Payment Gateway for PayPal on WooCommerce 9.0.39 - en to tr translation catalogue (585 entries)

en: %1$s Transaction ID: %2$s
tr: %1$s İşlem Kimliği: %2$s

en: %s is a required field | %s are required fields
tr[0]: %s gerekli bir alandır
tr[1]: %s gerekli bir alandır

en: 160px wide
tr: 160px genişliğinde

en: 3D Secure authentication error. Please try again.
tr: 3D Secure kimlik doğrulama hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: 3D Secure benefits cardholders and merchants by providing an additional layer of verification using Verified by Visa, MasterCard SecureCode and American Express SafeKey.
tr: 3D Secure, card sahiplerine ve tüccarlara, Verified by Visa, MasterCard SecureCode ve American Express SafeKey kullanarak ek bir doğrulama katmanı sağlayarak fayda sağlar.

en: 3D Secure response
tr: 3D Secure yanıtı

en: 3D Secure when required
tr: 3D Secure gerektiğinde

en: 3DS authentication error. Please try again.
tr: 3DS kimlik doğrulama hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: <strong>PayPal Setup Required:</strong> Connect your PayPal account or enter your Client ID and Secret in the <a href="%1$s">PayPal Connection</a> to begin accepting payments.
tr: <strong>PayPal Ayarı Gerekiyor:</strong> Ödemeleri almaya başlamak için PayPal hesabınızı bağlayın veya <a href="%1$s">PayPal Bağlantısı</a> kısmına Müşteri Kimliğinizi ve Gizli Anahtarınızı girin.

en: A security check failed. Please try again.
tr: Bir güvenlik kontrolü başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin.

en: AI Product Description Generator for WooCommerce
tr: WooCommerce için AI Ürün Açıklama Üretici

en: Above Proceed to Checkout button
tr: Ödeme Sayfasına Geç butonunun üzerinde

en: Accept PayPal, Pay Later, and major cards in WooCommerce using the PayPal Commerce Platform.
tr: WooCommerce'de PayPal Commerce Platform'u kullanarak PayPal, Sonra Öde ve büyük kartları kabul edin.

en: Accept PhonePe UPI, Wallet, and Cards with a fast, secure payment experience in WooCommerce.
tr: WooCommerce'de hızlı, güvenli bir ödeme deneyimi ile PhonePe UPI, Cüzdan ve Kartları kabul edin.

en: Accept UPI, Cards, and Net Banking via Razorpay with a reliable, optimized WooCommerce integration.
tr: Razorpay ile güvenilir, optimize edilmiş bir WooCommerce entegrasyonu ile UPI, Kartlar ve Net Bankacılık kabul edin.

en: Accept credit and debit cards via Authorize.Net with a secure, seamless WooCommerce checkout.
tr: Authorize.Net ile güvenli ve kesintisiz bir WooCommerce ödeme süreci ile kredi ve banka kartlarını kabul edin.

en: Account blocked by issuer. Please contact your card issuer.
tr: Hesap, émitent tarafından engellendi. Lütfen kart émitentinizle iletişime geçin.

en: Account closed. Please use another card.
tr: Hesap kapatıldı. Lütfen başka bir kart kullanın.

en: Account not on file. Please check your card details.
tr: Hesap dosyada yok. Lütfen kart bilgilerinizi kontrol edin.

en: Action required in your PayPal account (international withdrawal).
tr: PayPal hesabınızda (uluslararası para çekme) işlem gereklidir.

en: Add tracking information
tr: Takip bilgilerini ekle

en: Additional Settings
tr: Ekstra Ayarlar

en: Address Verification Result
tr: Adres Doğrulama Sonucu

en: Address verification failed.
tr: Adres doğrulaması başarısız oldu.

en: Address verification failed. Please check your billing address.
tr: Adres doğrulaması başarısız oldu. Lütfen fatura adresinizi kontrol edin.

en: Address verification soft failure.
tr: Adres doğrulama yumuşak hatası.

en: Address verification soft failure. Please check your billing address.
tr: Adres doğrulama yumuşak hatası. Lütfen fatura adresinizi kontrol edin.

en: Admin Only Mode
tr: Sadece Yönetici Modu

en: Adult gaming not supported. Please use another payment method.
tr: Yetişkin oyunları desteklenmiyor. Lütfen başka bir ödeme yöntemi kullanın.

en: Advanced Card Payments
tr: Gelişmiş Kart Ödemeleri

en: Advanced Credit/Debit Card payments are not enabled in your PayPal account. <br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Canada, China, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Japan, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United States, United Kingdom<br><br>
tr: Gelişmiş Kredi/Banka Kartı ödemeleri PayPal hesabınızda etkinleştirilmemiştir. <br><br><strong>Desteklenen Ülkeler:</strong><br>Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, İrlanda, İtalya, Japonya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık<br><br>

en: Alternative
tr: Alternatif

en: Always trigger 3D Secure
tr: Her zaman 3D Secure'ı tetikle

en: American Express card disabled. Please use another card.
tr: American Express kartı devre dışı bırakıldı. Lütfen başka bir kart kullanın.

en: American Express declined. Please use another card.
tr: American Express reddedildi. Lütfen başka bir kart kullanın.

en: Amount exceeded. Please try a smaller amount.
tr: Miktar aşıldı. Lütfen daha küçük bir miktar deneyin.

en: Amount incompatible. Please try a different amount.
tr: Miktar uyumsuz. Lütfen farklı bir miktar deneyin.

en: Amount mismatch. Please try again with the correct amount.
tr: Tutar uyuşmazlığı. Lütfen doğru tutar ile tekrar deneyin.

en: An error occurred while updating the order status.
tr: Sipariş durumunu güncellerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while updating the order.
tr: Siparişi güncellerken bir hata oluştu.

en: An unknown error occurred.
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu.

en: Any (sub)domain displaying an Apple Pay button must be registered on the PayPal website. If the domain is not registered, the payment method will not work.
tr: Herhangi bir (alt) alan adı, bir Apple Pay butonu gösteriyorsa, PayPal web sitesinde kayıtlı olmalıdır. Alan adı kayıtlı değilse, ödeme yöntemi çalışmayacaktır.

en: Apple Pay confirmation returned non-APPROVED status.
tr: Apple Pay onayı, onaylanmamış bir durum döndürdü.

en: Apple Pay could not be initialized.
tr: Apple Pay başlatılamadı.

en: Apple Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
tr: Apple Pay, PayPal hesabınızda etkin değil. Aşağıya tıklayarak etkinleştirin.<br><br><strong>Desteklenen Ülkeler:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Desteklenen Para Birimleri:</strong><br>%2$s

en: Apple Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s) and make sure your country and currency are supported (%2$s).
tr: Apple Pay, PayPal hesabınızda (%1$s) etkinleştirilmelidir ve ülkenizin ve para biriminizin desteklendiğinden emin olun (%2$s).

en: Apple requires that the website domain be registered on PayPal. Payments will not be processed if the Apple Pay button is used on an unregistered domain.
tr: Apple, web sitesi alan adının PayPal'da kayıtlı olmasını gerektirir. Apple Pay butonu, kayıtlı olmayan bir alanda kullanıldığında ödemeler işlenmeyecektir.

en: Approved but not captured. No action needed.
tr: Onaylandı ama alınmadı. Hiçbir işlem yapılmasına gerek yok.

en: Approved.
tr: Onaylandı.

en: Approved—waiting for payer to send funds.
tr: Onaylandı—ödeme yapanın fonları göndermesini bekliyor.

en: As a result, each buyer may see a different set of buttons. Pay Later options vary by country and may display different buttons.
tr: Sonuç olarak, her alıcı farklı bir düğme seti görebilir. "Sonra Öde" seçenekleri ülkeye göre değişiklik gösterir ve farklı düğmeler görüntüleyebilir.

en: At top of checkout Page
tr: Ödeme Sayfasının Üstünde

en: Authentication failed. Please try again.
tr: Kimlik doğrulama başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Authentication message error. Please try again.
tr: Kimlik doğrulama mesajı hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: Authorization result error. Please try again.
tr: Yetkilendirme sonucu hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: Authorize
tr: Yetkilendir

en: BIN error. Please try another card.
tr: BIN hatası. Lütfen başka bir kart deneyin.

en: Bank authorization already settled. Please try again.
tr: Banka yetkilendirmesi zaten tamamlandı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Bank authorization expired. Please try again.
tr: Banka yetkilendirmesi süresi doldu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Bank authorization mismatch. Please try again.
tr: Banka yetkilendirme uyuşmazlığı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Bank authorization voided. Please try again.
tr: Banka yetkilendirmesi iptal edildi. Lütfen tekrar deneyin.

