inline
no: Innebygd

en: None
no: Ingen

en: Logo Position
no: Logo posisjon

en: Left
no: Venstre

en: Right
no: Rett

en: Top
no: Topp

en: Text Size
no: Tekststørrelse

en: Text Color
no: Tekstfarge

en: Monochrome
no: Monokrom

en: Grayscale
no: Gråtoner

en: Color
no: Farge

en: White (No Border)
no: Hvit (Ingen kant)

en: Gray
no: Grå

en: Ratio
no: Forhold

en: Flexes between 120px and 300px wide
no: Flekses mellom 120px og 300px bredde

en: 160px wide
no: 160px bredde

en: Flexes between 250px and 768px wide
no: Flexer mellom 250px og 768px bredde

en: Flexes between 250px and 1169px wide
no: Flekses mellom 250px og 1169px bredde

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on Home page.
no: Jeg trenger en shortcode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på hjemmesiden.

en: Shortcode
no: Kortkode

en: Category Page
no: Kategori Side

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on category page.
no: Jeg trenger en kortkode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på kategorisiden.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on product page.
no: Jeg trenger en kortkode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på produktsiden.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on cart page.
no: Jeg trenger en shortcode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på handlekurv-siden.

en: Payment Page
no: Betalingsside

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on payment page.
no: Jeg trenger en kortkode slik at jeg kan plassere meldingen på et bedre sted på betalingssiden.

en: Payment action
no: Betalingshandling

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
no: Velg om du ønsker å ta betalt umiddelbart eller bare autorisere betalingen.

en: Capture
no: Fang

en: Authorize
no: Autoriser

en: Brand Name
no: Merkenavn

en: This controls what users see as the brand / company name on PayPal review pages.
no: Dette styrer hva brukerne ser som merkevaren / firmanavnet på PayPal-gjennomgangssider.

en: Landing Page
no: Landingside

en: The type of landing page to show on the PayPal site for customer checkout. PayPal Account Optional must be checked for this option to be used.
no: Type landing siden som skal vises på PayPal-nettstedet for kundens utsjekking. PayPal-konto valgfri må være merket av for at dette alternativet skal kunne brukes.

en: Login
no: Logg inn

en: Billing
no: Fakturering

en: No Preference
no: Ingen preferanse

en: Instant Payments
no: Umiddelbare betalinger

en: If you enable this setting, PayPal will be instructed not to allow the buyer to use funding sources that take additional time to complete (for example, eChecks). Instead, the buyer will be required to use an instant funding source, such as an instant transfer, a credit/debit card, or PayPal Credit.
no: Hvis du aktiverer denne innstillingen, vil PayPal bli instruert om ikke å tillate kjøperen å bruke finansieringskilder som tar ekstra tid å fullføre (for eksempel eChecks). I stedet vil kjøperen bli pålagt å bruke en øyeblikkelig finansieringskilde, som en øyeblikkelig overføring, et kreditt-/debetkort eller PayPal Credit.

en: Require Instant Payment
no: Krev øyeblikkelig betaling

en: Billing Address
no: Faktureringsadresse

en: Use PayPal Shipping Address as Billing
no: Bruk PayPal-fraktadresse som fakturaadresse

en: If the billing address is empty and PayPal provides a shipping address, the order will use the shipping address as the billing address.
no: Hvis fakturaadressen er tom og PayPal gir en leveringsadresse, vil bestillingen bruke leveringsadressen som fakturaadresse.

en: Send Item Details
no: Send vare detaljer

en: Send line item details to PayPal
no: Send linjepostdetaljer til PayPal

en: Include all line item details in the payment request to PayPal so that they can be seen from the PayPal transaction details page.
no: Inkluder alle linjepostdetaljer i betalingsforespørselen til PayPal slik at de kan sees fra PayPal-transaksjonsdetaljsiden.

en: Order Review Page
no: Bestillingsgjennomgangsside

en: Skip Order Review Page
no: Hopp over bestillingsgjennomgangssiden

en: Payments from the Product or Cart page skip the review step and go straight to the Thank You page.
no: Betalinger fra produkt- eller handlekurvsiden hopper over gjennomgangstrinnet og går rett til Takk-siden.

en: Invoice prefix
no: Faktura prefiks

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
no: Vennligst skriv inn et prefiks for fakturanumrene dine. Hvis du bruker PayPal-kontoen din for flere butikker, må du sørge for at dette prefikset er unikt, da PayPal ikke vil tillate bestillinger med samme fakturanummer.

en: Credit Card Statement Name
no: Kredittkortutskrift Navn

en: The value entered here will be displayed on the buyer's credit card statement.
no: Verdien som er angitt her vil bli vist på kjøperens kredittkortutskrift.

en: Debug log
no: Feilrettingslogg

en: Enable logging
no: Aktiver logging

note: translators: %s is the path to the WooCommerce PayPal debug log file.
en: Log PayPal events, such as Webhook, Payment, Refund inside %s
no: Logg PayPal-hendelser, som Webhook, Betaling, Refusjon inne i %s

en: PayPal Shipment Tracking
no: PayPal Fraktsporing

en: Transaction Id
no: Transaksjons-ID

en: Tracking Number*
no: Sporingsnummer*

en: Carrier
no: Bærer

en: Select Carrier
no: Velg transportør

en: Carrier Name*
no: Transportørnavn*

en: Add tracking information
no: Legg til sporingsinformasjon

en: Something went wrong. Please try again.
no: Noe gikk galt. Vennligst prøv igjen.

en: Billing address didn’t match the card (AVS).
no: Faktureringsadressen stemte ikke overens med kortet (AVS).

en: Security code (CVV) didn’t match.
no: Sikkerhetskoden (CVV) stemte ikke overens.

en: The payer opened a dispute with PayPal.
no: Betaleren åpnet en tvist med PayPal.

en: The issuer reversed the charge (chargeback).
no: Utstederen reverserte gebyret (tilbakebetaling).

en: Payment by eCheck—awaiting clearance.
no: Betaling med eCheck—venter på godkjenning.

en: Action required in your PayPal account (international withdrawal).
no: Handling kreves i din PayPal-konto (internasjonal uttak).

en: Payment pending manual review.
no: Betaling venter på manuell gjennomgang.

en: Payee receiving preference requires action (often currency related).
no: Mottakerens betalingspreferanse krever handling (ofte relatert til valuta).

en: Funds were refunded.
no: Midler ble refundert.

en: Approved—waiting for payer to send funds.
no: Godkjent—venter på at betaleren skal sende midler.

en: Payee does not have a PayPal account.
no: Mottakeren har ikke en PayPal-konto.

en: Payee’s PayPal account requires verification.
no: Betalers PayPal-konto krever verifisering.

en: The transaction could not be completed.
no: Transaksjonen kunne ikke fullføres.

note: translators: 1: payment method title, 2: pending reason text
en: Payment via %1$s pending. %2$s
no: Betaling via %1$s er under behandling. %2$s

note: translators: 1: payment method title, 2: decline reason text
en: Payment via %1$s declined. %2$s
no: Betaling via %1$s ble avslått. %2$s

note: translators: %s: payment failure reason
en: Payment declined. %s
no: Betaling avvist. %s

note: translators: 1: processor response code, 2: AVS result, 3: CVV result
en: Processor response: code=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s
no: Prosessorrespons: kode=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s

note: translators: 1: payment method title, 2: failure reason
en: Payment via %1$s failed. %2$s
no: Betaling via %1$s mislyktes. %2$s

note: translators: %s: payment failure reason
en: Payment failed. %s
no: Betaling mislyktes. %s

note: translators: 1: payment method title, 2: PayPal refund reason
en: Payment via %1$s partially refunded. PayPal reason: %2$s.
no: Betaling via %1$s delvis refundert. PayPal grunn: %2$s.