en: Below Proceed to Checkout button
tr: Aşağıda Ödeme Sayfasına Geç butonu

en: Billing
tr: Faturalama

en: Billing &amp; Shipping
tr: Faturalama &amp; Gönderim

en: Billing Address
tr: Fatura Adresi

en: Billing address didn’t match the card (AVS).
tr: Fatura adresi kartla eşleşmedi (AVS).

en: Billing address error. Please check your billing details.
tr: Fatura adresi hatası. Lütfen fatura bilgilerinizi kontrol edin.

en: Billing details
tr: Fatura detayları

en: Black
tr: Siyah

en: Blue
tr: Mavi

en: Book
tr: Kitap

en: Brand Name
tr: Marka Adı

en: Button Color
tr: Buton Rengi

en: Button Height
tr: Buton Yüksekliği

en: Button Label
tr: Buton Etiketi

en: Button Layout
tr: Buton Düzeni

en: Button Shape
tr: Buton Şekli

en: Button Width
tr: Buton Genişliği

en: Buy
tr: Satın Al

en: Buy Now
tr: Şimdi Satın Al

en: By Easy Payment
tr: Kolay Ödeme ile

en: By Repocean
tr: Repocean tarafından

en: By default all possible credit cards will be accepted. You can disable some cards, if you wish.
tr: Varsayılan olarak tüm mümkün kredi kartları kabul edilecektir. İsterseniz bazı kartları devre dışı bırakabilirsiniz.

en: By default, all PayPal buttons are enabled. To hide specific buttons, use the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> option.
tr: Varsayılan olarak, tüm PayPal butonları etkindir. Belirli butonları gizlemek için <strong>Belirli Ödeme Butonlarını Devre Dışı Bırak</strong> seçeneğini kullanın.

en: By nexaplugins
tr: nexaplugins tarafından

en: CVV verification failed. Please check your CVV.
tr: CVV doğrulaması başarısız oldu. Lütfen CVV'nizi kontrol edin.

en: Can you please tell us why you’re deactivating the plugin? Your feedback helps us make it better.
tr: Eklentiyi neden devre dışı bıraktığınızı bize söyleyebilir misiniz? Geri bildiriminiz, onu daha iyi hale getirmemize yardımcı oluyor.

en: Capture
tr: Yakala

en: Capture Charge
tr: Yakalama Ücreti

en: Card Details
tr: Kart Detayları

en: Card Save Enabled
tr: Kart Kaydetme Etkinleştirildi

en: Card Security Code Result
tr: Kart Güvenlik Kodu Sonucu

en: Card capture requested by the bank.
tr: Banka tarafından kart yakalama talep edildi.

en: Card issuer/acquirer not allowed for this transaction.
tr: Bu işlem için kart ihraç edici/ediciye izin verilmedi.

en: Card not activated. Please activate your card and try again.
tr: Kartınız etkinleştirilmemiş. Lütfen kartınızı etkinleştirin ve tekrar deneyin.

en: Card refused. Please use another payment method.
tr: Kart reddedildi. Lütfen başka bir ödeme yöntemi kullanın.

en: Card reported lost or stolen. Please use another card.
tr: Kart kayboldu veya çalındı olarak bildirildi. Lütfen başka bir kart kullanın.

en: Card type not supported. Please use another card.
tr: Kart türü desteklenmiyor. Lütfen başka bir kart kullanın.

en: Carrier
tr: Taşıyıcı

en: Carrier Name*
tr: Taşıyıcı Adı*

en: Cart
tr: Sepet

en: Cart Page
tr: Sepet Sayfası

en: Category
tr: Kategori

en: Category Page
tr: Kategori Sayfası

en: Check this box to display the Apple Pay button on selected pages.
tr: Bu kutucuğu işaretleyerek seçilen sayfalarda Apple Pay butonunu görüntüleyin.

en: Check this box to display the Google Pay button on selected pages.
tr: Bu kutucuğu işaretleyerek seçilen sayfalarda Google Pay butonunu görüntüleyin.

en: Checkout
tr: Ödeme Sayfası

en: Checkout Page
tr: Ödeme Sayfası

en: Choose the PayPal environment. Select "Sandbox" for testing transactions (no real transactions will occur) or "Production" for live transactions.
tr: PayPal ortamını seçin. Test işlemleri için "Sandbox" seçeneğini seçin (gerçek işlemler gerçekleşmeyecek) veya canlı işlemler için "Production" seçeneğini seçin.

en: Choose where the PayPal buttons should appear on the cart page, either above or below the "Proceed to Checkout" button. This applies only to classic cart templates, not the new Cart Blocks layout.
tr: PayPal butonlarının sepet sayfasında "Ödeme Yap" butonunun üzerinde mi yoksa altında mı görünmesi gerektiğini seçin. Bu yalnızca klasik sepet şablonları için geçerlidir, yeni Sepet Blokları düzeni için değil.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
tr: Fonları hemen almak mı yoksa sadece ödemeyi yetkilendirmek mi istediğinizi seçin.

en: Click <strong>Save Changes</strong>.
tr: <strong>Değişiklikleri Kaydet</strong> butonuna tıklayın.

en: Click a payment option below to process your order.
tr: Aşağıdaki ödeme seçeneklerinden birine tıklayarak siparişinizi işleme alın.

en: Click here to insert credentials manually
tr: Buraya kimlik bilgilerini manuel olarak eklemek için tıklayın

en: Click the "%s" button below to process your order.
tr: Siparişinizi işlemek için aşağıdaki "%s" butonuna tıklayın.

en: Click the PayPal button to add your payment method.
tr: Ödeme yönteminizi eklemek için PayPal butonuna tıklayın.

en: Click to Connect PayPal
tr: PayPal ile Bağlanmak için Tıklayın

en: Click to Enable Apple Pay
tr: Apple Pay'i Etkinleştirmek İçin Tıklayın

en: Click to Enable Google Pay
tr: Google Pay'i Etkinleştirmek İçin Tıklayın

en: Close
tr: Kapat

en: Color
tr: Renk

en: Combination Mark (PP PayPal)
tr: Kombinasyon Markası (PP PayPal)

en: Communication error. Please try again later.
tr: İletişim hatası. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Communication error. Please try again shortly.
tr: İletişim hatası. Lütfen kısa bir süre sonra tekrar deneyin.

en: Community support
tr: Topluluk desteği

en: Compatibility issue
tr: Uyumluluk sorunu

en: Configuration error. Please contact support.
tr: Yapılandırma hatası. Lütfen destekle iletişime geçin.

en: Congratulations! PayPal is Connected 🎉
tr: Tebrikler! PayPal Bağlandı 🎉

en: Connect to PayPal
tr: PayPal'a Bağlanın

en: Connect to PayPal Sandbox
tr: PayPal Sandbox'a Bağlanın

en: Connected Account:
tr: Bağlı Hesap:

en: Connection Status
tr: Bağlantı Durumu

en: Contingencies not resolved. Please try again.
tr: Beklenmedik durumlar çözüme kavuşturulmadı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Contingency for 3D Secure
tr: 3D Secure için Acil Durum

en: Continue to payment
tr: Ödemeye devam et

en: Country error. Please try another payment method.
tr: Ülke hatası. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
tr: Aşağıdaki bilgileri girerek bir hesap oluşturun. Eğer mevcut bir müşteriyseniz, lütfen sayfanın üst kısmından giriş yapın.

en: Create an account?
tr: Hesap oluştur?

en: Credit Card Statement Name
tr: Kredi Kartı Ekstresi Adı

en: Credit card mismatch. Please check your card details.
tr: Kredi kartı uyuşmazlığı. Lütfen kart bilgilerinizi kontrol edin.

en: Credit error. Please try another payment method.
tr: Kredi hatası. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Credit or Debit Card
tr: Kredi veya Banka Kartı

en: Currency mismatch. Please try again with the correct currency.
tr: Para birimi uyumsuz. Lütfen doğru para birimi ile tekrar deneyin.

en: Currency not supported. Please select a supported currency.
tr: Desteklenmeyen para birimi. Lütfen desteklenen bir para birimi seçin.

en: Currency validation error. Please select a supported currency.
tr: Para birimi doğrulama hatası. Lütfen desteklenen bir para birimi seçin.

en: Debug log
tr: Hata ayıklama kaydı

en: Decline threshold exceeded. Please try again later.
tr: Reddedilme eşiği aşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Description
tr: Açıklama

en: Difficult to set up
tr: Kurulumu zor

en: Diners Club card rejected. Please use another card.
tr: Diners Club kartı reddedildi. Lütfen başka bir kart kullanın.

en: Disable Specific Payment Buttons
tr: Belirli Ödeme Düğmelerini Devre Dışı Bırak

en: Disable specific credit cards
tr: Belirli kredi kartlarını devre dışı bırakın

en: Disable the <strong>Enable PayPal</strong> option.
tr: <strong>PayPal'ı Etkinleştir</strong> seçeneğini devre dışı bırakın.

en: Disable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
tr: <strong>Gelişmiş Kredi/Banka Kartı Özelliğini</strong> devre dışı bırakın.