note: translators: 1: payment method title, 2: PayPal refund reason
en: Payment via %1$s refunded. PayPal reason: %2$s.
no: Betaling via %1$s er refundert. PayPal grunn: %2$s.

en: An error occurred while updating the order status.
no: Det oppstod en feil under oppdatering av bestillingens status.

en: PayPal Credit
no: PayPal-kreditt

en: MyBank
no: MinBank

en: PayPal Pay Later
no: Betal senere med PayPal

en: PayPal Checkout
no: PayPal Kasse

en: Approved.
no: Godkjent.

en: The card security code (CVV) was incorrect.
no: Kortets sikkerhetskode (CVV) var feil.

en: Your bank needs to approve this. Please contact your card issuer.
no: Din bank må godkjenne dette. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: We could not find this account. Please check your card details.
no: Vi kunne ikke finne denne kontoen. Vennligst sjekk kortdetaljene dine.

en: The bank declined this transaction. Please try another payment method.
no: Banken avslo denne transaksjonen. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: This transaction is not authorized. Please contact your card issuer.
no: Denne transaksjonen er ikke autorisert. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: There was a processing issue. The payment was reversed.
no: Det oppstod et behandlingsproblem. Betalingen ble reversert.

en: A security check failed. Please try again.
no: En sikkerhetskontroll feilet. Vennligst prøv igjen.

en: The PIN was not accepted.
no: PIN-koden ble ikke akseptert.

en: Temporary system issue. Please try again later.
no: Midlertidig systemproblem. Vennligst prøv igjen senere.

en: Payment was canceled.
no: Betalingen ble kansellert.

en: Only part of the amount was approved.
no: Bare en del av beløpet ble godkjent.

en: The bank declined this transaction.
no: Banken avslo denne transaksjonen.

en: Invalid data format.
no: Ugyldig dataformat.

en: Invalid amount.
no: Ugyldig beløp.

en: Card issuer/acquirer not allowed for this transaction.
no: Kortutsteder/innløser ikke tillatt for denne transaksjonen.

en: Invalid capture date.
no: Ugyldig fangstdato.

en: Unsupported currency for this card.
no: Ugyldig valuta for dette kortet.

en: Invalid account number.
no: Ugyldig kontonummer.

en: This card is not allowed for recurring payments.
no: Dette kortet er ikke tillatt for gjentakende betalinger.

en: Invalid terminal configuration.
no: Ugyldig terminalkonfigurasjon.

en: Invalid merchant configuration.
no: Ugyldig handelskonfigurasjon.

en: The account is restricted or inactive.
no: Kontoet er begrenset eller inaktivt.

en: Invalid processing code.
no: Ugyldig behandlingskode.

en: Invalid merchant category.
no: Ugyldig handelskategori.

en: Invalid card expiry date.
no: Ugyldig kortutløpsdato.

en: Invalid card security code (CVV).
no: Ugyldig kort sikkerhetskode (CVV).

en: Invalid transaction state.
no: Ugyldig transaksjonsstatus.

en: Invalid order.
no: Ugyldig bestilling.

en: The card security code (CVV) did not match.
no: Kortets sikkerhetskode (CVV) stemte ikke overens.

en: Insufficient funds.
no: Utilstrekkelige midler.

en: Incorrect PIN.
no: Feil PIN.

en: Too many incorrect PIN attempts.
no: For mange feil PIN-forsøk.

en: This card is closed.
no: Dette kortet er stengt.

en: Card capture requested by the bank.
no: Kortinnhenting forespurt av banken.

en: User not authorized for this transaction.
no: Bruker ikke autorisert for denne transaksjonen.

en: Address verification failed.
no: Adresseverifisering mislyktes.

en: Invalid or restricted card.
no: Ugyldig eller begrenset kort.