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Disconnect PayPal Account
tr: PayPal Hesabını Bağlantısını Kes

en: Display Apple Pay Button On
tr: Apple Pay Butonunu Göster Açık

en: Display Google Pay Button On
tr: Google Pay Butonunu Göster Açık

en: Display Pay Later messaging On
tr: Ödeme Sonrası mesajını Göster Açık

en: Display PayPal Buttons On
tr: PayPal Butonlarını Göster

en: Displays Pay Later messaging for available offers.
tr: Mevcut teklifler için "Sonra Öde" mesajını görüntüler.

en: Domain Registration
tr: Alan Adı Kaydı

en: Donate
tr: Bağış yap

en: Done!
tr: Tamam!

en: Duplicate transaction.
tr: Yinelenen işlem.

en: Duplicate transaction. Please try again.
tr: Yinelenen işlem. Lütfen tekrar deneyin.

en: Dynamic currency conversion not supported. Please try again.
tr: Dinamik döviz dönüşümü desteklenmiyor. Lütfen tekrar deneyin.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Enable Advanced Credit/Debit Card
tr: Gelişmiş Kredi/Banka Kartı Özelliğini Etkinleştir

en: Enable Apple Pay
tr: Apple Pay'i Etkinleştir

en: Enable Google Pay
tr: Google Pay'i etkinleştir

en: Enable Pay Later Messaging
tr: Ödeme Sonrası Mesajlaşmayı Etkinleştir

en: Enable PayPal
tr: PayPal'ı etkinleştir

en: Enable card saving at checkout
tr: Ödeme sırasında kart kaydetmeyi etkinleştir

en: Enable logging
tr: Günlüğü etkinleştir

en: Enable the Advanced Credit/Debit Card payment option as a separate gateway on the checkout page. This gateway typically offers a lower PayPal fee compared to the PayPal Smart Button. The fee is 2.59% + $0.49* per transaction for Advanced Credit/Debit Card payments and 3.49% + $0.49* for PayPal Smart Buttons. It supports major cards like Visa, Mastercard, and American Express, providing a secure and streamlined payment experience.
tr: Gelişmiş Kredi/Banka Kartı ödeme seçeneğini ödeme sayfasında ayrı bir geçit olarak etkinleştirin. Bu geçit genellikle PayPal Akıllı Buton'a kıyasla daha düşük bir PayPal ücreti sunar. Gelişmiş Kredi/Banka Kartı ödemeleri için ücret %2,59 + $0,49* ve PayPal Akıllı Butonlar için %3,49 + $0,49*'dir. Visa, Mastercard ve American Express gibi büyük kartları destekleyerek güvenli ve akıcı bir ödeme deneyimi sunar.

en: Enable the option <strong>Enable Advanced Credit/Debit Card</strong>.
tr: <strong>Gelişmiş Kredi/Banka Kartı Özelliğini Etkinleştir</strong> seçeneğini etkinleştirin.

en: Enable this option to activate the PayPal gateway. Uncheck to disable it.
tr: Bu seçeneği etkinleştirmek için PayPal geçidini aktif hale getirin. Devre dışı bırakmak için işaretini kaldırın.

en: Enable this to use the default Place Order button on the checkout page instead of showing PayPal buttons. This setting does not affect Express Checkout.
tr: Bunu, ödeme sayfasında PayPal butonlarını göstermek yerine varsayılan Siparişi Ver butonunu kullanmak için etkinleştirin. Bu ayar, Hızlı Ödeme'yi etkilemez.

en: Enable/Disable
tr: Etkinleştir/Devre Dışı Bırak

en: Enter Live PayPal Email.
tr: Canlı PayPal E-posta adresini girin.

en: Enter PayPal Client ID.
tr: PayPal Müşteri Kimliği'ni girin.

en: Enter PayPal Secret key.
tr: PayPal Gizli anahtarını girin.

en: Enter Sandbox PayPal Email.
tr: Sandbox PayPal E-posta adresini girin.

en: Entity not supported. Please try another payment method.
tr: Desteklenmeyen varlık. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Environment
tr: Çevre

en: Example: To hide the Pay Later button on the Checkout Page:
tr: Örnek: Ödeme Sayfasında "Sonra Öde" butonunu gizlemek için:

en: Expired card. Please use another card.
tr: Süresi dolmuş kart. Lütfen başka bir kart kullanın.

en: Expiry date error. Please check your card details.
tr: Son kullanma tarihi hatası. Lütfen kart bilgilerinizi kontrol edin.

en: Express Checkout
tr: Hızlı Ödeme

en: FAQ
tr: SSS

en: Fee
tr: Ücret

en: Field validation failed. Please check your payment details.
tr: Alan doğrulaması başarısız oldu. Lütfen ödeme bilgilerinizi kontrol edin.

en: Find the <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong> setting.
tr: <strong>Belirli Ödeme Düğmelerini Devre Dışı Bırak</strong> ayarını bulun.

en: Flex Layout
tr: Flex Düzeni

en: Flexes between 120px and 300px wide
tr: 120px ile 300px arasında esner

en: Flexes between 250px and 1169px wide
tr: 250px ile 1169px arasında esner

en: Flexes between 250px and 768px wide
tr: 250px ile 768px arasında esner

en: Frequency limit exceeded. Please try again later.
tr: Frekans limiti aşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Funding instrument expired. Please use another payment method.
tr: Finansman aracı süresi doldu. Lütfen başka bir ödeme yöntemi kullanın.

en: Funding source already exists. Please use another payment method.
tr: Finansman kaynağı zaten mevcut. Lütfen başka bir ödeme yöntemi kullanın.

en: Funds were refunded.
tr: Fonlar iade edildi.

en: Gaming refund error. Please contact support.
tr: Oyun iade hatası. Lütfen destekle iletişime geçin.

en: Gaming transaction error. Please use another payment method.
tr: Oyun işlemi hatası. Lütfen başka bir ödeme yöntemi kullanın.

en: Generate SEO-friendly titles, descriptions, and attributes with AI. Includes bulk tools and templates.
tr: AI ile SEO dostu başlıklar, açıklamalar ve etiketler oluşturun. Toplu araçlar ve şablonlar içerir.

en: Get Support
tr: Destek Alın

en: Go to <strong>Advanced Card Payments</strong> settings.
tr: <strong>Gelişmiş Kart Ödemeleri</strong> ayarlarına gidin.

en: Go to <strong>PayPal Settings > Checkout Page</strong>.
tr: <strong>PayPal Ayarları > Ödeme Sayfası</strong>'na gidin.

en: Go to <strong>PayPal Settings</strong> > Checkout Page
tr: <strong>PayPal Ayarları</strong> > Ödeme Sayfası'na gidin

en: Gold (Recommended)
tr: Altın (Tavsiye Edilen)

en: Google Pay is not enabled in your PayPal account. Click below to enable it.<br><br><strong>Supported Countries:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Supported Currencies:</strong><br>%2$s
tr: Google Pay, PayPal hesabınızda etkinleştirilmemiştir. Aşağıya tıklayarak etkinleştirin.<br><br><strong>Desteklenen Ülkeler:</strong><br>%1$s<br><br><strong>Desteklenen Para Birimleri:</strong><br>%2$s

en: Google Pay must be enabled in your PayPal account (%1$s). Please ensure your country and currency are supported (%2$s).
tr: Google Pay, PayPal hesabınızda (%1$s) etkinleştirilmelidir. Lütfen ülkenizin ve para biriminizin desteklendiğinden emin olun (%2$s).

en: Got it
tr: Anladım

en: Gray
tr: Gri

en: Grayscale
tr: Gri tonları

en: Hide
tr: Gizle

en: Hold - call center. Please contact your card issuer.
tr: Bekleyin - çağrı merkezi. Lütfen kartınızı veren kuruluşla iletişime geçin.