en: Address verification soft failure.
no: Adresseverifisering myk feil.

en: Duplicate transaction.
no: Duplisert transaksjon.

en: Invalid transaction.
no: Ugyldig transaksjon.

en: The card is expired.
no: Kortet er utløpt.

en: Strong customer authentication required.
no: Sterk kundegodkjenning kreves.

en: This type of transaction is not permitted.
no: Denne typen transaksjon er ikke tillatt.

en: Too many attempts. Please try again later.
no: For mange forsøk. Vennligst prøv igjen senere.

en: Invalid or restricted card. Please use another card.
no: Ugyldig eller begrenset kort. Vennligst bruk et annet kort.

en: Address verification soft failure. Please check your billing address.
no: Adresseverifisering myk feil. Vennligst sjekk fakturaadressen din.

en: Duplicate transaction. Please try again.
no: Duplisert transaksjon. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid transaction. Please try again.
no: Ugyldig transaksjon. Vennligst prøv igjen.

en: Expired card. Please use another card.
no: Utgått kort. Vennligst bruk et annet kort.

en: Incorrect PIN. Please re-enter your PIN.
no: Feil PIN. Vennligst skriv inn PIN-koden din på nytt.

en: Strong customer authentication required. Please try again.
no: Sterk kundegodkjenning kreves. Vennligst prøv igjen.

en: Transaction not permitted. Please use another payment method.
no: Transaksjonen er ikke tillatt. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Transaction attempts exceed limit. Please try again later.
no: Transaksjonsforsøk overskrider grensen. Vennligst prøv igjen senere.

en: Reversal rejected. Please contact support.
no: Tilbakeføringen ble avvist. Vennligst kontakt support.

en: Invalid issue. Please try again.
no: Ugyldig problem. Vennligst prøv igjen.

en: Issuer not available. Please try again later.
no: Utsteder ikke tilgjengelig. Vennligst prøv igjen senere.

en: Issuer temporarily not available. Please try again shortly.
no: Utsteder er midlertidig utilgjengelig. Vennligst prøv igjen om kort tid.

en: Card not activated. Please activate your card and try again.
no: Kortet er ikke aktivert. Vennligst aktiver kortet ditt og prøv igjen.

en: Updated card issued. Please use your new card.
no: Oppdatert kort utstedt. Vennligst bruk ditt nye kort.

en: Account not on file. Please check your card details.
no: Konto ikke funnet. Vennligst sjekk kortdetaljene dine.

en: Approved but not captured. No action needed.
no: Godkjent, men ikke registrert. Ingen tiltak nødvendig.

en: 3DS authentication error. Please try again.
no: 3DS autentiseringsfeil. Vennligst prøv igjen.

en: Authentication failed. Please try again.
no: Autentisering mislyktes. Vennligst prøv igjen.

en: BIN error. Please try another card.
no: BIN-feil. Vennligst prøv et annet kort.

en: PIN error. Please try again with the correct PIN.
no: PIN-feil. Vennligst prøv igjen med riktig PIN-kode.

en: Processor system error. Please try again later.
no: Prosessor systemfeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: Host key error. Please try again.
no: Vertøykodefeil. Vennligst prøv igjen.

en: Configuration error. Please contact support.
no: Konfigurasjonsfeil. Vennligst kontakt support.

en: Unsupported operation. Please try another payment method.
no: Ustøttet operasjon. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Communication error. Please try again later.
no: Kommunikasjonsfeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: Communication error. Please try again shortly.
no: Kommunikasjonsfeil. Vennligst prøv igjen om kort tid.

en: System unavailable. Please try again later.
no: Systemet er utilgjengelig. Vennligst prøv igjen senere.

en: Transaction declined. Please retry.
no: Transaksjonen ble avvist. Vennligst prøv igjen.