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Home Page
tr: Ana Sayfa

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Horizontal (Recommended)
tr: Yatay (Tavsiye Edilen)

en: Host key error. Please try again.
tr: Anahtar hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: How can I contact support or request a new functionality?
tr: Destekle nasıl iletişime geçebilirim veya yeni bir işlevsellik talep edebilirim?

en: How can I hide specific PayPal buttons?
tr: Belirli PayPal butonlarını nasıl gizleyebilirim?

en: How can I show only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page?
tr: Checkout sayfasında yalnızca "Kredi veya Banka Kartı" ödeme yöntemini nasıl gösterebilirim?

en: How can I show only the "PayPal" button on the Checkout page?
tr: Checkout sayfasında yalnızca "PayPal" butonunu nasıl gösterebilirim?

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on Home page.
tr: Ana sayfada mesajı daha iyi bir yere yerleştirmek için bir kısa kod gerekiyor.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on cart page.
tr: Sepet sayfasında mesajı daha iyi bir yere yerleştirmek için bir kısa kod gerekmektedir.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on category page.
tr: Bir kısa kod ihtiyacım var, böylece mesajı kategori sayfasında daha iyi bir yere yerleştirebilirim.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on payment page.
tr: Ödeme sayfasında mesajı daha iyi bir yere yerleştirmek için bir kısa kod ihtiyacım var.

en: I need a shortcode so that I can place the message in a better spot on product page.
tr: Ürün sayfasında mesajı daha iyi bir yere yerleştirebilmek için bir kısa kod ihtiyacım var.

en: I rather wouldn't say
tr: Bunu pek söylemek istemem

en: ID mismatch. Please try again.
tr: ID uyuşmazlığı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Icon
tr: Simge

en: Idempotency failure. Please try again.
tr: İdempotans hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: If the billing address is empty and PayPal provides a shipping address, the order will use the shipping address as the billing address.
tr: Eğer fatura adresi boşsa ve PayPal bir gönderim adresi sağlıyorsa, sipariş gönderim adresini fatura adresi olarak kullanacaktır.

en: If you enable this setting, PayPal will be instructed not to allow the buyer to use funding sources that take additional time to complete (for example, eChecks). Instead, the buyer will be required to use an instant funding source, such as an instant transfer, a credit/debit card, or PayPal Credit.
tr: Bu ayarı etkinleştirirseniz, PayPal alıcıya tamamlanması ek süre gerektiren finansman kaynaklarını (örneğin, eCheck'ler) kullanma izni vermeyecek şekilde talimat verecektir. Bunun yerine, alıcının anında bir finansman kaynağı kullanması gerekecektir; örneğin, anında transfer, kredi/banka kartı veya PayPal Kredi.

en: If you have a moment, we'd love it if you could leave us a <b><a target="_blank" href="%1$s">quick review</a>.</b> it motivates us and helps us keep improving. 💫 <br>Have feature ideas? Include them in your review — your feedback shapes our roadmap, and we love turning your ideas into reality.
tr: Eğer bir dakikanız varsa, bize <b><a target="_blank" href="%1$s">hızlı bir inceleme</a>.</b> bırakmanızı çok isteriz. Bu, bizi motive ediyor ve gelişmemize yardımcı oluyor. 💫 <br>Özellik fikirleriniz var mı? Onları incelemenizde belirtin — geri bildiriminiz yol haritamızı şekillendiriyor ve fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmeyi seviyoruz.

en: If you have any questions, encounter an issue, or have a new functionality request, please create a support ticket on our official support page at:
tr: Herhangi bir sorunuz varsa, bir sorunla karşılaşırsanız veya yeni bir işlevsellik talebiniz varsa, lütfen resmi destek sayfamızda bir destek bileti oluşturun:

[ctx: Important]
en: <strong>You're almost done!</strong><br>Review your information before you place your order.
tr: <strong>Hemen hemen bitirdiniz!</strong><br>Siparişinizi vermeden önce bilgilerinizi gözden geçirin.

[ctx: Important]
en: Advanced Card Processing.
tr: Gelişmiş Kart İşleme.

[ctx: Important]
en: Cancel order
tr: Siparişi iptal et

[ctx: Important]
en: Card number
tr: Kart numarası

[ctx: Important]
en: Click the "%s" button below to process your order.
tr: Siparişinizi işlemek için aşağıdaki "%s" butonuna tıklayın.

[ctx: Important]
en: Confirm Your PayPal Order
tr: PayPal Siparişinizi Onaylayın

[ctx: Important]
en: Confirm your PayPal order
tr: PayPal siparişinizi onaylayın

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card
tr: Kredi veya Banka Kartı

[ctx: Important]
en: Credit or Debit Card (PayPal) By Easy Payment
tr: Kredi veya Banka Kartı (PayPal) Kolay Ödeme ile

[ctx: Important]
en: Expiration date
tr: Son kullanma tarihi

[ctx: Important]
en: Express Checkout
tr: Hızlı Ödeme

[ctx: Important]
en: Or
tr: Ya da

[ctx: Important]
en: Or continue below
tr: Ya da aşağıda devam et

[ctx: Important]
en: PayPal Gateway By Easy Payment
tr: Easy Payment ile PayPal Geçidi

[ctx: Important]
en: PayPal, Pay Later, Venmo, Credit & Debit Cards, Google Pay, Apple Pay — and many more.
tr: PayPal, Sonra Öde, Venmo, Kredi ve Banka Kartları, Google Pay, Apple Pay — ve daha fazlası.

[ctx: Important]
en: Proceed to PayPal
tr: PayPal'a geçin

[ctx: Important]
en: Sandbox Mode Enabled.
tr: Kum Havuzu Modu Etkinleştirildi.

[ctx: Important]
en: Security code
tr: Güvenlik kodu

[ctx: Important]
en: Use test card 4111 1111 1111 1111 with any future expiration date and any CVV.
tr: Test kartı 4111 1111 1111 1111'i, herhangi bir gelecekteki son kullanma tarihi ve herhangi bir CVV ile kullanın.

en: Important Note
tr: Önemli Not

en: Important:
tr: Önemli:

en: Include all line item details in the payment request to PayPal so that they can be seen from the PayPal transaction details page.
tr: Ödeme talebinde, PayPal işlem detayları sayfasında görülebilmesi için tüm satır öğesi detaylarını dahil edin.

en: Incorrect PIN.
tr: Yanlış PIN.

en: Incorrect PIN. Please re-enter your PIN.
tr: Yanlış PIN. Lütfen PIN'inizi tekrar girin.

en: Inline
tr: Satır İçi

en: Install Now
tr: Şimdi Yükle

en: Installment not supported. Please try another payment method.
tr: Taksit desteği yok. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Instant Payments
tr: Anında Ödemeler

en: Insufficient funds.
tr: Yetersiz bakiye.

en: Invalid account number.
tr: Geçersiz hesap numarası.

en: Invalid amount.
tr: Geçersiz miktar.

en: Invalid capture date.
tr: Geçersiz yakalama tarihi.

en: Invalid card expiry date.
tr: Geçersiz kart son kullanma tarihi.

en: Invalid card security code (CVV).
tr: Geçersiz kart güvenlik kodu (CVV).

en: Invalid currency. Please select a supported currency.
tr: Geçersiz para birimi. Lütfen desteklenen bir para birimi seçin.

en: Invalid data format.
tr: Geçersiz veri formatı.

en: Invalid funding instrument. Please try another payment method.
tr: Geçersiz finansman aracı. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Invalid input. Please check your payment details.
tr: Geçersiz girdi. Lütfen ödeme bilgilerinizi kontrol edin.

en: Invalid issue. Please try again.
tr: Geçersiz sorun. Lütfen tekrar deneyin.

en: Invalid merchant category.
tr: Geçersiz satıcı kategorisi.

en: Invalid merchant configuration.
tr: Geçersiz satıcı yapılandırması.

en: Invalid or missing payment token fields.
tr: Geçersiz veya eksik ödeme belirteci alanları.

en: Invalid or restricted card.
tr: Geçersiz veya kısıtlı kart.

en: Invalid or restricted card. Please use another card.
tr: Geçersiz veya kısıtlı kart. Lütfen başka bir kart kullanın.

en: Invalid order.
tr: Geçersiz sipariş.

en: Invalid parent transaction status. Please try again.
tr: Geçersiz ana işlem durumu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Invalid payment method. Please try another payment method.
tr: Geçersiz ödeme yöntemi. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Invalid processing code.
tr: Geçersiz işleme kodu.

en: Invalid product. Please try another product.
tr: Geçersiz ürün. Lütfen başka bir ürün deneyin.

en: Invalid terminal configuration.
tr: Geçersiz terminal yapılandırması.

en: Invalid trace ID. Please try again.
tr: Geçersiz izleme kimliği. Lütfen tekrar deneyin.

en: Invalid trace reference. Please try again.
tr: Geçersiz izleme referansı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Invalid transaction ID. Please try again.
tr: Geçersiz işlem kimliği. Lütfen tekrar deneyin.

en: Invalid transaction state.
tr: Geçersiz işlem durumu.

en: Invalid transaction.
tr: Geçersiz işlem.

en: Invalid transaction. Please try again.
tr: Geçersiz işlem. Lütfen tekrar deneyin.

en: Invalid value posted for %s
tr: %s için geçersiz bir değer gönderildi

en: Invalid verification token. Please try again.
tr: Geçersiz doğrulama jetonu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Invoice prefix
tr: Fatura ön eki

en: Issuer not available. Please try again later.
tr: Yayımcı mevcut değil. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Issuer temporarily not available. Please try again shortly.
tr: Verici geçici olarak mevcut değil. Lütfen kısa bir süre sonra tekrar deneyin.

en: Item
tr: Öğe

en: Items
tr: Öğeler

en: Landing Page
tr: Açılış Sayfası

en: Large
tr: Büyük

en: Late reversal. Please contact support.
tr: Geç dönüş. Lütfen destekle iletişime geçin.

en: Layout Type
tr: Düzen Tipi

en: Learn more about Pay Later on PayPal’s website.
tr: PayPal'ın web sitesinde Pay Later hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Left
tr: Sol

en: Live Client ID
tr: Canlı Müşteri Kimliği

en: Live PayPal Email
tr: Canlı PayPal E-posta

en: Live Preview
tr: Canlı Önizleme

en: Live Secret key
tr: Canlı Gizli Anahtar

en: Log PayPal events, such as Webhook, Payment, Refund inside %s
tr: PayPal olaylarını, örneğin Webhook, Ödeme, İade gibi %s içinde kaydedin

en: Login
tr: Giriş Yap

en: Logo Position
tr: Logo Pozisyonu

en: Logo Type
tr: Logo Tipi

en: MCC code error. Please contact support.
tr: MCC kodu hatası. Lütfen destekle iletişime geçin.

en: Marked as refunded via PayPal. Total refunded: %1$s %2$s.
tr: PayPal aracılığıyla iade olarak işaretlendi. Toplam iade: %1$s %2$s.

en: Mastercard blocked. Please use another card.
tr: Mastercard engellendi. Lütfen başka bir kart kullanın.

en: Medium
tr: Orta

en: Merchant ID not found. Please contact support.
tr: Tüccar ID'si bulunamadı. Lütfen destekle iletişime geçin.

en: Merchant not registered. Please contact support.
tr: Tüccar kaydedilmemiş. Lütfen destekle iletişime geçin.

en: Mini Cart
tr: Mini Sepet

en: Mini Cart (Side Cart)
tr: Mini Sepet (Yan Sepet)

en: Missing business rule or data. Please try again.
tr: Eksik iş kuralı veya veri. Lütfen tekrar deneyin.

en: Missing features
tr: Eksik özellikler

en: Monochrome
tr: Monokrom

en: Network error. Please try again later.
tr: Ağ hatası. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Network frequency limit exceeded. Please try again later.
tr: Ağ frekansı limiti aşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: No Preference
tr: Tercih Yok

en: No further action is required unless additional customization is needed.
tr: Ek bir özelleştirme gerekmedikçe başka bir işlem yapılmasına gerek yoktur.

en: No matching plugins found for your store settings.
tr: Mağaza ayarlarınız için eşleşen eklenti bulunamadı.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Not supported. Please try another payment method.
tr: Desteklenmiyor. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: OR
tr: VE

en: Once you save the changes in both sections, only the "Credit or Debit Card" payment method will appear on the Checkout page.
tr: Her iki bölümdeki değişiklikleri kaydettikten sonra, yalnızca "Kredi veya Banka Kartı" ödeme yöntemi Checkout sayfasında görünecektir.

en: Once you save the changes in both sections, only the "PayPal" button will appear on the Checkout page.
tr: Her iki bölümdeki değişiklikleri kaydettikten sonra, yalnızca "PayPal" butonu Checkout sayfasında görünecektir.

en: Only part of the amount was approved.
tr: Yalnızca miktarın bir kısmı onaylandı.

en: Order
tr: Sipariş

en: Order Review Page
tr: Sipariş İnceleme Sayfası

en: Other
tr: Diğer

en: PIN error. Please try again with the correct PIN.
tr: PIN hatası. Lütfen doğru PIN ile tekrar deneyin.

en: POS flag not supported. Please try another payment method.
tr: POS bayrağı desteklenmiyor. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Pay
tr: Ödeme

en: Pay Later Messaging
tr: Sonra Öde Mesajlaşması

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
tr: PayPal ile ödeme yapın; eğer bir PayPal hesabınız yoksa kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz

en: PayPal (Recommended)
tr: PayPal (Tavsiye Edilir)

en: PayPal Account Connected
tr: PayPal Hesabı Bağlandı

en: PayPal Button Position (Classic Cart Only)
tr: PayPal Butonu Pozisyonu (Sadece Klasik Sepet)

en: PayPal Checkout
tr: PayPal Ödeme

en: PayPal Connection
tr: PayPal Bağlantısı

en: PayPal Credit
tr: PayPal Kredi

en: PayPal Fee:
tr: PayPal Ücreti:

en: PayPal Pay Later
tr: PayPal Sonra Öde

en: PayPal Pay Later lets your customers split their purchases into interest-free payments over time, such as "Pay in 4" or monthly installments. You get paid in full upfront, while customers enjoy flexible payment options.
tr: PayPal Pay Later, müşterilerinizin satın alımlarını "4 Taksit" veya aylık taksitler gibi faizsiz ödemelere bölmesine olanak tanır. Siz, ödemeyi tamamen peşin alırken, müşteriler esnek ödeme seçeneklerinin tadını çıkarır.

en: PayPal Settings
tr: PayPal Ayarları

en: PayPal Shipment Tracking
tr: PayPal Gönderi Takibi

en: PayPal Smart Button Preview
tr: PayPal Akıllı Buton Önizlemesi

en: PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) are shown automatically based on factors such as the buyer’s country and their device type. <br><br>By default, <b>all buttons are enabled.</b> To disable individual payment buttons, use the <b>"Disable Specific Payment Buttons"</b> setting available in each page section below.<br><br>For Express Checkout, it will follow the configuration from the Checkout Page.<br>For Mini Cart, this setting will follow the configuration from the Product Page.
tr: PayPal butonları (örneğin, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, vb.) alıcının ülkesi ve cihaz türü gibi faktörlere bağlı olarak otomatik olarak gösterilir. <br><br>Varsayılan olarak, <b>tüm butonlar etkinleştirilmiştir.</b> Bireysel ödeme butonlarını devre dışı bırakmak için, aşağıdaki her sayfa bölümünde bulunan <b>"Belirli Ödeme Butonlarını Devre Dışı Bırak"</b> ayarını kullanın.<br><br>Hızlı Ödeme için, Ödeme Sayfası'ndaki yapılandırmayı takip edecektir.<br>Mini Sepet için, bu ayar Ürün Sayfası'ndaki yapılandırmayı takip edecektir.

en: PayPal onboarding process successfully completed.
tr: PayPal onboarding süreci başarıyla tamamlandı.

en: PayPal, Credit/Debit Cards, Google Pay, Apple Pay, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact & more - by an official PayPal Partner
tr: PayPal, Kredi/Banka Kartları, Google Pay, Apple Pay, Sonra Öde, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Sofort, Bancontact ve daha fazlası - resmi bir PayPal Ortağı tarafından

en: Payee does not have a PayPal account.
tr: Alacaklının bir PayPal hesabı yok.

en: Payee receiving preference requires action (often currency related).
tr: Alacaklının alma tercihi işlem gerektirir (genellikle para birimi ile ilgilidir).

en: Payee’s PayPal account requires verification.
tr: Alacaklının PayPal hesabının doğrulanması gerekiyor.