en: Suspected fraud. Please use another payment method.
no: Mistenkt svindel. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Security violation. Please contact your card issuer.
no: Sikkerhetsbrudd. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: Card reported lost or stolen. Please use another card.
no: Kortet er rapportert tapt eller stjålet. Vennligst bruk et annet kort.

en: Hold - call center. Please contact your card issuer.
no: Hold - callsenter. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: Card refused. Please use another payment method.
no: Kortet ble avvist. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Unrecognized response code. Please try again later.
no: Ukjent svarkode. Vennligst prøv igjen senere.

en: Contingencies not resolved. Please try again.
no: Uforutsette hendelser ikke løst. Vennligst prøv igjen.

en: CVV verification failed. Please check your CVV.
no: CVV-verifiseringen feilet. Vennligst sjekk CVV-en din.

en: Account closed. Please use another card.
no: Kontoet er stengt. Vennligst bruk et annet kort.

en: Reattempt not permitted. Please use another payment method.
no: Ny forsøk er ikke tillatt. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Billing address error. Please check your billing details.
no: Feil i faktureringsadressen. Vennligst sjekk faktureringsdetaljene dine.

en: Account blocked by issuer. Please contact your card issuer.
no: Konto blokkert av utsteder. Vennligst kontakt kortutstederen din.

en: American Express card disabled. Please use another card.
no: American Express-kortet er deaktivert. Vennligst bruk et annet kort.

en: Adult gaming not supported. Please use another payment method.
no: Voksen spill støttes ikke. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Amount incompatible. Please try a different amount.
no: Beløp inkompatibelt. Vennligst prøv et annet beløp.

en: Authorization result error. Please try again.
no: Autorisasjonsresultatfeil. Vennligst prøv igjen.

en: MCC code error. Please contact support.
no: MCC-kodefeil. Vennligst kontakt support.

en: Address verification failed. Please check your billing address.
no: Adresseverifisering mislyktes. Vennligst sjekk fakturaadressen din.

en: Amount exceeded. Please try a smaller amount.
no: Beløpet overskredet. Vennligst prøv et mindre beløp.

en: Gaming transaction error. Please use another payment method.
no: Feil ved spilltransaksjon. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Registration incomplete. Please complete registration.
no: Registreringen er ufullstendig. Vennligst fullfør registreringen.

en: Country error. Please try another payment method.
no: Lande feil. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Credit error. Please try another payment method.
no: Kredittfeil. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Card type not supported. Please use another card.
no: Korttypen støttes ikke. Vennligst bruk et annet kort.

en: Invalid currency. Please select a supported currency.
no: Ugyldig valuta. Vennligst velg en støttet valuta.

en: 3D Secure authentication error. Please try again.
no: 3D Secure autentisering feil. Vennligst prøv igjen.

en: Dynamic currency conversion not supported. Please try again.
no: Dynamisk valutakonvertering støttes ikke. Vennligst prøv igjen.

en: Diners Club card rejected. Please use another card.
no: Diners Club-kortet ble avvist. Vennligst bruk et annet kort.

en: Authentication message error. Please try again.
no: Feilmelding for autentisering. Vennligst prøv igjen.

en: Decline threshold exceeded. Please try again later.
no: Nedgangsterskelen er overskredet. Vennligst prøv igjen senere.

en: Funding instrument expired. Please use another payment method.
no: Finansieringsinstrumentet har utløpt. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Frequency limit exceeded. Please try again later.
no: Frekvensgrensen er overskredet. Vennligst prøv igjen senere.

en: System error. Please try again later.
no: Systemfeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: Expiry date error. Please check your card details.
no: Utløpsdato feil. Vennligst sjekk kortdetaljene dine.

en: Funding source already exists. Please use another payment method.
no: Finansieringskilden eksisterer allerede. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Invalid funding instrument. Please try another payment method.
no: Ugyldig finansieringsinstrument. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Restricted funding instrument. Please try another payment method.
no: Begrenset finansieringsinstrument. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Field validation failed. Please check your payment details.
no: Validering av felt feilet. Vennligst sjekk betalingsdetaljene dine.

en: Gaming refund error. Please contact support.
no: Feil med refusjon for spill. Vennligst kontakt support.

en: Processing error. Please try again.
no: Behandlingsfeil. Vennligst prøv igjen.

en: Idempotency failure. Please try again.
no: Idempotensfeil. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid input. Please check your payment details.
no: Ugyldig inndata. Vennligst sjekk betalingsdetaljene dine.

en: ID mismatch. Please try again.
no: ID-mismatch. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid trace ID. Please try again.
no: Ugyldig spor-ID. Vennligst prøv igjen.

en: Late reversal. Please contact support.
no: Sen reversering. Vennligst kontakt support.

en: Status code error. Please try again.
no: Statuskodefeil. Vennligst prøv igjen.

en: Missing business rule or data. Please try again.
no: Mangler forretningsregel eller data. Vennligst prøv igjen.

en: Mastercard blocked. Please use another card.
no: Mastercard blokkert. Vennligst bruk et annet kort.

en: Not supported. Please try another payment method.
no: Ikke støttet. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Network frequency limit exceeded. Please try again later.
no: Nettverksfrekvensgrensen er overskredet. Vennligst prøv igjen senere.

en: Merchant ID not found. Please contact support.
no: Kjøpmanns-ID ble ikke funnet. Vennligst kontakt support.

en: Network error. Please try again later.
no: Nettverksfeil. Vennligst prøv igjen senere.

en: Phone required for this transaction. Please update your details.
no: Telefon kreves for denne transaksjonen. Vennligst oppdater detaljene dine.

en: Invalid product. Please try another product.
no: Ugyldig produkt. Vennligst prøv et annet produkt.

en: Invalid payment method. Please try another payment method.
no: Ugyldig betalingsmetode. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Quasi-cash not supported. Please use another payment method.
no: Quasi-kontanter støttes ikke. Vennligst bruk en annen betalingsmetode.

en: Refund not supported on pending transactions. Please try again later.
no: Refusjon støttes ikke på ventende transaksjoner. Vennligst prøv igjen senere.

en: Invalid parent transaction status. Please try again.
no: Ugyldig status for foreldetransaksjon. Vennligst prøv igjen.

en: Merchant not registered. Please contact support.
no: Kjøpmann ikke registrert. Vennligst kontakt support.

en: Bank authorization mismatch. Please try again.
no: Bankautorisering samsvarer ikke. Vennligst prøv igjen.

en: Bank authorization already settled. Please try again.
no: Bankautoriseringen er allerede behandlet. Vennligst prøv igjen.

en: Bank authorization voided. Please try again.
no: Bankautorisasjonen er ugyldig. Vennligst prøv igjen.

en: Bank authorization expired. Please try again.
no: Bankautorisasjonen har utløpt. Vennligst prøv igjen.

en: Currency mismatch. Please try again with the correct currency.
no: Valuta mismatch. Vennligst prøv igjen med riktig valuta.

en: Credit card mismatch. Please check your card details.
no: Kredittkort samsvarer ikke. Vennligst sjekk kortdetaljene dine.

en: Amount mismatch. Please try again with the correct amount.
no: Beløpsavvik. Vennligst prøv igjen med riktig beløp.

en: Score error. Please try again.
no: Poengfeil. Vennligst prøv igjen.

en: Status description error. Please try again.
no: Statusbeskrivelsefeil. Vennligst prøv igjen.

en: American Express declined. Please use another card.
no: American Express ble avslått. Vennligst bruk et annet kort.

en: Verification token expired. Please try again.
no: Bekreftelsestokenet har utløpt. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid trace reference. Please try again.
no: Ugyldig sporreferanse. Vennligst prøv igjen.

en: Invalid transaction ID. Please try again.
no: Ugyldig transaksjons-ID. Vennligst prøv igjen.