en: Payment
tr: Ödeme

en: Payment Gateway for Authorize.Net for WooCommerce
tr: WooCommerce için Authorize.Net Ödeme Geçidi

en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce
tr: WooCommerce için PayPal Ödeme Geçidi

en: Payment Gateway for PayPal on WooCommerce: %1$s
tr: WooCommerce'da PayPal için Ödeme Geçidi: %1$s

en: Payment Gateway for PhonePe and for WooCommerce
tr: PhonePe ve WooCommerce için Ödeme Geçidi

en: Payment Gateway for Razorpay and for WooCommerce
tr: Razorpay ve WooCommerce için Ödeme Geçidi

en: Payment Page
tr: Ödeme Sayfası

en: Payment action
tr: Ödeme işlemi

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
tr: Ödeme yetkilendirildi. Fonları almak için ödeme durumunu işleme veya tamamlandı olarak değiştirin.

en: Payment by eCheck—awaiting clearance.
tr: eCheck ile ödeme — onay bekleniyor.

en: Payment declined. %s
tr: Ödeme reddedildi. %s

en: Payment failed. %s
tr: Ödeme başarısız oldu. %s

en: Payment pending (%1$s).
tr: Ödeme beklemede (%1$s).

en: Payment pending manual review.
tr: Ödeme manuel inceleme bekliyor.

en: Payment via %1$s : %2$s.
tr: %1$s ile ödeme: %2$s.

en: Payment via %1$s Pending. PayPal reason: %2$s.
tr: %1$s üzerinden ödeme beklemede. PayPal nedeni: %2$s.

en: Payment via %1$s declined. %2$s
tr: %1$s üzerinden yapılan ödeme reddedildi. %2$s

en: Payment via %1$s failed. %2$s
tr: %1$s ile ödeme başarısız oldu. %2$s

en: Payment via %1$s partially refunded. PayPal reason: %2$s.
tr: %1$s üzerinden yapılan ödeme kısmen iade edildi. PayPal nedeni: %2$s.

en: Payment via %1$s pending. %2$s
tr: %1$s üzerinden ödeme bekleniyor. %2$s

en: Payment via %1$s refunded. PayPal reason: %2$s.
tr: %1$s üzerinden yapılan ödeme iade edildi. PayPal nedeni: %2$s.

en: Payment via %1$s. Transaction ID: %2$s
tr: %1$s üzerinden ödeme. İşlem Kimliği: %2$s

en: Payment via %1$s: %2$s.
tr: %1$s ile ödeme: %2$s.

en: Payment was canceled.
tr: Ödeme iptal edildi.

en: Payments from the Product or Cart page skip the review step and go straight to the Thank You page.
tr: Ürün veya Sepet sayfasından yapılan ödemeler inceleme adımını atlar ve doğrudan Teşekkürler sayfasına gider.

en: Phone required for this transaction. Please update your details.
tr: Bu işlem için telefon gereklidir. Lütfen bilgilerinizi güncelleyin.

en: Pill
tr: Hap

en: Place order
tr: Sipariş ver

en: Plain
tr: Düz

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
tr: Lütfen sepetinize eklemek için bir ürün seçin&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
tr: Lütfen ürün seçeneklerini seçin&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
tr: Lütfen sepete eklemek istediğiniz ürün miktarını seçin&hellip;

en: Please describe what part of the layout or functionality was affected.
tr: Lütfen hangi bölümün düzeninin veya işlevselliğinin etkilendiğini tanımlayın.

en: Please ensure that Apple Pay is enabled in your PayPal account.
tr: Lütfen Apple Pay'in PayPal hesabınızda etkinleştirildiğinden emin olun.

en: Please ensure that Google Pay is enabled in your PayPal account.
tr: Lütfen Google Pay'in PayPal hesabınızda etkinleştirildiğinden emin olun.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
tr: Lütfen fatura numaralarınız için bir ön ek girin. Eğer PayPal hesabınızı birden fazla mağaza için kullanıyorsanız, bu ön ekin benzersiz olduğundan emin olun çünkü PayPal aynı fatura numarasına sahip siparişlere izin vermeyecektir.

en: Please enter a valid CVV.
tr: Lütfen geçerli bir CVV girin.

en: Please enter a valid card number.
tr: Lütfen geçerli bir kart numarası girin.

en: Please enter a valid expiration date.
tr: Lütfen geçerli bir son kullanma tarihi girin.

en: Please share why you’re deactivating the PayPal plugin so we can make improvements.
tr: Lütfen PayPal eklentisini neden devre dışı bıraktığınızı paylaşın, böylece iyileştirmeler yapabiliriz.

en: Please verify the PayPal account to receive the payments.
tr: Lütfen ödemeleri almak için PayPal hesabını doğrulayın.

en: Plugin logo
tr: Eklenti logosu

en: Preview only. No payment will be processed.
tr: Sadece önizleme. Ödeme işlenmeyecek.

en: Primary
tr: Ana

en: Processing error. Please try again.
tr: İşlem hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: Processor response: code=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s
tr: İşlemci yanıtı: kod=%1$s, AVS=%2$s, CVV=%3$s

en: Processor system error. Please try again later.
tr: İşlemci sistem hatası. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Product
tr: Ürün

en: Product Page
tr: Ürün Sayfası

en: Production (Live)
tr: Üretim (Canlı)

en: Quasi-cash not supported. Please use another payment method.
tr: Neredeyse nakit desteklenmiyor. Lütfen başka bir ödeme yöntemi kullanın.

en: Rate our plugin
tr: Eklentimizi değerlendirin

en: Ratio
tr: Oran

en: Reattempt not permitted. Please use another payment method.
tr: Yeniden denemeye izin verilmedi. Lütfen başka bir ödeme yöntemi kullanın.

en: Recommended
tr: Tavsiye Edilen

en: Recommended Plugins
tr: Önerilen Eklentiler

en: Rect (Recommended)
tr: Dikdörtgen (Tavsiye Edilen)

en: Refund failed.
tr: İade başarısız oldu.

en: Refund not supported on pending transactions. Please try again later.
tr: İade, bekleyen işlemler için desteklenmiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
tr: İade edildi %1$s - İade ID: %2$s

en: Register Your Domain with Apple Pay
tr: Alan adınızı Apple Pay ile kaydedin

en: Registration incomplete. Please complete registration.
tr: Kayıt tamamlanmamış. Lütfen kaydı tamamlayın.

en: Remind me later
tr: Bana daha sonra hatırlat

en: Require Instant Payment
tr: Anında Ödeme Gerektirir

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Responsive (Recommended)
tr: Duyarlı (Tavsiye Edilen)

en: Restricted funding instrument. Please try another payment method.
tr: Kısıtlı finansman aracı. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Return
tr: Dönüş

en: Return to payments
tr: Ödemelere geri dön

en: Return to your shop.
tr: Dükkanınıza geri dönün.

en: Reversal not supported. Please contact support.
tr: İptal desteklenmiyor. Lütfen destekle iletişime geçin.

en: Reversal rejected. Please contact support.
tr: İptal reddedildi. Lütfen destekle iletişime geçin.

en: Right
tr: Doğru

en: SEPA-Lastschrift
tr: SEPA-Direktverbindung

en: Sandbox (Test Mode)
tr: Kum Havuzu (Test Modu)

en: Sandbox Client ID
tr: Sandbox İstemci Kimliği

en: Sandbox PayPal Email
tr: Sandbox PayPal E-posta

en: Sandbox Secret key
tr: Sandbox Gizli anahtar

en: Save to account
tr: Hesaba kaydet

en: Score error. Please try again.
tr: Skor hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: Security code (CVV) didn’t match.
tr: Güvenlik kodu (CVV) eşleşmedi.

en: Security violation. Please contact your card issuer.
tr: Güvenlik ihlali. Lütfen kartınızı veren kuruluşla iletişime geçin.

en: Select <strong>Pay Later</strong> from the dropdown list.
tr: Açılır listeden <strong>Sonra Öde</strong> seçeneğini seçin.

en: Select Carrier
tr: Taşıyıcıyı Seçin

en: Select Height
tr: Yükseklik Seçin

en: Select PayPal Environment
tr: PayPal Ortamını Seçin

en: Select Vertical for stacked buttons, and Horizontal for side-by-side buttons.
tr: Yığın düğmeler için Dikey'i, yan yana düğmeler için Yatay'ı seçin.

en: Select payment buttons to disable
tr: Devre dışı bırakılacak ödeme butonlarını seçin

en: Select the PayPal logo style displayed next to the payment method title on the checkout page.
tr: Ödeme sayfasındaki ödeme yöntemi başlığının yanında görüntülenen PayPal logo stilini seçin.

en: Send & Deactivate
tr: Gönder & Devre Dışı Bırak

en: Send Item Details
tr: Öğe Detaylarını Gönder

en: Send line item details to PayPal
tr: Satır öğesi ayrıntılarını PayPal'a gönderin

en: Set the page(s) to display the Apple Pay button.
tr: Sayfaları Apple Pay butonunu görüntüleyecek şekilde ayarlayın.

en: Set the page(s) to display the Google Pay button.
tr: Google Pay butonunu görüntülemek için sayfa(ları) ayarlayın.

en: Set the page(s) to display the PayPal Buttons.
tr: Sayfaları PayPal Butonlarını görüntüleyecek şekilde ayarlayın.

en: Set the page(s) you want to display messaging on, and then adjust that page's display option below.
tr: Mesaj göstermek istediğiniz sayfaları ayarlayın ve ardından o sayfanın görüntüleme seçeneğini aşağıda ayarlayın.

en: Set the title for the Advanced Credit/Debit Card payment method as it will appear on the checkout page (e.g., 'Pay with Credit/Debit Card')..
tr: Gelişmiş Kredi/Banka Kartı ödeme yöntemi için, ödeme sayfasında görünecek başlığı ayarlayın (örneğin, 'Kredi/Banka Kartı ile Öde').