en: Verification token revoked. Please try again.
no: Bekreftelsestokenet er tilbakekalt. Vennligst prøv igjen.

en: Transaction type not supported. Please try another payment method.
no: Transaksjonstype støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Invalid verification token. Please try again.
no: Ugyldig verifiseringstoken. Vennligst prøv igjen.

en: User not authorized. Please contact support.
no: Bruker ikke autorisert. Vennligst kontakt support.

en: Currency not supported. Please select a supported currency.
no: Valuta støttes ikke. Vennligst velg en støttet valuta.

en: Entity not supported. Please try another payment method.
no: Enheten støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Installment not supported. Please try another payment method.
no: Avdrag støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: POS flag not supported. Please try another payment method.
no: POS-flagg støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Reversal not supported. Please contact support.
no: Tilbakeføring støttes ikke. Vennligst kontakt support.

en: Currency validation error. Please select a supported currency.
no: Valideringsfeil for valuta. Vennligst velg en støttet valuta.

en: Validation error. Please check your payment details.
no: Valideringsfeil. Vennligst sjekk betalingsdetaljene dine.

en: Virtual terminal not supported. Please try another payment method.
no: Virtuell terminal støttes ikke. Vennligst prøv en annen betalingsmetode.

en: Please enter a valid card number.
no: Vennligst oppgi et gyldig kortnummer.

en: Please enter a valid CVV.
no: Vennligst oppgi en gyldig CVV.

en: Please enter a valid expiration date.
no: Vennligst oppgi en gyldig utløpsdato.

en: An unknown error occurred.
no: En ukjent feil oppstod.

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Apple Pay could not be initialized.
no: Apple Pay kunne ikke initialiseres.

en: Apple Pay confirmation returned non-APPROVED status.
no: Apple Pay-bekreftelsen returnerte status som ikke er GODKJENT.

en: Shipping address is incomplete.
no: Fraktadresse er ufullstendig.

en: We do not ship to this address.
no: Vi sender ikke til denne adressen.

en: Tax
no: Skatt

en: Total
no: Totalt

[ctx: Important]
en: Or
no: Eller

[ctx: Important]
en: Express Checkout
no: Express Kasse

[ctx: Important]
en: Or continue below
no: Eller fortsett nedenfor

en: Items
no: Elementer

en: Billing &amp; Shipping
no: Fakturering &amp; Frakt

en: Edit
no: Rediger

en: Billing details
no: Faktureringsdetaljer

en: Shipping details
no: Fraktinformasjon

en: Create an account?
no: Opprett en konto?

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
no: Opprett en konto ved å fylle ut informasjonen nedenfor. Hvis du er en gjentakende kunde, vennligst logg inn øverst på siden.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the formatted payment status.
en: Payment via %1$s: %2$s.
no: Betaling via %1$s: %2$s.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the pending reason from PayPal.
en: Payment via %1$s Pending. PayPal reason: %2$s.
no: Betaling via %1$s venter. PayPal årsak: %2$s.

note: translators: %1$s is the payment method title, %2$s is the PayPal transaction ID.
en: Payment via %1$s. Transaction ID: %2$s
no: Betaling via %1$s. Transaksjons-ID: %2$s

[ctx: Important]
en: <strong>You're almost done!</strong><br>Review your information before you place your order.
no: <strong>Du er nesten ferdig!</strong><br>Gå gjennom informasjonen din før du legger inn bestillingen.

en: Capture Charge
no: Fang gebyr

[ctx: Important]
en: Cancel order
no: Avbryt bestilling

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use an alternate payment method.
no: Vi kan ikke behandle bestillingen din med betalingsinformasjonen du oppga. Vennligst bruk en alternativ betalingsmetode.

en: 3D Secure response
no: 3D Secure svar

en: At top of checkout Page
no: På toppen av kassesiden