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Setup or link an existing PayPal account.
tr: Mevcut bir PayPal hesabını ayarlayın veya bağlayın.

en: Shipping address is incomplete.
tr: Kargo adresi eksik.

en: Shipping details
tr: Gönderim detayları

en: Shortcode
tr: Kısa kod

en: Show Redirect Icon and Text
tr: Yönlendirme İkonunu ve Metnini Göster

en: Showcase your Google Business Profile reviews and star rating with customizable widgets.
tr: Google İşletme Profilinizdeki incelemeleri ve yıldız derecelendirmesini özelleştirilebilir widget'larla sergileyin.

en: Silver
tr: Gümüş

en: Skip Order Review Page
tr: Sipariş İnceleme Sayfasını Atla

en: Small
tr: Küçük

en: Something went wrong. Please try again.
tr: Bir şeyler yanlış gitti. Lütfen tekrar deneyin.

en: Sorry, your session has expired.
tr: Üzgünüm, oturumunuzun süresi dolmuş.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
tr: Üzgünüz, oturumunuz süresi doldu. <a href="%s" class="wc-backward">Mağazaya geri dön</a>

en: Start by adding helpful extensions to your store—payments, product content, reviews and more.
tr: Mağazanıza yardımcı uzantılar eklemeye başlayın—ödemeler, ürün içeriği, incelemeler ve daha fazlası.

en: Status
tr: Durum

en: Status code error. Please try again.
tr: Durum kodu hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: Status description error. Please try again.
tr: Durum açıklama hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: Step 1: Update PayPal Settings
tr: Adım 1: PayPal Ayarlarını Güncelle

en: Step 2: Enable Advanced Credit/Debit Card Payments
tr: Adım 2: Gelişmiş Kredi/Banka Kartı Ödemelerini Etkinleştir

en: Step 2: Update Advanced Card Payments Settings
tr: Adım 2: Gelişmiş Kart Ödemeleri Ayarlarını Güncelle

en: Strong customer authentication required.
tr: Güçlü müşteri kimlik doğrulaması gereklidir.

en: Strong customer authentication required. Please try again.
tr: Güçlü müşteri kimlik doğrulaması gereklidir. Lütfen tekrar deneyin.

en: Subscribe
tr: Abone Ol

en: Suspected fraud. Please use another payment method.
tr: Şüpheli dolandırıcılık. Lütfen başka bir ödeme yöntemi kullanın.

en: System error. Please try again later.
tr: Sistem hatası. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: System unavailable. Please try again later.
tr: Sistem kullanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Tax
tr: Vergi

en: Temporary deactivation (troubleshooting)
tr: Geçici devre dışı bırakma (sorun giderme)

en: Temporary system issue. Please try again later.
tr: Geçici sistem sorunu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Text Layout
tr: Metin Düzeni

en: Text Size
tr: Metin Boyutu

en: Thank you for using %s 💕
tr: %s kullandığınız için teşekkür ederiz 💕

en: The Connect to PayPal service is temporarily unavailable.
tr: PayPal'a bağlanma hizmeti geçici olarak kullanılamıyor.

en: The PIN was not accepted.
tr: PIN kabul edilmedi.

en: The PayPal Client ID and Secret key you entered are invalid. Ensure you are using the correct credentials for the selected environment (Sandbox or Live).
tr: Girdiğiniz PayPal İstemci Kimliği ve Gizli anahtar geçersiz. Seçilen ortam (Sandbox veya Live) için doğru kimlik bilgilerini kullandığınızdan emin olun.

en: The PayPal buttons are shown automatically based on several factors, including:
tr: PayPal butonları, aşağıdaki gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak otomatik olarak gösterilir:

en: The account is restricted or inactive.
tr: Hesap kısıtlı veya pasif durumda.

en: The bank declined this transaction.
tr: Banka bu işlemi reddetti.

en: The bank declined this transaction. Please try another payment method.
tr: Banka bu işlemi reddetti. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: The buyer’s country
tr: Alıcının ülkesi

en: The card is expired.
tr: Kartın süresi dolmuş.

en: The card security code (CVV) did not match.
tr: Kart güvenlik kodu (CVV) eşleşmedi.

en: The card security code (CVV) was incorrect.
tr: Kart güvenlik kodu (CVV) yanlıştı.

en: The description displayed to customers during checkout.
tr: Müşterilere ödeme sırasında gösterilen açıklama.

en: The funding sources they’ve enabled
tr: Sağladıkları finansman kaynakları

en: The issuer reversed the charge (chargeback).
tr: İşlemci ücreti geri aldı (chargeback).

en: The page must be served over a secure (HTTPS) connection.
tr: Sayfa güvenli (HTTPS) bir bağlantı üzerinden sunulmalıdır.

en: The payer opened a dispute with PayPal.
tr: Ödeyici, PayPal ile bir ihtilaf açtı.

en: The primary setup is already complete.
tr: Ana kurulum zaten tamamlandı.

en: The title displayed to customers during checkout.
tr: Müşterilere ödeme sırasında gösterilen başlık.

en: The transaction could not be completed.
tr: İşlem tamamlanamadı.

en: The type of landing page to show on the PayPal site for customer checkout. PayPal Account Optional must be checked for this option to be used.
tr: Müşteri ödeme işlemi için PayPal sitesinde gösterilecek açılış sayfası türü. Bu seçeneğin kullanılabilmesi için PayPal Hesabı İsteğe Bağlı seçeneği işaretlenmiş olmalıdır.

en: The value entered here will be displayed on the buyer's credit card statement.
tr: Buraya girilen değer, alıcının kredi kartı ekstrelerinde görüntülenecektir.

en: Their device type
tr: Cihaz türleri

en: There was a processing issue. The payment was reversed.
tr: Bir işleme sorunu vardı. Ödeme geri alındı.

en: This can help increase your sales, with many merchants seeing higher conversion rates and larger order sizes.
tr: Bu, satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir; birçok satıcı daha yüksek dönüşüm oranları ve daha büyük sipariş boyutları görmekte.

en: This card is closed.
tr: Bu kart kapatıldı.

en: This card is not allowed for recurring payments.
tr: Bu kart tekrarlayan ödemeler için kullanılamaz.

en: This controls what users see as the brand / company name on PayPal review pages.
tr: Bu, kullanıcıların PayPal inceleme sayfalarında gördüğü marka / şirket adını kontrol eder.

en: This payment was unable to be processed successfully. Please try again with another payment method.
tr: Bu ödeme başarıyla işlenemedi. Lütfen başka bir ödeme yöntemiyle tekrar deneyin.

en: This represents the fee PayPal collects for the transaction.
tr: Bu, PayPal'ın işlem için aldığı ücreti temsil eder.

en: This transaction is not authorized. Please contact your card issuer.
tr: Bu işlem yetkilendirilmemiştir. Lütfen kartınızı veren kuruluşla iletişime geçin.

en: This type of transaction is not permitted.
tr: Bu tür bir işlem yapılmasına izin verilmez.

en: Title
tr: Başlık

en: To display only the "Credit or Debit Card" payment method on the Checkout page, follow these steps:
tr: Ödeme sayfasında yalnızca "Kredi veya Banka Kartı" ödeme yöntemini görüntülemek için şu adımları izleyin:

en: To display only the "PayPal" button on the Checkout page, follow these steps:
tr: Ödeme sayfasında yalnızca "PayPal" butonunu görüntülemek için şu adımları izleyin:

en: To show the Apple Pay button,
tr: Apple Pay butonunu göstermek için,

en: To show the Google Pay button,
tr: Google Pay butonunu göstermek için,

en: To use Advanced Card Payments, ensure your PayPal account is eligible and enabled:<br><br>
                    <strong>Steps:</strong><br>
                    1. Visit developer.paypal.com → Apps & Credentials → API Credentials.<br>
                    2. Click your App Name.<br>
                    3. Under "Features" → Accept Payments, check if "Advanced Credit and Debit Card Payments" is enabled.<br>
                    4. If missing, your account or region may not support it.
tr: Gelişmiş Kart Ödemelerini kullanmak için, PayPal hesabınızın uygun ve etkin olduğundan emin olun:<br><br>
                    <strong>Adımlar:</strong><br>
                    1. developer.paypal.com adresini ziyaret edin → Uygulamalar & Kimlik Bilgileri → API Kimlik Bilgileri.<br>
                    2. Uygulama Adınıza tıklayın.<br>
                    3. "Özellikler" altında → Ödemeleri Kabul Et, "Gelişmiş Kredi ve Banka Kartı Ödemeleri"nin etkin olup olmadığını kontrol edin.<br>
                    4. Eksikse, hesabınız veya bölgeniz bunu desteklemiyor olabilir.

en: Toggle to manual credential input
tr: Manuel kimlik bilgisi girişi için geçiş yapın

en: Too many attempts. Please try again later.
tr: Çok fazla deneme yapıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Too many incorrect PIN attempts.
tr: Çok fazla yanlış PIN denemesi.

en: Top
tr: Üst

en: Total
tr: Toplam

en: Tracking Number*
tr: Takip Numarası*

en: Transaction Id
tr: İşlem Kimliği

en: Transaction attempts exceed limit. Please try again later.
tr: İşlem denemeleri limiti aştı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Transaction declined. Please retry.
tr: İşlem reddedildi. Lütfen tekrar deneyin.

en: Transaction not permitted. Please use another payment method.
tr: İşlem izin verilmedi. Lütfen başka bir ödeme yöntemi kullanın.

en: Transaction type not supported. Please try another payment method.
tr: İşlem türü desteklenmiyor. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Unable to create order.
tr: Sipariş oluşturulamadı.

en: Under <strong>Disable Specific Payment Buttons</strong>, select <strong>Credit or Debit Card</strong> and any other methods you want to hide.
tr: <strong>Belirli Ödeme Butonlarını Devre Dışı Bırak</strong> altında, <strong>Kredi veya Banka Kartı</strong>nı ve gizlemek istediğiniz diğer yöntemleri seçin.

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unrecognized response code. Please try again later.
tr: Tanınmayan yanıt kodu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Unsupported currency for this card.
tr: Bu kart için desteklenmeyen para birimi.

en: Unsupported operation. Please try another payment method.
tr: Desteklenmeyen işlem. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Updated card issued. Please use your new card.
tr: Güncellenmiş kart verildi. Lütfen yeni kartınızı kullanın.

en: Use PayPal Shipping Address as Billing
tr: PayPal Gönderim Adresini Fatura Adresi Olarak Kullan

en: Use Place Order Button
tr: Sipariş Ver Butonunu Kullanın

en: User not authorized for this transaction.
tr: Bu işlem için kullanıcı yetkili değil.

en: User not authorized. Please contact support.
tr: Kullanıcı yetkilendirilmedi. Lütfen destekle iletişime geçin.

en: Validation error. Please check your payment details.
tr: Doğrulama hatası. Lütfen ödeme bilgilerinizi kontrol edin.

en: Verification token expired. Please try again.
tr: Doğrulama jetonu süresi doldu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Verification token revoked. Please try again.
tr: Doğrulama jetonu iptal edildi. Lütfen tekrar deneyin.

en: Vertical
tr: Dikey

en: Vertical (Recommended)
tr: Dikey (Tavsiye Edilen)

en: Virtual terminal not supported. Please try another payment method.
tr: Sanal terminal desteklenmiyor. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin.

en: Visit our support page for assistance
tr: Yardım için destek sayfamızı ziyaret edin

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use an alternate payment method.
tr: Sağladığınız ödeme bilgileriyle siparişinizi işleme alamıyoruz. Lütfen alternatif bir ödeme yöntemi kullanın.

en: We could not find this account. Please check your card details.
tr: Bu hesabı bulamadık. Lütfen kart bilgilerinizi kontrol edin.

en: We could not properly connect to PayPal. Please reload the page to continue.
tr: PayPal'a düzgün bir şekilde bağlanamadık. Devam etmek için lütfen sayfayı yenileyin.

en: We do not ship to this address.
tr: Bu adrese gönderim yapmıyoruz.

en: We’re sorry to see you go! 💔
tr: Seni göndermekten dolayı üzgünüz! 💔

en: What is PayPal Pay Later?
tr: PayPal Pay Later nedir?

en: What part of the setup was confusing or unclear?
tr: Kurulumun hangi kısmı kafa karıştırıcı veya belirsizdi?

en: When enabled, Payment methods will only be visible to site administrators and store managers. This allows you to test PayPal on your live site without customers seeing them.
tr: Etkinleştirildiğinde, Ödeme yöntemleri yalnızca site yöneticileri ve mağaza yöneticileri tarafından görülebilir. Bu, müşterilerin bunları görmeden canlı sitenizde PayPal'ı test etmenizi sağlar.

en: When enabled, a redirect icon and message will appear to let customers know they will be taken to PayPal to complete their payment.
tr: Etkinleştirildiğinde, müşterilere ödemelerini tamamlamak için PayPal'a yönlendirileceklerini bildiren bir yönlendirme simgesi ve mesajı görünecektir.

en: When enabled, customers can securely save their card details using PayPal for faster future checkouts.
tr: Etkinleştirildiğinde, müşteriler kart bilgilerini güvenli bir şekilde PayPal kullanarak daha hızlı gelecekteki ödeme işlemleri için kaydedebilirler.

en: Which PayPal buttons (e.g. Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact, etc.) will appear?
tr: Hangi PayPal butonları (örneğin, Pay Later, Venmo, SEPA, iDEAL, Mercado Pago, Bancontact vb.) görünecek?

en: Which features were you looking for?
tr: Hangi özellikleri arıyordunuz?

en: White
tr: Beyaz

en: White (No Border)
tr: Beyaz (Sınır Yok)

en: White with outline
tr: Beyaz, kenarlarıyla

en: Widgets for Google Business Reviews and Ratings
tr: Google İşletme Yorumları ve Değerlendirmeleri için Widget'lar

en: WooCommerce Version: %1$s
tr: WooCommerce Sürümü: %1$s

en: Wordmark (PayPal)
tr: Kelime Markası (PayPal)

en: Write Review
tr: Yorum Yaz

en: Your bank needs to approve this. Please contact your card issuer.
tr: Bankanızın bunu onaylaması gerekiyor. Lütfen kartınızı veren kuruluşla iletişime geçin.

en: Your customers can already buy now and pay later with PayPal — add messaging to your site to let them know. PayPal’s Pay Later helps boost merchants' conversion rates and increases cart sizes by 39%.¹ You get paid in full up front. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">More about Pay Later</a>
tr: Müşterileriniz artık PayPal ile şimdi satın alıp sonra ödeme yapabilirler — onlara bunu bildirmek için sitenize mesaj ekleyin. PayPal’ın Sonra Öde hizmeti, satıcıların dönüşüm oranlarını artırmaya ve sepet boyutlarını %39 oranında büyütmeye yardımcı olur.¹ Ödemeyi tamamen peşin alırsınız. <a target="_blank" href="https://www.paypal.com/us/business/accept-payments/checkout/installments">Sonra Öde hakkında daha fazla bilgi</a>

en: Your privacy is important to us. No personal data is collected with this form—just your valuable feedback and basic system information (such as WordPress and plugin versions) to help us improve our plugin.
tr: Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Bu form ile hiçbir kişisel veri toplanmamaktadır—sadece değerli geri bildirimleriniz ve eklentimizi geliştirmemize yardımcı olacak temel sistem bilgileri (örneğin WordPress ve eklenti sürümleri) toplanmaktadır.

en: is currently enabled. PayPal payment methods are visible only to site administrators and store managers. Disable this mode after testing to make them available to customers.
tr: şu anda etkin. PayPal ödeme yöntemleri yalnızca site yöneticileri ve mağaza yöneticileri tarafından görünür. Test ettikten sonra bu modu devre dışı bırakın, böylece müşterilere sunulabilir hale gelsin.

en: setup guide
tr: kurulum kılavuzu

en: supported countries and currencies
tr: desteklenen ülkeler ve para birimleri
